Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lip 2012 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Witam. Wpadł mi do głowy taki pomysł. Lecieć sobie we wrześniu do Bergamo (bo tanio ;-)) tam na lotnisku wypożyczyć samochód i wyskoczyć nim na 5-7 dni do Nicei i w jej okolice, po czym wrócić i oddać samochód w Bergamo, skąd byłby też samolot powrotny. Jest to około 300-350km więc tragedii nie ma, a na miejscu i tak przydałby się samochód, więc wydaje się to taniej, bo do Bergamo mogę dolecieć bezpośrednio z Poznania poniżej 100zł RT od osoby.
Czy ktoś może przerabiał taką opcję?
Nigdy nie wypożyczałem samochodu za granicą, choć trochę już się i tym naczytałem. Którą wypożyczalnię polecacie?
Kiedy najlepiej rezerwować? A może w ogóle nie rezerwować tylko na lotnisku brać co będzie?
Jeśli rezerwować to czy w przypadku wypożyczalni jest jakaś reguła? Im bliżej terminu tym taniej/drożej?
Czy warto poszukać grupona na holidaycars czy bez niego idzie znaleźć coś co będzie tańsze?
Czy w związku z tym, że chcę wyjechać z Włoch do Francji dochodzą jakieś dodatkowe koszty?
Ostatnie pytanie, nie jest to koniecznością, ale czy ktoś może kiedyś wynajmował samochód cabrio na Bergamo, może coś polecić? Jeśli byłoby coś fajnego w dobrej cenie to byłbym prze szczęśliwy. Oczywiście chodzi tu o jakieś małe autko, 207cc lub coś w tym stylu. Podróżować będą dwie osoby.

PS: To właśnie Nicea jest celem podróży, jednak pytania dotyczą wypożyczenia samochodu w Bergamo, dlatego wybrałem dział Włochy, a nie Francja :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 25 Lip 2012 13:56 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
rozglądałem się ostatnio za samochodem w it. Przyzwoite ceny są w http://www.autoeuropa.it
Nie wypożyczałem jeszcze nigdy ale z tego co zaobserwowałem to czy bliżej terminu czy dalej zależy od firmy. Tu raczej lepiej z wyprzedzeniem. Na wrzesień za 5 dni panda z silnikiem 1,2 bądź 1,3 175EUR bez ubezpieczenia. Cabrio 2x tyle.
Planujesz spać w samochodzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lip 2012 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
z autoeuropa.it bym uważał... będąc w lutym we Włoszech dostałem auto i dodatkowo poprosiłem o łańcuchy na koła. Jak się później okazało, łańcuchy były porwane i zupełnie nie do użytku - oddając samochód poinformowałem, że dostałem takie łańcuchy i obiecano mi, że w takiej sytuacji nie będę obciążany kosztami za ich wypożyczenie. Później okazało się, że jednak obciążyli mi kartę kwotą ok 30 EUR (tyle za łańcuchy) - mimo wielu moich maili, żadnej odpowiedzi, żadnej reakcji, jednym słowem kasa nie do odzyskania (chyba że przez procedurę chargeback)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Lip 2012 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja póki co znalazłem samochód typu POLO albo FIESTA lub podobne na holidaycars za 180euro/tydzień. Bez grupona. Czyli z gruponem teoretycznie powinno wyjść około 130e. Ale nigdy nie miałem z tym doświadczeń, ale obijało mi się o uszy, że z tym gruponem nie zawsze było kolorowo. Cabrio chyba będę musiał sobie odpuścić, chciałbym zmieścić się w 1000zł. Za fajne cabrio max 1200zł, ale widzę że nie ma na to szans.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Lip 2012 16:28 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Może i nie było idealnie, ale koniec końców każdy miał co chciał. Poczytaj tematy o tym na forum.
Popatrz też u innych. Tu np http://www.economycarrentals.com/CarSelection2.aspx? Fiata Pandę (o dziwo, pojemny jak na pierwszy rzut oka) w okresie 8-15.09 dostaniesz za 600 zł.

