Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 450 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 19 Lip 2015 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
Piotr Leśniak napisał(a):

A jak z parkowaniem? Wszędzie miejsca płatne? Czytałem coś o liniach "białych" i "niebieskich", które wyznaczają strefy parkowania za darmo i płatne. Jak to z tym jest?

W Playa Del Ingles jest problem ze znalezieniem miejca parkingowego a szczególnie w weekendy. W tym miejscu w sezonie poleciłbym tylko hotel z własnym parkingiem. Zdażyło nam się szukać miejscówki gdyż hotelowy parking był full ale to była sobota a parking dość mały. Rzeczywiście niebieskie linie oznaczają płatne strefy parkowania i jest ich sporo w ośrodkach obleganych przez turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 19 Lip 2015 17:14 

Rejestracja: 18 Lip 2015
Posty: 6
hudyts napisał(a):
Piotr Leśniak napisał(a):

A jak z parkowaniem? Wszędzie miejsca płatne? Czytałem coś o liniach "białych" i "niebieskich", które wyznaczają strefy parkowania za darmo i płatne. Jak to z tym jest?

W Playa Del Ingles jest problem ze znalezieniem miejca parkingowego a szczególnie w weekendy. W tym miejscu w sezonie poleciłbym tylko hotel z własnym parkingiem. Zdażyło nam się szukać miejscówki gdyż hotelowy parking był full ale to była sobota a parking dość mały. Rzeczywiście niebieskie linie oznaczają płatne strefy parkowania i jest ich sporo w ośrodkach obleganych przez turystów.

I gdzie w końcu zaparkowaliście jak wszystko było full ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 21 Lip 2015 23:17 

Rejestracja: 18 Lip 2015
Posty: 6
hudyts napisał(a):
Piotr Leśniak napisał(a):

A jak z parkowaniem? Wszędzie miejsca płatne? Czytałem coś o liniach "białych" i "niebieskich", które wyznaczają strefy parkowania za darmo i płatne. Jak to z tym jest?

W Playa Del Ingles jest problem ze znalezieniem miejca parkingowego a szczególnie w weekendy. W tym miejscu w sezonie poleciłbym tylko hotel z własnym parkingiem. Zdażyło nam się szukać miejscówki gdyż hotelowy parking był full ale to była sobota a parking dość mały. Rzeczywiście niebieskie linie oznaczają płatne strefy parkowania i jest ich sporo w ośrodkach obleganych przez turystów.

Ponawiam pytanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 22 Lip 2015 04:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
Piotr Leśniak napisał(a):
I gdzie w końcu zaparkowaliście jak wszystko było full ?

Wróciliśmy na hotelowy parking i zaparkowaliśmy w miejscu niedozwolonym:) Był weekend więc obeszło się bez problemów, ale kilka razy tego wieczoru jeszcze zaglądałem żeby się upewnić czy wszystko jest ok.

Naprawdę nie ma co się tym aż tak przejmować, jedziesz do cywilizowanego kraju i taki problem jak znalezienie miejsca parkingowego nie powinien az tak bardzo zaprzątać twojej głowy.

Pozdrawiam i udanego urlopu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 31 Sie 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Na przełom listopada/grudnia zarezerwowałem przez ebookers.com samochód mini w Europcar, 460zł na 10 dni. W cenie ubezpieczenie z udziałem własnym. Oczywiście będzie potrzebna karta kredytowa. Uważam, że cena dobra, bo:
- wynajem w okienku w terminalu
- tankowanie full to full
- Europcar to nie Goldcar czy inne cwaniaki

