Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Sty 2018 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@zbyhu,
Wyslalem mailem zdjecie karty Europcar i numer klienta Avis. To wystarczylo, historii wynajmu nie żądali.
Avis daje tez SM do Hertz, ale w Hertzu mialem wtedy 5*, wiec oczywiscie wolalem uzyc status w Europcar.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 31 Sty 2018 17:30 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
Reciu napisał(a):
Możesz napisać jak to zrobiłeś i kiedy ?:)


Prośba o match status wysłana 8.01.2018 na adres: profile.update@avisbudget.com (tylko zrzut statusu z Sixt).

Potem przyszło info o przekierowaniu prośby do oddziału polskiego i parę dni temu match wykonany.

Czekam na match z Avis do Hertz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 31 Sty 2018 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
A czy przydaly Wam sie te statusy przy wypozyczaniu przez rentalcars/economycarrentals/innego brokera?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 31 Sty 2018 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
A ten match do Avis to z jakiego poziomu statusu w Sixt na jaki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 31 Sty 2018 18:13 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
BrunoJ napisał(a):
A ten match do Avis to z jakiego poziomu statusu w Sixt na jaki?

Sixt Platinum na Avis Presidents Club.

Z Avis Presidents Club status match w ciągu 2 dni do Hertz President's Circle.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 06 Lut 2018 18:33 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
Dzięki, udało mi się zrobić status match do President - mam jednak problem, ponieważ Pani Dorota zrobiła mi ważną kartę tylko do PAŹDZIERNIKA TEGO ROKU!!!

Andt a Ty jak długo masz ważną kartę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Lut 2018 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ja robię rezerwację tylko przez brokerów i zawsze dostaję upgrade.
zbyhu napisał(a):
A czy przydaly Wam sie te statusy przy wypozyczaniu przez rentalcars/economycarrentals/innego brokera?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 06 Lut 2018 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
A ja wlasnie ze wzdziwieniem stwierdzilem ze w Avis mam Prestident's, więc nie musze niczego upgradować. To miło :)
Plus przyda się na potem, gdyby chcieć robić kolejne "skoki".

Ponieważ ostatnio wynajmowałem kilka razy auto w Gdansku na lotnisku (Sixt i Avis), więc mam pewne porównanie:
- w Sixt dostałem auto 'normalne' i próbowano mi sprzedać wyższą kategorię (ostatecznie dogadaliśmy się że dopłacę, ale dostanę jeszcze lepsze auto)
- w Avis dostałem 2 kategorię bez pytania. Do tego wyszło taniej niż w Sixt (porównanie ceny bazowej auta typu kompakt).

Powyższe pewnie zależy od lotniska i sytuacji (w US na Sixt mając rezerwację na kompakt dostałem bez specjalnego proszenia GLC), jednak moje ogólne wrażenie na temat 'lepszości" Avisa nad Sixt'em pozostanie niezmienne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Lut 2018 19:33 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@BrunoJ
Z tym podwójnym upg w Avis potwierdzam. Też mam President's Club i generalnie w Europie jest bez proszenia.
Co do USA czy innych krajów poza Europą widzą informacje o statusie ale nie muszą jej respektować bo oficjalnie program tam nie działa (mimo że wypożyczenia liczą się do statusu).

Poniżej lista krajów gdzie upg się należy uzyskana u źródła

Załącznik:
avis.jpg
avis.jpg [ 62.59 KiB | Obejrzany 7788 razy ]


Dodam jeszcze że poza opisanym wyżej podwójnym upg przysługuje też za darmo drugi kierowca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 06 Lut 2018 19:46 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
-- 06 Lut 2018 18:46 --

To teraz mam mętlik - jeżeli mam President Avisa - to lepiej zrobić wypożyczenie w Avisie niż w Sixt?

Czy jeżeli zrobię rezerwację poprzez stronę internetową, to przy tak wysokim statusie chcą dodatkowych dokumentów/zabezpieczeń? Może ktoś opisać procedurę wynajmu ze statusem President? :)

-- 06 Lut 2018 18:46 --

AAaa i pytanko - czy jeżeli wynajmę przez Brokera to status będzie respektowany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Lut 2018 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
A ktoś może ma status w Avis a brał auto z Budget? Chyba często mają biura dzielone.

Teraz na Teneryfie mieliśmy ponad godzinę czekania na auto. Ze statusem w Avisie bym przynajmniej podszedł do pustego okienka dla statusowych.

A drugie ważne pytanie - po matchu na ile dali status?

Sent from my MI 5C using Tapatalk
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Lut 2018 21:14 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
Reciu napisał(a):
Dzięki, udało mi się zrobić status match do President - mam jednak problem, ponieważ Pani Dorota zrobiła mi ważną kartę tylko do PAŹDZIERNIKA TEGO ROKU!!!

