Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Lut 2015 12:23 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
Google mowi ze 5thGear Car Hire jest otwarte do 23 (pn-pt). Moze zadzwon i zapytaj?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#22 PostWysłany: 17 Mar 2015 18:54 

Rejestracja: 28 Lip 2011
Posty: 7
Mam pytanie.

Jak wypożyczalnie aut liczą wiek kierowcy, rocznikowo czy musi być skonczone.

Kończe 25 lat w lipcu stąd to pytanie.

Jeśli musi być skończone i licza do miesiaca/dnia to która wypożyczalnia pobiera najniższa opłatę za wiek ? W Hertz jest to aż 30 funtów dziennie (gdzie wypozyczenia auta an 3 doby to tylko 200 pln) wiec wiecej bym zaplacil za wiek niż za wypożyczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Kwi 2016 18:25 

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 11
Loty: 8
Kilometry: 10 238
Ktoś się orientuje które wypożyczalnie nie wymagają kart kredytowych przy wyjmowaniu auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Kwi 2016 23:35 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
jesli naprawde pytasz o UK to obawiam sie ze zadna nie wypozyczy bez karty (debetowej co najmniej) a co wiecej - sprawdza duzo wiecej niz tylko limit na karcie :P

no chyba ze to wypozyczalnia "u Zdzicha" :lol: ale wtedy pojazd raczej bedzie co najmniej nie ubezpieczony :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 26 Wrz 2016 17:40 

Rejestracja: 26 Wrz 2016
Posty: 3
Mam pytanie

Wybieram się na tydzień do UK i chciałbym wypożyczyć samochód. Będę to robił pierwszy raz. Problem na jaki napotkałem do wysokość mojego limitu na karcie kredytowej (1400 PLN). Orientuje się ktoś, czy z takim limitem jest w ogóle sens czegoś szukać, bo z tego co ja szukałem to o wiele za mało. Planuję wykupić pełne ubezpieczenie, to chyba czasem obniża kaucję i wkład własny.

Z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Wrz 2016 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Dodatkowym ubezpieczeniem zniesiesz Excess, ale nie zniesiesz depozytu za auto... najtańszy jaki spotkałem w UK to 400 pand :-(
Nie musisz podkładać karty kredytowej, możesz podłożyć debetową tylko aby miała wypukłe cyfry i nie miała na sobie słowa Debet...
Posługiwanie się takimi kartami w wypożyczalniach aut jest formalnie sprzeczne z regulaminem, ale... skuteczne.
Bierz automat jak dają...
Jeśli chcesz być również w zgodzie z regulaminem nadpłać na kredytówkę tyle ile brakuje Ci do wysokości depozytu i też będzie OK..
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Wrz 2016 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wykupienie ubezpieczenia bezposrednio w wypozyczalni rozwiazuje problem limitu na karcie, bo nie maja potrzeby zamrazac calego udzialu wlasnego.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Wrz 2016 19:41 

Rejestracja: 26 Wrz 2016
Posty: 3
Dzięki za info. Tylko jak rozumiem o ile zostanie zmniejszony wkład własny i czy wystarczy mi limitu dowiem się na miejscu? Czy mówisz o rezerwacji bezpośrednio w wypożyczalni, a nie przez porównywarki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Lis 2016 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
W sobotę mój brat leci do Glasgow i potrzebuje auto na trzy dni. Poleci ktoś jakąś sprawdzoną wypożyczalnię? Bez limitu kilometrów i z jakąś zdrową stawką za full insurance.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Lis 2016 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W Glasgow wypożyczałem w https://www.easirent.com/, wszystko sprawnie i bez problemów.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Lis 2016 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Thx za szybkie info. Brałeś full ubezpieczenie? Za małe auto ubezpieczenie wychodzi 60 funtów za 3 dni. To niemało. Sam wynajem tanio 20 funtów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Lis 2016 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jakieś brałem, nie pamiętam czy full, ale chyba tak. Wypożyczyliśmy w 6 osób (Toyota verso), więc się koszty rozłożyły.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 14 Lut 2017 10:55 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Cześć

Wymyśliłem sobie wypożyczenie auta na 3-4 dni w Glasgow (w centrum) i zwrot w Edynburgu (albo w mieście albo na lotnisku). Ogólnie jak widzę nie ma z tym problemu. Cena jest do zaakceptowania.
Martwi mnie natomiast temat ubezpieczenia. Chciałbym wykupić ubezpieczenie typu Super CDW które spowoduje całkowite wyłączenie mojej odpowiedzialności. Jak widzę są takie opcje ale wygląda to tak, że wypożyczający i tak zablokuje kwotę na mojej karcie 1000 - 1500 funtów i w razie wypadku pobierze tą kwotę a ja doostanę jej zwrot od jakiegośtam ubezpieczyciela. I tu dwa problemy po pierwsze nie mam takiego limitu na karcie, po drugie nie po to płacę dodatkowe ubezpieczenie żeby się bujać z jakimś ubezpieczycielem. Chciałbym takiej opcji, że płacę SCDW i nie blokują mi żadnej kwoty a w razie wypadku sami się z ubezpieczycielem rozliczają.