Pozdrawiam :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 13 Sty 2016 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
Czyli jeśli nie mam karty kredytowej... (nie chcę), to próbować z Carbera Medina?
@hudyts - w Cabrera Medina rezerwowałeś wcześniej przez stronę?
Jeszcze nie jestem pewna na ile dni chcę wypożyczyć auto, wolałabym to zrobić na miejscu (Las Palmas), czy muszę się liczyć z dużo wyższymi opłatami?
A tak przy okazji - w formularzu na ich stronie proszą o podanie nr paszportu... którego nie zamierzałam brać, na dowód nie wypożyczą?
W którym miejscu na lotnisku oddaje się auto...?
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 14 Sty 2016 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
@Ancyna nie ma dla nich znaczenia jaki dokumentem będziesz się posługiwać i czy chcesz zapłacić kartą czy gotówką. Autko rezerwowałem wcześniej przez ich stronę z opcją odbioru pod swoim hotelem. Podjechałem po mnie jeden z pracowników Cabrera Medina i po szybkim załatwieniu wszelkich formalności w biurze czyli cash i podpisanie umowy dostałem kluczyki. Wydaje mi się, że cena powinna być taka sama a problem może być jedynie z dostępnością danego modelu samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 31 Sty 2016 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
W sprawie wypożyczalni na Gran Canarii.
Wczoraj wróciłem z tygodniowego pobytu. Zgodnie ze wskazówkami m.in z Forum F4F korzystałem z Cicar-a. Wszystko bez najmniejszych przeszkód.
Zamówiłem z kilkutygodniowym wyprzedzeniem Opla Corsę 5d - cena około 140 Euro za tydzień (pobranie i zdanie auta na lotnisku). Potem na kilka dni przed przyjazdem postanowiłem zmienić wybór na Opla Corsę z GPS-em. Było drożej. Cena do zapłaty jaką mi wyliczono to 168,51 Euro.
Po przylocie i odebraniu rejestrowanego bagażu zgłosiłem się do okienka. Ciekawostką było to, że kolejka do Cicar-a była znacznie krótsza niż do Reisen (tam głownie Niemcy), Hertza czy Goldcara (tam stało jak wywnioskowałem z rozmów wielu Polaków). Do Cicara przede mną stały w kolejce trzy osoby - sami Polacy.
Formalności ograniczone do minimum. Okazanie dowodu osobistego, prawa jazdy, pytanie o to, gdzie zatrzymuję się na wyspie (podałem nazwę hotelu - wystarczyła, nie było pytania o adres). Poinformowano mnie, że Opla Corsa nie ma i dostanę Opla Mokkę (co w sumie okazało się bardzo dobrym rozwiązaniem) w tej samej cenie. Opłaciłem należność gotówką. Nie pobrano ode mnie żadnego depozytu bo stan paliwa to rezerwa. Trochę mnie to, nie ukrywam, zmartwiło. Auto stało na wskazanym w dokumencie stanowisku na poziomie -2 parkingu.
Samochód czysty, prawie nowy. Przebieg około 2800 km. Wersja 1.4T. Wyposażeniowo prawdopodobnie odpowiednik sprzedawanej u nas (najwyższej) wersji Cosmo lub Enjoy z dodatkami. Ręczna klimatyzacja, nawigacja (niestety dość skomplikowana obsługa - przynajmniej na poczatku, nie miałem Opla i trochę mnie ona wkurzała, ale same mapy ok), kamera cofania, koła 17 cali, lusterko wsteczne fotochromatyczne (bardzo fajny gadżet).
Prowadzenie auta bardzo fajne, samochód wystarczająco dynamiczny i nie za duży, co na GC ma znaczenie. Przejechałem nim 700 km. Odrobinę wyższe zawieszenie (choć w Oplu Mokka nie za wiele) przydało się na bocznych drogach (wiem, nie powinienem być zjeżdżać)
Z uwagi na sprytny manewr z wydaniem auta z pustym (no prawie) zbiornikiem nie udało mi się oddać to w takim samym stanie i zostawiłem im 1/4 baku. Ale za ten poziom obsługi ogólnie warto.
Cena paliwa to w ubiegłym tygodniu około 0,90 Euro za litr (drożej na południu w okolicach zagłębia turystycznego).
Wypożyczalnię bardzo polecam.
Zdanie auta uproszczone do minimum. Na lotnisku wskazania dojazdu do parkingu dla wypożyczanych aut bardzo wyraźne. Na poziomie -2, znalazłem stanowiska oznaczane Cicar. Młody chłopak wskazał miejsce do zaparkowania. Wypakowałem się. On odebrał kluczyki i wydaną mi w dniu odebrania auta kopertę na której wpisałem przebieg końcowy, datę zdania auta i godzinę oraz stan zbiornika paliwa. Żadnych pytań, żadnego oglądania auta. Życzenia have a nice trip. See You next time. I tyle.
Bardzo polecam.