Musisz się jednak liczyć z przekroczeniem granicy. Zwykle firmy wynajmujące winszują sobie z tego tytułu spore kwoty, jednak nie mam pojęcia jak jest z weryfikacją tego faktu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Lip 2012 16:51 

Nie ma problemu z wypożyczeniem auta na BGY.Brałem 2x.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Lip 2012 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
Pamiętaj, że do ceny, która wyświetlać Ci się będzie w wyszukiwarce, czasem doliczane są również wszelakie podatki bądź opłaty takie jak:

- odbiór auta na lotnisku (18-25 EUR)
- oddanie auta w innej lokalizacji niż wypożyczenie
- opłata za przekroczenie limitu kilometrów
- sprawdź czy musisz oddać bak pełny czy pusty
(przy krótkich wypadach oddanie do połowy pełnego baku mija się z celem)
- jaki jest minimalny wiek kierowcy
(czasem 23 lata, z reguły 25 lat na kierowce bez podwyższonego ryzyka)
- podstawowe ubezpieczenie, które zawarte jest w cenie auta (co zawiera?)
- podatek drogowy / VAT
- jaka jest kwota podstawowego ubezpieczenia za dodatkowego kierowcę
(np czy jest to 5 EUR/dzień czy 20 EUR za wypożyczenie)
- jakiej wysokości zastaw na karcie życzy sobie wypożyczalnia
(bywa 700 do max 1200 EUR za grupę B-C; jedna wypożyczalnia ściągnie Ci te pieniądze, a potem je zwróci [uważaj na przewalutowanie], zaś inna ściągnie tylko twoje dane, a w razie problemów, dopiero później Cię obciąży kosztami)

- GPS pożycz/weź z Polski

- przekroczenie granicy kraju wiąże się czasem z koniecznością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia - sprawdź warunki dealu
(możesz zaryzykować, ale w przypadku kontroli drogówki masz mandat za brak OC)

- jeśli chcesz odebrać auto bardzo wcześnie rano lub oddać np. po 21-22.00 wieczorem, mogą Ci wlepić również dodatkową opłatę ale nie koniecznie muszą (warto się o to zapytać)

Osobiście wypożyczałam auto już w różnych miastach/krajach, ale dla mnie najtańszy z BGY z reguły wychodził pośrednik: Car Trawler (carhiredetective.com) lub obecnie również Wizz korzysta z ich silnika i są czasem nawet tańsi. Jeśli wypożyczasz i oddajesz auto w tej samej lokalizacji jest taniej, w cenie Car Trawlera masz zawarte podst. ubezp., opłatę lotniskową, podatki i z reguły nielimitowane kilometry. Wiadomo, pośrednik nie powinien być tańszy, ale z moje doświadczenia tak zawsze było...
Poniżej kilka screenów na ten sam termin: 05-12.09 (10:00 - 10:00), kierowca 26 lat, BGY-BGY, grupa B1-B2

Załączniki:
auto europa.jpg
auto europa.jpg [ 76.2 KiB | Obejrzany 11537 razy ]
Car Hire Det.jpg
Car Hire Det.jpg [ 110.96 KiB | Obejrzany 11537 razy ]
Wizz air.jpg
Wizz air.jpg [ 125.06 KiB | Obejrzany 11537 razy ]
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lip 2012 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Dzięki bardzo natka26, doceniam trud włożony w ten post :) Prawie wszystko z tego brałem pod uwagę, ale wskazówki bardzo cenne i spisane w jednym miejscu. Mam 23 lata i wiem, że w niektórych wypożyczalniach już się łapię na normalną cenę, a w innych na większą. Jedyne z czym mam problem to właśnie znalezienie opłaty za pozwolenie na wyjazd za granicę...

Druga sprawa jest taka, że właśnie rezerwowałem bilety do Bergamo za 2zł :-) i po zakupie były propozycje wynajęcia samochodu w Hertz. Była fajna opcja na focusa za 200E, a wchodząc normalnie na stronę Hertza już jest 250E. Focus byłby fajną opcją, bo trochę dołożyć, ale co drugi nocleg mógłby być w samochodzie ;-) Czy jest szansa jeszcze jakoś wrócić do ceny, która była po przerzuceniu ze strony RYANa? Czy jak już to wyłączyłem to nie ma szans?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Lip 2012 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
Nie ma sprawy :)

Weszłam na stronę Hertza (bo ta wypożyczalnia Cię interesuje) by poczytać o warunkach przekraczania granicy we Włoszech... Dość trudno to wygrzebać: dopiero jak wyszukasz i wybierzesz auto, w trzecim kroku (step 3) małym druczkiem będziesz mieć 'Important Information: Rental Qualification and Requirements'. W temacie: 'Driving Restrictions' masz ograniczenia dot. przekraczania granic. Jeśli się nie mylę, MOŻESZ przekroczyć granicę do Francji, autem wypożyczonym we Włoszech, ale czy będziesz musiał coś dopłacić, tego nie umiem znaleźć.
Uważaj na Hertza, bo w temacie 'Age Restrictions' widnieje tabelka, w której kierowcy w wieku 23 lat muszą dopłacić 19,96 EUR za DZIEŃ wow... żeby nie było przykrej niespodzianki na lotnisku ehhh
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lip 2012 09:37 

szymonpoznan1 napisał(a):
Dzięki bardzo natka26, doceniam trud włożony w ten post :) Prawie wszystko z tego brałem pod uwagę, ale wskazówki bardzo cenne i spisane w jednym miejscu. Mam 23 lata i wiem, że w niektórych wypożyczalniach już się łapię na normalną cenę, a w innych na większą. Jedyne z czym mam problem to właśnie znalezienie opłaty za pozwolenie na wyjazd za granicę...

