Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Kwi 2014 13:59 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Zakupiłem tanie bilety Ryanair z Krakowa na Kos w maju.
Zna ktoś może jakąś porządną, niedrogą wypożyczalnie?
Chodzi mi o lepsze ceny niż standardowe 25-30 euro doba.
Na Krecie była 100 euro za tydzień to może na Kos też się da ? ;)


Ostatnio edytowany przez mashacra, 11 Sty 2015 20:49, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 14 Kwi 2014 14:49 

Rejestracja: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Jak bierzesz na cały tydzień to pandę spokojnie do 100 euro wyrwiesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Kwi 2014 14:56 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
No mam taka nadzieję.
Tylko jakiś namiar by się przydał, żeby odebrać zaraz na lotnisku, a nie dopiero szukać na miejscu. Przegladałem już strony w necie , żeby nie było ,że jestem leń i czekam na gotowca. Ale za stówkę na tydzień nie spotkałem. A to by mnie satysfakcjonowało

Napiszę maila do tej firmy http://www.trustrentalskos.com/

Może dadzą rabat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Kwi 2014 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
na carhire3000 za 100 EUR za tydzień jest suzuki alto albo panda
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Kwi 2014 15:13 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Dzięki serdeczne @cypel.
Sprawdziłem .Faktycznie jest taka cena. Ewentualnie 4 euro dopłaty dzień za excesy.
To chyba sobie daruję jak zwykle. Zmówię tylko modlitwę do św.Krzysztofa :D Będzie taniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Kwi 2014 16:41 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
Podepnę się pod temat :)
Myślicie, że w połowie maja auto lepiej bookować przez internet, cenowo wychodzi jakieś 25 euro za dobę (będę wynajmować na jakieś dwie doby), czy na miejscu da się coś korzystniej wynegocjować bo to jeszcze przed sezonem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Kwi 2014 16:51 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Właśnie wróciłem z Krety. Na miejscu było dużo drożej niż przez internet. To chyba najtańsza opcja.
Natomiast opcja negocjowania ceny hotelu juz na miejscu, jak najbardziej działa. Grecy kochają gotówkę do ręki. Bez prowizji i podatków ;)
Nam dał rabat w hotel. Nie meldował nawet. Dał druczek,ale póżniej o nim "zapomniał"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Kwi 2014 17:30 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
pazur napisał(a):
Właśnie wróciłem z Krety. Na miejscu było dużo drożej niż przez internet. To chyba najtańsza opcja.
Natomiast opcja negocjowania ceny hotelu juz na miejscu, jak najbardziej działa. Grecy kochają gotówkę do ręki. Bez prowizji i podatków ;)
Nam dał rabat w hotel. Nie meldował nawet. Dał druczek,ale póżniej o nim "zapomniał"


To mamy inne doświadczenia, co do Krety, ja byłam w 2010 i wtedy taniej było na miejscu auto wypożyczyć niż przez net:)
Może ktoś będzie miał w miarę aktualne porównanie jak to jest na Kos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Kwi 2014 17:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Byłem Kos we wrześniu więc już trochę poza sezonem. Wtedy wynajęcie auta na cały dzień to kosztowało 40€, małe quady były po 20€, większe po 35€ a ceny skuterów zaczynały się od 15€. Ceny raczej sztywne i wszędzie takie same. Wyspa jest malutka i można ją spokojnie objechać w jeden dzień więc dla mnie wypożyczenie auta na dłużej jest trochę bezsensu :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Autko na Kos
#10 PostWysłany: 16 Cze 2014 14:15 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Może mi ktoś powiedzieć, czy cena wynajmu auta na Kos w czerwcu na 7 dni w okolicach 265 Euro (AutoWay Polska, 5 osobowy, kat. B) to duża cena czy nie ? Dlaczego pytam: nie mam obeznania, ale w wyszukiwarce auto4free pokazuje mi 808zł (Avis) tj. jakies 195 Euro. Może ktoś doradzić, czy brać zamawiać auto w Polsce czy na miejscu. Czy warto brac auto na cale 7 dni czy 2-3 dni wystarcza ? Bede wdzieczny za info, bo to mój debiut w wynajmie.

PS. Jak nie ten dział to sorry. To z rozpędu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autko na Kos
#11 PostWysłany: 16 Cze 2014 14:33 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
Odnośnie ceny to sam sobie odpowiedziałeś - 70E różnicy to moim zdaniem dużo, ale zależy co kto lubi....
Idąc dalej tropem ceny, na economycarrentals.com masz auta na tydzień na Kos od 605 zł (około 146 E), co stanowi już niewiele ponad połowę ceny pierwotnie wybranej przez Ciebie oferty - sam nie korzystałem z tego pośrednika, ale często pojawia się on w relacjach, więc chyba wszystko z nim ok.

