Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lis 2012 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Witam,

tak się składa że w sobotę 1 grudnia ląduję na JFK w Nowym Jorku o 21:00 czasu lokalnego, skąd mam przesiadkę-wylot o 7:35 rano.
W Nowym Jorku jeszcze nigdy nie byłem więc mam pytanie i dziękuję za porady co można zobaczyć/zwiedzić/gdzie dobrze i tanio zjeść w Nowym Jorku w nocy z soboty na niedzielę?

Oczywiście chodzi mi głównie o okolice JFK i Manhattan. Reszta raczej odpada z wiadomych względów. Czytałem że najtaniej na Manhattan dojechać metrem z lotniska (koszt to 5 dolców za wyjście z kolejki + $2,25 za bilet na metro w obie strony).

Czy podróżowanie Nowojorskim metrem w nocy jest bezpieczne jeśli nie jedzie się na Harlem/Bronx? :mrgreen:
Czy raczej ogólnie to słaby pomysł i lepiej ten czas spędzić na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 24 Lis 2012 16:18 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
W kwestii bezpieczeństwa to wiadomo - rzecz względna. Ja tam po Harlemie lazilem bez problemu. A moja była kiedys po głębokim Bronxie w nocy z walizkami, a jest wysoką blondynką i mocno rzuca sie w oczy. Zero problemów :)
Z drugiej strony są miejsca i na Brooklynie gdzie lepiej sie nie kręcić. A zastrzelonym mozna byc wszędzie :)

Teraz jestem w Pekinie i lokalsi jak opowiadają mi jak tu niebezpiecznie to mam wrazenie ze trzeba by ich do Warszawy wyslac na przeszkolenie :)

Tak więc to wszystko zależy od własnej psychiki i doświadczeń chyba.

Generalnie statystyki mowia ze NY jest bardzo bezpieczny i np Londyn jest duzo bardziej niebezpieczny.

Co do zwiedzania nocą to warto jak najbardziej. To miasto żyje 24h. Z klasyków to Time Square gdzie jest jaśniej niż u nas w południe, wjechać na górę Empire Building tez fajnie.
No nie wiem - a co lubisz robic? :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2012 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
A Empire State Building jest otwarty późną nocą? :) ile kosztuje wjazd windą na górę? No i gdzie zjeść nocą dobrze i tanio? :)

Times Square, Ground Zero, Most Brooklyński, 5 aleja - o tym myślałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lis 2012 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
ESB jest otwarty w nocy, chcociaż ja odradzam. Lepiej wjedż na Top of the Rock. Widoki lepsze, a i kolejki mniejsze. Bardzo fajną opcją jest przejście przez most brooklyński. Po drugiej stronie jest rewelacyjny widok na Manhattan. Można też skorzystać z darmowego rejsu promem - Staten Island Ferry, który pływa całą dobę między Manhattem, a Staten Island. Niedaleko terminalu promu jest Wall Street, które również warto odwiedzić. Pora niestety dosyć mocno Cię ogranicza bo wiele atrakcji jak chocby Metropolitan Museum of Art czy Intrepid Museum, jest zamknięte.


Co do bezpieczeństwa w metrze to mnóstwo ludzi mnie straszyło przed moją pierwszą wizytą w NYC. Co mogę teraz na ten temat powiedzieć... byłem nowym jorku trzy razy i zawsze korzystałem z metra - nawet w bardzo późnych porach. Nigdy nie czułem się zagrożony.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Lis 2012 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Dzięki, a jedzenie na Manhattanie/okolicach JFK? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Lis 2012 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
ja tam z reguły po kosztach więc głównie subway :P polecam też nowojorską sieciówkę Sbarro. Pizzeria utrzymana w stylu Pizza Hut, tyle że moim zdaniem lepsza (tym bardziej warto spróbować bo u nas tego nie ma :P) Jedna jest na 5th Ave, a druga koło Madison Square Garden
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Lis 2012 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Wypróbuję Sbarro jeśli będzie 24h czynne :)
czytałem że jak się kupuje bilet na metro to potem bilet na autobus jest bezpłatnie na tym samym bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Lis 2012 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
na manhattanie wszystko jest 24h :) Co do biletów to nie wiem, bo autobusami nie jezdziłem. strata czasu wg. mnie

EDIT:
No... prawie wszystko. Na zakupy w Macy's się nie załapiesz, bo sklep zamykają o 21.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Lis 2012 13:21 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Kurde, autubus to nieporozumienie. Metro metro metro. Albo z buta.

Aha i na potwierdzenie, że w mieście jest bezpiecznie :)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... on_ref_map
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Lis 2012 13:47 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Ale się uśmiałem z tego artykułu :-P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group