Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 450 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Sty 2014 15:30 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 6
ponieważ nikt nie odpowiedział, a ja po kilkudniowym oczekiwaniu otrzymałam wreszcie maila z wypożyczalni
odpowiem sobie sama, może się komuś przyda

ubezpieczenie w Cabrera Medina nie obejmuje:
podwozia i utraty kluczyków
uszkodzeń spowodowanych jazdą po drogach innych niż asfaltowe
w przypadku kradzieży obejmuje tylko samochód
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 22 Lis 2014 15:23 

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 32
Loty: 51
Kilometry: 152 915
Witam, mam pytanie odnośnie CICAR na Gran Canaria, otoż lecę za pare dni i zastanawiam się jak jest u nich procedura zwrotu samochodu? Wylot mam 8.35 bodajże a biuro CiCar otwarte jest od 8 stąd moja obawa czy zdąże. W Goldcar na Lanazarote i Teneryfie można było wrzucic kluczyk do skrzynki i po sprawie a w Cicar jeszcze nie przerabiałem. Jeśli ktoś przerabiał taką sytuację to proszę o info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Lis 2014 23:23 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
korrado123 napisał(a):
Witam, mam pytanie odnośnie CICAR na Gran Canaria, otoż lecę za pare dni i zastanawiam się jak jest u nich procedura zwrotu samochodu? Wylot mam 8.35 bodajże a biuro CiCar otwarte jest od 8 stąd moja obawa czy zdąże. W Goldcar na Lanazarote i Teneryfie można było wrzucic kluczyk do skrzynki i po sprawie a w Cicar jeszcze nie przerabiałem. Jeśli ktoś przerabiał taką sytuację to proszę o info.


Mam to samo, pewnie też Norwegian. Podobno parkuje się na ich parkingu, a kluczyki też do skrzynki. Na pytanie jak daleko jest parking nie doczekałem się odpowiedzi. Ci są raczej poczciwi, ale z Goldcar bez pisemnego protokołu odbioru to raczej niechętnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Lis 2014 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Miałem samochód z Cicar na Lanzarote i na Fuercie,bez problemu oddawałem wrzucając kluczyki :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Lis 2014 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Miejsca parkingowe Cicara są tuż przy terminalu na lotniskowym parkingu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Gru 2014 01:26 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 30
Gaszpar, czy jeśli jestem rocznik 92 - urodzony w kwietniu, to mam szansę wypożyczyć samochód w CICAR/Cabre Medina? Tam jest dopłata 10 euro/dzień za to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 14 Gru 2014 22:16 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Z tego co czytałam to nie obejmuje lusterek.
Właśnie wróciłam z GC, brałam z Top Car Autoreisen, za tydzień 98 euro. Miał być C4, dostaliśmy w miarę nowego Seata Leona, z silnikiem 1,4, dość wygodny i oszczędny, choć wersja b. uboga w elektronikę.
W tej firmie lusterka ubezpieczone, dlatego ją wybrałam. Podwozie w żadnej chyba nie ubezpieczone, jeśli zjeżdża się z asfaltowych dróg. Opony też nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Sty 2015 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 354
niebieski
lia napisał(a):
Z tego co czytałam to nie obejmuje lusterek.
Właśnie wróciłam z GC, brałam z Top Car Autoreisen, za tydzień 98 euro. Miał być C4, dostaliśmy w miarę nowego Seata Leona, z silnikiem 1,4, dość wygodny i oszczędny, choć wersja b. uboga w elektronikę.
W tej firmie lusterka ubezpieczone, dlatego ją wybrałam. Podwozie w żadnej chyba nie ubezpieczone, jeśli zjeżdża się z asfaltowych dróg. Opony też nie.

Lecę w przyszłym tygodniu, po analizie wszystkich wymienionych przez Was opcji najtaniej na styczeń faktycznie wychodzi w TopCar Autoreisen. @lia rezerwowałaś przez ich stronę? dopłacałaś coś za ubezpieczenie przy odbiorze? blokowali coś na kredytówce? z paliwem rozumiem oddajesz tyle ile dostajesz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Sty 2015 19:27 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
rezerwowałam z Polski, przez ich stronę, kartą kredytową Wizzair z RaiffeisenPolbank, zdjęli mi z karty dokładnie 98 euro i to po całkiem dobrym przeliczniku 4,16.
nic więcej nie dopłacałam za ubezpieczenie.
przy zwrocie auta nikt go nawet nie oglądał, wjechałam na parking, oddałam kluczyki i to wszystko.
paliwo było na full i tak oddałam,
udanej podróży!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Sty 2015 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 354
niebieski
lia napisał(a):
rezerwowałam z Polski, przez ich stronę, kartą kredytową Wizzair z RaiffeisenPolbank, zdjęli mi z karty dokładnie 98 euro i to po całkiem dobrym przeliczniku 4,16.
nic więcej nie dopłacałam za ubezpieczenie.
przy zwrocie auta nikt go nawet nie oglądał, wjechałam na parking, oddałam kluczyki i to wszystko.
paliwo było na full i tak oddałam,
udanej podróży!

