Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Paź 2017 10:37 

krasnal napisał(a):
Zapłać ubezpieczenie bezpośrednio w wypożyczalni, a nie pośrednika, to nie będziesz ganiał się z ubezpieczycielem.
Ja już polecałem w tym wątku wypożyczalnię easirent w Glasgow, ale doliczają opłatę 50£ za OW. Zasadniczo masz tam udział własny (excess) do 1250£, ale wykupując ubezpieczenie u nich możesz zmniejszyć go do 500£, 100£ lub zera.

a blokowali Ci coś na karcie?
Bo z tego co rozumiem wypożyczając auto np. na 4 dni gdzie na ich stronie pokazuje się kwota niecałe 100£ to tyle finalnie zapłacę w wypożyczalni, czy jest coś jeszcze doliczane? (nie mówię tu o paliwie, które sam tankuje)
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 08 Paź 2017 10:38 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Blokowali do wysokości udziału własnego. Nie pamiętam już ile, chyba 100 funtów.
 Relacje PM off
archi1986 uważa post za pomocny.

#43 PostWysłany: 08 Paź 2017 10:41 

krasnal napisał(a):
Blokowali do wysokości udziału własnego. Nie pamiętam już ile, chyba 100 funtów.

dziękuję za odpowiedź. Jeśli tyle to nie ma problemu :) rozumiem, że to ustalasz "na miejscu" w wypożyczalni, czy jest to jakoś odgórnie ustalone?
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 08 Paź 2017 11:47 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Zależy na jaką opcję zniesienia udziału własnego się zdecydujesz.
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 09 Paź 2017 15:27 

niebieski
NBE322 napisał(a):

Jeżdżenie po lewej stronie to nic strasznego, równie naturalne jak po prawej, a kultura jazdy w UK moim zdaniem najlepsza w Europie. Wszyscy jeżdżą spokojnie, robią Ci miejsce, itp. Ewentualnie weźcie automat wtedy już w ogóle pełen luz.

to wcale nie jest takie naturalne jak piszesz zwlaszcza dla kogos kto bedzie prowadzil po lewej po raz pierwszy. z kultura jazdy pelna zgoda - robia ci miejsce i wpuszczaja do ruchu (czasem az do przesady) z bocznych drog ale tylko w miastach - poza nimi to juz zupelnie inna bajka. natezenie ruchu jest duze, drogi zazwyczaj sa waskie, z przeciwka nadjezdzaja ledwo mieszczace sie na drodze ciezarowki a kazdy cisnie z predkoscia ktora jest dopuszczalna (niby ok ale polecam sprawdzic samemu poruszanie sie 60mph po kretej jednopasmowce). nagminna jest rowniez jazda przy samym zderzaku poprzedzajacego pojazdu (tez niby nic ale dla swiezaka to duzy stres). no i oczwiscie wszechobecne ronda - male to nie problem ale te wieksze to juz tak - nie zawsze pasy na nich sa dobrze zaznaczone i bardzo latwo o stluczke. absolutnie nie demonizuje ruchu lewostronnego - moim zdaniem (jezdze w UK od 12 lat) jest on bardziej naturalny niz prawostronny ale nie tak od razu dla swiezaka. i nie polecam kombinacji z ubezpieczeniem - w razie stluczki z naszej winy bedzie DUZY problem - a typowy Anglik/Szkot/Walijczyk na pewno nie przepusci kasy ktora moze dostac od ubezpieczalni.
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 10 Sty 2018 15:18 

Witam,

Pytanie odnośnie warunków wypożyczenia w UK.

Rentalcars ma taki podpunkt w wymaganiach co do wypożyczenia:
Cytuj:
Indentyfikacja
2 dodatkowe dowody tożsamości będą wymagane w celu potwierdzenia adresu, jednym z nich musi być wyciąg bankowy z konta karty kredytowej, która będzie użyta do zablokowania kaucji podczas odbioru samochodu w wypożyczalni. Drugim dowodem musi być formalny dokument (rachunek za media, council tax, itp.) Dokumenty te muszą być wystawione w ciągu ostatnich 3 miesięcy.
Paszport lub dowód tożsamości jest wymagany.

Czy rzeczywiści to ktoś sprawdza? Czy jednak wystarczy że adres z dowodu i prawo jazdy się zgadza? Czy to wymóg tylko dla UK-owców?

Jeśli było to gdzieś poruszone to przepraszam (wyszukiwarka forumowa nie znalazła mojego problemu).

