Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Sie 2013 13:30 
Awatar użytkownika

Dzień dobry,
To moja pierwsza wizyta w USA i chciałabym ją optymalnie wykorzystać.
Lądujemy 16/12 w NYC , tam chcielibyśmy spędzić ok.tygodnia a następnie wypożyczonym samochodem planujemy objechać wschodnie wybrzeże. Najwygodniej byłoby mi wypożyczyć auto w NYC jednak przeglądając wszelakie wyszukiwarki wychodzi mi ze korzystniej byłoby przejechać do Waszyngtonu ( chociażby Megabusem ) i już stamtąd wypożyczyć auto.
Ceny najmu niestety zwalają z nóg - 18 dni - bo na taki okres - chciałabym wypożyczyć auto - to koszt ok. 1000 usd, z tego co udało mi się znaleźć. Jeżeli bardziej doświadczone w tym temacie osoby zechciałyby mi pomóc - byłabym zobowiązana.
Interesuje mnie wypożyczenie pojazdu z pełnym ubezpieczeniem - jadą dwie osoby więc nie musi to być jakiś szczególnie duży pojazd.
Serdecznie dziękuję, Kasia
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 26 Sie 2013 13:35 

Zbanowany
Ja brałem przez economycarrentals.com
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 27 Sie 2013 12:33 

Kasia_S napisał(a):
Dzień dobry,
To moja pierwsza wizyta w USA i chciałabym ją optymalnie wykorzystać.
Lądujemy 16/12 w NYC , tam chcielibyśmy spędzić ok.tygodnia a następnie wypożyczonym samochodem planujemy objechać wschodnie wybrzeże. Najwygodniej byłoby mi wypożyczyć auto w NYC jednak przeglądając wszelakie wyszukiwarki wychodzi mi ze korzystniej byłoby przejechać do Waszyngtonu ( chociażby Megabusem ) i już stamtąd wypożyczyć auto.
Ceny najmu niestety zwalają z nóg - 18 dni - bo na taki okres - chciałabym wypożyczyć auto - to koszt ok. 1000 usd, z tego co udało mi się znaleźć. Jeżeli bardziej doświadczone w tym temacie osoby zechciałyby mi pomóc - byłabym zobowiązana.
Interesuje mnie wypożyczenie pojazdu z pełnym ubezpieczeniem - jadą dwie osoby więc nie musi to być jakiś szczególnie duży pojazd.
Serdecznie dziękuję, Kasia

Cześć Kasia,
spróbuj
http://www.traveljigsaw.pl/

nie napisałaś jaki termin potrzebujesz, ale wyszukałem na 18 dni od 16 grudnia czyli wtedy kiedy przylatujesz, i wyszło 2620zł, z lotniska JFK. Cena ok jak na NY.

http://www.traveljigsaw.pl/SearchResult ... hoose=true

Sam będę korzystał z tej firmy dopiero we wrześniu, ale jak patrzyłem to mają dość dobre opinie, plus wliczone jest ubezpieczenie w cenie, a to jest zawsze spory wydatek jeśli trzeba dokupywać osobno.

pozdrawiam,
Jacek
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 17 Wrz 2013 21:35 

Zwróć uwagę na dodatkową opłatę za pełne ubezpieczenie. Ja pożyczałam malutkie auto - 50$ za wynajem/dobę plus drugie 50$/dobę za pełne ubezpieczenie. Częstą praktyką jest odbiór auta przez wypożyczalnię i po kilku dniach obciążenie karty, bo coś tam niby się zepsuło. Tak więc bez pełnego ubezpieczenie - ryzykowna sprawa.
Dowiedziałam się że Amerykanie mają takie ubezpieczenie OC (pokrywające szkody na wynajętym samochodzie) w ramach kart kredytowych. Zadzwoniłam więc na infolinię CityHandlowego i powiedzieli, że jeżeli wyrobię u nich kartę to takie ubezpieczenie mogę u nich kupić (obejmujące także USA). Sprawdzę to dopiero w styczniu.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 17 Wrz 2013 21:56 

