Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 444 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 03 Lis 2021 12:59 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
wypożyczalnia Pluscar na lotnisku Las Palmas to facet z teczką na parkingu

e: w mailu miałem takie info:
Plus Car napisał(a):
Our rental point is at the parking P1 of the airport of Gran Canaria. ....Once you get the arrival hall got inside the parking P1 (entry after supermaket) by level C.Take an elevator to the top floor/level A (botton number 0 -yellow colour). Elevators are in line C-7;C-19 and C-27. On floor A: Walk from the elevator to the line A-32. we are in front of cash-caja building.(after line 30 numbers on the columns are imaginary)
+ mapkę z googla
Góra
 Profil Relacje PM off
tramin uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#402 PostWysłany: 03 Lis 2021 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Dzięki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 30 Gru 2021 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Jak ktoś poszukuje auta będąc już na miejscu to w Maspalomas znalazłem takie coś. Av. Alfereces Provisionales, 31, Maspalomas/płaya del Ingles tylko oczywiście nie EuropeCar tylko taka mała obok
Załącznik:
20211230_093107.jpg
20211230_093107.jpg [ 96.67 KiB | Obejrzany 2674 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Tomasz101 uważa post za pomocny.
 
      
#404 PostWysłany: 02 Sty 2022 10:59 

Rejestracja: 15 Paź 2015
Posty: 7
Co to się stało że Cicar i Autoreisen za wynajem na tydzień w okresie zimowym krzyczą ponad 220 EUR? Zawsze cena nie przekraczała 100 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 02 Sty 2022 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@enforces Brak dostaw nowych aut przez producentów od ponad roku, zostały tylko auta własne wypożyczalni. Mniej aut-wyższe ceny.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#406 PostWysłany: 02 Sty 2022 11:25 

Rejestracja: 15 Paź 2015
Posty: 7
Myślisz że aż tak? Od kwietnia ceny już po 100 EUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 02 Sty 2022 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@enforces tak mi powiedzieli gdy pytałem w grudniu.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
enforces lubi ten post.
 
      
#408 PostWysłany: 12 Lip 2022 12:51 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 245
niebieski
Mam pytanie czy ktoś korzystał na Gran Canaria z wypożyczalni : autos Mancebo renr a car.
Z opisu wynika ze warunki rezerwacji na podobnej zasadzie jak PlusCar, Sutoreisen, Cicar itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 29 Sie 2022 12:15 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Cztery lata temu korzystałem z Cicar i wszystko było świetnie, auto takie jak zamówione, ale cabrio, więc pewnie ciężej podmienić.


Tydzień temu, mając na uwadze poprzednie pozytywne doświadczenie, wybrałem kolejny raz Cicar, niestety skończyło się sporą wtopą:
Zarezerwowałem Alfę Romeo Guliettę, a dostałem Seata Aronę, może kategoria auta ta sama, ale dla mnie - jeśli chodzi o klasę auta - imo wyraźny downgrade.
Miał być odbiór i zwrot pod hotelem - przyjechał pracownik zawiózł mnie do biura, tam wystałem się w kolejce, całość zajęła półtorej godziny. Po to biorę odbiór pod hotelem by tego uniknąć.
Miał być fotelik dziecięcy, zaznaczyłem, że chcę 0-13 kg, taką mają opcję na stronie. Już mając wyjeżdżać po załatwieniu formalności zorientowałem się, że fotelika nie ma, idę do biura, od nowa czekanie w kolejce. Gość bierze mnie na zaplecze i karze wybierać fotelik. Same złomy, do tego wszystkie potężne 0-36 kg, dla 5 miesięcznego dziecka to tak niespecjalnie. Zresztą dla żadnego to nie był dobry fotelik, raczej by uniknąć mandatu niż chronić pociechę. Wszystkie foteliki z podstawką pod isofix, ale dowiaduję się, że zamontować tak nie można. Tyłem do kierunku jazdy? Panie, nie ma opcji. Po bojach udało mi się zamontować, na drugi dzień mają dzwonić, bo ma być właściwy dostępny, nie spodziewałem się telefonu i słusznie, nikt się nie odezwał.
Auto zwracamy z taką samą ilością paliwa z jaka odbieramy - standard. Ekstra opłata 20 euro za benzynę, zwrotna jeśli odda się auto w biurze. Nie mogłem się dogadać z gościem, nawet kazałem mu w translator wpisywać, po czasie zczaiłem, że jego mówione i wpisywane "ety" to "empty" i z takim stanem mogę zostawić pod hotelem.
Wsiadam do auta, odpalam, ile benzyny? 3 kreski na 8 możliwych, teoretycznie miałem odebrać z połową baku. Już zmęczony tym wszystkim temat odpuszczam, nie będę się o te kreskę wykłócał. Dojeżdżając do hotelu (a miałem całe 2,7 km) już spadło do dwóch kresek czyli ćwierć baku.
Auto zostawiłem pod hotelem z jedną kreską, zatankowanie do połowy kosztowałoby mnie pewnie z 13-15 euro, odpuściłem temat, ale de facto byłem stratny o te 15 euro, bo auto odebrałem z połową deklarowanej wartości.
Arona z 30k przebiegiem więc spoko, ale jeżdząc po gorszych drogach coś tak gruchotało jakby chwycić małe pudełko klocków Lego i zacząć potrząsać.

