Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 04 Sty 2020 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Takie ceny poza sezonem są normalne. To nie żaden przekręt. Jak ktoś wie o co chodzi w najmie aut to śmiało wynajmować.
Oczywiście przy odbiorze kluczyków będą sie starali wciskać co się da (trzeba grzecznie wielokrotnie odmawiać) no i jeżeli wykupujesz ekstrasy typu fotelik dla dziecka to słono za to każą sobie płacić. Na tym właśnie starają się zarobić. Natomiast wynajem "gołego" auta jest śmiesznie tani.

Ja wypożyczałem bezpośrednio w RecordGo poniżej 1 EUR/dzień i wszystko było ok. Stawki rzędu 2-4 EUR/dzień poza sezonem za małe auto to normalka. Polityka paliwowa: FULL/FULL.
Oczywiście za "gołe" auto (bez dodatkowych ubezpieczeń) musisz dać spory depozyt (rzędu 1000 EUR). Ale jest to tylko blokada na karcie i grzecznie schodzi po okresie najmu jeżeli wszystko jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#222 PostWysłany: 04 Sty 2020 00:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
A jak nie jest OK, to się zapłaczesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
spty13 uważa post za pomocny.
 
      
#223 PostWysłany: 04 Sty 2020 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W Hiszpanii od jakiegoś czasu zmienili politykę stłuczkową na politykę ukrytych dopłat zawartych w kaucji np. za diesla którego wcale nie chcieliśmy.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 04 Sty 2020 01:09 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Co im da dopłata do kaucji? Przecież muszą ją zwrócić (zazwyczaj).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 04 Sty 2020 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Pięknie wrzucają extra dopłatę w ramce z kaucją tak, byś myślał że to opłata za paliwo która zostanie zwrócona.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 04 Sty 2020 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
W jakiej konkretnie wypożyczalni takie niecne praktyki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 04 Sty 2020 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Mogę dodać, że nie brałem najtańszych ofert, w których za paliwo płaciło się z góry w wypożyczalni , bo wtedy koszty są nieprzewidywalne tzn jaką cenę biorą za paliwo i czy zwracają za niewykorzystane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 16 Sty 2020 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rw30 napisał(a):
-- 02 Wrz 2019 10:29 --

cena przez doyouspain, Alicante, 13-20 pazdz.


WOW

jedyny minus - mileage ograniczony do 840 km

-- 02 Wrz 2019 10:33 --

aha, właśnie zobaczyłem: te same samochody w ofercie z unlimited mileage sa dostepne, też w recordGo, o ok 10€ drożej. Ciągle wow


ostatecznie wypożyczenie wyszło tak średnio, zainteresowanych zapraszam do lektury:

wypozyczalnia-recordgo-opinie,1621,145990
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 16 Sty 2020 22:12 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
JA korzystałem z Vibera. W zasadzie bez problemów.

Termin październik 2019 - Viber- najtańsza opcja full-full ~10 Eur za 3 dni.
Dwie blokady na koncie - jedna kaucja, druga za wachę - nie wiem czemu nie mogli tego zrobić na jednej, ale pewnie była blokada + ściągnięcie za paliwo.
Uwaga - to musi być jedna i ta sama karta. Też nie wiem czemu, ale taki mają system.

Jedyne co mnie zaskoczyło, to fakt, że przed rozpoczęciem wynajmu sam musiałem samochód obfocić, aby znaleźć wszystkie mankamenty oraz (!!!) uplodować to na ich serwer celem "uznania" uszkodzeń przed rozpoczęciem wynajmu. Oczywiście część zdjęć nie weszła, albo nie zostałą uznana i przy odbiorze był zgrzyt. Ale pokazałem miłej Pani zdjęcie z dnia w którym wynająłem samochód zrobione na ich placu. Pani przezornie sprawdziłą datę wykonania zdjęcia i uznałą, że jest ok.

