Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Paź 2016 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Witam,

W listopadzie planuję spędzić parę dni w Madrycie. Planuję też zrobić jednodniową wycieczkę do Toledo lub Segowii. Najlepiej jakby dało się połączyć oba miasteczka. Mam kilka pytań.

Jak dojechać w miarę szybko z Toledo do Segowii (lub odwrotnie) i czy trzeba robić to przez Madryt czy da się go ominąć?

Jeśli nie da się zrobić w jeden dzień to co wg zorientowanych osób jest lepsze - Segowia, czy Toledo? Tutaj o to zapytałem: segowia-czy-toledo,1255,101308

Jak dojechać szybko i tanio z Madrytu do Segowii? vs. Jak dojechać szybko i tanio z Madrytu do Toledo?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
KLA
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 01 Paź 2016 16:06 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Segovii nie znam, ale Toledo bardzo polecam! Ok. godzina autobusem (odjazdy tez co mniej więcej 1 h), ale w tej chwili nie pamietam z jakiego dworca. Samo miasto wspaniałe, katedra i koniecznie iść poza miasto na słynny punkt widokowy-panorama wspaniała :) Jeździ tam jakiś miejski autobus, ale piękny jest pieszy spacer (ok. 1 km.), z coraz to inną perspektywą na miasto. Jak z obrazu El Greco.
Jeszcze można do Avila-pisałam w wątku o atrakcjach Madrytu.
Góra
 Profil Relacje PM off
KLAssurbanipal lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Paź 2016 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To dwa różne miasta, ciężko porównać. Mając do wyboru jedno z dwóch chyba jednak Toledo, jest trochę bardziej spektakularne, tak jakby 'więcej historii w jednym miejscu'.
Osobiście nie mam przekonania że da się oba te miasta zrobić w jeden dzień. A już w szczególności przez Madryt (jeśli miałoby być jakieś inne połączenie to chyba tylko autobusami). Do Toledo masz ok godziny pociągiem, do Segovii ciut więcej (oba z Atocha). W obu miejscach od stacji trzeba kawałek przejść z buta, żeby dość do 'centrum'. A atrakcji jest tyle że po jednym dniu jest niedosyt. W Toledo warto odwiedzić również Alcazar, obowiązkowo z książką w ręku (albo audioguidem). Ale jeśli wybierzesz Segovie, nie będziesz zawiedziony, super miejsce.
Skup się raczej na jednej miejscowości, będzie motywacja wracać żeby zobaczyć kolejne. Dookoła Madrytu jest sporo miejsc wartych zobaczenia oprócz dwóch powyższych, jak choćby wspomniana wcześniej Avila.
Ewentualnie - skoro jesteś w Madrycie kilka dni, to zrób dwie wycieczki, i do Segovii i do Toledo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KLAssurbanipal lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Paź 2016 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Plaza Elíptica
ewaolivka napisał(a):
Segovii nie znam, ale Toledo bardzo polecam! Ok. godzina autobusem (odjazdy tez co mniej więcej 1 h), ale w tej chwili nie pamietam z jakiego dworca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KLAssurbanipal lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Paź 2016 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Dzięki za odpowiedzi. Niestety nie mam tyle czasu, aby poświęcić na wycieczkę więcej niż jeden dzień. Zakładam, że drugie miasto mogę zobaczyć kiedyś. Na przyszły rok mam już zaplanowane 3 dłuższe wyprawy i nie wiem kiedy byłbym w stanie wrócić w te rejony. Jeśli tak to pewnie również na krótko. Jednak oba miasta mnie na tyle zaciekawiły, stąd pytanie co jestem w stanie zobaczyć w jeden dzień. Avila też prezentuje się super, zwłaszcza długi dobrze zachowany mur obronny. Jednak z powodu ograniczeń czasowych zdecydowałem poświęcić czas na Toledo lub Segowię. Oba kompleksy miejskie są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Lepiej położone wydaje się Toledo, jednak zamek zdecydowanie przemawia do mnie w Segowii. https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... 7f98e2.jpg Do tego dochodzi rzymski akwedukt wbudowany wręcz w starówkę. Stąd moje niezdecydowanie, które wybrać i najchętniej zobacyzłbym oba, przynajmniej główne atrakcje wybierając się z Madrytu nad ranem.
Pytając jak tam dojechać przez Madryt nie mam takiego zamiaru. Po prostu widząc położenie miast, pomiędzy którymi jest Madryt zastanawiam się czy nie ma wyłacznego połączenia przez Madryt, gdyż nie wiem czy jest coś kursuje pomiędzy nimi bezpośrednio z pominięciem Madrytu. Jeśli chodzi o strony hiszpańskojęzyczne to niestety jestem laikiem.