Reasumując, słabo, nawet bardzo, duże rozczarowanie, na przyszłość Cicar sobie odpuszczę. Może to kwestia biura w Playa de Ingles, może urośli na tyle, że jakość usługi ma sprawę drugorzędną, nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 11 Lut 2023 17:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Las Palmas de Gran Canaria LPA .

Pośrednik: brak, rezerwacja przez stronę wypożyczalni

Wypożyczalnia: Cabrera Medina/ Cicar

Samochód: miałem rezerwację na Fiata 500X. Dostałem ostatecznie Seata Ateca. Opcja full-full, bez limitu km, ubezpieczenie w cenie.
Cena: 127,71 euro za 5 dni na początku stycznia na stronie Cabrera Medina; całość płatna przy odbiorze. Pewnie wiedza na forum znana, ale wspomnę, że Cabrera Medina i Cicar to jest to samo, ale na stronie Cabrera Medina jest zwykle kilka euro taniej niż na stronie Cicar.

Odbiór samochodu: Po wyjściu z samolotu wystrzeliłem przed całą grupę Polaków, bo miałem podejrzenia, że do Cicar nie będę jedyny - rzeczywiście tak było. Z naszego samolotu dotarłem do okienka jako pierwszy, potem szybko utworzyła się kolejka na jakieś 6-7 osób (obsługa na dwóch stanowiskach). Formalności niezbyt szybko, bo jakieś problemy z dostępnością samochodu z naszej klasy rezerwacji. Ostatecznie dogadujemy się na Seata Ateca. Dostajemy papiery i jesteśmy skierowani do punktu na parkingu. Tam okazuje się, że musimy poczekać na samochód jakieś 10-15 minut. I nie tylko my, czeka więcej osób. Nasz na szczęście szybko się pojawia i możemy jechać. Trochę porysowany, wgniecenie na tylnych drzwiach.
Wrażenia z jazdy - super samochód, dobry silnik. Naprawdę prowadziło go się z przyjemnością na wszystkich rodzajach dróg. Przejechaliśmy ok. 500 km. Żadnych problemów z samochodem.

Zwrot samochodu:
Krótko, sprawnie – nic nie oglądali, tylko spytali gdzie zaparkowałem.

Podsumowanie: Wszystko w porządku, upgrade samochodu był miłą niespodzianką (zwłaszcza jak sprawdziłem później jaka jest normalnie różnica cenowa między 500X a Atecą).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
czarny38 lubi ten post.
 
      
#411 PostWysłany: 04 Cze 2023 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
To ja też informacyjnie o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Las Palmas de Gran Canaria LPA .

Pośrednik: brak, rezerwacja przez apkę wypożyczalni.