Dla osób które nie były na GC a planują trochę pojeździć po wyspie proponuję rozważyć odrobinę mocniejszy samochód od najtańszych opcji. Drogi miejscami dość strome (chyba że plany obejmują tylko podróż autostradą GC-1 wtedy nawet najmniejsze auto wystarczy).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 05 Lut 2016 13:37 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 5
A wypożyczał ktoś z http://www.payless.es/ ? Korzystalismy na fuercie i było najtaniej i bez zadnych problemów. Wszystko gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 06 Lut 2016 23:06 

Rejestracja: 22 Maj 2014
Posty: 20
Polecacie którąś wypożyczalnie w San-Agustin?
Apropos transportu: Komunikacja miejska ma stałą opłatę na całym kursie czy jakoś w zależności od odcinka? Jak wysiadam w San Agustin czyli już na trzecim z ok. 20 przystanków na trasie 66 Lotnisko -> Faro de Maspalomass to orientacyjnie ile zapłacę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 07 Lut 2016 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
No to ja Wam powiem tak - w związku z tym że jestem szczęśliwą nieposiadaczką karty kredytowej - do końca nie byłam pewna czy w ogole uda mi się wypożyczyć jakieś auto. Dzięki Waszym podpowiedziom zdecydowałam się postawić na Cabrera Medina. Samochód potrzebowałam tylko na dwa dni - sprawdziłam na ich stronie, że Opla Corsę 1.4 5p wypożyczę za 59,16 euro (5 luty od 8 rano z biura w Las Palmas do 6 luty, godz. 16, zwrot na lotnisku). Sprawdziłam na mapie, że do biura dotrę na piechotę i postanowiłam się tam przejść i upewnić czy mi bez niej wydadzą. Adres to Las Palmas 29 de Abril, 47 Bajo 35007 - Las Palmas 928277213. A tam biuro Cicar :) Wiem że o tym wiecie, ale ja jakoś zapomniałam (choć czytałam ten wątek przed wylotem) Akurat była ichnia przerwa sjestowa, więc pogrzebałam w necie... i się trochę zmartwiłam. Ten sam opel, na identyczny okres czasu to koszt 81,27 euro!
Przestałam więc wnikać i po prostu zarezerwowałam na stronie Cabrery. Reasumując - wypozyczających na Gran Canarii auto od Cabrera Medina obsługuje Cicar, tylko taniej niż jako Cicar.
Karta kredytowa faktycznie nie była potrzebna, depozytu wzięli AŻ 10 euro :)
Zamiast opla dostałam Seata Leona 1.2 TSI, paliwa było 1/4 baku. Depozyt zwrócili z uśmiechem na twarzy:)
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off
lisuns1 uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 09 Lut 2016 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Szukajka nic nie wypluwa, więc spytam. Czy ktoś może brał, lub próbował wziąć fakturę za wypożyczenie auta, np w CICAR?
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 10 Lut 2016 01:55 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
Nie wiem jak w Cicar, ale brałem w InterRent oraz Gold Car brałem. Tylko zawsze starałem się napisać do obsługi klienta wcześniej (przed przyjazdem), że będę potrzebować fakturę!
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 23 Lut 2016 12:35 

Rejestracja: 23 Lut 2016
Posty: 1
Witajcie,
Ja mam nietypowe pytanie.
Czy ktoś wypożyczał w tym lub zeszłym roku Cabrio w Cabrera Medina lub Cicarze?

