Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 26 Mar 2015 11:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Analitycy mylą się częściej niż mają rację.

Prognozowanie kursów walut czy giełdowych nie różni się zbytnio od prognozowania pogody. A jak z tym bywa, to wszyscy wiemy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#42 PostWysłany: 27 Kwi 2015 17:51 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
czy kogoś dziwi ze prognozy się nie sprawdziły?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 27 Kwi 2015 18:08 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Sudoku napisał(a):
Analitycy mylą się częściej niż mają rację.

Prognozowanie kursów walut czy giełdowych nie różni się zbytnio od prognozowania pogody. A jak z tym bywa, to wszyscy wiemy.

Analitycy sie nie mylą lub mylą świadomie.Chodzi o czytelny przekaz dla społeczenstwa ,ktore ma znikoma wiedze o rynkach finansowych i walutowych.Tak wiec schemat psychologii tlumu sie doskonale sprawdza.

Gwarantuje,ze owy analityk postepuje wg wlasnych schematow i nie sa to z pewnoascia idee zawarte w przekazach medialnych.

Rownie dobrze mozna mu zadac pytanie o wytypowanie 3(nawet nie 4,5 czy 6) liczb w losowaniu Duzego Lotka(chociaz tak naprawde nie wiem czy on jeszcze istnieje).

Wg mnie euro ryje broda po dnie przede wszystkim ze wzgledu na "dodruk unijnej waluty"(Dokladnie ten sam schemat jak amerykanie uczynili ponad rok temu i sprowadzili swoja walute do wartosci 3.00 pln).Do tego katastrofalna sytuacja Grecji i niestabilna sytuacja na linii UE-Rosja sprawia,ze jeszcze za wczesnie mowic o odwroceniu trendow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 06 Maj 2015 17:35 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
my tu gadu gadu a dolar spada :)
Góra
 Profil Relacje PM off
lukste9 lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 01 Gru 2015 15:50 

$ przebił 4 zł

http://biznes.onet.pl/waluty/wiadomosci/xelion-dolar-w-polsce-bedzie-nadal-drozal-zlotego-oslabiaja-zarowno-czynniki/2lsn8f
Góra
 PM off  
      
#46 PostWysłany: 01 Gru 2015 15:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Przebił już 3 dni temu. Do dzisiaj mi się przypomina z tęsknotą ten wyjazd, gdy akurat był około 2,30. ;)


Ostatnio edytowany przez boots, 01 Gru 2015 16:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 01 Gru 2015 15:59 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Wydaje mi się,że to nie wina mocnej waluty amerykańskiej a bardziej słabości złotówki. Szekla Izraelska po 1,08 chyba historycznie najwyżej.
Moja wyprawa do USA zaplanowana z budżetem 1$ = 3,68 też zostaje zrewidowana na czasy lepsze.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 01 Gru 2015 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
A to widzieliście - zmiana kursu dolara do walut z naszych okolic:
Załącznik:
usd.jpg
usd.jpg [ 60.29 KiB | Obejrzany 2084 razy ]

W ciągu ostatnich 12 miesięcy dolar zdecydowanie umocnił się do większości walut, w tym do euro (wyjątkami gbp i chf). Twierdzenie, że słaby PLN to wina tylko wyniku wyborów parlamentarnych to raczej nadużycie. Chyba, że to wybory w Polsce tak bardzo osłabiły koronę w Norwegii ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 01 Gru 2015 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Pytanie co dalej robić? W lutym leciałem pierwszy raz do Stanów i płacilem jakieś 3,7 za dolara i wydawało się dużo. Wtedy mówiłem : trudno, raz nie zawsze. Ale rok mija i chciałoby się znowu :-)

W związku z tym, może zna ktoś jakieś tajemne tipy jak obnizyc koszt wyjazdu i chciałby się nimi podzielić? ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 01 Gru 2015 21:09 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Z pewnością warto wykorzystać możliwości, które daje ogromna konkurencja na amerykańskim rynku i ciekawe (choć dogorywające) programy lojalnościowe. Możliwości jest trochę - na forum jest sporo informacji.


Ostatnio edytowany przez blasto, 01 Gru 2015 21:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 01 Gru 2015 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Za jakis czas tez bede potrzebował dolary - kurs teraz podskoczył az do 4..
poczekam troche moze sie obnizy i wtedy raczej zdecyduje sie wymienic kase na dolce.
jak myslicie jaka powinna byc tendencja dolara w kolejnych dniach/tygodniach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 01 Gru 2015 21:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
jak myslicie jaka powinna byc tendencja dolara w kolejnych dniach/tygodniach ?

Ten, kto by to wiedział na pewno, zostałby miliarderem ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 01 Gru 2015 22:11 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Co do dni to pewnie trudno się wypowiadać, ale dla tygodni to perspektywa (wg analityków) to utrzymanie się obecnego kursu lub osłabienie złotego. Ma to związek z trwającym konfliktem na Ukrainie, sytuacją wewnętrzną EU oraz pogarszaniem stanu polskich finansów publicznych związanym z planowanym wzrostem długu publicznego. Co do wpływu wyborów na wykres powyżej, to proszę się przyjrzeć wykresowi PLN na tle np. CZK i HUF patrząc od lipca br. Kurs NOK jest efektem cen ropy naftowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 08 Gru 2015 13:56 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Ja właśnie lecę za parę dni Stanów i kupiłem część dolarów. Zapłaciłem za 1$ - 4zł. Poczekam i dzień przed wyjazdem kupie. A nóż spadnie chociaż o parę groszy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group