Dodam tylko, że przy odbiorze sprawdzają dość dobrze, ale nie wchodzą "pod podwozie" i nie prześwietlają samochodu.
Zapewnieją transfer z terminala na lotnisko i w drugą stronę - góra 5-10 minut jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#230 PostWysłany: 25 Sty 2020 23:19 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
Brał ktoś ostatnio z Centauro?
Bo korzystałem wielokrotnie, ale dość dawno temu (ostatnio chyba przed 4-5 laty) - a piszą na forach, że się zmieniło na gorsze, że standardy Goldcara itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 09 Lut 2020 12:18 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
Mi udało się wypożyczyć auto z inter rent w opcji full ubezpieczenie key`n`go za 54 E na 6 dni, Fiat 500.
Używałem Auto Europe. Czasem udaje się trafić na taką promocję.
Wszystko bez większego problemu. Zero depozytu za auto. Jedynie depozyt za paliwo 111 E. Środki odblokowane zostały tego samego dnia co zostało oddane auto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 09 Lut 2020 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
z pełnym ubezpieczeniem to nie problem i nie ma co się podniecać, że poszło dobrze, niech mi ktoś poleci dobrą ubezpieczalnie bez ich ubezpieczenia,
ew jak ktoś ma jakiś kod promocyjny to proszę na priv
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 09 Lut 2020 13:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Wiber.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 09 Lut 2020 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Też mają stawki 1,3€ na dzień, więc nie ma siły żeby czegoś nie doliczyli po oddaniu auta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 09 Lut 2020 14:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Z takim podejściem to pozostaje Ci jedynie znaleźć wypożyczalnię, gdzie zapłacisz 50 euro dziennie bez żadnego ubezpieczenia. To wprawdzie będzie więcej, aniżeli w innej z pełnym ubezpieczeniem, ale za to nie będziesz miał obaw. ;)

Jeśli jesteś świadomy warunków i będziesz rozsądnie postępował, to bez swojej winy nic więcej nie zapłacisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 15 Lut 2020 18:56 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
Moje obawy okazały się słuszne.
Nie ma biznesu który na wypożyczaniu bryki za 1 EUR/dzień wyszedłby na swoje - więc oczywiście skończyło się złodziejstwem.
Mam ubezpieczenie, więc testujemy InsuraHireCar, ale było tu coś o Wiberze, że ok - więc parę uwag, żeby nie było złudzeń, gdyby ci wyłudzacze kogoś interesowali.

Rating Wibera na Trustpilocie to ściema (w sumie sam dałem się nabrać rezerwując u nich) - sprytni kanciarze znaleźli sposób na obejście systemu. Na samym początku, po papierkowej robocie, ale przed wydaniem samochodu podsuwają klientowi ekran z prośbą o "ocenę obsługi przy ladzie". Odmówiłem, ale pewnie większość klika, myśląc, że ocenia pracę uprzejmej i miłej (tak, na tym etapie tak to wygląda) panny z biura.
W rzeczywistości daje 4 albo 5 gwiazdek oszustom, którzy za tydzień albo dwa, przy zwrocie auta bezczelnie wyłudzą od niego (albo jego ubezpieczyciela) kasę,

Na początku miło i kulturalnie, nawet nie wciskają za bardzo ubezpieczenia, na końcu idą jak po swoje i bezczelnie kasują za istniejące wcześniej, niewielkie i trudne do zauważenia na początku uszkodzenia. Klasyczna metodą na "rysę pod zderzakiem".
W moim przypadku nie była to co prawda rysa, ale niewielkie przytarcia od krawężnika na feldze. Oczywiście nie na czołowej powierzchni (bo tam pewnie bym je zauważył) , ale na samym rancie, tuż przy oponie.
Zupełnie niewidoczne, jeśli koło jest w pozycji z takim uszkodzeniem skierowanym w dół.

Może nawet nic bym nie gadał, gdyby znaleźli jakieś "nowe" rysy na drzwiach czy zderzaku, które mogłyby potencjalnie powstać np. pod moją nieobecność (ktoś walnął drzwiami czy wózkiem sklepowym na parkingu) i których pojawienia się nie zauważyłem..
Ale nie w tym przypadku i nie w tym samochodzie. Miał dookolne czujniki zbliżeniowe, które wyją i świecą na ekranie, gdy zbliżasz się do czegokolwiek na mniej niż 0,5 metra.
Nie da się tam przytrzeć felg o krawężnik, nie będąc tego świadomym.

