Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 450 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 21 Wrz 2017 07:53 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Sprawdź jeszcze pluscar - nie wymagają karty kredytowej.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#222 PostWysłany: 15 Paź 2017 03:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Mam prośbę, czy możecie dać kilka porad o parkowaniu na Gran Canarii?

W których miejscach najtrudniej zaparkować (ale i tak - wiadomo - trzeba :lol: )?

Czy naprawdę w Las Palmas jest tak ciężko? Zrezygnowałem z noclegu w tym miejscu, na rzecz wsi, widząc mieszkanie do wynajęcia w ciasnych ulicach. Czy aby pójść na wiele godzin na promenadę, po prostu krążyć uliczkami na największym przewężeniu miasta aż się znajdzie miejsce?
czarny38 napisał(a):
Warto dodać że że niebieska linia oznacza że parkowanie jest płatne, biała darmowe a żółta jak napisał poprzednik nie wolno parkować w ogóle.

Czy to ogólna zasada na całej wyspie?

Podobno bywają miejsca tylko dla mieszkańców? Czy spodziewać się, że mimo braku znajomości języka, to będą takie "zakazy zatrzymywania" ze strzałką w jedną a następny w drugą stronę, gdzie ewidentnie widać, że to miejsce jest dla kogoś? Czy są jednak całe strefy (nie daj Boże :lol: ) o których muszę wiedzieć, że mimo białych miejsc parkingowych, ktoś naśle lawetę na mnie?

Czy są takie miejsca, gdzie nie ma sensu szukać bezpłatnego miejsca i musimy zapłacić? Tu np. obejrzałem foty satelitarne z Anfi de Mar i w tej miejscowości generalnie ciężko w ogóle samochodem zbliżyć się do plaży - chyba trzeba (za darmo) zaparkować na wzgórzu na ulicy i schodzić niezły kawałek do centrum na plażę.

I jeszcze pytanie na inny temat.
Czy mając auto dla 4 osób i zgłoszonych 2 kierowców zdarza wam się, że auto prowadzi inna niż zgłoszona osoba? Czy raczej nie warto ryzykować bo mimo, że ktoś ma uprawnienia, to nie ma go w umowie. Może inaczej - wiem, że oczywiście nie warto, ale czy praktykujecie i jak często - choćby dlatego, aby urozmaicić sobie jazdę, albo np. zgłoszeni w wypożyczalni kierowcy piją lub są zmęczeni. Czy jednak traktujecie sprawę bardzo serio i zawsze kieruje/kierują osoby które podpisały papiery z wypożyczalnią?
Góra
 Profil Relacje PM off
pon uważa post za pomocny.
 
      
#223 PostWysłany: 15 Paź 2017 07:19 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Z miejscami do parkowania jest różnie, ale nie ma raczej takiego dramatu, że się godzinę jeździ i nic nie ma. Mi się zawsze udawało znaleźć coś w Las Palmas przy samej promenadzie. Uważaj tylko, żeby nie zaparkować na zakazie (żółta linia), bo walą mandaty bez skrupułów.

Co do prowadzenia samochodu przez osobę nie wskazaną w wypożyczalni, to nie polecam, bo ubezpieczenie wtedy nie działa (chodzi mi o OC). Można wypakować się w niezłe problemy przy byle stłuczce.
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw lubi ten post.
 
      
#224 PostWysłany: 31 Paź 2017 12:49 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 79
Czy ceny wynajmu samochodu w Autoreisen mogą się wahać?
Przedwczoraj sprawdzałam auto na 7 dni było za ok 58E a dziś już 108E, jest szansa że jeszcze spadnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 31 Paź 2017 12:51 

Miałeś promocję czyli bardzo dobrą cenę i trzeba było rezerwować...
Wszystko zależy jak daleki czas do rezerwacji.....

Przecież masz przykład, że ceny są ZMIENNE!!!
Góra
 PM off
adler lubi ten post.
 
      
#226 PostWysłany: 31 Paź 2017 18:43 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 79
Wiem że się zmieniają, ale czy mogą spaść czy już raczej rosnąć?
Nie wiedziałam że to promocja, a rezerwację chciałam od 22 czyli jeszcze trzy tygodnie. Nic będę jeszcze obserwować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 03 Lis 2017 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 8
Witam, czy samochód na luty 2018 warto rezerwować już teraz? Jak to z Waszych obserwacji wynika, czy jest podobnie jak w tanich liniach lotniczych, im wcześniej tym taniej?

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 03 Lis 2017 10:57 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
krzyspvfr napisał(a):
czy jest podobnie jak w tanich liniach lotniczych, im wcześniej tym taniej?