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 10 Sty 2018 15:34 
Awatar użytkownika

Loty: 449
Kilometry: 1 059 116
niebieski
Nigdy sie z tym nie spotkalam, ale opis i tak brzmi jak dla mieszkancow UK, moze to dla tych, ktorzy nie maja karty kredytowej czy cos takiego. Zakladam tez, ze nie wypozyczasz vana lub podobnego pojazdu.

Moze samochod jest przez Thrifty, ktore ma takie wymagania dla UK residents: https://www.thrifty.co.uk/uk-booking-guide.htm

#48 PostWysłany: 11 Sty 2018 03:03 

niebieski
w Enterprise tez cos takiego ode mnie chcieli (mieszkam w UK) ale tylko za pierwszym wypozyczeniem - pozniej mieli juz wpisane ze jestem "bezpieczny" ;)

kolezka co wypozyczal mi ten "pierwszy" raz tlumaczyl ze zdarzali im sie kradzieze aut i inne przestepstwa popelnione za pomoca wypozyczonych samochodow i tak sie zabezpieczaja przed "fraudami"
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 09 Mar 2018 19:21 
Awatar użytkownika

niebieski
NBE322 napisał(a):
Wynajmował ktoś w Green Motion?
Są najtańsi ale mają sporo negatywnych opinii oraz całą grupę ze skargami na facebook https://www.facebook.com/groups/1720429874900990/

Troche stary post, ale niedawno natknelam sie na pare watkow poswieconych tej firmie i uwazam, ze warto ostrzec przed korzystaniem z niej. Generalnie naciagaja klientow na istniejace szkody, ktorych w ogole nie widac, a pracownicy od razu je znajduja. Sledze na innym forum historie klienta, ktorego policzyli wlasnie 2tys funtow za wymiane sprzegla w rocznym samochodzie. Oprocz tego znalezli uszkodzenie na szybie, ktore juz bylo wspomniane przez pracownika przy wydawaniu samochodu i obciazyli go za to. Niektorzy pisza tez o zmuszaniu do kupienia ubezpieczenia u nich. Poza tym uwagi na temat klas samochodow, ktos zamawia Passat lub podobny, a oni w ogole nawet nie maja takiej klasy samochodu.

Pare stron z recenzjami, ktore powinny skutecznie zniechecic przed korzystaniem z ich uslug:
Fatalne recenzje - https://green-motion.pissedconsumer.com/review.html jakby komus nie dzialalo ze wzgledu na niecenzuralne slowo w tytule, to tutaj jest skrot: https://goo.gl/aR3Sdt
34 strony na TripAdvisor - https://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic ... ngdom.html
https://www.theguardian.com/money/2017/ ... ge-charges

Z tego co czytalam sa w wyszukiwarkach Ryanair, Rentalcars, itp. Ja wypozyczalam auta pare razy na Gatwick, ale nigdy nie widzialam tej nazwy, wiec byc moze nie ma ich w najwiekszych wyszukiwarkach typu Kayak, Expedia, itp.

Jedna z brytyjskich firm oferujaca ochrone udzialu wlasnego wyklucza ochrone w przypadku wypozenia samochodu z tej firmy z kilku oddzialow: "www.questor-insurance.co.uk states: “Kindly note, we are unable to provide insurance if you are renting from Green Motion Leicester, Green Motion Luton or Noleggiare.”"

#50 PostWysłany: 05 Kwi 2018 10:43 

Co do Green Motion jeszcze jeden "kwiatek"

Miałem zarezerwowany samochód w ubiegłą środę właśne w Green Motion w Luton za pośrednictwem economycarrentals.com.
Wszystko było fajnie do momentu, gdy pojawiłem się w biurze GM, podałem prawo jazdy, dowód osobisty i kartę kredytową, a pani do mnie że jeszcze tylko 2 sztuki "proof of address" i zaraz bede mógł pojechać samochdem. Zaczeliśmy dyskutować co to jest i w ogóle skąd takie oczekiwanie. Okazuje się, że w UK powszechnie strosowanym sposobem na "udowodnienie", że mieszkasz pod wskazanym adresem, jest rachunek za gaz, prąd, jakiś list z urzędu kierowany do Ciebie na adres, który podajesz, że jest twoim miejscem zamieszkania. Powiedziałem że ok, że zaraz jej dam (chciałem wydrukowac rachunek za gaz i prąd od mojego dostawcy ściągnięty z panelu klienta) a ona na to że to nie to samo :-O bo to ma być dokument fizycznie dostarczony do domu, bo jak będzie napisane, że to jest "elektroniczna kopia dokumentu" lub "dokument wygenerownay elektronicznie" to ona tego nie przyjmie. Na nic było tłumaczenie, że ja po prostu nie dostaję rachunków do domu. Wszystko mam w formie elektronicznej. Nie pytajcie mnie, jak ona by zrozumiała dokument z urzędu miasta w calości po polsku :)

