Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Mar 2015 16:17 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
cariocas napisał(a):
Poniżej zestawienie zmian wartości PLN w porównaniu z 10 marca 2014r.

BRL/PLN -5%
EUR/PLN -2%
RUB/PLN -25%
UAH/PLN -46%


NOK/PLN -7% (było -12% w grudniu)
Fiordy jedzą z ręki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#22 PostWysłany: 13 Mar 2015 16:04 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 55
My z powodu kursu dolara w tym roku nie pojedziemy. Wizy mamy, ale chcemy jechać całą rodziną w pięć osób . Poczekamy aż dolar będzie tańszy .?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Mar 2015 21:08 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
KANADA. Nie zauważyliście ze kurs dolara kanadyjskiego do eur jest na poziomie USD do eur z lipca/sierpnia 2014 czyli 0.70-0.75. Moim zdaniem może być to zachęta dla tych co planują wybrać sie w tamten rejon. Wystarczy zmienić tylko kierunek lekko a i wizy nie potrzeba :) a Niagara jest ładniejsza od strony kanadyjskiej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Mar 2015 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Lx13 - Niagara faktycznie jest ładniejsza, ale będąc po stronie amerykańskiej łatwo wyskoczyć na kanadyjską. W drugą stronę to już takie proste nie jest (tzn. wymaga wizy).

Ja mam bardzo ambiwalentne uczucia dotyczące kursu dolara: moje dochody są mocno powiązane z kursem dolara, czyli kurs USD jest dla mnie teraz korzystny. Ale z drugiej strony planowałem jeszcze przed latem wypad do USA, w tak krótkim czasie nie ma co liczyć na korektę, nie w obecnej sytuacji ekonomicznej w UE i politycznej na świecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Mar 2015 13:26 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 4
Na dzień 13 marca 2015r. TOP 4 najbardziej tracące do USD rdr waluty świata to:
ukraińska hrywna - 27%
białoruski rubel - 27%
azerski manat - 25%
mołdawski lej - 16%.
Może warto wykorzystać moment i udać się właśnie tam, a podróż do krajów z silną walutą odłożyć na lepsze czasy?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 15 Mar 2015 17:02 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Świetny pomysł, tylko weź mi jeszcze podpowiedz jak wytłumaczyć synkowi ze na Białorusi może być fajniej niż na florydzie???
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 15 Mar 2015 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Może być równie ciekawie, a na pewno można popróbować dużo tańszego i ciekawszego miejscowego jedzenia niż w USA.
Jak syn w wieku 16+ to mogą go zainteresować miejscowe niezmanierowane kobiety :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 15 Mar 2015 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
chyba trzeba wrócić do wakacyjnej pracy w Stanach, jeszcze bardziej się to opłaca poza symbolicznym wzrostem cenny wizy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Mar 2015 17:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
cariocas napisał(a):
Na dzień 13 marca 2015r. TOP 4 najbardziej tracące do USD rdr waluty świata to:
ukraińska hrywna - 27%
białoruski rubel - 27%
azerski manat - 25%
mołdawski lej - 16%.
Może warto wykorzystać moment i udać się właśnie tam, a podróż do krajów z silną walutą odłożyć na lepsze czasy?


Zupełnie niezależnie od tutejszych rozważań mam już kupione bilety do Mołdawii i na Ukrainę. A Azerbejdżan mam w planach, tylko czekam na obniżkę cen w Wizzair w interesujących mnie terminach.
Białoruś była w zeszłym roku przy okazji hokejowych mistrzostw świata.