Odnosząc się zaś do długości najmu to nie czuję się kompetentny w tej kwestii, ponieważ nie byłem na Kos. Zależy też, czy planujesz jeździć cały czas po wyspie, czy chcesz częściowo poleżeć na plaży. Pamiętaj też, że im więcej dni najmu tym cena w przeliczeniu na dzień niższa, więc jeśli skracać najem to moim zdaniem do 3 dni (na ecr.com masz wtedy samochody od 363 zł). W przypadku 5 dni wychodzi np. 539 zł, więc moim zdaniem opłaca się dołożyć 65 zł za kolejne 2 dni i ominąć problem transferu na lotnisko...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autko na Kos
#12 PostWysłany: 16 Cze 2014 14:37 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
Kos to mała wyspa, objedziesz ją w jeden dzień, jak chcesz bardziej szczegółowo zwiedzić to moim zdaniem 3 dni z nawiązką wystarczy. Pamiętaj też o wysokiej cenie paliwa w grecji :)

Byłam w tym roku połowie maja i ceny za małe auto na miejscu w Kos Town to 30euro za dobę bez karty kredytowej. Wiadomo im więcej dni tym niższa stawka za dobę.

Co do ceny i wynajmu auta pamiętaj też o takich rzeczach jak excess (udział własny w szkodzie na aucie), i polityce paliwowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autko na Kos
#13 PostWysłany: 14 Sie 2014 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Przed wyjazdem na Kos rozważałem zabukowanie auta przez internet na 2 dni. Najniższe ceny jakie znalazłem to:
    90 EUR Safari Rent a Car
    100 EUR Trustkos
    110 EUR Alwaysbest
Okazało się, że na miejscu jest taniej i najniższą ceną "na mieście" (byłem w Kefalos) jest 80 EUR. Natomiast w hotelu Hermes za poobijane małe Suzuki zapłaciłem 60 EUR.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Sty 2015 16:26 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Wrzesień 2014r., w Kefalosie wypożyczaliśmy autko dwa razy: wypożyczalnia Manolis - 25 E za dzień za hyundai, drugi raz inna wypożyczalnia za Kia - 22 E. W Manolisie wypożyczaliśmy jeszcze quady - 18E za dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Lip 2016 16:15 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 11
Milkad napisał(a):
Wrzesień 2014r., w Kefalosie wypożyczaliśmy autko dwa razy: wypożyczalnia Manolis - 25 E za dzień za hyundai, drugi raz inna wypożyczalnia za Kia - 22 E. W Manolisie wypożyczaliśmy jeszcze quady - 18E za dzień.

Dokładnie tak samo w Marmari płaciliśmy ( sierpień 2015 ).
Teraz przeglądam wynajem online i stanowczo nie widzę lepszej oferty niż na miejscu !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Cze 2017 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Odświeżę nieco temat. Tydzień temu wypożyczałem auto w firmie AutoBank. Grande Punto z pełnym ubezpieczeniem na cały dzien za 40e w wypożyczalni pod hotelem. Karta kredytowa niepotrzebna, płatność gotówka. Benzyna dość droga ok. 1,7 euro za litr ale wyspa mała więc koszty niewielkie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Maj 2018 17:13 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 15
Czy ktoś ma doświadczenia z tego (2018) roku? Otrzymałem kilka propozycji w cenie około 160 euro z pełnym ubezpieczeniem na 7 dni (z pewnych powodów 7 dni mi pasuje). Najtaniej znalazłem poprzez pośrednika: koscarhire.com (65 euro) w sieciówkach plus zewnętrzne ubezpieczenie w icarhireinsurance.com (30 euro) czyli razem 95 euro za 7 dni. Na karcie mogę sobie pozwolić na blokadę do 2000 zł. Kusi te 65 euro oszczędności. Pytanie czy warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Maj 2018 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Mało prawdopodobne, że będzie tak niska blokada - ale kto wie - sprawdzaj w ofercie ile wynosi i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Maj 2018 14:44 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 15
Propozycja od imperial-car-rental.com: Kos, 7 dni, (Including FDW insurance with not minimum excess.) = 150 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Cze 2018 11:15 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 15
Wróciłem. Po przylocie okazało się, że mimo zapewnień pośrednika z imperial-car-rental.com karta kredytowa jest wymagana. Ponieważ jej nie miałem to do Kefalos pojechaliśmy publicznym autobusem za 2 euro osoba. Podczas podróży poznaliśmy dwóch Polaków z którymi na miejscu z polecenia naszych gospodarzy wynajęliśmy samochód na 5 dni w lokalnej wypożyczalni za 90 euro (pełne ubezpieczenie) bez żadnego depozytu, karty kredytowej itp. Samochód odstawiliśmy ostatniego dnia około 23:00 (mieliśmy czas do rana do 8:00). Właściciel wypożyczalni/pracownik nawet nie wyszedł sprawdzić co z samochodem. Sama wypożyczalnia chyba nie ma oferty dostępnej w internecie (nie mogę znaleźć) ale nazwa to najprawdopodobniej Kefalos Car Rent. W innych większych wypożyczalniach za 5 dni: 100 - 140 euro bez depozytu ale exccess od 200 do 400 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group