Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lut 2016 17:00 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 2
Witam,

Proszę o pomoc ponieważ wczoraj zarezerwowłem lot do Szwecji ( Skavsta ) i przy rezerwacji biletu zarezerwowalem sobie także samochód na kwotę 250 zł oraz dodatkowe ubezpieczenie za 45 zł po czym przyleciałem na miejsce i okazało się iż nie mogę auta wypożyczyć bo nie mam karty kredytowej tylko zwykła kartę bankowa do użytku elektronicznego, do tej pory rezerwowalem tą kartą wszystkie loty i nie było problemu, samochód rezerwowałem pierwszy raz i nie doczytałem że trzeba mieć kartę kredytową. Rachunek bankowy mam obciążony na kwotę około 300 zł i teraz pytanie jak te pieniądze odzyskać? Zadzwonić na infolinię? Czy ktoś z Was już miał taką sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 05 Lut 2016 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Najpierw sprawdź czy w warunkach rezerwacji samochodu był wymóg posiadania kk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lut 2016 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nic nie zrobisz. Informację o konieczności posiadania karty kredytowej na pewno była opisana w regulaminie. To ubezpieczenie za 45 to raczej było strony trzeciej, bo w wypożyczalniach tyle się nie płaci. W takim przypadku wypożyczalnia preautoryzuje (blokuje) na karcie kredytowej kwotę w wysokości udziału własnego. Potem, w razie dzwonu pobiera te pieniądze i o zwrot musisz domagać się u ubezpieczyciela. Pocieszę cię, że mój kolega w identyczny sposób wtopił wiele więcej.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Lut 2016 18:13 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 2
Czyli kasa nie do odzyskania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lut 2016 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Według mnie nie. Ale poczytaj co mówi regulamin.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Mar 2017 13:54 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 28
Hej, mam kilka pytań dotyczących wyszukiwarki Ryanair, ale myślę, że dotyczy to także innych wyszukiwarek:
- czy jeśli lecę Wizz (Barcelona El Prat) to mogę wypożyczyć auto poprzez wyszukiwarkę Ryanair, czy wiąże się to z opłatami, wypożyczalnia może robić problem (Interrent). Nie znalazłem informacji w regulaminie, że wypożyczenie możliwie tylko wraz zakupem lotu Ryanair, ale wolę się upewnić (np. przy autach Firefly na wyszukiwarce Ryanair jest informacja, że jest to oferta ekskluzywna ważna tylko przy zakupie lotu)
- w informacjach dotyczących depozytu jest informacja iż zostanie zablokowana kwota 300 EUR, podczas gdy wkład własny dla uszkodzenia auta to 1000 EUR, a dla kradzieży 1250 EUR, czy to możliwe aby blokowali mniejszą kwotę niż wkład własny? Pytam bo limit mam do 4000PLN, więc nie chcę mieć niemiłej niespodzianki przy odbiorze.
- zamierzam wykupić pełne ubezpieczenie z Axy, które dostępne jest na stronie Ryanaira, z grubsza przeczytałem regulamin i wydaje mi się, że faktycznie ono całkowicie zabezpiecza wkład własny, czy ktoś się orientuje, czy tam nie ma kruczków?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Kwi 2017 19:45 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 4
Witam, piszę bo chciałam się tutaj wyżalić.. otóż przed chwilą zarezerwowałam za pośrednictwem Ryanair auto na 7 dni w Lizbonie - wypożyczalnia inter rent, nigdy wcześniej nie wypożyczałam samochodu za ich pośrednictwem (Ryanair), ale w sumie cena za wynajem mnie zadowoliła, opcja z paliwem też - " pełny-pełny" no i bardzo istotna dla mnie sprawa blokada karty kredytowej po przybyciu na lotnisku opiewająca na kwotę "tylko" 300euro. Zadowolona więc siadłam, zapłaciłam (100zł depozytu tylko) i czekam na voucher.

