Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Maj 2015 14:58 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
Witam,

pewnie nie wielu ludzi ma jakiś wysoki status w którejś z firm wypożyczający auta, ale pewnie wielu masz statusy w firmach hotelowych. Best Western daje wysoki status Platinium albo Diamond praktycznie z każdej innej sieci hotelowej, przyznawanych jest zwykle w maks 48 godzin, a dzięki temu możemy uzyskać wysoki status w wypożyczalni SIXT.

Napiszę to samo co już napisałem w wątku o Best Western - ale pewnie nie każdy tam zagląda:

Każdy kto ma kartę w Best Western może zrobić sobie status match do SIXT, najlepiej oczywiście wypada się jak ktoś ma Diamond. Mi karta z SIXT przyszła po ok 3 tygodniach. Ja ze statusu Diamentowego dostałem kartę Platinium w Sixt, teraz będę próbował robić status match z SIXT do innych wypożyczalni ;)

http://www.sixt.com/further-information ... ern-hotels

wypełniasz formularz, zakładają Ci automatycznie konto na SIXT i już możesz z niego korzystać, podając numer który wyskoczy oraz jako hasło swoje nazwisko. Plastik przychodzi z Niemiec po ok 3 tygodniach.

Jeśli ktoś ma :
GOLD - dostanie kartę SIXT EXPRESS
PLATYNA - kartę SIXT GOLD
a DIAMENT - kartę SIXT PLATINIUM

jeśli chodzi o kartę SIXT Express to są niby jakieś zniżki, karta GOLD daje 10% rabatu + Upgrade Auta do klasy wyżej - rabat działa tylko przez ich stronę oraz w punktach - nie liczy się przez pośredników - ale Upgrade z tego co wiem działa nawet jak rezerwacja jest zrobiona przez pośrednika. Karta Platinium podobnie 15% rabatu + Upgrade auta,a w stanach o dwie klasy.

Więcej info: http://partner.sixt.de/bestwestern/best ... rship/?L=1

Z kolei z tego co wyczytałem na stronie http://statusmatcher.com/company/34478 można zrobić status match do Avis, Europcar, Enterprise oraz National, a jak nam się to uda to z nich zrobimy status match do Hertz.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Poznaniak uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 05 Maj 2015 15:27 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 113
Ja status platinum w SIXT posiadam ale z promocji Club Carlson.
Zniżka co prawda jest skromna ale zawsze coś.
Wypożyczałem dwukrotnie w Grecji na Thassos i Krapathos i jak pokazywałem tą kartę to pracownicy nie wiedzieli co to jest.
Jak już im wytłumaczyłem i pokazałem na stronie Sixt że przysługuje mi upgrade to coś tam tam pogadali i tak dostałem to co miałem w rezerwacji.
To są moje doświadczenia ale może w innych krajach jest lepiej i można dostać coś lepszego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Maj 2015 17:11 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
W sumie tak być nie powinno ... ale możliwe ,że są takie miejsca jak piszesz - upgrade jest jak mają dostępny samochód, tam może nie mieli ? Np. na lotniskach BRU czy inne to nie ma z tym żadnego problemu, poza tym mając kartę omijasz formalności z danymi osobowymi etc. Upgrade jest zawsze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Maj 2015 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja czasem mam sytuację że mam rezerwacje na firmę i wtedy bardzo zależy od obsługi, potrafią upgrade dać a potrafią nie (bo się niby nie należy jeśli rezerwacja nie była robiona "z konta karty". W Avisie nie było takich problemów. Pozwolę sobie stwierdzić że Sixt to dziadowska wypożyczalnia i tyle. Najlepiej to widać choćby na takim Heathrow, gdzie do Sixta trzeba jechać 10km hen do miasta gdzies a Avis i resztą sa zaraz przy lotnisku. Za to Sixt bywa tańsza niż inne. Acha - wypożyczałem w Grecji z Sixta prywatnie i też mi nie dali upgradu (platyna). Pani nie bardzo wiedziała co to za karta, ale tez była to taka kilku godzinna wypozyczalnia wewnątrz hotelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Maj 2015 17:45 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
Dlatego tak jak pisałem, warto od razu ze skanem karty SIXT pisać do innych wypożyczalni o status match i jeśli będziemy chcieli wynająć auto na lotnisku to po prostu przejść się po kilku i zobaczyć kto da jakie auto w jakiej cenie. Przez internet można to sprawdzić tak samo albo zadzwonić na infolinię jak to wygląda z upgrade u nich ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Cze 2015 19:16 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Też się załapałem na platinum w Sixt (match z golda w AirBerlin), ale z samym Sixtem mi nie po drodze. Czy komuś udało się już dostać matcha w innej wypożyczalni (szczególnie interesuje mnie Avis).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Cze 2015 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja na razie ze swojego platiniuma nie skorzystałem. Nie uznali mi żadnej firmowej rezerwacji (ani do liczby wypożyczeń ani nie dali benefitów żadnych).


