Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 197 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 21 Paź 2019 15:00 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 245
niebieski
Czy ktoś miał do czynienia z wypożyczalnia Bravacar wynajmując samochód w Lizbonie.
Jest Ona obecna na Maderze i opinie są pozytywne ale widzę tez biuro w Lizbonie i co ciekawe cena nawet z ubezpieczeniem redukującym odpowiedzialność do 0 euro za raptem 1 dzień najmu to koszt około 20 euro czyli b dobra cena i zastanawiam się czy gdzieś nie ma haczyka.

Po ostatniej historii z Goldcar na szczęście skończonej happy endem jestem trochę przewrażliwiony :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#142 PostWysłany: 07 Lis 2019 12:08 

Rejestracja: 30 Wrz 2019
Posty: 2
Wracam właśnie z pobytu w Lizbonie i Albufeiri auto wynajęte z Centauro żadnych problemów wszystko sprawnie i łatwo poszło wręcz powiem że pierwszy raz spotkałem się z miłą obsługa nie wciskającą swojego ubezpieczenia i innych dodatkowych kosztów. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 28 Lis 2019 10:06 

Rejestracja: 21 Maj 2019
Posty: 38
Czy można brać samochód od Centauro w taryfie Basic?
Pamiętam że na Majorce jak nie bierzesz ich ubezpieczenie oni zawsze mają zakiś złamany zamek w drzwiach czy rysę gdzieś z dołu żeby nie oddawać depozyt.

Czy jest w Lizbonie coś takiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 28 Lis 2019 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Wypożyczałam samochód w Lizbonie z Centauro i nie brałam ich ubezpieczenia, bo miałam zewnętrzne ubezpieczenie wkładu własnego. Autko było nieźle porysowane i trochę czasu sprawdzałam czy wszystkie rysy (o odpowiedniej długości) są naniesione na umowę. Wszystkie duże rysy były naniesione, a liczne mniejsze nie, ale na umowie był wzornik określający precyzyjnie co jest dużą rysą, a co małą. Przy zwrocie auta nie było żadnego problemu - pracownik obejrzał auto pobieżnie z zewnątrz, sprawdził stan paliwa i odznaczył, że jest OK.
Śmiało polecam Centauro.
I zakładam, że wiesz iż ich siedziba jest oddalona chyba z kilometr od lotniska i dowożą do niej klientów busami lub wanami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 28 Lis 2019 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
bige napisał(a):
Czy można brać samochód od Centauro w taryfie Basic?
Pamiętam że na Majorce jak nie bierzesz ich ubezpieczenie oni zawsze mają zakiś złamany zamek w drzwiach czy rysę gdzieś z dołu żeby nie oddawać depozyt.

Czy jest w Lizbonie coś takiego?


przeczytaj ten wątek, jest 8 podstron, to nie jest tak dużo... albo chociaz ostatnie 3 podstrony

nie ma za co!
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bige lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 26 Sty 2020 14:10 

Rejestracja: 10 Maj 2017
Posty: 5
Witam.
Wybieram się w maju do Lizbony i planuję wypożyczyć samochód. Jako że nigdy wcześniej tego nie robiłem postanowiłem poczytać opinie o firmach których oferty znalazłem w porównywarkach. I tu pojawia się problem bo której firmy nie szukam to każda ma większość negatywnych opinii czy to firmy o których słyszałem(europcar, keddy, sixt, hertz itd) czy lokalne wypożyczalnie. Głównie większość opinii było na temat natretnych praktyk sprzedaży ubezpieczenia excesu , w przypadku braku zakupu potrącania wygórowanych stawek za drobne defekty które zazwyczaj były juz w aucie, odrzucania kart kredytowych które wcześniej wszędzie działały bez problemu i wielu innych nieuczciwych praktyk.
Czy mogli byście podpowiedzieć z jakich firm korzystaliscie - najlepiej w Lizbonie i jak wyglądało wasze doświadczenie?
Myślę o zakupie polisy ubezpieczenia excesu przed wyjazdem w zewnętrznej firmie(które jest o wiele tańsze) - przy takiej opcji czytałem że wypożyczalnie też utrudniają wszystko.
Może ktoś opisać swoje doświadczenie z takimi ubezpieczeniami? Czy nie bylo problemu ze zwrotem pobranych pieniędzy przez wypożyczalnie?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Sty 2020 17:48, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 26 Sty 2020 14:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Skoro wypożyczasz po raz pierwszy, to kup pełne ubezpieczenie w wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 26 Sty 2020 14:47 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Ja prawie zawsze wykupuję ubezpieczenie w zewnętrznej firmie. Jeden wyjątek zrobiłem dla Goldcar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 26 Sty 2020 15:03 