Zaczęło się wydzwanianie po economycarrrentals, wzywanie managerów itd nic to nie dało. Później jakiś gostek z GM chcąc "załagodzić" sytaucję powiedział, że tydzień wczesniej ktoś inm ukradł samochód i zaostrzyli lub też bardziej rygorystycznie przestrzegają zasad, i o ile wczesniej przymknęli by na to oko, to dziś już nie. Nawet zaproponował podwózkę do miasta celem zakupu jakiegoś jedzenia etc. Co ciekawe w takiej samej sytacji było 6 innych klientów (irlandczycy, Brytole) , ogólnie odesłali z kwitkiem ponad połowę klientów w trakcie 2 godzin jak czekałem na transport organizowany awaryjnie (niestety oferty dziś na dziś byłu ponad czterokrotnie droższe...)

Tak, ktoś może powiedzieć że wiedzałem, że było w Terms&Conditions, ale dla większości ludzi (jak pokazała sytuiacja nie tylko dla mnie) "proof of address" to po prostu dowód osobisty z adresem (mam "stary typ" z podanym adresem, podobnie prawo jazdy). Wynajmowałem samochody w USA, na Tajlandii czy w Maroku i paru innych miejscach i nigdy nikt mnie o to nie prosił.

Zatem omijajcie Green Motion, lub zabierajcie rachunek za gaz lub prąd ze sobą ;) No i czytajcie T&C :)

Uwaga ! takie zasady mają również i inne wypożyczlanie ale TYLKO dla rezydentów UK, dla reszty świata już normalnie. (przeglądałem inne T&C i stoi jak byk, ale to jak ktoś mieszka na wyspach to pewnie wie)

szerokiej drogi !
 Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.

#51 PostWysłany: 07 Kwi 2018 00:15 

No niestety, wypożyczenie auta w UK jest mega trudne, jeśli się nie jest misiem z kredytem na karku. Już dwa razy odmówiono mi auta, ale w Hertz zawsze bez problemu. Wystarczył wyciąg z banku z jakimś tam adresem i zawsze to wystarczało.
Takie czasy, w Chinach testuje się Social Credit System, a w UK działa Credit Score :)
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 07 Kwi 2018 01:56 
Awatar użytkownika

niebieski
Mnie nigdy nie pytano o proof of address w zadnej duzej wypożyczalni w UK. Ale za to trzeba kod z DVLA, zeby mogli sprawdzic prawo jazdy. Hertz sie upieral na Gatwick o to, ale Avis 20m obok, juz nie.

@goluk kto wie, moze oszczedziles sobie klopotow nie wypożyczajac przez nich. Zaplaciles z gory i dostałes zwrot?

#53 PostWysłany: 18 Kwi 2018 19:29 

-- 18 Kwi 2018 18:58 --

Witam. Czy ktoś z Państwa. wynajmował auto za pośrednictwem ryanairera? Stawki u warunki jakie proponują są chyba nie do przebicia. Z resztą zapewniają,
że jak znajdę taniej to wynajmę za free. Tylko czy nie ma gdzieś haczyków? Czy warto decydować się na najtańsze propozycje? Skoro warunki zapewnia pośrednik to może bez znaczenia?

-- 18 Kwi 2018 19:29 --

I jeszcze jedno pytanie bardziej ogólne. W związku z wymogiem posiadania karty kredytowej chciałbym taką założyć. Ponieważ nie do końca się orientuję to proszę o oświecenie mnie w temacie. Co to znaczy preautoryzacja /blokada środków na karcie. Czy w tym momencie de facto zaciągam dług i po zdaniu auta bez szkody go spłacam ponosząc koszt przewalutowania?
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 08 Lip 2018 23:30 

wrotarianin: jeśli chodzi o preautoryzację, to działa ona tak że środki są blokowane na karcie, a potem blokada jest zwalniana. Czyli nie ma wysyłania środków z jednego konta na inne, czyli nie ma przewalutowania.

W związku z powyższym, wpadłem na pomysł i tu moje pytanie: czy można zapłacić za wynajem auta jedną kartą (w tym wypadku w Anglii czyli debetową funtową Alior banku), a depozyt zrobić na innej (złotówkową kredytową)?