15 minut później patrzę na Voucher a tam w rubryczce "cena nie dotyczy"... 950 euro depozytu :/
Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Jestem zła, chętnie anulowałabym tą rezerwację ale depozyt przepadnie, niby niewiele, ale wkurza, bo to nie z mojej winy.. :evil: :evil: :evil: :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :? :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Kwi 2017 20:04 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Istnieje bardzo duża szansa, że zablokują tylko 300 Euro lub nawet mniej. 950 EURO to górna granica odpowidzialnosci za szkody, ale gwarancji że nie będą chcieli zablokować pełnej kwoty nie ma, niestety....
W każdym bądź razie bardzo często wypożyczalnie nie blokują pełnego depozytu.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Kwi 2017 20:12 

Jest takie fajne powiedzenie - skąpy dwa razy płaci. Nie zastanowiłaś się dlaczego oni oferują auto w cenie ca. 4,60 EUR za dobę, czyli taniej niż bilet 24 godzinny (6,15 EUR) na autobusy, tramwaje i metro?
Kolejna sprawa - w warunkach wynajmu informują o tej opłacie, ale Tobie zapewne nie chciało się tego czytać.

Moja rada - odżałuj te 100 zł i odwołaj rezerwację.

PS Górna granica to 12.550 zł
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Kwi 2017 20:22 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 4
Anonymous napisał(a):
Jest takie fajne powiedzenie - skąpy dwa razy płaci. Nie zastanowiłaś się dlaczego oni oferują auto w cenie ca. 4,60 EUR za dobę, czyli taniej niż bilet 24 godzinny (6,15 EUR) na autobusy, tramwaje i metro?
Kolejna sprawa - w warunkach wynajmu informują o tej opłacie, ale Tobie zapewne nie chciało się tego czytać.

Moja rada - odżałuj te 100 zł i odwołaj rezerwację.

PS Górna granica to 12.550 zł



Przepraszam, ale nie rozumiem jakie 4,60euro za dobę???

Całkowita kwota do zapłaty to ponad 1000zł plus ubezpieczenie za ok 190pln...
No i ten depozyt na miejscu "300euro" który na potwierdzeniu okazał się kwotą 950

Zanim zarezerwowałam czytałam warunki rezerwacji dokładnie tego samochodu i tam było 300 euro, zresztą jak teraz wyszukuję i wchodzę w regulamin wynajmu to jak byk jest 300 euro, nie żadne tam "minimum 300 euro"..

Jest to w sumie moja druga rezerwacja auta, nie mam w tym temacie doświadczenia, uznałam, że jak zarezerwuję samochody za pośrednictwem Ryanair to żadna taka niespodzianka mnie nie spotka :/

-- 03 Kwi 2017 20:28 --

BTW Flying Duck Twoje założenia są niesprawiedliwe ... :( :( :( :shock: :shock: :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Kwi 2017 20:29 

Spójrz na zakres ubezpieczenia.
A 4,60 EUR stąd

-- 03 Kwi 2017 20:37 --

Jeżeli Cię niechcący uraziłem, to przepraszam, nie miałem takiego zamiaru.
Generalnie zasada jest taka - jeżeli cena wynajmu jest podejrzanie niska, to wypożyczalnia będzie chciała odbić to m.in na ubezpieczeniu. A na wypadek, gdybyś nie chciała u nich takiego ubezpieczenia wykupić, to mogą Cię do tego "zachęcić" solidną blokadą środków na CC.

Załączniki:
FRLIS.png
FRLIS.png [ 81.18 KiB | Obejrzany 42707 razy ]
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Kwi 2017 20:40 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 4
Anonymous napisał(a):
Spójrz na zakres ubezpieczenia.
A 4,60 EUR stąd



No ok, u mnie wyświetliła się całkowita kwota za dzień... Nie ogarnęłam tego.
Flying Duck to co sugerujesz? Odwołać rezerwację?
Muszę wypożyczyć dwa auta na 7 dni w Lizbonie na Lotnisku, tam też zwrot, przylot 01.08 godzina 18.00, wylot 08.08 godz. 18.25.
Na jakiej stronie szukać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Kwi 2017 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
A nie mylisz depozytu z udziałem własnym? Bo właśnie zrobiłem symulację i jak byk stoi - depozyt 300, udział własny: 950.

Załączniki:
auto_lis.png
auto_lis.png [ 35.33 KiB | Obejrzany 42464 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemyslaw Dziura lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Kwi 2017 21:09 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 4
krasnal napisał(a):
A nie mylisz depozytu z udziałem własnym? Bo właśnie zrobiłem symulację i jak byk stoi - depozyt 300, udział własny: 950.