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Cze 2015 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Dostałem upgrade ostatnio w stanach do Suburbana - rezerwowaliśmy Traverse (2 klasy niżej bodajże (i 2x mniejszy :D)). Wszystko zadziałało jak należy, byłem bardzo zadowolony. Recepcjonistka starała nam się jak najbardziej dogodzić i poganiała ludzi na parkingu przez telefon moim zmatchowanym statusem (tekstami jak: "I've got a platinium customer that has been waiting patiently for 10 minutes now" itp.)

Ale w sumie nic dziwnego że dbają o takich klientów, to samo widzę w hotelach :D

Gdzieś czytałem że upgrade'y teoretycznie przysługują tylko przez rok od status matcha, potem trzeba wyrobić warunki. Zobaczymy jak to w praktyce wychodzi.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Sty 2018 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Czy ktoś obecnie ma wysoki status w jakiejś wypożyczalni? Jak wyglądają kwestie matcha z sieci hotelowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sty 2018 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Pytanie jest trochę przestrzelone - jak ktoś ma status w wypożyczalni, to niekoniecznie wie jak wyglądają matche z sieci hotelowych.
Moj status w SIXT trzyma się dobrze, mimo że jakoś specjalnie nie skorzystałem. Wypożyczałem auto parę razy, niby dostałem upgrade, ale najmniejszy możliwy, ceny też takie sobie.
W Avisie bez łaski i bez statusu dostałem upgrade w górę, u startowo dostałem lepszą cenę. Karta SITX będzie więc na pamiątkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Sty 2018 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ja mogę potwierdzić, że upgrade jest niezależnie od tego, czy rezerwujemy na stronie Sixt/Hertz/Avis czy też o wiele taniej u pośrednika. Mając status zawsze biorę to, co najtańsze a i tak zawsze wyjeżdżam autem o 2 klasy wyżej. Najświeższy przykład z początku roku, zamiast MBMR(Toyota Aygo lub podobny):
Załącznik:
20180101_122549.jpg
20180101_122549.jpg [ 34.07 KiB | Obejrzany 10350 razy ]


Natomiast przestrzegam przed Sixt/Flizzr - czasem wybieram ich ofertę z uwagi na cenę, ale kilkakrotnie próbowali już sztuczek pokroju Goldcara bez względu na status.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Sty 2018 12:29 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
Udało wam się z Sixt zrobić status match do jakiejsinnej wypo? Avis olał sprawę i inne wypożyczalnie tez.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Sty 2018 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Kiedys udalo mi sie zrobic status match Sixt > Europcar. Tyle, ze bylo to juz dosc dawno temu.
Sprobuj napisac na Privilege.Program@europcar.com

nick napisał(a):
Natomiast przestrzegam przed Sixt/Flizzr - czasem wybieram ich ofertę z uwagi na cenę, ale kilkakrotnie próbowali już sztuczek pokroju Goldcara bez względu na status.

Kilka razy zdarzylo mi sie u nich wypozyczac. Nigdy nie mialem problemu, ani z pierwszym (Niemcy, Hiszpania, USA) ani z drugim (Portugalia).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Sty 2018 13:09 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
Korzyści z SIXT praktycznie nie odczułem, mam Golda. Raczej traktuję ją jako coś co może się przydać, choć ogólnie po kilku latach mam wrażenie że sensu nie ma się o nią spinać jeśli ktoś myśli żeby ją dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Sty 2018 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
lepiej miec niz nie miec

pare lat temu dostalem za platinum w Sixt upgrade ze zwyklego sredniego SUVa do Suburbana (w Stanach)

z Hertz President's Circle regularnie czeka na mnie lepsze auto gotowe do jazdy, aczkolwiek ostatnio w Edynburgu dostalem downgrade do Skody Fabii wiec ten guaranteed upgrade nie zawsze wychodzi (cos mi probowali wmowic ze zle zarezerwowalem)

Co do honorowania przy wypozyczaniu przez brokera sie nie wypowiem bo nie mialem jeszcze takiej sytuacji.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Sty 2018 15:45 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
A kto z Was korzystał ze statusu w Sixt Europa i może się wypowiedzieć?

Muszę wynając auto w Barcelonie od 6-13 marzec i cena pokazywana jest jako standardowa, mimo próby rezerwacji poprzez konto Platinium. Zniżka nie chce wejść, od razu wysyła do płatności online lub w trakcie odbioru samochodu - drożej o 10 euro.


Wiecie, czy mając Platinium blokują pieniądze na koncie? Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Sty 2018 23:06 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
Reciu napisał(a):
Udało wam się z Sixt zrobić status match do jakiejsinnej wypo? Avis olał sprawę i inne wypożyczalnie tez.


Tak, z Sixt Platinum na Avis Presidents Club.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 31 Sty 2018 17:03 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
Możesz napisać jak to zrobiłeś i kiedy ?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Sty 2018 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Kilka miesiecy temu z Europcar Privilege Elite Vip do Avis President’s Club.
Zalatwiane przez email: profile.update@avisbudget.com .
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Sty 2018 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
tylko podobno wlasnie Hertz/Avis/Europcar sie nawzajem jako tako matchuja, ale Sixta nie uznaja bo Sixt rozdawal kazdemu platynke.

@p.wl musiales przedstawic historie wypozyczen?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group