To byłaby lepsza opcja niż:
1) płacanie tylko kredytową złotówkową (odpada słabe przewalutowanie ze zł na jakieś 200 funtów za zapłatę za auto)
2) płacenie tylko funtową (nie trzeba zapewniać dodatkowych 200 funtów na karcie, które prawdopdoobnie będą niewykorzystane inaczej, więc trzeba by je przewalutowywać dwa razy)

Za depozyt na złotówkowej kredytowej nic nie zapłacę (zakładając że nic się nie stanie), a limit mam spory co się w Anglii przy wynajmie przydaje. Czy ktoś próbował robić coś takiego, albo domyśla się jak pracownicy wypożyczalni reagowali by na taką prośbę?
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 09 Lip 2018 11:10 
Awatar użytkownika

platynowy
Jak obie sa w twoim imieniu, i wypozyczasz z w normalnej wypozyczalni (nie zaden syf jak motion green itp.) to nikt nie bedzie robil problemów.
Z reszta, nie lepiej jest zaplacic online? Czesto jest taniej, mozna jeszcze jakies znizki wyhaczyc po drodze.
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 21 Sty 2020 17:11 

Wypożyczałem przez stronę Ryanaira samochód w Enterprise na Heathrow. Oddawałem natomiast na Luton. Była to jedyna wypożyczalnia, która nie pobierała opłaty za przejazd w jedną stronę.
Rezerwowałem kompakta z automatyczną skrzynią (pierwszy raz jeździłem po lewej stronie). Dostałem do wyboru Nissana Qashqai lub Vauxhalla Astrę kombi. Wziąłem Nissana (na pewno miał tempomat, bezkluczykowe otwieranie/zamykanie, asystenty pasa ruchu i martwego pola oraz szczególnie przydatne Android Auto). Wkład własny 1000 funtów, więc trochę dużo, biorąc pod uwagę, że ma karcie MC PKO BP Platinum mam ubezpieczenie na 1000 EUR.
Tankowałem tutaj: https://goo.gl/maps/tfE5P6JUQ7ver9GQ9 - ceny 5-6 pensów niższe niż w pobliżu lotniska, ale wszystkie pistolety były zepsute, więc na włączonym zapłonie musiałem sprawdzać wskaźnik poziomu paliwa.
Przy zwrocie pracownik obszedł auto dookoła, sprawdził stan paliwa i powiedział, że wszystko ok. Kaucja zwrócona po paru dniach.

Co do jazdy po lewej stronie po raz pierwszy - na początku podświadomie znosiło mnie do lewego krawężnika, no i czasami traciłem orientację kręcąc się w prawo na rondzie, gdy miałem np. zjechać w piąty zjazd. Kultura jazdy wydała mi się dużo lepsza niż nie tylko w Polsce, ale i wielu krajach Zachodniej Europy.
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 08 Kwi 2022 21:02 

Cześć
Proszę o radę - lecę w czerwcu do Edynburga. Robiłam na spokojnie plan i do tego czasu nie rezerwowałam auta. Tydzień i temu za wynajem (i w Avis i na Rentalcars) cena za 6 dni byłą 2500pln. Dziś wchodzę a tu prawie 5100 pln. Co teraz zrobić - poczekać i liczyć że spadnie czy nie ma co liczyć na to i brać w takiej abstrakcyjnej cenie?
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 09 Kwi 2022 02:21 

Małe szanse, że cena spadnie. Chyba lepiej przeczesać inne wyszukiwarki typu Travelsupermarket czy Expedia i brać, co jest :) Ceny teraz faktycznie są absurdalne.
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 26 Kwi 2022 21:50 

Cześć, z tego co wyczytałam po UK można poruszać się autem z polskim prawem jazdy, natomiast w warunkach wypożyczalni wyczytałam, że oni chcą też międzynarodowe. Czy w praktyce tak rzeczywiście jest, że bez międzynarodowego prawa jazdy nie wypożyczę auta? Do wylotu zostało kilka dni i nie wiem czy zdążę z wyrobieniem tego dokumentu. :?
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 27 Kwi 2022 01:00 
Awatar użytkownika

platynowy
Spokojnie mozesz wypozyczyc auto majac polskie prawko w wiekszosci wypozyczalni, a na pewno Avis:
https://www.avis.co.uk/brexit#
Te miedzynarodowe to raczej DLA krajow z innym alfabetem typu Chiny, kraje arbaskie it'd.
Zobacz sobie jeszcze auta na Truro (czy Turo) - takie samochdowe Airbnb.
5100zl za 6 dni.. czyli jakies £150 za dzien to na prawde drogo, chyba ze wypozyczasz Van, po godzinach otwarcia wypozyczalni, w dlugi weekend w UK (pocztek Maja, poczatek czerwca) to moze wtedy.. daj daty I miejsce to sie spojrzy.
 Relacje PM off  

[ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości