Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 31 Maj 2017 14:38 

Rejestracja: 31 Maj 2017
Posty: 2
stachu napisał(a):
tak jak napisałeś- oddajesz kluczyki do skrzynki i nie ma z tym problemu, CHYBA ŻE pojawiają się jakieś wątpliwości pt. właśnie uszkodzenia lub poziom paliwa. Ja miałem kiedyś taką przygodę, że policzyli mnie za dotankowanie. Na dokumencie w chwili odbioru prosiłem jednak by zaznaczyć, że odbieram samochód z niepełnym bakiem i taki też oddam.
Po zgłoszeniu reklamacji, przyznano mi zwrot wcześniej pobranych środków dodatkowych.
Dla bezpieczeństwa dobrze jest samemu dokumentować pewne sprawy, m.in stan samochodu w chwili oddania (z widoczną data i godzina na zdjęciu).
Mimo wszystko, poza opisanym przypadkiem nie byłem kasowany za coś, co rzekomo zrobiłem lub za poprzednie uszkodzenia.

Dziękuje za odpowiedź. Powiedz jeszcze proszę czy pożyczałeś bezpośrednio czy przez pośrednika.
Ja na pewno zamierzam dokupić ubezpieczenie wkładu własnego. Wypożyczając przez rentalcars mam takie ubezpieczenie z nimi wiec w przypadku szkód i tak pobiorą mi pieniądze a dopiero rentalcars odda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#122 PostWysłany: 31 Maj 2017 14:44 

Rejestracja: 11 Maj 2011
Posty: 58
Niestety- nie pamiętam. Było to chyba też Rentalcars.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 21 Wrz 2017 16:18 

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 1
To forum było bardzo pomocne przed moim niedawnym wyjazdem do Włoch (Bergamo) przy wyborze wypożyczalni samochodu. Dla zachowania informacji dla potomnych przedstawię tutaj warunki jakie otrzymałem i ceny poszczególnych elementów w czasie niedawnej podróży (wrzesień 2017).

Bazując na doświadczeniach innych skorzystałem z zewnętrznego ubezpieczenia za pośrednictwem icarhireinsurance, które kupiłem za € 28,95 na 7 dni (dodatkowo ubezpieczając zaginięcie kluczyków)
Samochód wynająłem za pośrednictwem EconomyCarRentals – wybór padł na samochód mini (2os wyjazd) typu Toyota Aygo, ale po przybyciu na miejsce okazało się, że czeka na nas tegoroczny Fiat 500 z przebiegiem nieprzekraczającym 9000km. Całkiem miła niespodzianka, chociaż w naszym wypadku większy samochód nie był potrzebny. Koszt wynajmu na 7 dni to € 11.88 płatne przy rezerwacji + € 54.31 płatne na miejscu w wypożyczalni. Naszą wypożyczalnią okazała się firma Autoclick, z która nie było żadnego problemu. Zgodnie z informacją na potwierdzeniu, samochód transportowy czekał w wyznaczonym miejscu przed wejściem na lotnisko i zawiózł nas do oddziału firmy. Na miejscu dostaliśmy propozycję zmniejszenia wkładu własnego za 17 euro/dzień ale zrezygnowaliśmy (z powodu posiadanego ubezpieczenia zewnętrznego), w związku z czym został zablokowany depozyt w wysokości 1500 euro na karcie kredytowej. W momencie oddawania samochodu pan sprawdził stan paliwa, obszedł samochód i odblokował od razu depozyt (po zalogowaniu się przez tel do bankowości internetowej już od razu widziałem, że jest odblokowany) i na drugi dzień blokada zniknęła z konta (po odblokowaniu wisiały na koncie dwie pozycje, na minus 1500 euro i na plus 1500euro). Także żadnych przykrych sytuacji albo wyszukiwania rys na siłę. Bardzo sympatyczna obsługa i jeżeli będziemy ponownie w Bergamo to ponownie z ich usług skorzystam.