Bardzo proszę o podanie stron www czy nazw przewoźników. Z doświadczenia wiem (we Włoszech), że niektórzy nie reklamują się na anglojęzycznych stronach.
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Paź 2016 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
ALSA
RENFE
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Paź 2016 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Zamek w Segovii jest bajkowy, chyba nawet była jakaś historia że Disney inspirował się tym właśnie zamkiem tworząc wstęp do swoich filmów. Akwedukt również robi wrażenie. Jak pisałem - co byś nie wybrał, będziesz zadowolony. Jeśli kusi Cię bardziej Segovia, to atakuj, to naprawdę fajne miejsce, chyba niedoceniane trochę.
Wg mnie w jeden dzień nie ma to sensu, to będzie maraton, ze zwiedzaniem "po japońsku" czyli zdjęcia w biegu, a hotelu zobaczę gdzie byłem.
Do obu miejsc jechałem pociągami. Do Toledo masz ok godziny trasy, plus 20-30 minut z buta żeby dość do centrum. W środku kilka godziń, żeby obejść centrum miasta i odwiedzić kilka miejsc bez pośpiechu. Jeśli chciałbyś dodatkowo wydostać się na zewnątrz miasta żeby zrobić sliczne fotki, to dodatkowy czas. W Segovii podobnie, dworzec kolejowy jest oddalony nieco od centrum. Zamek jest na skraju miasta, fotkę którą pokazałeś to trzeba zejść z murów i wejść na pobliskie wzgórza. Pociąg do Segovii kojarzę prawie 1.5h (ładna trasa przez góry). Sam przejazd między miastami , przy założeniu że udałoby Ci się to dobrze skomunikować (przesiadka na Atocha) to ok 3h, dodatkowe dwie godziny, żeby dość z dworca do centrum (po godzinie w obu miastach). Jeśli byś się bardzo spiął to może się to udać, ale skończy się tym , ze zamek zobaczysz z zewnątrz ale już nie wejdziesz do środka bo nie ma czasu itp.
Ja bym tak nie robił (i nie robiłem, przeznaczałem pełny dzień na każde z miast, a do Toledo jeszcze potem wracałem)

Nie znam żadnego środka transportu który by jeździł bezpośrednio między tymi miastami i raczej wątpie żeby taki był, bo miałby on średnie uzasadnienie, żeby pomijać Madryt. Pociągi również raczej nie jadą na przelot, tylko kończą w Madrycie (na Atocha, Chamartin czy gdzie tam jeszcze...).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Paź 2016 19:50 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Do Toledo masz ok godziny pociągiem, do Segovii ciut więcej (oba z Atocha). W obu miejscach od stacji trzeba kawałek przejść z buta, żeby dość do 'centrum'.


Bez przesady - w Segovii byłem ponad 4 lata temu, ale autobusy miejskie z dworca "szybkiego" (=tego, na którym zatrzymują się szybkie pociągi Avant) były skorelowane z pociągami a bilety kosztowały dziewięćdziesiąt parę centów. Dworzec jest naprawdę pośrodku niczego, więc nie należy się zastanawiać.