No własnie. Z tym ubezpieczeniem to różnie bywa.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 17 Wrz 2013 22:43 

Auta w USA wypozyczamy najtaniej w Enterprise. Ale uwaga...Unikamy wypozyczalni na lotniskach...Wypozyczalni Enterprise w USa jest cala masa. Trzeba szukac innej lokacji niz Airport. Nawet oplaca sie do niej dojechac taxi czy pociagiem. Wejdz wiec na http://www.enetrprise.com i najpierw wpisz lotnisko a pozniej zmien lokacje i wyskoczy ci mase miejsc dalej od lotniska. Zobaczysz jak duzo jest taniej. Ja ubezpieczenia nigdy nie biore. Karta Visa kryje CDW bez problemu.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 17 Wrz 2013 23:07 

Zbanowany
Cytuj:
Karta Visa kryje CDW bez problemu

Jaka?
Najtaniej z ubezpieczeniem dla turysty jest zawsze wynajem przez brokera.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 09 Paź 2013 13:10 

a ja właśnie wróciłem z USA i w końcu mogę potwierdzić coś na temat aut z http://www.traveljigsaw.pl/
w zasadzie to same dobre rzeczy :)

Samochód wypożyczyłem na 16 dni z lotniska ORD. Ceny bardzo przystępne plus wliczone ubezpieczenie. Zarezerwowałem kilka miesięcy wcześniej, w między czasie ceny spadły więc napisałem maila w tej sprawie, następnego dnia miałem już zwrot różnicy na koncie.
Zarezerwowałem najtańsza klasę economy, która wypadła w Budget. Miał być Fiat 500 ale niestety albo stety nie mieli takiego więc dostałem klasę wyżej Forda Focua, po czym okazało się, że nigdzie nie ma rejestracji samochodu, gdzieś się zawieruszyła a nie chciałem mieć problemów w razie kontroli. Wróciłem się i na moją korzyć dostałem kolejny lepszy Chevy Cruze.

2 tygodnie bezproblemowej jazdy, około 3000mil, w między czasie byliśmy w Kanadzie, wziąłem tylko taki świstek z wypożyczalni potrzebny do przekroczenia granicy, ale i tak nikt tego nie sprawdzał.

Przy oddawaniu samochodu, bardzo krótka i szybka inspekcja, w zasadzie to tylko sprawdzili czy oddaje obydwa kluczyki. Po czym dostałem wydruk, że wszystko ok.

Wcześniej wypożyczałem wiele razy bezpośrednio z dużych wypożyczalni ale tym razem najkorzystniejszą ceną mieli własnie na tej stronce.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 09 Paź 2013 15:27 

Panowie a jakie są koszty tego wypożyczenia?
oczywiście z pełnym ubezpieczeniem
i czy maja wyższa stawka gdy jeżdżą dwie osoby czy nikt tego nie sprawdza?
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 09 Paź 2013 15:40 

Zbanowany
Anonymous napisał(a):
ilość osób nie ma znaczenia .Aktualne ceny tutaj http://www.budget.com/budgetWeb/home/home.ex

Jakich osob i do czego nie ma znaczenia?
Przez brokera zawsze bedzie taniej z ubezpieczeniem.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 09 Paź 2013 15:51 

Zbanowany
Ilosc kierowcow nie ma znaczenia dla ceny wynajmu?
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 10 Paź 2013 15:06 
Awatar użytkownika