Nie zawsze ,podobnie jak w LCC ,wcześniej znaczy taniej.Do lutego masz ponad 3 miesiące ,więc spokojnie poobserwuj .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 03 Lis 2017 11:13 

1. Jak cena wydaje Ci się dobra to rezerwuj, masz przecież w cenie DARMOWĄ możliwość ANULACJI

2. Jak będzie jakaś promocja zrobisz jak patrz pkt 1 i zarezerwujesz nową: ja akurat 3.08.2017r. trafiłem w PlusCar na promocję na 21.09 z ceną na tydzień za 54 -57 euro z ponad 80 euro (ale też nie ma pewności i jak napisano trzeba sprawdzać)
Góra
 PM off  
      
#230 PostWysłany: 05 Lis 2017 09:26 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
A czy znacie może jakieś osiedla lub sklepy pod którymi można łatwo znaleźć darmowe miejsce do parkowania ? Bo na ulicach dramat :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 05 Lis 2017 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Jakbyś podał jakieś miasto albo miejscowość, to może byśmy znali.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
#232 PostWysłany: 11 Lis 2017 17:13 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 79
adler napisał(a):
Wiem że się zmieniają, ale czy mogą spaść czy już raczej rosnąć?
Nie wiedziałam że to promocja, a rezerwację chciałam od 22 czyli jeszcze trzy tygodnie. Nic będę jeszcze obserwować.


Dla następnych osób co się zastanawiają, w autoreisen ceny mogą spadać, dzisiaj cena wróciła do "promocyjnej" :) trzeba obserwować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 21 Lis 2017 01:38 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 206
Loty: 64
Kilometry: 82 713
Wypożyczałem w grudniu zeszłego roku najtańszy samochód na 7 dni. Okres pozaświąteczny. Po przejrzeniu multum stron różnych wypożyczalni i opinii o nich zdecydowałem się na polecane tutaj AutoReisen.

Rezerwację zmieniałem jeszcze dwa razy (inna godzina zwrotu samochodu oraz mniejsza cena). Po przylocie nie było żadnych problemów, płatność kartą, nie pobrali żadnego depozytu i dali mi kluczyki z numerem miejsca parkingowego. Jak się okazało zamiast leciwego C3 I generacji ze zdjęcia dostaliśmy nowego, wściekle czerwonego Citroena C4 Cactus z przebiegiem 8 (słownie osiem) kilometrów. Bałem się, że paliwa nie wystarczy na najbliższą stację, jak to jest w nowych samochodach. Na szczęście na lotnisku była stacja paliw, do której czym prędzej podjechałem.

Za tydzień zapłaciliśmy 82 EUR, a była to jedna z niewielu wypożyczalni, która akceptowała młodego kierowcę bez jakiegokolwiek depozytu i dopłat.

Auto pokonało z nami ponad 700 kilometrów dzielnie pokonując tamtejsze serpentyny.

Celowanie w oddanie z minimum paliwa sobie darowaliśmy, dojechaliśmy z zasięgiem 20 km, co i tak było dobrze wyliczone. Podczas zwrotu zaparkowanie na miejscu wypożyczalni, kluczyki na ladę i podanie miejsca parkingowego. Tyle nas widzieli :D

Brakuje mi takiego swobodnego podejścia i cen podczas np. wyjazdu na Maltę.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 28 Lis 2017 22:07 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 17
Witam, chciałabym się dopytać jak to jest z oddaniem auta jeśli ma się wylot o 6 rano??? Wypożyczalnie o tej godzinie są zamknięte a przecież na lotnisku trzeba być koło 5 nad ranem, co wtedy??? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie ????
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 28 Lis 2017 22:39 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
W Pluscarze wrzucasz kluczyki przez specjalną szczelinę w bagażniku białej Micry. W innych wypożyczalniach pewnie mają skrzynki na kluczyki, albo zostawiasz pod wycieraczką w samochodzie itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 29 Lis 2017 12:06 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 17
Chodzi mi o Cicar- tylko do nich wypożyczam. A co z kaucją za paliwo jeśli się okaże że muszą zwrócić bo oddam z taką samą ilością jak brałam?? Płatności zawsze dokonuję gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 29 Lis 2017 12:11 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@mkmka_19 To już musisz się dogadać przy odbieraniu auta. Najlepiej będzie kaucję zapłacić kartą i zrobią Ci na nią zwrot po oddaniu auta. Albo brać w wypożyczalni, która nie bierze kaucji za paliwo (jak np. wspomniany przeze mnie Pluscar).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 29 Lis 2017 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@mkmka_19 Ja pytałam w Cicar co zrobić z kaucją, jeśli oddaje się kluczyki poza godzinami. Powiedziano mi, że trzeba napisać do nich maila, podając dane rezerwacji i swoje konto i oni zrobią zwrot na konto. Ostatecznie tego nie wypróbowałam, bo oddawałam w godzinach pracy i wzięłam zwrot w gotówce.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 29 Lis 2017 13:35 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 17
dzięki :) Dobrze wiedzieć że chociaż jest takie rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 29 Lis 2017 19:19 

Rejestracja: 29 Lis 2017
Posty: 3
Mam problem, lecę 30/12/17 do 5/01/18 na gran canarię i nie mogę wypożyczyć samochodu.
Cicar i Cabreramedina nie mają dostępnych żadnych samochodów w tym terminie, natomiast plus car wymaga 23 lat(mam 22).
Czy jesteście w stanie polecić mi inną wypożyczalnie, która nie wymaga karty kredytowej i jest w miarę bezproblemowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 450 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group