dzieki za info. czyli ani nie doplacalas za ubezpieczenie ani nie robili blokady na karcie? odbior na lotnisku czy shuttle bus?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 10 Sty 2015 19:38 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
leciałam na 7 dni, więc idealnie mi pasowało na tydzień, brałam prosto z lotniska i tam oddawałam, dzięki temu zaoszczędzasz kasę na przejazd z/do lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 10 Sty 2015 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 354
niebieski
lia napisał(a):
leciałam na 7 dni, więc idealnie mi pasowało na tydzień, brałam prosto z lotniska i tam oddawałam, dzięki temu zaoszczędzasz kasę na przejazd z/do lotniska

aha...ja tylko na 3, ale i tak u nich najtaniej. jeszcze jedno pytanie - bo piszesz, ze placilas karta przy rezerwacji przez www, zrobilem juz rezerwacje przez ich witryne, ale nigdzie nie bylo mozliwosci wpisania danych karty...wyglada wiec na to, ze z wydrukowanym voucherem idzie sie do biura i tam dopiero wyjmuje karte kredytowa i płaci...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Sty 2015 15:18 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Mam pytanie odnośnie Top Car Hire (Top Car AutoReisen).

Na ich stronie przy wyborze samochodu oraz w "Terms and Conditions" słowa nie ma o polityce paliwowej. W zasadzie kwestia paliwa pojawia się tylko w jednym miejscu. W FAQ "What does not the price include?". No i jest tam taka odpowiedź:

"The price quoted on www.top-car-hire.com does not include vehicle fuel. The car must be returned with the same amount of fuel as when collected."

Czy to oznacza, że na wejściu oprócz ceny za wynajem płacę cenę paliwa i tankowania po cenach lotniskowych, czy też za paliwo płacę po cenach rynkowych na stacjach benzynowych podczas pobytu i po prostu oddaję bak zatankowany identycznie jak na wejściu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 01 Lut 2015 15:09 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
Lecę za półtora miesiąca na Gran Canarie, jeszcze nigdy nie wypożyczałem auta i mam pytanko co do cen.
Posprawdzałem różne opcje i ceny za 7 dni wyglądają tak:

Top Car - 88 E
Easy Terra - 53,57 E
Cabrera Medina - 110,48 E
Auto Plus Car - 84,70 E
Auto Reisen - 104 E

Najtaniej wychodzi Easy Terra, ale ta cena jest podejrzanie mała ;) Z tego co widzę mało osób było zadowolonych z tej wypożyczalni. Czy oni doliczają jakieś dodatkowe koszty? Biorą depozyt? Dlaczego wychodzi tak kurde tanio :P ?

Którą z wypożyczalni byście wybrali? Najtańszą czy ciut droższą a pewniejszą?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 06 Lut 2015 01:43 

Rejestracja: 10 Paź 2014
Posty: 2
Witam!

Ja również zmagam się z dylematami wypożyczenia samochodu
na Gran Canarii.
Jeśli to możliwe to chciałbym nie mieć blokowanej kaucji na karcie,
oraz mieć ubezpieczenie od wszystkiego.
Widziałem opcje w economycarrentals, że ubezpieczają auto za niewielkie
pieniądze, ale w razie stłuczki, czy czegoś to trzeba się bujać z papierkologią.
Ktoś coś poradzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 06 Lut 2015 09:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2244
Na pierwszy ogień proponuję przeczytać wątek, w którym piszesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 06 Lut 2015 11:22 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 92
Skiper napisał(a):

Auto Plus Car - 84,70 E





polecam plus car, ja korzystałem na teneryfie, cena zawiera pełne ubezpieczenie i nie blokują nic na karcie tylko spisuja numer karty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 13 Lut 2015 00:54 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
A Eassy Terra?

Korzystał ktoś z http://www.rentalcars.com/pl/ ? Widzę że majątam auto na 7 dni za 256,04 zł. Chyba spoko cena.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 13 Lut 2015 01:07 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Grzegorz40 napisał(a):
Mam pytanie odnośnie Top Car Hire (Top Car AutoReisen).

Na ich stronie przy wyborze samochodu oraz w "Terms and Conditions" słowa nie ma o polityce paliwowej. W zasadzie kwestia paliwa pojawia się tylko w jednym miejscu. W FAQ "What does not the price include?". No i jest tam taka odpowiedź:

"The price quoted on http://www.top-car-hire.com does not include vehicle fuel. The car must be returned with the same amount of fuel as when collected."

Czy to oznacza, że na wejściu oprócz ceny za wynajem płacę cenę paliwa i tankowania po cenach lotniskowych, czy też za paliwo płacę po cenach rynkowych na stacjach benzynowych podczas pobytu i po prostu oddaję bak zatankowany identycznie jak na wejściu?


Masz oddać tyle ile jest zatankowane z reguły 3/4 baku lub 1/2/
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 15 Lut 2015 16:10 

Rejestracja: 15 Lut 2015
Posty: 5
Koledzy i koleżanki mam pytanie.

We kwietniu wybieram się na gran canarie.Sami wszystko organizujemy(17-24 kwietnia przylot o 15 a z powrotem wylot 0 15) czyli auto chce wypożyczyć o 16 i zwrócić o 13. Jedzie nas 5. Chcemy wynająć auto coś w stylu Renault Kangoo lub coś podobnego. Chcemy aby było sporo miejsca w aucie. Przeanalizowałem kilka firm a mianowicie.

http://top-car-hire.com/[color=#FF0000][/color]
Cena auta 7 dni 110 euro .
Koszt paliwa to tankuję się tyle ile było przy wybraniu .
Ubezpieczenie to z tego co dobrze mi wujek google przetłumaczył to nie obejmuje "Uszkodzenia opon, felg i opon mieszkań, szkody wyrządzone spodu korpusu samochodu, utraty lub uszkodzenia kluczy i urządzeń zdalnego sterowania, szkody spowodowane przez napełnianie zbiornika z niewłaściwym paliwem, okulary i lusterka nie są wliczone w cenę." (takie tłumaczenie wujka)


Niby dodatkowe ubezpieczenie od tych rzeczy to 3 euro dziennie max 45 euro.

Dobrze wszystko rozumiem że zapłacę 110 + 45 i będę miał święty spokój od jakiegoś nie szczęśliwego wypadku??
Odbiór auta z lotniska i tam go zostawiamy.


Poddałem analizie również inną firmę.

http://www.cicar.com/EN


Bezpłatne usługi w tym:
Nasze ubezpieczenia w 100% pełna gruntowny, bez przesady.
Opłaty lotniskowe
Nieograniczony przebieg
Drugi kierowca
Zmiana rezerwacji
Dostawa Hotel
Foteliki dla dzieci i siedzenia podwyższające
Darmowe mapy i audioguides
Podatki (VAT)
Bez nadmiaru

Cen auta na 7 dni 176 euro Opel Combo
Koszt paliwa to tankuję się tyle ile było przy wybraniu .
A ubezpieczenie to właśnie do końca nie wiem jak jest wujek google tłumaczy tak:

Ubezpieczenie jest w pełni kompleksowa, bez nadmiaru , w tym szkła, luster i opon, z wyjątkiem klawiszy, podwozia i przedmiotów osobistych wewnątrz samochodu. Cena zawiera podatki, nielimitowany przebieg i audio-przewodnik z Wysp Kanaryjskich (można poprosić o to w naszym biurze). The child-fotele, fotele i wzmacniacz-Bagażniki dachowe są bezpłatne . Dodatkowy kierowca jest bezpłatny (można go dodać w naszych biurach).

Czyli mam rozumieć że w tej cenie już mam podstawowe ubezpieczenie i dodatkowo ubezpieczone są szyby , felgi, opony, lusterka?? Czy muszę na miejscu wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie.??


Inna firma którą przeanalizowałem to:

http://www.pluscar-grancanaria.com/
koszt wynajęcia na 7 dni to 98Euro Fiat Qubo Family
Koszt paliwa to tankuję się tyle ile było przy wybraniu .

Ubezpieczenie podstawowe i oczywiście

Taryfa ta nie obejmuje:

Uszkodzenie koła (felgi) i opon.
Zabrania się prowadzenia pojazdu przy asfaltowych dróg lub w niedozwolonych i niebezpiecznych obszarach (takich jak drogi piaszczyste, plaże, góry, itp).
Zgubione klucze dame lub uszkodzenia klucza lub pilota zdalnego sterowania.
Uszkodzenia spowodowane napełniania zbiornika z paliwem złej (.Inadequate benzynowych.).
Wypadku lub szkody spowodowane nieodpowiednim (niebezpieczne) jazdy lub pod wpływem alkoholu lub innych substancji.
Wszelkie szkody spowodowane przez złe parkowanie.
Opłaty o ewentualnej interwencji prawnej ze względu na jakiekolwiek wykroczenie drogowe.
PLUS CAR nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy osobiste wewnątrz samochodu

Nie mogłem u nich znaleźć ile kosztuję właśnie ta opcja może wy wiecie??

Będę wdzięczny za odpowiedzi i wasze opinie na temat tych wypożyczali. Może znacie coś lepszego??
Byłem na Majorce we wrześniu i wynajmowałem auto w http://www.rentalcars.com/ i byłem brawie zadowolony bo wynajęcie 88euro (7dni) ubezpieczenie od szyb, lusterek itp to 45e i jedyny minus musiałem zapłacić za cały bak 80euro i nie zwracali za pozostałe paliwo.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 450 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group