Druga sprawa jest taka, że właśnie rezerwowałem bilety do Bergamo za 2zł :-) i po zakupie były propozycje wynajęcia samochodu w Hertz. Była fajna opcja na focusa za 200E, a wchodząc normalnie na stronę Hertza już jest 250E. Focus byłby fajną opcją, bo trochę dołożyć, ale co drugi nocleg mógłby być w samochodzie ;-) Czy jest szansa jeszcze jakoś wrócić do ceny, która była po przerzuceniu ze strony RYANa? Czy jak już to wyłączyłem to nie ma szans?


Jak lecisz do BGY to bierz jakies fajne autko typu Fiat 500 i tez sie w nim wyspisz.Sprawdzone,zwlaszcza ze mam 183cm.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Lip 2012 10:43 

Rejestracja: 23 Cze 2012
Posty: 6
natka - ja jakaś niekumata jestem, możesz pomóc jeszcze raz jak krowie na rowie?
ten pierwszy screen z ceną ok. 100EU za Pandę (o ile dobrze go rozumiem) to konkretnie z jakiej strony jest? bo nie potrafiłam tego odtworzyć, a tez interesuję się samochodami z Bergamo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Lip 2012 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
ZMR napisał(a):
Jak lecisz do BGY to bierz jakies fajne autko typu Fiat 500 i tez sie w nim wyspisz.Sprawdzone,zwlaszcza ze mam 183cm.


Ja mam niestety 193cm wzrostu i trochę się obawiam co do najmniejszego samochodu, a zwłaszcza jak jest różnica 20-30euro na całości to wolę dopłacić. Choć póki co zaczynam szukanie od nowa, bo jednak naprawdę trzeba się wgłębiać w regulaminy każdej wypożyczalni, bo wszędzie jest inaczej i nie wszystko można sprawdzić. Największy problem z tym wyjazdem za granicę, nie wszędzie jest to jasno określone, a jak już jest to znowu limity wiekowe albo kilometry i szukanie zaczyna się od nowa, ale cóż, mam jeszcze trochę czasu. Hertz niestety odpadł, a szkoda bo niecałe 900zł za tydzień w 5-drzwiowym focusie byłoby fajnie, ale limit wiekowy to 25 lat :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Lip 2012 10:54 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 32
Hej
mam gropon na wypożyczenie samochodu ze strony http://www.holidaycars.com/
na 219 zł wypozyczenie na min 3 dni koszt kuponu 79
Groupon ważny od 25.04.2012 do 25.10.2012
Gdybyśbył zainteresownay chętnie odstąpie niestety mój wyjazd nie wypalił 607566787
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Lip 2012 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
drepta napisał(a):
Hej
mam gropon na wypożyczenie samochodu ze strony http://www.holidaycars.com/
na 219 zł wypozyczenie na min 3 dni koszt kuponu 79
Groupon ważny od 25.04.2012 do 25.10.2012
Gdybyśbył zainteresownay chętnie odstąpie niestety mój wyjazd nie wypalił 607566787


Dzięki za ofertę, ale póki co holidaycars też raczej odpada, po przeczytaniu ich warunków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lip 2012 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
konstancja8 napisał(a):
natka - ja jakaś niekumata jestem, możesz pomóc jeszcze raz jak krowie na rowie?
ten pierwszy screen z ceną ok. 100EU za Pandę (o ile dobrze go rozumiem) to konkretnie z jakiej strony jest? bo nie potrafiłam tego odtworzyć, a tez interesuję się samochodami z Bergamo

@ Konstancja8: Ten pierwszy screen dotyczy autoeuropa.it... Na tym screenie cena za Pandę nie jest ostateczna. Tak jak w przypadku Peugeot 107 trzeba będzie doliczyć opłaty w wys. ok. 90 EUR (czerwona ramka). Każdy JPG podpisałam nazwą pośrednika :)

Ciekawe, dzisiaj na Wizz Car Rental (car trawler - pośrednik) klasa 'economy' taniej jak 'mini' :lol: widać wczoraj dużo osób googlało za tym typem auta...albo... zeszły im autka w tym terminie (05-12/09) w BGY. No szkoda.
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Lip 2012 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
http://www.orioaeroporto.it/Editorial/n ... ialID=2177

@ szymonpoznan1: powyżej lista wypożyczalni aut w Bergamo - polecam napisać z konkretnym zapytaniem do danej wypożyczalni. np. interesuje mnie auto np. ford focus za 250 EUR (i to jest max kwota jaką chce zapłacić), ale mam 23 lata, zatem czy mogę wypożyczyć auto w tej kwocie bez dodatkowych opłat/ubezpieczenia itd. itp. Któraś z wypożyczalni może iść Ci na rękę... Pamiętaj tylko, żeby wziąć później odp. dokumenty/e-maile/potwierdzenia na lotnisko :)
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Lip 2012 17:17 

szymonpoznan1 napisał(a):
ZMR napisał(a):
Jak lecisz do BGY to bierz jakies fajne autko typu Fiat 500 i tez sie w nim wyspisz.Sprawdzone,zwlaszcza ze mam 183cm.


Ja mam niestety 193cm wzrostu i trochę się obawiam co do najmniejszego samochodu, a zwłaszcza jak jest różnica 20-30euro na całości to wolę dopłacić. Choć póki co zaczynam szukanie od nowa, bo jednak naprawdę trzeba się wgłębiać w regulaminy każdej wypożyczalni, bo wszędzie jest inaczej i nie wszystko można sprawdzić. Największy problem z tym wyjazdem za granicę, nie wszędzie jest to jasno określone, a jak już jest to znowu limity wiekowe albo kilometry i szukanie zaczyna się od nowa, ale cóż, mam jeszcze trochę czasu. Hertz niestety odpadł, a szkoda bo niecałe 900zł za tydzień w 5-drzwiowym focusie byłoby fajnie, ale limit wiekowy to 25 lat :(


W zasadzie to nie tylko przestrzen ma znaczenie ale i wygoda foteli.Mozesz sie nie wyspac w duzym aucie i odwrotnie w małym.Fiat500 swietny jest
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Lip 2012 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
To w takim razie muszę pomyśleć o tej 500tce. W sumie to fajne auto, ma w sobie coś w przeciwieństwie do np często występującej Pandy ;-) Tylko też jest problem, żeby na 100% mieć, bo zazwyczaj jest doipsek '... lub podobne'. Tak czy inaczej najpierw muszę wybrać wypożyczalnię, a później samochód, bo niestety mają 23 lata nie jest łatwo znaleźć, tylko trzeba się grzebać w regulaminach.
Skorzystam z rady natki26 i popiszę po wypożyczalniach ile sobie liczą za taki wynajem ze wszystkimi haraczami ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Lip 2012 10:08 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
natka26 napisał(a):
Ten pierwszy screen dotyczy autoeuropa.it... Na tym screenie cena za Pandę nie jest ostateczna. Tak jak w przypadku Peugeot 107 trzeba będzie doliczyć opłaty w wys. ok. 90 EUR (czerwona ramka). Każdy JPG podpisałam nazwą pośrednika :)

oki a brać jakieś dodatkowe ubezpieczenie czy to podstawowe doliczone już przez autoeuropa wystarczy?
Tanio wychodzi też przez ryanair-a (Hertz np lancia ypsilon) tyle że wymagany wiek u nich to 25lat.
A jeśli rezerwuje przez ryanair-a i podam nr lotu jest z tego tytułu jakaś zniżka? Nie mogę nigdzie znaleźć w regulaminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Lip 2012 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
sebjag napisał(a):
oki a brać jakieś dodatkowe ubezpieczenie czy to podstawowe doliczone już przez autoeuropa wystarczy?
Tanio wychodzi też przez ryanair-a (Hertz np lancia ypsilon) tyle że wymagany wiek u nich to 25lat.
A jeśli rezerwuje przez ryanair-a i podam nr lotu jest z tego tytułu jakaś zniżka? Nie mogę nigdzie znaleźć w regulaminie.

Dodatkowe ubezpieczenie? Wydaje mi się, że to bardzo indywidualne podejście. Ja nie biorę, mnie wystarcza podstawowe. Zależy gdzie i jak jeździsz no i jak stalowe masz nerwy 8-) A, no i jak doświadczonym kierowcą jesteś. Jak masz odrapać auto na parkingu to bierz ;) Jak masz pecha, to kamyk spod poprzedzającego auta rozwali Ci szybę i już masz koszty, złapiesz kapcia, koszty, zgubisz/złamiesz kluczyk, koszty. Czytałam nawet o dachowaniu, więc to zależy w sumie od Twojego podejścia, tudzież zdolności kredytowej (wypożyczalnie mogą blokować nawet do 1200 EUR) dlatego niektórzy dokupują ubezp.

Wiek jest problemem wszędzie, niestety.

Nr lotu jest potrzebny wypożyczalniom w przypadku odwołania lotu - możesz przebookować auto lub odwołać rezerwację.
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group