Byłem zarówno w Toledo i w Segovii, oba te miasteczka są powalające - ale na pierwszy raz wybrałbym Toledo. Jak już poprzednicy mówili - więcej historii w jednym miejscu, jest niejako bardziej nieziemskie, i chyba lepiej da się wypełnić dzień.
Ja jechałem autobusem (wtedy było nieco taniej niż pociągiem), z Plaza Eliptica - kosztowało to 10EUR i trwało nieco ponad godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off
KLAssurbanipal lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Paź 2016 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Pociąg do Segovii kojarzę prawie 1.5h (ładna trasa przez góry). .

Szybki pociąg do Segovii jedzie niecałe pół godziny (+ dojazd autobusem miejskim do centrum).

Co do wyboru miasteczka - ciężka sprawa ;) ale osobiście chyba wybrałbym Segovię.
Wprawdzie w Toledo jest więcej do zobaczenia ale w Segovii, oprócz starego miasta, katedry itp, są rzeczy, których nie ma w innych miasteczkach: bajkowy alkazar i akwedukt. Aczkolwiek z tym akweduktem bym nie przesadzał, obejrzenie go nie zajmuje wiele czasu, to dosyć powtarzalna konstrukcja :)
Góra
 Profil Relacje PM off
KLAssurbanipal lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 02 Paź 2016 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ZDECYDOWANIE Toledo

Segovia jest ok, ale, jak ktos juz wspomnial, na akwedukt tylko rzucasz okiem i idziesz dalej [no chyba ze chcesz zjesc pieczone prosie gdzies kolo wiaduktu, to rzucisz na niego okiem troche dluzej. Wg przewodnikow to prosie jest pozycjo obowiazkowo bedac w Segovii. Mi akurat zupelnie nie smakowal]. Alcazar wyglada ladnie z zewnatrz ale w srodku nic ciekawego, a przynajmniej nic co by mi utkwilo w pamieci.

Toledo jest kapitalnie polozone i ma baaardzo ciekawa historie [bylo kiedys stolica].

do obu miast dojedziesz szybkim pociagiem AVE / avant. Tylko ze w Segovii, jak ktos wspominal, ten dworzec jest bardzo daleko za miastem [wiec trzeba doliczyc czas autobusu dowożacego do miasta / sprawdzic gdzie dojezdza - bo chyba na inny dworzec w Segovii i jak dlugo jedzie wolniejszy pociag]. Poza tym ten szybki pociag do Segovii odjezdza ze stacji Madrid Chamartin a do Toledo z Madrid Atocha. Wiec trzeba by kombinowac z pociagami podmiejskimi miedzy tymi dwoma stacjami [przy czym z kolei moze byc taki motyw ze cena biletu na koleje podmiejskie jest wliczona w cene szybkiego pociagu - sprawdz to].
Konkluzja: do Toledo na 99% warto pojechac szybkim pociagiem, zwlaszcza jesli planujesz odwiedzic oba miasta w 1 dzien. Do Segovii - trzeba to sprawdzic i policzyc :)

Czy oba miasta da sie zrobic w 1 dzien - bedzie to ciezkie, bardzo ciezkie. Ale jak zaczac od Toledo wczesnie rano, a do Segovii jechac wieczorem to moze i sie uda [w Segovii ten Alcazar mozna odpuscic, w sensie zwiedzania od srodka, czyli koniec koncow po Segovii tylko sie przespacerujesz ]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KLAssurbanipal lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Paź 2016 11:01 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
najlepiej zobaczyc jedno i drugie :)
Segovia bardzo mi sie podobala, ale jesli juz musisz wybrac to Toledo - wiec rzeczy do zobaczenia, miasto jest ciekawsze.
dojedziesz sobie do toledo z plaza ecliptica za 5czy 6 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
KLAssurbanipal lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Paź 2016 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
CZasy przejazdu które podawałem były zwykłymi osobowymi pociągami. W Segovii osobowy dojeżdża do "bliższego" dworca juz w mieście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Paź 2016 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Dzięki za informacje i wskazówki. Już orientuję się w transporcie pomiędzy miastami. Plan będzie taki: najpierw Toledo, a potem na miejscu okaże się czy jest zapas czasu na Segowię. Trochę spontanicznie to wyjdzie na bieżąco. Takie rzeczy ciężko w domu zaplanować. Zazwyczaj gdy wyliczyłem sobie czas na zwiedzanie kilku miejsc to w praktyce mocno się to rozciągało. ;)
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 07 Paź 2016 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Powodzenia i daj znać jak sie udało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KLAssurbanipal lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 18 Paź 2016 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
OK. Jasne. :)

