Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 16 Wrz 2014 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
To słabo z ta dopłatą, podwaja koszt wypożyczenia ;/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#182 PostWysłany: 01 Paź 2014 00:47 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 11
Hej,
chce wypożyczyć samochód z NY lub Waszyngtonu i oddać bo 5-6 dni później w Nowym Orleanie.
Szukam dobrej ceny i wszystko ładnie wygląda na priceline.com (~120 USD za wszystko bez ubezpieczenia), tylko jest informacja, że wypożyczalnia może kazać dopłacić one-way charge. Jak mogę ustalić czy tak będzie przed wykonaniem rezerwacji ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 01 Paź 2014 07:10 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 69
Przeczytałem wszystkie Wasze propozycje i mój przypadek jeszcze lepszy.

Potrzebuję wypożyczyć w Las Vegas 06.10, oddać w San Francisco 13.10.
Do tego dochodzi kwestia, by wypożyczalnia akceptowała karty debetowe.

Economycarrentals.com daje potwierdzenie finalnej kwoty, jednak akceptuje tylko karty kredytowe.
Inne wypożyczalnie coś zaznaczają, że pomimo akceptacji debetówki opłata może na miejscu być większa za zwrot w innej lokalizacji.

Znacie w której jest pełna cena, zwrot w innym miejscu i debetówka?


Ostatnio edytowany przez snazzy, 01 Paź 2014 19:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 01 Paź 2014 10:13 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 11
http://www.carrentalsavers.com/
Wypożyczał ktoś przez nich ? Ceny mają bardzo dobre. Ktoś wypożyczał z nimi i oddawał w innym miejscu ? Doliczają jakąś opłatę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 03 Paź 2014 20:57 

Rejestracja: 26 Lip 2014
Posty: 11
Drodzy Forumowicze, mam taki "problem"... tydzień temu wypożyczałam samochód na Florydzie przez jednego z polecanych tu pośredników. Na miejscu miałam zapłacić gwarantowaną cenę. Już w USA wykupiłam dodatkowo zwrot z pustym bakiem i zapłaciłam za używanie płatnych dróg. Pani zrobiła blokadę na karcie w kwocie, którą miałam zapłacić na miejscu oraz na dodatkowe usługi. Po oddaniu samochodu blokada została ściągnięta i zachargowali nas tylko za dodatkowe usługi wykupione na miejscu i jeszcze ta sama Pani potwierdzała, że tak właśnie się stanie. Myślałam więc, że może pośrednik mnie zacharguje za resztę, ale nic z tych rzeczy. Do dzisiaj nikt nie chce od nas pieniędzy. Nie żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało, ale nie chcę żeby w przyszłości był z tego jakiś "smród"... :) Co radzicie? Ktoś zetknął się z podobną sytuacją?
Góra
 Profil Relacje PM off
szafa71 lubi ten post.
 
      
#186 PostWysłany: 04 Paź 2014 09:40 

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 5
Loty: 214
Kilometry: 467 099
snazzy napisał(a):
Przeczytałem wszystkie Wasze propozycje i mój przypadek jeszcze lepszy.

Potrzebuję wypożyczyć w Las Vegas 06.10, oddać w San Francisco 13.10.
Do tego dochodzi kwestia, by wypożyczalnia akceptowała karty debetowe.

Economycarrentals.com daje potwierdzenie finalnej kwoty, jednak akceptuje tylko karty kredytowe.
Inne wypożyczalnie coś zaznaczają, że pomimo akceptacji debetówki opłata może na miejscu być większa za zwrot w innej lokalizacji.

Znacie w której jest pełna cena, zwrot w innym miejscu i debetówka?


Debetowke w USA to przyjmuja co najwyzej w sklepach spozwczych. Samochodu raczej nie wypozyczysz, a jesli juz to na gorszych warunkach. Postaraj sie wyrobic jakakolwiek karte kredytowa w Polsce przed wyjzdem. Naprawde pomoze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 04 Paź 2014 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 476
niebieski
snazzy napisał(a):
Przeczytałem wszystkie Wasze propozycje i mój przypadek jeszcze lepszy.

Potrzebuję wypożyczyć w Las Vegas 06.10, oddać w San Francisco 13.10.
Do tego dochodzi kwestia, by wypożyczalnia akceptowała karty debetowe.

Economycarrentals.com daje potwierdzenie finalnej kwoty, jednak akceptuje tylko karty kredytowe.
Inne wypożyczalnie coś zaznaczają, że pomimo akceptacji debetówki opłata może na miejscu być większa za zwrot w innej lokalizacji.

Znacie w której jest pełna cena, zwrot w innym miejscu i debetówka?

Ja wyporzyczałem w HERTZu właśnie w Las Vegas (Hotel Riviera) i oddawałem samochód w innym mieście (Miami). Jako jedyni zaakceptowali moją debetówkę z mBanku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 04 Paź 2014 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 61
talisman napisał(a):
Drodzy Forumowicze, mam taki "problem"... tydzień temu wypożyczałam samochód na Florydzie przez jednego z polecanych tu pośredników. Na miejscu miałam zapłacić gwarantowaną cenę. Już w USA wykupiłam dodatkowo zwrot z pustym bakiem i zapłaciłam za używanie płatnych dróg. Pani zrobiła blokadę na karcie w kwocie, którą miałam zapłacić na miejscu oraz na dodatkowe usługi. Po oddaniu samochodu blokada została ściągnięta i zachargowali nas tylko za dodatkowe usługi wykupione na miejscu i jeszcze ta sama Pani potwierdzała, że tak właśnie się stanie. Myślałam więc, że może pośrednik mnie zacharguje za resztę, ale nic z tych rzeczy. Do dzisiaj nikt nie chce od nas pieniędzy. Nie żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało, ale nie chcę żeby w przyszłości był z tego jakiś "smród"... :) Co radzicie? Ktoś zetknął się z podobną sytuacją?



Podłączam się, mam taką samą sytaucję zniknęła mi opłata za samochód z roziiczenia mojej karty kredytowej (wcześniej miałem pobrane 514 usd i nagle po oddaniu wczoraj samochodu zniknęło) nie mam żadnych operacji nierozliczonych o co chodzi ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 04 Paź 2014 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 476
niebieski
szafa71 napisał(a):
Podłączam się, mam taką samą sytaucję zniknęła mi opłata za samochód z roziiczenia mojej karty kredytowej (wcześniej miałem pobrane 514 usd i nagle po oddaniu wczoraj samochodu zniknęło) nie mam żadnych operacji nierozliczonych o co chodzi ?

Miałem to samo, nawet zrobiłem lokatę jak zniknęła blokada, ale za kilka dni musiałem ją zerwać bo miałem sporo na minusie jak mnie ponownie zcharge'owali :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 16 Paź 2014 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Pytanie, może głupie czy koszt punktu zwrotu jest uzależniony od miejsca? w sensie im dalej tym drożej? Bo różnica w oddaniu samochodu na JFK a SFO to ponad 75% kwoty wypożyczenia?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 16 Paź 2014 13:42 

Rejestracja: 10 Maj 2011
Posty: 137
Tak, zależy, ale ta zależność nie jest tak prosta:) Moze zalezec od odległości, od zmiany stanu, od ruchu samochodow danej wypozyczalni miedzy Twoimi punktami poczatkowym i zwrotu, rodzaju danego punktu wypozyczajacego (tj. "originalny", zarzadzany bezposrednio lub cos na zasadzie franczyzny) etc. Pozostaje szukać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 17 Paź 2014 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
W postach ktoś pisał, że One-way fee z reguły nie obowiązuje pomiędzy Californią a Nevadą co sprawdziłem i jest prawdą. A jak sprawa się ma na wschodzie bo jak chce wypożyczyć w Miami i oddać w Washingtonie lub Newark to od razu mi dolicza ~500$. Patrzyłem na kayak, sixt, alamo.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 21 Paź 2014 01:15 

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 16
W 2011 r. wypożyczałem auto w San Francisco (SFO), oddawałem w Seattle (Tacoma Airport). Pamiętam że dość długo szukałem opcji z wypożyczeniem auta bez dodatkowej opłaty one-way-charge. Udało mi się coś takiego znaleźć na HolidayAutos. Operatorem był Alamo. Na rezerwacji miałem: Extras: one-way charge @ 0.00 USD. Nie pamiętam dokładnie, ale możliwe że korzystałem z jakiegoś kuponu który zerował opłatę za zwrot w innym miejscu.