Dzień dobry,
Pod wpływem sugestii Forumowiczów zmieniłam nieco plany i z NY lecimy na Florydę i dopiero tam wypożyczamy samochód.
Przeczytałam chyba wszystkie fora i wypowiedzi w tym temacie, sprawdziłam chyba oferty wszystkich wypożyczalni. I cóż.. Doszłam do wniosku, że nie będę pożyczać auta przez pośrednika, ponieważ chciałam mieć pewność co do dodatkowych kosztów ( ubezpieczenia ). Jasne - większość pośredników ma lepsze ceny niż na stronach wypożyczalni ale zarazem dosyć nieczytelne pozostają koszty dodatkowych świadczeń a zależało mi przede wszystkim na wynajmie samochodu z pełnym ubezpieczeniem.
I tak - najlepszą ofertę znalazłam na stronie National Car Rental - auto wypożyczane z Orlando, 16 dni , klasa Dodge Charger :) - całość z pełnym ubezpieczeniem 820 usd.
Żeby nie było żadnych wątpliwości napisałam do National z zapytaniem czy aby na pewno podana cena obejmuje pełne ubezpieczenie LDW oraz SLI. Krótka wymiana maili - potwierdzająca, że podana cena wynajmu samochodu obejmuje wszystkie dodatkowe świadczenia i jest kwotą, na którą ostatecznie zostanie obciążona karta kredytowa.
Nie wiem czy jest to szczególnie korzystna ofertą ale profesjonalizm obsługi konsultantów National-a mnie jakoś tak ujął ..
Pozdrawiam, Kasia
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 10 Paź 2013 15:09 

Zbanowany
Obawiam sie, ze nie bedziesz miala pelnego ubezpieczenia. Nikogo nie pytaj, tylko sama przeczytaj warunki.
Ja za miesiac wypozyczenia SUVa w MCO zaplacilem z ubezpieczeniem u brokera niecaly tysiac. Zupelnie nie rozumiem, co jest dla Ciebie niejasne w informacjach u brokerow.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 10 Paź 2013 15:33 
Awatar użytkownika

Klayton, pytałam i doczytałam - różnica w ofercie między pośrednikami a Nationalem w tym konkretnym przypadku , w tej konkretnej klasie była niewielka więc zdecydowałam się na wypożyczenie samochodu bezpośrednio.
Wiem, że masz same dobre doświadczenia z wynajmem samochodów przez pośredników a ja tego nie kwestionuję. Zdałam się na swoją intuicję i mam nadzieję, że się nie rozczaruje.
Zresztą - sam wiesz , ilu wynajmujących tyle opinii.
Kasia
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 10 Paź 2013 15:37 

niebieski
Kasia_S napisał(a):
Klayton, pytałam i doczytałam - różnica w ofercie między pośrednikami a Nationalem w tym konkretnym przypadku , w tej konkretnej klasie była niewielka więc zdecydowałam się na wypożyczenie samochodu bezpośrednio.
Wiem, że masz same dobre doświadczenia z wynajmem samochodów przez pośredników a ja tego nie kwestionuję. Zdałam się na swoją intuicję i mam nadzieję, że się nie rozczaruje.
Zresztą - sam wiesz , ilu wynajmujących tyle opinii.
Kasia

Skoro już National, to warto wykorzystać contract ID dla członków Flying Blue o którym już kiedyś pisałem: 8572130
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 10 Paź 2013 16:25 

Nie wypozyczaj auta na lotnisku w Orlando. Jest bardzo drogo. Wejdz na strone http://www.enterprise.com i pomin lokacje lotniskowa a wybierz np. 2-3 km od lotniska .Lokacje local. Zaplacisz duzo taniej (na 16 dni znalazlem za okolo $500) a do lokacji dojedziesz sobie taxi za $20. Podaj daty to ci poszukam i dam linka
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 26 Lut 2014 02:03 

Loty: 7
Kilometry: 18 893
W terminie 4-18 czerwca będę potrzebował wypożyczyć auto ,lądujemy na JFK w dwie osoby,jaki koszt można uznać za atrakcyjny w tym terminie ,z ubezpieczeniem np ford fusion(full size car)
 Relacje PM off  

[ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości