Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lut 2019 17:56 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
Drodzy koledzy,
W styczniu doszło do bardzo nietypowej sytuacji w Niemczech (w związku z wypożyczeniem samochodu z AVISa). Po przylocie do Dortmundu mieliśmy małe problemy z odbiorem zarezerwowanego samochodu - okazało się, że wypożyczalnia nie dysponowała żadnym pojazdem z manualną skrzynią biegów, ale sprawa została rozwiązana z korzyścią dla nas. Dzień później, po pobycie w hotelu w Kolonii za wycieraczką znaleźliśmy informację, którą przesyłam w załączniku (problem dotyczy wjazdu do Kolonii bez żadnej naklejki na szybie samochodu; co ciekawe, żaden pojazd z wypożyczalni na parkingu przy terminalu nie posiadał takowej, chociażby pierwszy Ford Kuga z automatyczną skrzynią biegów). Ani w rezerwacji online, ani w wypożyczalni nikt nas nie poinformował, że wybranym pojazdem nie możemy wjechać do miasta, a przecież samochód był wynajmowany w bliskiej odległości od Dortmundu czy Kolonii. Według tego, co wyczytaliśmy, każdy pojazd powinien być zaopatrzony w taką naklejkę, której zabrakło w naszym Volvo.

Wczoraj dostaliśmy list od wypożyczalni, że miasto Kolonia wystawiło nam mandat (jeszcze nie wiemy za co dokładnie, ponieważ trzeba czekać na info od nich) i musimy uregulować 30 euro, opłata manipulacyjna obsługi mandatu. Właśnie kompletuję dokumentację i postaram się jeszcze dzisiaj wysłać do AVISa. Na logikę, jak można odpowiadać za samochód, na który nie będąc właścicielem, miałbym nakleić nalepkę ekologiczną? Przecież to nie winieta... Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

Załączniki:
51907569_325129774774680_2340301205411987456_n.jpg
51907569_325129774774680_2340301205411987456_n.jpg [ 478.86 KiB | Obejrzany 4230 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 13 Lut 2019 18:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Cytuj:
Na logikę, jak można odpowiadać za samochód, na który nie będąc właścicielem, miałbym nakleić nalepkę ekologiczną?

Powinieneś posiadać naklejkę, wjeżdżając do określonych stref. Albo tam nie wjeżdżać.
Cytuj:
Według tego, co wyczytaliśmy, każdy pojazd powinien być zaopatrzony w taką naklejkę, której zabrakło w naszym Volvo.

Gdzie to wyczytałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lut 2019 18:07 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Na logikę, skoro wiesz jakie zasady panują w centrach niemieckich miast i widzisz, że samochód nie ma naklejki, która umożliwia tam wjazd, to po co się tam pchasz autem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lut 2019 18:14 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Niekoniecznie tak na logike wszystko jest możliwe do zrozumienia. :lol: Powinieneś bardziej skupic się na tym co jest napisane w umowie która podpisywałeś przy odbiorze. Oczywiście jak znasz niemiecki lub angielski lub język w którym ta umowa była napisana. Potem możesz obmyślić co ewentualnie możesz zrobić :P
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Lut 2019 18:16 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 77
Loty: 53
Kilometry: 229 526
Niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności. Na logikę, skoro wypożyczasz samochód to stajesz się za niego odpowiedzialny, dostałeś mandat za wjazd, tam gdzie wjeżdżać nie wolno, więc zapłać i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Lut 2019 18:25 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
-- 13 Lut 2019 18:20 --

Jasne, że powinienem, natomiast takie zasady panują w całym kraju, więc na logikę każdy samochód z wypożyczalni powinien takowe posiadać. Auto nie było wynajmowane na jakimś "wypiździejewie", a na lotnisku w Dortmundzie. Takie informacje wyczytałem na niemieckich forach internetowych. Nikt z obsługi nie powiadomił nas o fakcie, że nie możemy wjeżdżać do miast - hotel nie znajdował się w ścisłym centrum Kolonii, a na granicy obszarów. Przy odbiorze auta nikt nie zwrócił uwagi na brak plakietki.

Plakietka ekologiczna to nie winieta, nie mogę jej wykupić na pojazd, który nie należy do mnie - przy odbieraniu autka zwracaliśmy uwagę na fakt, że chcemy poruszać się po centrum Kolonii.

-- 13 Lut 2019 18:25 --

Bardziej zadałbym pytanie, dlaczego nowe Volvo, które odbieraliśmy nie miało takiego oznaczenia (mieszkając w Niemczech to podstawa poruszania się po państwie). Rozumiem, starego wraka, który i tak nie otrzymałby od miasta stosownego oznaczenia, ale nowy pojazd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lut 2019 18:26 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 77
Loty: 53
Kilometry: 229 526
Ja ze dwa lata temu, zaparkowałem przy samym znaku mówiącym o wjeździe do strefy i przytuliłem 80 euro mandatu.

Naklejki nie są rozdawane z automatu, trzeba kupić nawet dla nowego samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lut 2019 18:29 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
-- 13 Lut 2019 18:28 --

kislawa napisał(a):
Ja ze dwa lata temu, zaparkowałem przy samym znaku mówiącym o wjeździe do strefy i przytuliłem 80 euro mandatu.