Nie wiem kiedy znów będę miał okazję być w tym rejonie, a zależy mi na zobaczeniu obu i zacząłem się zastanawiać, czy gdyby wypożyczyć samochód (we 2-4 osoby) w Madrycie nie uda się zrobić tych miast w jeden dzień wyjeżdżając o np. 5-6 rano. Zaczynając od Toledo, potem podróż do Segowii i jeśli starczy czasu to w drodze powrotnej do Madrytu chociaż zobaczyć mury obronne Avili.

KLAssurbanipal napisał(a):
Mam 2 pytania:

1. Czy odcinek Madryt - Segowia (i Segowia - Avila) jest bezpłatny?
http://www.fomento.es/MFOM/LANG_CASTELL ... AS/PEAJES/

2. Ile dokładnie wyjdzie za Madryt - Toledo? Nie jestem w stanie tego rozczytać:

http://www.fomento.es/NR/rdonlyres/E02F ... o_2016.pdf
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Paź 2016 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
najprawdopodobniej czasu na tym wypozyczeniu nie zaoszczedzisz [a chyba głównie o to Ci chodzi], wiec nie polecam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Paź 2016 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Rownież nie polecam. Jak będziesz miał pecha to utkniesz na ringu madryckim, do tego jeszcze kwestie parkowania. Pomysł z autem jest fajny jak będziesz dwa dni. Wtedy można troche objechać okolice. Toledo bardzo ładnie wyglada z sąsiednich wzgórz. No i jazda po Madrycie to level expert (jak mawia mój junior). Porównywalne do Rzymu czy innych Aten, chociaż słabiej niż w Stambule ;-). Na jeden dzień - szkoda nerwów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Paź 2016 22:57 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Obydwa miasta są ciekawe "wewnątrz" i piękne z oddali. Wzgórza są nie tylko w Toledo ale też w Segovii poza miastem, warto tam wejść i popatrzeć na panoramę. Wątpię czy uda się wszystko zobaczyć w jeden dzień, tak aby spokojnie sobie popatrzeć i się pozachwycać, poczuć atmosferę itd. My zrobiliśmy wypady całodniowe z Madrytu do każdego z tych miast koleją i to jest wariant optymalny. Weź też poprawkę na długość dnia jesienią. Ja bym wybrał jedno miasto, a drugie zostawił sobie na kolejny wyjazd. Inaczej pół dnia spędzicie w aucie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Paź 2016 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Już wcześniej proponowaliśmy podobny wariant, i tak jak napisałeś - koleją (lub autobusem) jedno miast na jeden dzień. Ale kolega ma tylko jeden dzień a chce zobaczyć oba, stąd próba spinania się.
Wzgórza i widoczki sa oczywiście w obu miejscach, ale nie kojarzę żeby w Segowii dało się zamek z drogi podziwiać w pełnej okazałości, w Toledo panorama miasta jest do wyłapania z kilku miejsc, w szczególności z pobliskiego wzgórza. Generalnie okolice są piękne. A we wspomnianej Avilli to nie tylko mury obronne, ale i pałac z ogrodami. Inna sprawa, że jadąc na 3 dni do Madrytu, można się zastanowić czy w ogóle uderzać gdzieś za miasto, bo w samym Madrycie jest tona rzeczy do obejrzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Lis 2016 14:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Podłącze się pod temat, gdyż za chwilkę również lecę do Madrytu.
Do Toledo jeździ tylko AlsaBus czy też jakiś inny przewoźnik?
Dorzucając garść informacji, cena za busa to dokładnie 10,78e, a przystanek znajduje się już po drugiej stronie rzeki niż stacja kolejowa, odrobinę na północ od 'centrum'.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group