Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Wrz 2018 11:29 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 1
Tego lata zakochałam się w wyprawach kajakowych organizowanych na polskich rzekach. Wybraliśmy się 8osobową ekipą na kilkudniowy spływ Jasiołką i Wisłoką. Niesamowite rzeki o charakterze górsko-nizinnym. Spaliśmy w namiotach na plażach utworzonych przy brzegach, bądź pod mostami ze względu na bezpieczeństwo takiej lokalizacji. Przez te kilka dni trasa i malowniczość terenu zmieniała się tak jakbyśmy przepłynęli kilkaset kilometrów. Czy możecie polecić rzeki o podobnym charakterze niedaleko Krakowa? Ma ktoś z was doświadczenie w biwakowych wyprawach kajakowych w Polsce?

Załączniki:
forum.jpg
forum.jpg [ 95.18 KiB | Obejrzany 2372 razy ]
forum.jpg
forum.jpg [ 95.18 KiB | Obejrzany 2372 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 07 Wrz 2018 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Mamy wiele naprawdę fajnych rzek o rekreacyjnym charakterze, ale ja bardziej mogę poopowiadać o tych w Polsce północnej, północno - zachodniej i z okolic Mazur. Plus namiastka wypraw morskich i parę zagranicznych na dalszej północy. W okolicach Krakowa nie pływałem, więc tu nie pomogę. pozdrawiam ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Wrz 2018 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Mnie urzekła prostota i precyzja komunikatów kajakarzy.
Image
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Wrz 2018 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
To most w Wojnowie na Krutyni.
Już go nie zobaczysz bo w zeszłym roku wybudowano obok nowy betonowy.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Wrz 2018 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
W innych miejscach ta słynna sentencja też już się pojawiła. 8-)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Wrz 2018 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja również bardziej północ Polski znam kajakowo, a jest tam w czym wybierać (jeziora duże i małe, rzeczki łatwe i trudne. Jak już jechałem "w góry" to umyślnie na górskie rzeki - Dunajec, Białka, Bóbr, czy San..Ten ostatni polecam, bo jest relatywnie łatwy a widoki przepiękne. Tylko trzeba pamiętać, żeby po dobrej stronie namioty rozbić ;-)
Przy czym z Krakowa będzie juz kawałek drogi. Z samego Krakowa raz płynąlem Wisłą prawie nad morze, ale to bardziej challenge był, trochę na sportowo, niż spływ krajobrazowy.
Może warto do jakiegos klubu kajakowego (turystycznego) podejść, powinni miec opracowane trasy w okolicy i na pewno coś polecą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Lis 2018 15:12 

Rejestracja: 15 Wrz 2018
Posty: 3
My w tym roku uderzylismy jeszcze w inną mańkę. Wylądowalismy tutaj w trzcielu -- z cala ekipa kajakowa. Dobrze ze hotel ma sporo pokoi do wynajecia + domki dla wiekszych rodzin. Okolica bardzo spokojna, a jednoczesnie żywa bo mnostwo ludzi spaceruje lasami, biega i jeździ rowerami. Do tego organizuja tez rajdy off-rodowe czy paintball.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Lis 2018 16:40, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lis 2018 21:33 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 36
Niedaleko od Krakowa (blisko Kielc) polecam spływy Nidą i Czarną Nidą. Jest wiele firm, które zajmują się organizacją takich spływów jedno i dwu-dniowych, wystarczy wpisać w googlu. Łatwy dojazd 7`ką, szczególnie polecam początkowe odcinki, ktore podobno są najciekawsze - np. Morawica - Wolica.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lis 2018 21:39 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 39
Też sporo pływam kajakiem i mogę polecić z całego serca rzekę Brdę - przepływa ona przez Bory Tucholskie. Widoki przepiękne i jest dla początkujących, jedynie słynne ,,piekiełko" może powodować trudności. Nie jest to co prawda rzeka blisko Krakowa, ale warto się wybrać w tereny północnej-centralnej Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lis 2018 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Trochę bliżej Krakowa, bo w centralnej Polsce płynąłem Pilicą i Wartą. Polecam obie, ale szczególnie Wartę, która w sumie jest mniej znana z walorów kajakarskich, a okazała się bardzo urokliwą i wygodną rzeką na odcinku pomiędzy Kulami, Działoszynem i Burzeninem, czyli na pograniczu województw śląskiego i łódzkiego.

A tak trochę dalej to oczywiście Drawa. Piękna, choć nienajłatwiejsza rzeka - biegnie w dużej mierze przez park narodowy. Świetne okolice, możliwości noclegu dzikiego i zorganizowanego, jeziora - jedno z piękniejszych podróżniczych przeżyć.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Gru 2018 21:53 

Rejestracja: 07 Gru 2018
Posty: 2
Zbanowany
Ja miałam okazję i przyjemność być w kujawsko-pomorskim, w Wiktorowie 40 km od Bydgoszczy na imprezie firmowej. Tam jedną z przygotowanych atrakcji był właśnie spływ kajakowy po okolicznych jeziorach. Piękne krajobrazy dookoła, powrót rowerami. Poza tym ciekawe gry zespołowe i przemiła atmosfera. Super taki aktywny wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group