Co innego własny pojazd (domniemam), na który możesz wykupić stosowne oznaczenie, a co innego wypożyczony, gdzie odbierasz i teoretycznie nie powinno Ciebie nic interesować (pomijam dostosowanie prędkości do warunków na drodze itp.).

-- 13 Lut 2019 18:29 --

Oczywiście, ale może to zrobić tylko WŁAŚCICIEL pojazdu, a nie osoba, która wypożycza to auto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lut 2019 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja bym zaczela od reklamacji do Avis, ze samochod nie mial naklejki. Nie wiem w ogole jak to mozliwe, ze nie maja. Przeciez wynajmujacy nie bedzie jezdzil po miescie i szukal naklejek, nie majac dokumentow samochodu. To byl jakis zupelnie nowy samochod czy z jakims wiekszym przebiegiem? Chyba, ze wymyslili sobie, ze to dodatkowe zrodlo dochodu dla nich, bo kasuja 30 euro za kazdy mandat.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lut 2019 18:32 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
Tak też zrobimy - zasugerowaliśmy się tym, że może wypożyczalnie mają jakieś inne umowy z miastem, stąd nikt nie dociekał, co i jak. Auto miało przejechane ponad 5000 km.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 13 Lut 2019 18:57, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lut 2019 18:50 

Nic nie przeszkadza napisać też sprzeciw na nałożony mandat, do tej instytucji w Kolonii, ktòra go wystawiła. Powołując się na argumeny już opisane. Auto z wypożyczalni, nie miałem jego dokumentòw itp itd

Nie wiem dlaczego skupiacie się na przebiegu auta ? Co to wnosi?
Zawsze warto powalczyć, a nie doradzać z bomby "Płać, bo źle uczyniłeś"
Wg mnie są mocne argumenty.

W necie znajdziesz gotowce jak to napisać. Za 80 €+ 30 € Razem 110 € warto walczyć.

I co to za zdziwienie że wypożyczalnia bierze 30€ za" obsługę" mandatu ?
Nie wiecie, że np firma leasingowa w Polsce tež kasuje np 100zł jak nas w leasingowanym aucie fotoradar złapie i oni udostępniają dane leasingobiorcy policji czy ITD ( Inspekcja Transportu Drogowego)
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lut 2019 19:07 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
@Danio
Cytuj:
Plakietka ekologiczna to nie winieta, nie mogę jej wykupić na pojazd, który nie należy do mnie

Oczywiście, że możesz.
Ponadto należało wyjaśnić kwestie braku naklejki w momencie wypożyczania auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Lut 2019 19:15 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
^^^
Uważam, że wypożyczalnia powinna o tym poinformować, mnie to prawdę mówiąc nie powinno interesować. Samochód nie był przystosowany do jazdy po całych Niemczech i tyle w temacie. Odwołanie oczywiście napiszę, bo to śmiech na sali. Warunki wypożyczania powinny być jak najbardziej jasne dla przeciętnego Kowalskiego. Wyobrażam sobie, jak takie wypożyczalnie żerują na staruszkach, którzy często o wielu kwestiach nie mają pojęcia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Lut 2019 19:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Cytuj:
Samochód nie był przystosowany do jazdy po całych Niemczech i tyle w temacie

A masz w umowie najmu deklarację, że miał być?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lut 2019 19:20 

Pisz chłopie sprzeciw do miasta Kolonia i ròwnocześnie do wypożyczalni.
Może coś ugrasz.


Ostatnio edytowany przez Washington, 13 Lut 2019 23:20, edytowano w sumie 1 raz
ciach uwagi personalne
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Lut 2019 19:22 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
Opieram się na przepisach, jakie obowiązują w Niemczech. Wypożyczający powinien zostać poinformowany o tym, że nie może wjechać do żadnego dużego miasta na terenie kraju - absurd. Sprawę uważam za zamkniętą, niebawem wystosuję pismo do AVISa.

Z miastem muszę poczekać, ponieważ jeszcze nic nie przyszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Lut 2019 19:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Cytuj:
Wypożyczający powinien zostać poinformowany o tym, że nie może wjechać do żadnego dużego miasta na terenie kraju

Przecież wjechać możesz - co zresztą zrobiłeś. A brak naklejki był widoczny w momencie najmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Lut 2019 19:55 

Danio napisał(a):
Opieram się na przepisach, jakie obowiązują w Niemczech. Wypożyczający powinien zostać poinformowany o tym, że nie może wjechać do żadnego dużego miasta na terenie kraju - absurd. Sprawę uważam za zamkniętą, niebawem wystosuję pismo do AVISa.

Z miastem muszę poczekać, ponieważ jeszcze nic nie przyszło.


Tutaj masz info nt wniesienia sprzeciwu.

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=de&sp=nmt4&u=https://www.bussgeld-info.de/einspruch-bussgeldbescheid/&xid=17259,15700002,15700019,15700186,15700190,15700248&usg=ALkJrhhLORBqgUDgsP16aJds2IKm6f5Duw

Pamiętaj o dotrzymaniu terminu. W Niemczech nie liczy się data nadania [ stempla pocztowego] tylko moment , kiedy urzędas ma to na biurku. Tak że czasu będzie niewiele. Ja w różnych takich sprawach angażowałem znajomego mieszkającego bliziutko granicy. Po prostu jechał do Forst albo innej "wichurki"przygranicznej po tamtej stronie, gdzie jest poczta i wysyłał.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group