Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Sty 2014 21:16 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Planuję przejechać autem wschodnie wybrzeże USA w drugiej połowie kwietnia.
Pierwotnie myślałem o jeździe na południe, ale mam coraz więcej wątpliwości.

Jakich? Co przemawia za jazdą na północ?
1. Pogoda. Teoretycznie im pózniej w NY tym lepiej.
2. Lepsze wykorzystanie czasu. Można do ostatniej chwili zwiedzać, ewentualny dzień wolny efektywniej wykorzystać na wypad np. do Bostonu. (w MIA z kolei można dłuzej poleżeć na plaży.
3. Krótszy wynajem samochodu z racji mniejszych odległości i lepszej komunikacji między "atrakcjami" na północy.


Czy ktoś z Was może się podzielić swoimi doświadczeniami w tym zakresie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 28 Sty 2014 22:43 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Jadąc na północ słońce za plecami.....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Sty 2014 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Kilka lat temu przejechałem trasę z NYC do Orlando w obie strony. Jako że był wrzesień pogoda i tu i tu była dość dobra. Faktem jest jednak to że w kwietniu skoki temparatury mogą być niezłe. Z zimna więc lepiej uciec na południe.
W kwestii krajoznawczej nie odczułem większej różnicy jadąc czy to na południe czy na północ, choć wybraliśmy różne drogi.
Jeżeli leżakowanie, drinki i relax - to Floryda wydaje się być do tego o tyle odpowiednia że jest tańsza. I tu kasa może mieć duży wpływ na ustawienie tej podróży. Wybierając się więc z południa na północ oczujesz to też trochę po kieszeni. Ostatnie dni mogą się wydać "skromniejsze" :) nie wiem jakim budzeem dysponujesz, ale jak wspomniałem może mieć to wpływ. Z jednej strony lepiej jest więc pojechać z NYC na południe i tam zaszaleć z resztą kasy.
Dużo zależy też od tego co bardziej lubisz? Przyrodę czy klimat miasta? Jak Miami sie znudzi masz kilka innych rzeczy wokoło. Key West, Park Everglades czy nawet Orlando i DisneyWorld.
W październiku 2013 wprawdzie nie jechałem autem, bo kawałek trasy pokonywaliśmy megabusem a inną jej część samolotami, ale rozpoczęliśmy trip w NYC, później kilka miast na południe, by z Baltimore dolecieć na Floryde na kilka dni relaksu. Następnie powrót z południa do Bostonu. Uważam, że była to całkiem udana wyprawa - połączenie zwiedzania, muzeów, potem relaksu na plaży i parkow przyrody, a na zakończenie lokalne browary w Bostonie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Sty 2014 10:47 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
W mojej ocenie lepiej z Florydy do NYC. Po pierwsze w kwietniu zaczynają się promocję na wynajem auta one-way w promocyjnych cenach (Alamo ma chyba ok.$10/day) ponieważ kwiecień to koniec sezonu na florydzie, a przynajmniej w okolicach Miami. Poza tym druga połowa kwietnia w NYC będzie już w miare ciepło, w końcu DC i NYC to odpowiedniki Neapolu w Europie, więc pogoda też powinna być niezła.

pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Sty 2014 22:26 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Z tym tańszym autem to sprawdzona informacja?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lut 2014 14:25 

Rejestracja: 11 Maj 2011
Posty: 58
Szukam lotu na czerwiec/ sierpień by dostać się do Miami. Proponujecie lot bezpośredni czy lot do NY ?
Gdzie szukać dobrej oferty na przelot ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group