Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2020 04:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Wypożyczałem w GYE.
Szukałem samochodu przez kilka miesięcy, ale ceny były z kosmosu oraz wszędzie limit km dzienny tylko 100 km.
Jak już się pogodziłem z jazdą autobusami, to na kilka dni przed przylotem znalazłem bezpośrednio w Alamo za niecałe 300$ za 6 dni. Nie jakoś tanio, ale z pełnym ubezpieczeniem od wypożyczalni oraz auto klasy kompakt (dostałem SUV Nissana automat).
Z uwagi na to ubezpieczenie, na karcie nie blokowali żadnej dodatkowej kwoty oprócz opłaty za samochód.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
Woy uważa post za pomocny.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 06 Paź 2021 00:38 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 36
Mam pytanie dotyczące tzw. kultury jazdy po ekwadorskich drogach? Ostra jazda bez trzymanki czy kulturalnie? Jaki stan wypożyczonego samochodu? wybierałeś zawsze hotele z bezpiecznym parkingiem? z góry dzięki za odpowiedź ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Paź 2021 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Nie miałem żadnych kłopotów z jazdą, powiedziałbym, że podobnie jak w Polsce.
Samochód był prawie nowy, Alamo chyba niedawno zaczęło tam biznes i flote mieli bardzo dobrą.
Co do parkingu to zawsze stał na ulicy. Miałem full ubezpieczenie, więc jakoś się za bardzo nie przejmowałem.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Cze 2023 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Czy ktoś ma może informacje z pierwszej ręki odnośnie nieścisłości w warunkach/oszustw wypożyczalni samochodów w Ekwadorze?

Zrobiłem rezerwację w znanej wypożyczalni Budget w GYE, więc sądziłem, że wszystko powinno pójść dobrze: nielimitowany przebieg, CDW, Theft protection and Third Party Liability, do tego dokupiłem Full Coverage od pośrednika czyli Economy Bookings. Całość wyszła bardzo korzystnie. Czytam jednak opinie o wypożyczalniach i okazje się że powtarzają się tego typu wpisy:

Budget in Guayaquil airport did not honor the terms of my reservation wanting to charge extras for mileage and insurance doubling the rate of my reservation. I had to go to another rental agency for a vehicle.

Zacząłem więc korespondować z Economy Bookings i potwierdzili, że mam nielimitowany przebieg, ale co do ubezpieczenia strasznie kręcą.

You may provide basic insurance (Loss Damage Waiver, Supplemental Liability Insurance) If you have it for your own vehicle or under your credit card.
For current booking you have added Full Coverage insurance from our agency. Full Coverage insurance covers bodywork, glass, tyres and other excess you have to pay, if your rental vehicle has been damaged - which basic insurance may not cover.
Please note that Full Coverage cannot replace the basic insurance/security deposit.

A potem:

Please note basic insurance is not included in your rental
You can add basic insurance at the time of pick up

Nigdzie podczas rezerwacji nic nie pisało o żadnym basic insurance, że należy dokupić. Podczas wypożyczenia samochodu w innych krajach nie spotkałem się z ukrytymi obowiązkowymi opłatami.
No i teraz mam wrażenie, że mam rezerwację pojazdu i kompletnie nie wiem ile ostatecznie zapłacę za wypożyczenie. Ma ktoś doświadczenia w tym zakresie?
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Lis 2023 00:54 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Też braliśmy Budget w Guayaqil, oddając go w Quito. Generalnie jakiś problemów nie robili, pomijając fakt, że szyba przednia była tak zasyfiona, że sami musieliśmy ją wymyć (bo jak się mgła robiła, niewiele było widać), oraz tego, że nie potrafili zbytnio obsłużyć karty. W efekcie jedną z kart kredytowych nam zablokowali. Ale nie chcieli żadnych dodatkowych ubezpieczeń czy niczego innego wcisnąć. Oddając samochód w Quito okazało się, że ich budka jest czynna do 14:00, a przyjechaliśmy przed 19:00. Trzeba było szukać w innych wypożyczalniach (czynnych) pomocy. Znaleźli w końcu, pana który tam niby stróżował i odbierał samochody. Zadzwonił do GYE upewnić się o warunki i wszystko zamknęli bez problemów.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group