Wypożyczalnia: OK MOBILITY

Cena : 38 EUR / 7 DNI

Samochód: miałem rezerwację na Peugeot 3008 Automat . Dostałem Citroen C5 Aircross Hybrid Automat. Opcja full-full, bez limitu km, BEZ ubezpieczenia w cenie ( mam roczne zewnętrzne w Cover4rentals).

Odbiór samochodu: Punkt odbioru to miejsce na hali przylotów - Level 0 - obok SPAR-a. Niestety pomimo, że wypożyczalnia jest z buta 1km / 10 minut byłem z familią i sporą ilością bagaży więc nie miałem jak podejść, a shuttle bus firmowy jeździ co 30-40 minut. Czekaliśmy pełne pół godziny na odbiór. Dla osób z podręcznym / 1 walizką nie będzie to problemem. Cena była bardzo niska - mogłem mieć Peugeot 2008 manual za 24 EUR na tydzień , ale wybrałem 3008 Automat za 38 EUR. Nie nagabywali na ubezpieczenie, poinformowali o blokadzie 1350 EUR i tyle. Po podejściu do auta - trafił się nam Opel Crossland Automat - na kontrakcie zaznaczone 5 szkód - sam znalazłem z 10 następnych większych niż 2 cm - a takie już podlegają pod "wycenę". Niestety ogumienie było w fatalnym stanie, ubytki gumy aż do drutów, więc nawet Pani z wypożyczalni stwierdziła, że było by to byt niebezpieczne. Oczekiwanie 5 minut na kolejne auto, kolejny kontrakt, kolejne sprawdzenie uszkodzeń itd. Wszystko to trwało bardzo długo. Finalnie otrzymałem Citroën C5 Aircross Hybrid Automat. Znowu brakowało zaznaczonych uszkodzeń - ale wszystko nanieśli na kontrakt.
Także odbiór auta trwał około 1,5h.

Zwrot samochodu:
Krótko, sprawnie – nic nie szukali na siłę , sprawdzili stan baku, szybkie obejście. Nie tylko u mnie , także u innych zdających auta. Tutaj duży PLUS.
Zwolnienie blokady z KK - 3 dni .

Podsumowanie: Jak masz u nich full ubezpieczenie i możesz do nich podejść z buta z lotniska , będzie szybko i bezstresowo. W innym wypadku trochę czekania i trzeba poszukać nienaniesionych na kontrakt uszkodzeń. Jednak za cenę 20-40 EUR na tydzień nie ma co wybrzydzać. NIE JEST to firma typu GOLDCAR :) Nie szukają zarobku na siłę. To już drugi raz z tą firmą - poprzednio na Malcie - cały czas OK.

Załącznik:
lpa1.jpg
lpa1.jpg [ 76.09 KiB | Obejrzany 917 razy ]


Załącznik:
lpa2.jpg
lpa2.jpg [ 54.64 KiB | Obejrzany 917 razy ]


Załącznik:
lpa3.jpg
lpa3.jpg [ 47.33 KiB | Obejrzany 917 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#412 PostWysłany: 04 Cze 2023 18:54 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Dobrze wiedzieć, że na LPA działają uczciwie, ale niestety jako sama firma w innych lokalizacjach potrafią niezłe numery wycinać, ja sam się naciąłem trochę w FAO, w ALC też widziałem jak ludziom szukali na siłę uszkodzeń. (u mnie nie było problemu, bo miałem ich ubezpieczenie, które czasem jest naprawdę tanie i warto).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 04 Cze 2023 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Na Lpa mieli dla mnie ubezpieczenie w cenie 170 Eur za tydzień , więc całkiem sporo. Przy rocznym C4R GOLD za 80 Eur na Świat nie ma nawet porównania. Ale tak jak piszę zarówno w MLA jak i LPA uczciwie bez szukania $.
A cenowo to biją GOLDCAR-a "O POŁOWĘ" :)

Na pewno jak będę następnym razem na TFS ( a mam nadzieję że niedługo :) ) to także ich przetestuję i podzielę się uwagami.