Podsumowując, za wypożyczenie auta na tydzień zapłaciliśmy € 95.14 (+ paliwo ;) ) co uważam za bardzo niską cenę, zwłaszcza, że gdy próbowałem znaleźć ofertę, która znosiłaby mój wkład własny do zera to oferty zaczynały się od 1600 złotych… Inne oferty z dodatkowym ubezpieczeniem również były dużo droższe niż ta nasza. Nie wiem jak wyglądałaby sprawa odszkodowania w razie jakiegoś problemu ale na szczęście nie musiałem się o tym przekonywać i liczę że nigdy nie będę musiał 
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 30 Lis 2017 21:04 

Rejestracja: 30 Lis 2017
Posty: 18
Dzięki za info. Poszedłem za Twoją radą i zarezerwowałem auto w Autoclick 14.12 rano - 17.12 wieczór, czyli 3 dni i 10 godzin. Wziąłem max. ubezpieczenie z autoclick i łańcuchy i zapłaciłem online - zablokują mi tylko 50 euro i nie będę się przejmował rysami. Razem wyszło 79 euro także nie tak źle. Podobny schemat w sixt czy hertz to 211 euro...


Ostatnio edytowany przez krasnal, 30 Lis 2017 21:50, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 09 Sty 2018 20:00 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 15
maciciel

I jak wrażenia po wypożyczeniu? Obyło się bez problemu? Gdzie odbierałeś auto?
Zastanawiam się nad wypożyczeniem i po przeryciu kilkunastu opcji został JoyRent i właśnie AutoClick. Z tym AutoClickiem zastanawiam się jeszcze tylko nad sposobem odbioru auta. Będziemy w Bergamo a oddać bym chciał najlepiej na lotnisku. Z tego co czytam nie mają oni stanowiska na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 09 Sty 2018 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@pacpaw
Rzuć okiem na mój wpis :arrow: viewtopic.php?f=1407&t=38598&p=1027987#p1027987
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 10 Sty 2018 19:14 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 15
@namteH

Czytałem ,ale kombinowałem jak tu odebrac auto bezpośrednio w Bergamo (przylatujemy w nocy i będziemy nocować w mieście) a nie cofać się na lotnisko. Niestety odpisali, że są tylko 2 miejsca (lotnisko i shuttle bus) albo biuro. Oba niestety od centrum daleko. Zwrot też tylko tam, a jak chcesz zwrócić na lotnisko trzeba ustalić szczegóły na miejscu w biurze.

Auto u nich brałeś z full insurance czy bez? Obyło się bez problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 10 Sty 2018 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@pacpaw
Masz już spanie w Bergamo zarezerwowane?
Miałem tylko assistance od nich (to po 3€ za dzień) a ubezpieczenie miałem swoje.
Wszystko w porządku.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 10 Sty 2018 19:32 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 15
@namteH

Tak zabookowane. Ubezpieczenie pośrednika miałeś czy jakieś polskie? Chcemy na górskie parkingi podjeżdżać także zastanawiam się właśnie nad full-em, dla świętego spokoju. Auta oni chyba dają dokładnie te jakie się zamówiło czy też zamawiasz tylko segment?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 10 Sty 2018 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@pacpaw
Ubezpieczenie z icarhireinsurance.
Jak pojedziesz w góry to zapoznaj się z tym jak się zakłada łańcuchy. Samochody dają jak wszędzie, czyli rezerwujesz klasę a nie model.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 10 Sty 2018 21:55 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 15
@namteH
na szczęście wyjazd pod koniec maja także śniegu nie powinno być ;)

Na stronce mają dość dziwnie, bo nie ma nagłówka "nazwa auta or similar" ale konkretne auto. A pod spodem kolejne auto z tej samej grupy, ale inny model. Także na pierwszy rzut oka wygląda jakby faktycznie wypożyczali konkretne modele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 11 Lis 2018 19:07 

Rejestracja: 05 Sie 2018
Posty: 18

    Mam już bilety na lot do Mediolanu w terminie 29.06 - 11.07. Chcę wynająć tam samochód i pojechać w Alpy. Jest opcja, że we francuskie. Pytanie: czy to legalne? A może przekroczenie granicy oznacza konieczność kary? Czy to zależy od warunków najmu?
    Góra
     Profil Relacje PM off  
          
    #133 PostWysłany: 11 Lis 2018 20:32 
    Awatar użytkownika

    Rejestracja: 22 Lip 2017
    Posty: 1660
    Loty: 70
    Kilometry: 138 694
    niebieski
    Jeździłem samochodami z wypożyczalni po kilku krajach, przekraczałem granice, nigdy się o nic nie pytałem. No ale ja to ja. Ty się lepiej upewnij w warunkach umowy, pogadaj z wypożyczalnią, sprawdź ubezpieczenie. Tak będzie mądrzej i bezpieczniej.
    _________________
    ODZYSK CZĘ!

    Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
    Góra
     Profil Relacje PM off  
          
    #134 PostWysłany: 11 Lis 2018 20:47 

    Rejestracja: 05 Sie 2015
    Posty: 15
    marco1980 napisał(a):

      Mam już bilety na lot do Mediolanu w terminie 29.06 - 11.07. Chcę wynająć tam samochód i pojechać w Alpy. Jest opcja, że we francuskie. Pytanie: czy to legalne? A może przekroczenie granicy oznacza konieczność kary? Czy to zależy od warunków najmu?


      Są dwie możliwośći. I-sza po bożemu - zaznaczasz przy wypożyczeniu, że zamierzasz przekraczać granicę. Możliwe, że będzie dodatkowa opłata.
      II opcja. Nie zgłaszasz i jedziesz. Jeśli nie zaistnieje zdarzenie ubezpieczone za granicą, szanse wykrycia nikłe.
      Góra
       Profil Relacje PM off  
            
      #135 PostWysłany: 11 Lis 2018 20:59 
      Awatar użytkownika

      Rejestracja: 22 Lip 2017
      Posty: 1660
      Loty: 70
      Kilometry: 138 694
      niebieski
      Nawet jeśli to będzie szkoda większa, np powginana blacha, to "stwierdza" już we właściwym kraju.
      _________________
      ODZYSK CZĘ!

      Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
      Góra
       Profil Relacje PM off  
            
      #136 PostWysłany: 11 Lis 2018 22:27 

      Rejestracja: 05 Sie 2018
      Posty: 18
      -- 11 Lis 2018 21:57 --

      eskie napisał(a):
      Nawet jeśli to będzie szkoda większa, np powginana blacha, to "stwierdza" już we właściwym kraju.


      Ale jak mam ubezpieczenie w icarhire to ono pozwala na przekroczenie granicy? Pytam, bo w dokumentach otrzymanych od icarhire nie ma wzmianki o zakazie przekraczania granic.

      -- 11 Lis 2018 22:27 --

      Już wiem. Przejrzałem warunki wypożyczenia w firmach wypożyczających w Mediolanie. Generalnie każą płacić. Tylko jedna wypożyczalnia 8 Eur za zieloną kartę na dodatkowe państwo. Reszta od 40 do 80 Eur.
      Góra
       Profil Relacje PM off  
            
      #137 PostWysłany: 11 Lis 2018 22:30 
      Awatar użytkownika

      Rejestracja: 22 Lip 2017
      Posty: 1660
      Loty: 70
      Kilometry: 138 694
      niebieski
      Zielona karta to OC poza UE. Chyba, że auta z wypożyczalni rządzą się innymi prawami.
      Sprawdziłem w SIXT, możesz jeździć po całej strefie Schengen bez dopłat
      _________________
      ODZYSK CZĘ!

      Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
      Góra
       Profil Relacje PM off  
            
      #138 PostWysłany: 11 Lis 2018 23:25 

      Rejestracja: 06 Lip 2011
      Posty: 3574
      złoty
      Pamiętajcie, że icarhireinsurance pozwala na ubezpieczenie wkładu własnego, a nie całego auta. Przekraczając granicę bez zgody wypożyczalni nie macie ubezpieczenia w ogóle, a w konsekwencji nie działa też icarhireinsurance. :!:
      Góra
       Profil Relacje PM off  
            
      Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
      Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

      Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


      Kto jest na forum

      Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


      Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
      Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
      Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
      Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
      Nie możesz dodawać załączników na tym forum

      Przeszukaj temat:
        
      phpBB® Forum Software © phpBB Group