Z tego co słyszałem:
- warto wypożyczać auto w dużych punktach, np. przy lotniskach. Aut jest tam bardzo dużo, dosyć łatwo o upgrade auta :)
- łatwiej jest znaleźć ofertę z zerowym one-way-charge biorąc auto w California lub Floryda. Z innymi stanami jest większy problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 06 Lis 2014 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
tswierze napisał(a):
snazzy napisał(a):
Przeczytałem wszystkie Wasze propozycje i mój przypadek jeszcze lepszy.

Potrzebuję wypożyczyć w Las Vegas 06.10, oddać w San Francisco 13.10.
Do tego dochodzi kwestia, by wypożyczalnia akceptowała karty debetowe.

Economycarrentals.com daje potwierdzenie finalnej kwoty, jednak akceptuje tylko karty kredytowe.
Inne wypożyczalnie coś zaznaczają, że pomimo akceptacji debetówki opłata może na miejscu być większa za zwrot w innej lokalizacji.

Znacie w której jest pełna cena, zwrot w innym miejscu i debetówka?


Debetowke w USA to przyjmuja co najwyzej w sklepach spozwczych. Samochodu raczej nie wypozyczysz, a jesli juz to na gorszych warunkach. Postaraj sie wyrobic jakakolwiek karte kredytowa w Polsce przed wyjzdem. Naprawde pomoze.


Nie wprowadzaj w błąd!
MOŻNA WYPOŻYCZYĆ AUTO NA KARTĘ DEBETOWĄ W $. My dostaliśmy wypukłą i zawsze i wszędzie mówiliśmy CREDIT co taką ją właśnie tam czyniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 19 Lis 2014 15:30 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Cytuj:
MOŻNA WYPOŻYCZYĆ AUTO NA KARTĘ DEBETOWĄ W $. My dostaliśmy wypukłą i zawsze i wszędzie mówiliśmy CREDIT co taką ją właśnie tam czyniło.


Alez nikt Cie nie wprowadza w blad, to ze klamales nazywajac karte debetowa kredytowa nie znaczy, ze gdybys powiedzial prawde to by ci wypozyczyli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 19 Lis 2014 23:17 

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 16
Osobiście wielokrotnie płaciłem kartami debetowymi w USA, czy za wypożyczenie auta czy za hotel. Po prostu gdy obsługa prosiła o kartę dawałem im swoją debetówkę (wypukłą). Problem z kartą debetową jest taki że nie zawsze płatność przechodzi i nigdy nie wiesz kiedy i gdzie transakcja zostanie odrzucona :). Przynajmniej ja nie znam reguły. Warto więc jest mieć kilka kart debetowych, a najlepiej założyć kredytówkę i podróżować spokojnie. Zwłaszcza gdy Citi czy Reiffeisen mają bardzo dobre oferty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 20 Gru 2014 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Czy biorąc auto z economyrentals można dowolnie zmieniać kierowców czy czy jest jakas dopłata?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 20 Gru 2014 21:46 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Shaq napisał(a):
Czy biorąc auto z economyrentals można dowolnie zmieniać kierowców czy czy jest jakas dopłata?


Wszystko zależy od umowy
Ja miałem dodatkowego kierowcę gratis (oczywiście min. 25 lat)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 21 Gru 2014 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Ok, dzięki znalazłem już opcjach. Jest możliwość dodania 3 dodatkowych kierowców gratis.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 21 Gru 2014 13:59 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Shaq napisał(a):
Ok, dzięki znalazłem już opcjach. Jest możliwość dodania 3 dodatkowych kierowców gratis.


To wypas :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group