Rejestracja: 10 Maj 2017
Posty: 5
piwili musiałeś kiedyś użyć ubezpieczenia żeby odzyskać excess? Jak podchodziły do tego firmy w których wypożyczałeś auta? Utrudniały wypożyczenie tak aby kupić ubezpieczenie u nich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 26 Sty 2020 15:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@piwili
I swoje pierwsze w życiu wypożyczenie też tak realizowałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 27 Sty 2020 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
mrowa95ss napisał(a):
Witam.
Czy mogli byście podpowiedzieć z jakich firm korzystaliscie - najlepiej w Lizbonie i jak wyglądało wasze doświadczenie?
Myślę o zakupie polisy ubezpieczenia excesu przed wyjazdem w zewnętrznej firmie(które jest o wiele tańsze) - przy takiej opcji czytałem że wypożyczalnie też utrudniają wszystko.
Może ktoś opisać swoje doświadczenie z takimi ubezpieczeniami? Czy nie bylo problemu ze zwrotem pobranych pieniędzy przez wypożyczalnie?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Swoje doświadczenie z Lizbony opisałem na poprzedniej stronie,auto z Guerin, miałem zewnętrzne ubezpieczenie, nikt nie robił żadnych problemów, z czystym sumieniem polecam. Poniżej link do mojego postu.

https://www.fly4free.pl/forum/wypozyczenie-samochodu,1419,78303?start=120#p1253767
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 01 Lut 2020 23:26 

Rejestracja: 20 Sty 2020
Posty: 1
Witam,
Odświeżam temat, czy ktoś korzystał ostatnio z opcji wypożyczenia samochodu w Portugalii? W majówkę wybieram się na tygodniowy wyjazd. Planuję zwiedzać cześć kraju autem.Wypożyczyć auto w Lizbonie auto na 6 dni i tam też zwrócić. Pytanie jakie wypożyczalnie polecacie? Czy zawsze jest potrzebny depozyt? Czy korzystaliście z opcji dodatkowego ubezpieczenia ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 02 Lut 2020 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@Kamcio91 Polecam przeczytać ten wątek, ledwo 8 stron a wystarczy przeczytać 2 i wszystkiego się dowiesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 18 Lut 2020 13:32 

Rejestracja: 18 Lut 2020
Posty: 3
zień dobry,
wybieram się na przełomie maja do Portugalii.

Lecę do Lizbony i wracam z Porto. Podróż z małym dzieckiem więc konieczny fotelik
Mam kilka pytań:
1. Wylot do Polski mam w poniedziałek o 7.15 czy zdążę oddać auto o 6.00 rano (wtedy otwierają wypożyczalnie)?
2. Czy możecie polecić jakąś wypożyczalnie która:
- ma niską albo wcale nie ma opłaty z różne lokalizację? (większość ma po 100-150EUR extra za to).
- da się szybko oddać i zabrać auto żeby zdążyć na loty?
- Nie będą chcieli oszukać na rysach itd.