Andt a Ty jak długo masz ważną kartę?


Rok, czyli do stycznia 2019.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Lut 2018 23:18 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Reciu napisał(a):
-- 06 Lut 2018 18:46 --

To teraz mam mętlik - jeżeli mam President Avisa - to lepiej zrobić wypożyczenie w Avisie niż w Sixt?

Czy jeżeli zrobię rezerwację poprzez stronę internetową, to przy tak wysokim statusie chcą dodatkowych dokumentów/zabezpieczeń? Może ktoś opisać procedurę wynajmu ze statusem President? :)

-- 06 Lut 2018 18:46 --

AAaa i pytanko - czy jeżeli wynajmę przez Brokera to status będzie respektowany?


Na pewno w Avisie będziesz mieć łatwiej o upg. W Sixt jest z tym średnio.
Nie wiem co masz na myśli pisząc o dodatkowych dokumentach. Odkąd mam dodatkowe ubezpieczenie udziału własnego i nie biorę pełnego ubezpieczenia u nich, zawsze proszą o kartę kredytową (dwa albo trzy razy stwierdzili że mam wpisaną kartę w ustawieniach konta i jakby co to obciążą), do tego prawo jazdy, ewentualnie paszport.
Procedura jest prosta. Podchodzisz do okienka z napisem Avis prefered omijając kolejkę, podajesz nazwisko (można pomachać kartą), negocjujesz rodzaj samochodu i po trzech-czterech minutach odchodzisz z kluczykami i umową.
Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Lut 2018 23:23 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
Czyli debetowka nie przejdzie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 07 Lut 2018 10:22 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
Generalnie debetówka nie przejdzie przy udziale własnym w ubezpieczeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Lut 2018 16:08 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Debetówka przechodzi w USA pod warunkiem posiadania na niej środków w odpowiedniej wysokości (w moim przypadku była to Visa USD z MBanku)
W Europie nie próbowałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 07 Lut 2018 19:40 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
W Holandii w biurze Avis i Budget (nie pamiętam przez, których była rezerwacja), jakieś 2 lata temu, gdy nie mogłem zrobić zabezpieczenie kredytówką (wymagali pinu, którego zapomniałem), dali mi auto na debetówkę, którą też sprawdzili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 06 Mar 2018 10:24 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
Karta Hertz President's Circle przetestowana na lotnisku w Palermo:

Auto zamówione przez stronę firmową z jakimś kuponem obniżającym cenę - na 3 dni bus 9-osobowy bez pełnego ubezpieczenia (wykupiłem osobne w zewnętrznej firmie) 313 zł.
Na widok karty President's Circle wszystko błyskawicznie, bez kolejki, od razu w budce na parkingu. Jako, że to pierwsze wypożyczenie musiałem pokazać dowód osobisty, prawo jazdy i kartę kredytową. Następnym razem podobno już nie trzeba tego robić.
2 podpisy na rachunku i wpisanie drobnych uszkodzeń do protokołu przez obsługującą panią. Kopię protokołu otrzymałem.
Auto otrzymane to Ford Transit Custom diesel, 40 tys. przebiegu. Auto czyste, sprawne, bez uwag.
Blokada na karcie 200 euro, zdjęta zaraz przy zwrocie. Zwrot to tylko obejście auta przez pracownika, wpisanie przebiegu i sprawdzenie czy zbiornik zatankowany do pełna.

W każdym razie po doświadczeniach z wypożyczaniem w lokalnych firmach można odczuć różnicę w traktowaniu klienta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 06 Mar 2018 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@Andt
To prawda. A jeszcze bardziej wymiata Gold canopy. Na większych lotniskach (spotkalem się z tym na Heathrow i w USA) już w busie lotnisko-wypozyczalnie jest ekran na którym można znaleźć swoje nazwisko i miejsce samochodu na parkingu. W aucie kontrakt na siedzeniu, wrzucasz walizkę do bagażnika i wyjeżdżasz pokazując dokumenty na bramce. Oczywiście auto z dobrym upgradem jak się ma status.
Jakbym latał co tydzień to byłbym gotów za taką ekspresową obsługę dopłacić.

Co ciekawe wystarczy mieć konto na Hertzu założone i auto będzie przygotowane, wcale nie trzeba mieć statusu. Pierwszy raz w USA miałem konto zwykłe i działało tak samo.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Mar 2018 20:18 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
Czy rezerwując przez pośrednika (np. rentalcars.com) w Hertz (lub w innej sieci) status działa? To znaczy czy należy się np. upgrade? Jeśli tak, to czy wypożyczalnia ma od razu info o statusie klienta, czy dopiero przy odbiorze po okazaniu karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group