Czyżbym miał wyczucie walutowe we krwi? Chyba pora zmienić profesję. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Mar 2015 18:18 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
nie wiem o co tyle zamieszania, bo usd droższy niż był...
jeśli ktoś naprawdę chce coś zobaczyć to zapewniam, że te Wasze porównania można między niesprawdzone teorie włożyć ;)
usd / pln poszło w górę, ale jednocześnie staniały niektóre rzeczy / usługi w usa
wykażcie trochę kreatywności, poszukajcie kodów na hotele, samochody, tańszych biletów, zamiast pięciu browarków może trzy dadzą radę :mrgreen:

jeśli ktoś naprawdę chce to nie będzie biadolił tylko ogarnie temat i poleci! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Mar 2015 18:47 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
Nie za bardzo rozumiem czemu w zestawieniu nie ujęto złotówki. Rok temu dolar był po 3.18 czyli przez ostatni rok złotówka straciła więcej niż mołdawska waluta czyli zdecydowanie w top 4.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Mar 2015 20:44 

drop napisał(a):
nie wiem o co tyle zamieszania, bo usd droższy niż był...
jeśli ktoś naprawdę chce coś zobaczyć to zapewniam, że te Wasze porównania można między niesprawdzone teorie włożyć ;)
usd / pln poszło w górę, ale jednocześnie staniały niektóre rzeczy / usługi w usa
wykażcie trochę kreatywności, poszukajcie kodów na hotele, samochody, tańszych biletów, zamiast pięciu browarków może trzy dadzą radę :mrgreen:

jeśli ktoś naprawdę chce to nie będzie biadolił tylko ogarnie temat i poleci! :)

Przecież my jesteśmy kreatywni. :mrgreen:
Kody, zniżki itp są już wliczone.
Bardziej zaoszczędzić się już nie da. :D
Ps Czy ta Floryda aż tak powala ??
Od jakiegoś czasu bardziej fascynują mnie kraje, które może nie robią takiego wrażenia jak USA czy Malediwy.
Bułgaria, Ukraina czy nawet Węgry są tak blisko, a równie ciekawe.

Ukraina to mój nr 1 ostatnio.
Góra
 PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 22 Mar 2015 03:56 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
ayahaga napisał(a):
Rok temu dolar był po 3.18 czyli przez ostatni rok złotówka straciła więcej niż mołdawska waluta czyli zdecydowanie w top 4.


Polska jest dużo wiekszym gruntem dla inwestorów zagranicznych niz Moldawia,w zwiazku w tym Ci delikwenci najzwyczajniej wyprzedaja nasza walute poprzez co posrednio jej kurs idzie w dol.Niestety obecna wartosc dolara wynika przede wszystkim z konfliktu na wschodzie i obustronnie nałożonych embargach na linii UE-Rosja.Jeszcze niespelna rok temu EUR/USD bylo 1.40 a dzis 1.07.Ale o tym wspominał juz wczesniej jeden z kolegow

Mareckipl napisał(a):
W zasadzie oberwało EURo, złotówka to efekt uboczny - nie ma oficjalnego powiązania, ale przez silne powiązania gospodarcze kurs naszej waluty jest z nim związany. Nie będąc w strefie nie mamy niemal żadnego wpływu na to co się dzieje, możemy tylko adaptować się do sytuacji.


Reasumując, słabe euro ciągnie złotówke w dół.Pragne tylko podkreślić,ze obecne 3.80 za USD to jeszcze nie apogeum funkcji.Wszystko sie moze zdazyc :mrgreen:

Szefowa rezerw federalnych USA Janet Y. na konferencji sprzed kilku dni dosc enigmatycznie wypowiedziala sie o mozliwosci podniesienia stop procentowych w USA.Moze to nastapic w czerwcu lub we wrzesniu tego roku.Wtedy moze nastapic solidnych ruch na zielonych banknotach :?
luke_ro napisał(a):
historycznie wyglądało to tak że 18 lutego 2009 kurs dobił do 3,8978 po czym w sierpniu dolar był już po 3zł


Dla kontrastu przypomne,ze 21 lipca 2008 roku dolar kosztował 2.0308 :)

Anonymous napisał(a):
Przecież my jesteśmy kreatywni. :mrgreen:
Kody, zniżki itp są już wliczone.
Bardziej zaoszczędzić się już nie da. :D



Da :mrgreen:

http://natemat.pl/137229,jaroslaw-kuzni ... y-oddajemy

Anonymous napisał(a):
Ps Czy ta Floryda aż tak powala ??