Aaaa faktycznie!
Tzn, że na miejscu blokują mi 300 euro na karcie kredytowej, a w razie szkody mogą mnie pociągnąć do odpowiedzialności do kwoty maksymalnie 950 euro? Nie muszę mieć tej kwoty na karcie kredytowej?
Dobrze rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Kwi 2017 21:28 

W przypadku Interrent udział własny to 12.550,00 zł i dp tej właśnie kwoty odpowiadasz, o ile nie wykupisz zniesienia udziału własnego - najedź kursorem na Autocasco i Ubezpieczenie przed kradzieżą.

Marcelina, a nie prościej byłoby wrzucić tutaj voucher, uprzednio zamazując wrażliwe dane?
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Kwi 2017 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@‌flying duck‌, nie wiem skąd wziąłeś tę kwotę, ale w T&C dla Portugalii (tutaj) najwyższe SCDW wynosi 2100€, i to dla najbardziej wypasionych samochodów. Skoro autorka wyraźnie pisze, że chodzi o kwotę 950€, auto jest na pewno niższej kategorii.

@MarcelinaP Dokładnie tak jest. A na przyszłość proszę uważaj z rzucaniem bezpodstawnych oskarżeń, bo "oszustwo" to dosyć poważne oskarżenie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Kwi 2017 21:39 

@‌krasnal‌
12.550,00 wziąłem stąd
edit: w przypadku niższych kategorii kwota pozostaje bez zmian

Załączniki:
ITR.png
ITR.png [ 114.09 KiB | Obejrzany 42413 razy ]
Góra
 PM off
correos lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 03 Kwi 2017 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
To jest jakaś kwota z kosmosu. Strona Ryanair podaje tę samą kwotę dla każdego samochodu i każdej wypożyczalni na tym i innych lotniskach.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Kwi 2017 08:52 

krasnal napisał(a):
autorka wyraźnie pisze, że chodzi o kwotę 950€

Autorka też wyraźnie pisze o depozycie a nie o udziale własnym
MarcelinaP napisał(a):
a tam w rubryczce "cena nie dotyczy"... 950 euro depozytu :/
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Sie 2017 15:58 

Rejestracja: 21 Sie 2017
Posty: 4
Witam,
Czy ktoś korzystał z gwarancji ceny oferowanej przy wynajmie samochodu przez stronę Ryanair (CarTrawler)? Wybieramy się na Teneryfę w związku z tym porównywałem różne oferty wynajmu samochodu. Dla oferty
Samochód: vw polo lub podobny.
Odbiór: 30.11.2017r. 12:00 - Teneryfa Lotnisko Południowe
Oddanie: 10.12.2017r. 14:00 - Teneryfa Lotnisko Południowe
Paliwo: pełne do pełnego
Wypożyczalnia: TopCar

Znalazłem różnicę między ceną w na stronie Ryanair(166,04€) a stroną TopCar (106,35€).

W regulaminie wyczytałem, że należy:
1. Zarezerwować pojazd przez porównywarkę Ryanair.
2. W ciągu godziny przesłać formularz.
3. W ciągu kolejnej godziny roszczenie zostanie zweryfikowane
4. Normalnie zrealizować rezerwację

Nie jestem pewien co oznacza:

Cytuj:
Aby skorzystać z oferty gwarancji „bezpłatnego wynajmu”, pasażer musi zarezerwować samochód na stronie http://car-hire.ryanair.com/pl, a następnie odebrać i zwrócić pojazd.

oraz
Cytuj:
Pasażer musi przesłać żądanie za pomocą załączonego formularza (tylko po angielsku) na adres pricepromise@cartrawler.com w ciągu 1 godziny od złożenia rezerwacji.

Chciałem się poradzić co myślicie o tym?
Czy jest szansa na wykorzystanie tej różnicy cenowej?

Załączniki:
ryanair.PNG
ryanair.PNG [ 209.11 KiB | Obejrzany 40010 razy ]
topcar.PNG
topcar.PNG [ 93.95 KiB | Obejrzany 40010 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group