Jeśli tak to co to był za model?
Wg. oferty Cabrera to w ofercie mają albo Opla Cabrio albo Volvo C70.
pytanie jaki to model, Astra 4 czy 3 a Volvo to najnowsze czy może jakiś starszy model? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 23 Lut 2016 16:59 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1165
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Jeżeli ktoś chciałby wynająć auto na Gran Canarii, polecam wziąć pod uwagę Avis z ofertą Avis 360. Jest to promocja polegająca na wynajmie auta z pełnym ubezpieczeniem (zerowy udział własny) wynajem i zwrot na lotnisku na 7 dni 110 Euro za auto klasy A. Płatność na miejscu, przy rezerwacji nie podaje się danych karty ani nie robi przedpłaty. Możliwość zrobienia rezerwacji wyłącznie przez stronę internetową Avis. Na infolinii nie mają tej oferty, u nich taka cena (110E) jest z podstawowym ubezpieczeniem. W Avis na GC jest możliwość również bezpłatnego zwrotu auta w innej lokalizacji niż wynajmu.
Korzystałem wcześniej już z ofert Avis360 w Portugalii.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtol lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 23 Lut 2016 18:27 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 40
Ja polecam wypozyczalnie pluscar. Na poczatku lutego wypozyczalem fiata qubo na 11 dni za 150 euro. Bez zadnego depozytu, platnosc karta podczas odbioru na miejscu. Pelne ubezpieczenie, bezplatny drugi kierowca, brak przedplat, ani kaucji za paliwo. Firma nie posiada wlasnego biura na lotnisku, dlatego tez w godzinach rannych oddajac samochod kluczyki wrzuca sie do bagaznika nissana mikry zaparkowanego na lotniskowym parkingu przez dziurkę zrobioną w jego klapie :) Sam samochód był w dobrym stanie z przebiegiem ok 12 tys. Km.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 04 Mar 2016 17:33 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
Polbos napisał(a):
Ja polecam wypozyczalnie pluscar. Na poczatku lutego wypozyczalem fiata qubo na 11 dni za 150 euro. Bez zadnego depozytu, platnosc karta podczas odbioru na miejscu. Pelne ubezpieczenie, bezplatny drugi kierowca, brak przedplat, ani kaucji za paliwo. Firma nie posiada wlasnego biura na lotnisku, dlatego tez w godzinach rannych oddajac samochod kluczyki wrzuca sie do bagaznika nissana mikry zaparkowanego na lotniskowym parkingu przez dziurkę zrobioną w jego klapie :) Sam samochód był w dobrym stanie z przebiegiem ok 12 tys. Km.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Jak wygląda odbiór auta od nich na lotnisku,bo oni chyba nie mają biura na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 05 Mar 2016 18:26 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 418
srebrny
Wszystko załawiasz na parkingu 200 metrów po wyjsciu z terminala. Za drzwiami lotniska czekał pracownik z nazwą wypożyczlni i jak się zebrało kilkanaście osób to poprowadził na parking.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 22 Mar 2016 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Na początku marca przetestowałem CICARa wzdłuż i wszerz. W sumie w ciągu 9 dni wypożyczałem 4 auta, zarówno z lotniska jak i w centrum Las Palmas. Wszystko absolutnie w porządku, pełne ubezpieczenie, oddanie bezproblemowe, faktury wydane. Jedyne co komuś może przeszkadzać to to, że rzadko kiedy auto wydają pełne i trzeba cyrklować by oddać im z tą samą ilością paliwa. W zamian za to nawet tej ilości przy oddaniu nie sprawdzają. Często też zdarza się darmowy upgrade, np w Las Palmas zamiast najniższej Corsy pojawiła się nowa Astra OPC, żółta zabaweczka:). Jednym słowem polecam.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 29 Mar 2016 23:23 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Dodam swoje "na gorąco" po powrocie do tego napisał Tom K o Cicar.

Rezerwacja przez www.cicar.com na 24-29 marca.
Wszystkie dane wpisane włącznie z nr lotu i miejscem pobytu.
Odbiór i zdanie na lotnisku.
141 euro za 5 dni - Opel Corsa.

Formalności z odbiorem i płatnością gotówką (żeby szybciej) trwały może 5 minut o 21:50.
Zamiast Opla Corsa miła Pani zaproponowała nowego Opla Mokka 1.4 turbo bez dopłat - przebieg 7264km.
Więcej czasu zajęło szukanie tego "orła" :)
Pełne wyposażenie ale radzę uważać z nawigacją. Potrafi robić niezłe "jaja" nawet na autostradzie. Zrobiliśmy ponad 600km - większość w górskich trasach.

Zdanie auta - ekspress. Na parkingu nie zdążyliśmy jeszcze walizek wyjąć z bagażnika i już po temacie. Podejście do "desk" i po minucie - "gracias" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 450 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group