Czy ktoś zna taką wypożyczalnie w której warunki wypożyczenia są bardziej elastyczne? Bo w wiekszości główny wygląda to task jak opisałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 14 Lut 2017 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Zapłać ubezpieczenie bezpośrednio w wypożyczalni, a nie pośrednika, to nie będziesz ganiał się z ubezpieczycielem.
Ja już polecałem w tym wątku wypożyczalnię easirent w Glasgow, ale doliczają opłatę 50£ za OW. Zasadniczo masz tam udział własny (excess) do 1250£, ale wykupując ubezpieczenie u nich możesz zmniejszyć go do 500£, 100£ lub zera.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Lut 2017 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Taka uwaga dla chcacych wykupic pelne ubezpieczenie Super CDW/Excess Waiver bezposrednio z wypozyczalni.
Czytac T&Cs, gdyz owo ubezpieczenie SCDW czesto nie obejmuje podwozia, lusterek, szyb i opon.
Osobiscie polecam nabycie ubezpiecznia typu Car Rental Excess (np. z AXA; nie wiem, czy dostepne w Polsce) - za okolo 60 eur rok obejmuje ww. opony, lusterka etc, wazne na caly swiat z dowolna liczba wypozyczen. Wszystko zalatwia sie przez internet.
W ciagu ostatnich kilku lat dzieki takiemu ubezpieczeniu udalo mi sie zaoszczedzic naprawde sporo.
Przyklady:
-zderzenie z listem na autostradzie - 1500 eur, Hertz
-szyba uszkodzona odpryskami z ciezarowki - 500e, Hertz
-porysowany od spodu zderzak (tu ewidentne naciagniecie ze strony wypozyczalni, ale nie moglem protestowac, bo auto zostawilem na parkingu obok terminala o 4.30 rano idac na samolot) - 350e, Europcar
Za kazdym razem AXA pelna kwote obciazenia zwrocila na konto w ciagu 2-3 tygodni bez zadnych problemow.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 15 Mar 2017 12:38 

Rejestracja: 22 Wrz 2011
Posty: 24
W weekend wypożyczałem samochód na lotnisku Luton. Polecam wypożyczenie samochodu przez pośrednika i wybranie "FireFly" (spółki z grupy Hertz). Na lotnisku okazało się, że FireFly to po prostu Hertz i całe wypożyczenie odbywa się w Hertz (łącznie z samochodem z tej wypożyczalni) - jedyna różnica to cena, w FireFly jest znacząco taniej.

Na karcie kredytowej (obowiązkowo kierowcy) blokują 200 funtów i jako opcję wskazują ubezpieczenie wkładu własnego (ja miałem wykupione u pośrednika). Samochód dostaliśmy z wyższe klasy niż zamówiliśmy, a przy odbiorze nikt specjalnie go nie oglądał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 14 Cze 2017 20:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Wynajmował ktoś w Green Motion?
Są najtańsi ale mają sporo negatywnych opinii oraz całą grupę ze skargami na facebook https://www.facebook.com/groups/1720429874900990/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 10 Sie 2017 18:36 

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 1
Cześć,
Mam pytanie odnośnie wynajmu samochodu w Glasgow w wieku 23 lat. Ogólnie wypożyczalnie krzyczą sobie gigantycznych dopłat a ja będę z osobą powyżej 25 roku życia która po prostu boi się prowadzić. Pytanie zatem, co nam grozi w wypadku kiedy to ja będę prowadził a osoba na którą jest auto będzie obok w razie kontroli? A może znacie wypożyczalnie w których opłata za młodego kierowcę jest mniejsza niż 30 funtow/doba?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Sie 2017 02:58 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
authorkinetic napisał(a):
Cześć,
Mam pytanie odnośnie wynajmu samochodu w Glasgow w wieku 23 lat. Ogólnie wypożyczalnie krzyczą sobie gigantycznych dopłat a ja będę z osobą powyżej 25 roku życia która po prostu boi się prowadzić. Pytanie zatem, co nam grozi w wypadku kiedy to ja będę prowadził a osoba na którą jest auto będzie obok w razie kontroli? A może znacie wypożyczalnie w których opłata za młodego kierowcę jest mniejsza niż 30 funtow/doba?
Pozdrawiam


Z tego co pamiętam to masz wtedy odpowiedzialność za pełną wartość wypożyczonego samochodu, jeśli wyjdzie że prowadziła osoba która nie jest wymieniona w kontrakcie (jeśli z jakiegoś powodu nie zdążycie się zamienić / będą świadkowie / poważny wypadek w którym tracicie przytomność).

Polecam przekonać osobę do prowadzenia. Jeżdżenie po lewej stronie to nic strasznego, równie naturalne jak po prawej, a kultura jazdy w UK moim zdaniem najlepsza w Europie. Wszyscy jeżdżą spokojnie, robią Ci miejsce, itp. Ewentualnie weźcie automat wtedy już w ogóle pełen luz.

Kilka lat temu szukałem, pisałem maile do wypożyczalni tłumacząc że mam dużo doświadczenia za kółkiem itp, i nic nie znalazłem. Wszędzie odpowiedź że ubezpieczyciele w UK tak sobie żądają za młodych kierowców, bo większe ryzyko, i wypożyczalnie tylko przeliczają te koszty na klienta i nic z tym nie mogą zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 11 Sie 2017 06:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
aż dziwne ze na to nie przystali gdyż albowiem od dawien dawna wiadomo ze młody wiek = duże doświadczenie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group