Nic takiego oczywiście się nie zdarzyło, więc mam 100% pewność że to zwykli oszuści.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 15 Lut 2020 19:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Od zawsze wszyscy ci to piszą: oglądaj dokładnie całe auto i wpisuj uszkodzenia do protokołu, jeśli nie wykupujesz od wypożyczalni pełnego ubezpieczenia, albo jeśli masz zewnętrzne, ale nie chcesz się stresować.
Ty tego nie zrobiłeś. Ponadto takie uszkodzenie łatwo zobaczyć:
Cytuj:
W moim przypadku nie była to co prawda rysa, ale niewielkie przytarcia od krawężnika na feldze.

I bardzo łatwo zrobić, choćby przy parkowaniu wzdłuż krawężnika.


Ostatnio edytowany przez Washington, 16 Lut 2020 16:38, edytowano w sumie 1 raz
ciach trollowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#238 PostWysłany: 15 Lut 2020 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Sam się przyznałeś, że nie sprawdziłeś dokładnie auta przy odbiorze i teraz wylewasz żale...
Teraz jeszcze zmienili politykę, bo znalezione szkody się fotografuje i pokazuje przy odbiorze, tak więc nie trzeba ich wpisywać w raport i potem mieć nadzieję, że uznają np. rysę za tą co zaznaczyłem na szkicu (w przypadku większej ilości rys to bardzo ułatwia sprawę).
Ah, no i szkody poniżej 4 cm długości ich nie interesują, więc nie zobaczyć takiego zarysowania (które zwykle ma ok. 0,5 cm szerokości) na feldze to trzeba sobie zupełnie olać sprawdzenie przy odbiorze.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez Washington, 16 Lut 2020 18:03, edytowano w sumie 1 raz
ciach epitety
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 15 Lut 2020 23:50 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
Do niczego się nie przyznałem - są szkody które widać i takie których nie widać.
I ustalmy pryncypia - kasa należy się za szkody zawinione, a nie za nie zauważone, które w dodatku firma próbuje ukryć (nie dokumentując ich na własnych zdjęciach).

Dla mniej zorientowanych wyjaśnienie, jak wygląda system dokumentacji stanu auta Wibera:

Twierdzą że wysyłają klientowi na maila "zdjęcia aktualnych uszkodzeń samochodu", a klient może zrobić swoje.
Formalnie niby ok, ale to co oni wysyłają to jakaś 1/2 rzeczywistych uszkodzeń - mówię tylko o tych, które widać na pierwszy rzut oka.
No i teraz klient bierze udział w grze pt: znajdź i zrób zdjęcia WSZYSTKICH uszkodzeń, których my "zapomnieliśmy" sfotografować, a jak się nie uda to cię oszukamy.

Jasne, ze można wygrać, ale szanse są umiarkowane - ja np. zrobiłem ponad 50 zdjęć......efekt znacie, rysa na feldze (zapewne od dołu koła w momencie odbioru).
No i pewnie nie był to jedyny challenge w tej grze, bo mam sporo zdjęć uszkodzeń, których oni nie przesłali (znaczy "nie zauważyli", chociaż to przecież profesjonaliści w znajdowaniu rożnych rys).

Tak czy inaczej ciężar dowodu przerzucany jest na klienta, Nieważne czy ma odpowiedni aparat, potrafi robić zdjęcia, jakie jest oświetlenie, czy pada deszcz, jest wieczór itp. Klient MUSI mieć zdjęcia wszystkich uszkodzeń i kropka. Firma wie wszystko (przy kontroli na zwrocie idą jak po swoje), ale nie musi mieć nic.
Taka gra.

Jeśli komuś to odpowiada to ok, ale to coś jak gra z szulerem w kasynie.


Ostatnio edytowany przez Washington, 16 Lut 2020 18:06, edytowano w sumie 1 raz
ciach offtopic i epitety
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 16 Lut 2020 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
ale rozumiem, że skoro brałeś u nich bez ich ubezpieczenia, to masz zewnętrzne i pokryją koszty tej rysy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group