Powala,szczegolnie w styczniu.Dolec do Orlando,bierz samochod i delektuj sie jazda wschodnim wybrzezem.Koniecznie Key West a od strony Zatoki Meksykanskiej Naples i cudowne plaże,szczegolnie Panama Beach i okolice Marco Island.Miami mozesz odpuscic,no chyba,ze wskoczyc do Starbucks na Collins AVE a pozniej do Seaquarium.
https://www.google.com/search?q=panama+ ... CAcQ_AUoAg

I Karaiby niepotrzebne :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Mar 2015 06:49 

Korzystanie z promocji lotniczych czy kodów zniżkowych na hotele, to nie to samo, co wyrabia Kuźniar. Nie mam najmniejszego zamiaru korzystać z jego "dziadowskich" patentów.
Zresztą ten niby wielki podróżnik miesza z błotem swoich rodaków. Ogłosił publicznie , że chce emigrować, bo się męczy wśród Polaków.
Czekam na to z utęsknieniem.
Niestety.
Ciągle pluje jadem w TV.
A żeby było w temacie, to Florydę odwiedziłem.
Nieźle, ale bez szału.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 22 Mar 2015 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Shaq napisał(a):
Hmm czy ja wiem? Galon średnio jakieś $3, więc przy dzisiejszym kursie prawie 4 zł za litr...

Hmm, ponieważ galon to niecałe 3,8 litra to chyba ten litr to bardziej 3zł, a nie 4. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Mar 2015 08:25 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
Na tanszego dolara nie ma co liczyc jest na 99% pewne ze przebije euro. Nie ma podstaw zeby byl tanszym chyba ze zlotowka wzmocni sie do euro ale ile 10% to max
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Mar 2015 09:47 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Monty napisał(a):
Niestety obecna wartosc dolara wynika przede wszystkim z konfliktu na wschodzie i obustronnie nałożonych embargach na linii UE-Rosja.Jeszcze niespelna rok temu EUR/USD bylo 1.40 a dzis 1.07.


Kolego, przeceniasz znaczenie embarga na kursy walutowe.
Obecna siła USD i słabość EUR wynika przede wszystkim z 'dodruku' pieniądza w EU, które osłabia EUR, a jednocześnie FED ogłosił, że zacznie w II połowie roku podwyższać stopy procentowe, co jeszcze bardziej będzie kierowało kapitał do USA.
Nie zdziwię się, jeśli pod koniec roku EUR będzie tańsze od USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 22 Mar 2015 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
Im większa bańka tym na koniec większy huk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 22 Mar 2015 13:44 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
sranda napisał(a):
Monty napisał(a):
Niestety obecna wartosc dolara wynika przede wszystkim z konfliktu na wschodzie i obustronnie nałożonych embargach na linii UE-Rosja.Jeszcze niespelna rok temu EUR/USD bylo 1.40 a dzis 1.07.


Kolego, przeceniasz znaczenie embarga na kursy walutowe.
Obecna siła USD i słabość EUR wynika przede wszystkim z 'dodruku' pieniądza w EU, które osłabia EUR, a jednocześnie FED ogłosił, że zacznie w II połowie roku podwyższać stopy procentowe, co jeszcze bardziej będzie kierowało kapitał do USA.
Nie zdziwię się, jeśli pod koniec roku EUR będzie tańsze od USD.



Popatrz na korelacje EUR/USD .Od polowy maja 2014 i poziomu 1.39 EUR parabolicznie spada na łeb.Dziś 1.07
Ogłoszenie "dodruku" euro nastapilo duzo pozniej.

Koniec OT :ugeek:

@jacakatowice,czego Ty na Ukraine? :roll: Prypyat :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 26 Mar 2015 11:25 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
dolar spada zamiast rosnąc , jak to mozliwe? czyżby analitycy jednak sie mylili? kurs euro robi sie co raz kuszący na podroze po europie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: pietia oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group