Sixt by się wydawało, że ma dobrą ofertę ale ma absolutnie strasznie opinie w internecie w ciągu ostatnich 12m (wyłudzanie pieniędzy mimo pełnego ubezpieczenia w wypożyczalni itd). Polecicie coś innego?

p.s. przypadkowo założyłem nowy wątek w "portugalii" - jak mogę go usunąć? (zgłosiłem do moderatorów).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 10 Gru 2020 11:21 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
widzę, że temat dawno nie odświeżany ale może ktoś mi odpowie.
Miałem zrobioną rezerwację przez rentalcars w polecanym tutaj Guerin za 550zł (9 dni).
Wczoraj wchodzę z ciekawości czy coś się zmieniło w wyszukiwarce i Mercedes B klasa wyszedl za 106zł w Guerin, wszystkie inne oferty w standardowych widełkach.
Póki co trzymam obie rezerwacje.
Jakie macie doświadczenie przy takich błędach?
Potwierdzac dodatkowo w wypożyczalni tę rezerwację?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez semizkum, 10 Gru 2020 14:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 10 Gru 2020 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
na 99.8% to nie jest błąd. Kasuj tą droższą rezerwację i baw się dobrze.

P.S. krótki przewodnik po cenach wypożyczeń w Maladze (z dokładnymi informacjami kiedy zrobiona była rezerwacja itp):
wypozyczalnia-samochodow-malaga,1435,41216&p=1385555#p1381946 post #644
P.P.S Guerin
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
#157 PostWysłany: 10 Gru 2020 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@semizkum Miałem to samo w Guerin jeszcze przed covidem cena spadała kilkakrotnie im bliżej było wyjazdu, anulowałem chyba ze 4 razy. W końcu jeszcze wziąłem bezpośrednio na ich stronie bez pośrednictwa Rentalcars bo było jeszcze taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 14 Gru 2020 11:36 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Jednak nie było tak kolorowo jak pisaliście i wypożyczalnia nie potwierdziła, przez co rezerwacja anulowana. Dobrze, że nie anulowałem pierwszej rezerwacji ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ZENNNEK lubi ten post.
ZENNNEK uważa post za pomocny.
 
      
#159 PostWysłany: 14 Gru 2020 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
To ja czegoś nie rozumiem. Miałeś potwierdzoną rezerwację w Rentalcarsie czy nie? Jeżeli dostałeś potwierdzenie rezerwacji od Rentalcars to ewentualnie należało u nich reklamować.



Kiedyś na Cyprze też miałem taką niewiarygodnie niską cenę. Z pełnym ubezpieczeniem 0%Excess w cenie jak bez ubezpieczenia, na 100% był to błąd na stronie rentalcarsu. Zadzwoniłem do nich bo miałem obawy że na miejscu coś pójdzie nie tak. Konsultant zapewnił mnie że jeżeli na miejscu skasują mnie za coś co mam na rezerwacji to mogę reklamować i dostanę całą ewentualną nadpłaconą kwotę. Na miejscu byli mocno zniesmaczeni tą ceną ale nie odważyli się mnie dodatkowo skasować.

Drugi przypadek: miałem kiedyś rezerwację przez stronę Wizzair/Rentalcars miałem otrzymać 7% na konto Wizz, nie dostałem więc napisałem reklamację. Na piewrszą reklamację chcieli mnie zbyć pisząc że to nie oni dokonują tego zasilenia tylko Wizz, oczywiście nie odpuściłem i napisałem drugą reklamację wskazując że podczas zmiany rezerwacji nie przekopiowali nr lojalnościowego wizz i to dla tego Wizz nie miał podstawy do cashbacku. Przeprosili i zwrócili w gotówce różnicę na kartę. Poniżej zrzut z odpowiedzi na drugą reklamację.

Załączniki:
reklamacja rentalcars.jpg
reklamacja rentalcars.jpg [ 160.76 KiB | Obejrzany 2908 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 17 Gru 2020 13:30 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Miałem rezerwację potwierdzoną przez rentalcars, jednak bylo zaznaczone ze czekaja 48h na akceptacje przez guerin.
Nikt tego nie klepnął więc anulowali rezerwacje z automatu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ZENNNEK lubi ten post.
ZENNNEK uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 197 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group