Załącznik:
LPA4.jpg
LPA4.jpg [ 66.48 KiB | Obejrzany 901 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 10 Lip 2023 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ktoś wie jak doładować tanio / za darmo elektryka w okolicach playa Cicer / Centro Comercial Las Arenas?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 10 Lip 2023 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@rw30 to obczajałeś? https://canariasterecarga.com/es/punto- ... as-arenas/
Niestety akurat lokalizacji ładowarek nie zapamiętuję ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#416 PostWysłany: 10 Lip 2023 13:56 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ale nie piszesz co to za auto i jakie ma gniazda - oraz jakiej oczekujesz prędkości.
Na szybko wychodzi, że w okolicy masz tylko gniazda (albo wtyczki? nie wiadomo) Type2 - zobacz tutaj: https://www.plugshare.com/ :D
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#417 PostWysłany: 10 Lip 2023 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 10 Lip 2023 14:06 --

ta, coś googlowałem, liczyłem że ktoś ma to obczajone, bo nie wszystkie opisy rozumime (w sensie rozumiem po hiszpańsku, bo go rozumiem, ale co w sumie znaczą?), se necesita registrar (donde?) etc. Mam rzut beretem więc potem podejdę

-- 10 Lip 2023 14:08 --

sanchopan napisał(a):
Ale nie piszesz co to za auto i jakie ma gniazda - oraz jakiej oczekujesz prędkości.
Na szybko wychodzi, że w okolicy masz tylko gniazda (albo wtyczki? nie wiadomo) Type2 - zobacz tutaj: https://www.plugshare.com/ :D


też nie wiem, nie znam się na elektrykach :) mam C5 aircross hybrid, chyba ta sama sztuka co kolega wyżej na screenie wrzucał bo też z OK mobility i na oko identyko, a rejestracji nie pamiętam
oczekuję jak najwyższej prędkości :) hybryda plug in, więc ta bateria nie jest jakaś wielka
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 10 Lip 2023 14:14 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
To raczej CCS i Type2 będzie możliwy.
Z CCS-em jest zawsze kabel. Z Type2 jest... różnie: albo jest (przy ładowarce) albo jest tylko samo gniazdo, a kabel masz (albo i nie) w samochodzie. Type2 jest wolniejszy od CCS i zwykle tańszy. Choć szybszy od gniazdka 230V.
Z tym tekstem po hiszpańsku zwykle oznacza, że wymaga lub nie rejestracji przez apkę - na razie mało kto w ładowarce udostępnia terminal płatniczy :)

...najtaniej ale i najwolniej to - jeśli masz tzw. cegłę (ładowarkę producenta auta) - podpiąć się pod zwykłe gniazdko. Ale to potrwa najdłużej :D
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#419 PostWysłany: 10 Lip 2023 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
@rw30 jeśli ta sama sztuka to kabel jest w bagażniku pod wykładziną. Sam nie ładowałem bo przy cenie 1 EUR za litr paliwa po prostu było mi szkoda czasu rozkminiać temat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#420 PostWysłany: 11 Lip 2023 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ok status na chwilę obecną:
- w samochodzie jest kabel do ładowania, wtyczka type 2 z podłączeniem do sieci zwyczajną wtyczką 1 fazową. Biorąc pod uwagę ile trwa ładowanie takim kablem, jego użycie jest w zasadzie wykluczone (no bo nie będę stał 6 godzin przy nim, a jak zostawię to mi ukradną)
- na parkingu, na którym stoi samochód (obok centrum Las Arenas), są ładowarki 7.4kW, ale bez kabla, więc nie mam jak ich użyć
- na parkingu w centrum Las Arenas są ładowarki, ale Endesy, opłata to minimum 0.40€ / kWh, więc naładowanie 1-razowe będzie mnie kosztowało ~30€ - nie, dzięki, przeżyję na benzynie w takim razie

long story short, jeśli ktoś ma pomysł jak tanio naładować ten samochód to dajcie znać, a jak się nie da, no to trudno. Jeśli ktoś ma doświadczenia z innych miejsc w Hiszpanii to też dajcie znać, może można zrobić to samo.

P.S. czytam w wątku obok żeby Lidle sprawdzić
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 444 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group