Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 197 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 14 Maj 2019 23:48 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 374
srebrny
@Mandragora jest dokładnie tak jak pisze @Cicha_Woda z tym że stawka za depozyt rośnie wraz z lepszą kategorią auta: 1050€, 1200€ itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#122 PostWysłany: 15 Maj 2019 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Jest wiele wypożyczalni (nawet "markowych"), gdzie depozyt jest niski np. 100 euro (doświadczyłem osobiście we Francji i Portugalii).
Od jakiegoś czasu wysokość depozytu dodałem sobie do punktów granicznych wypożyczenia - w skrócie:
1. full/full
2. km no limit
3. depo 300 euro

Działa :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 25 Maj 2019 15:24 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 3
Dzień dobry,
jestem tutaj całkowicie świeży, i właśnie rozglądam się za samochodem na 10 dni w portugalii.
Znalazłem ofertę, która dość mocno mnie zainteresowała na holidayautos.com. Nie jestem biegły w czytaniu ofert wypożyczalni, stąd też moja prośba do Was o pomoc. Mógłby ktoś z Państwa się jej przyjrzeć ? W ważnych informacjach, ubezpieczenie czytam:
"Ubezpieczenie od szkód powypadkowych: Zawiera 23% podatku; Dopłata 1,550 EUR Pełny pakiet ubezpieczeń: 12 EUR za dzień Minimum 40 EUR Zawiera 23% podatku; Dopłata 30 EUR
Ubezpieczenie od kradzieży: Zawiera 23% podatku; Dopłata 1,550 EUR
Ubezpieczenie od działań innych podmiotów: Zawiera 23% podatku; Maksymalna ochrona 50,000,000 EUR,"

Czy to oznacza, że dopłata 12 EUR dziennie daje mi "pełne ubezpieczenie" na okres najmu?
Czy to oznacza, że depozyt będzie "zredukowany"?

Najbardziej interesuje mnie pełne ubezpieczenie, "znoszące" udział własny. Kwesta depozytu jest sprawą drugorzędną.

Bardzo przepraszam, że zaśmiecam forum takimi pytaniami ale będę naprawdę wdzięczny za pomoc.

Marek

Link do oferty: https://www.holidayautos.com/pl/book?gc ... 1985074769
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 25 Maj 2019 21:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Trudno mi powiedzieć, co oznacza "12 eur minimum 40" prawdę mówiąc... A to powiązane jest z tym co AXA tam na stronie proponuje?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 25 Maj 2019 22:12 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 3
Nie, ta informacja jest dostępna w warunkach ubezpieczenia. Po wybraniu oferty jest zakładka ważne informacje i po wybraniu ubezpieczenie jest takie info.
Rozumiem to jako ofertę wypożyczalni a nie strony trzeciej
Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 27 Maj 2019 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
michzak napisał(a):
Trudno mi powiedzieć, co oznacza "12 eur minimum 40" prawdę mówiąc

Tu chodzi o to, że taką kwotę ubezpieczenia na 1 dzień oferują dopiero, gdy długość wypożyczenia przekroczy wartość 40euro/12 euro = 3,333 dnia, czyli w praktyce dla wypożyczenia od 4 dni. A przynajmniej ja to tak rozumiem :) Przy wypożyczaniu auta na krócej albo wypożyczalnia wcale nie oferuje możliwości wykupienia pełnego ubezpieczenia, albo (co jest bardziej prawdopodobne) jego stawka dzienna jest wyższa.
@marekwo
"Dopłata" to rozumiem, że chodzi o angielskie określenie excess, wtedy w przypadku wykupienia tego ubezpieczenia po 12 euro dziennie jedyne co blokują na karcie to 30 euro na paliwo, gdyby samochód nie został oddany z pełnym bakiem.
W przypadku braku ubezpieczenia wkład własny w tym przypadku wynosi 1550 euro i ta kwota jest blokowana na karcie kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 27 Maj 2019 20:27 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 3
-- 27 Maj 2019 19:45 --

Bardzo dziękuje za rzeczowe wytłumaczenie tematu.
Jeszcze jedno pytanie, miał ktoś z Państwa do czynienia z iinterrent.com ?
Jakie opinie są o tej firmie?
Marek

-- 27 Maj 2019 20:27 --

Bardzo dziękuje za rzeczowe wytłumaczenie tematu.
Jeszcze jedno pytanie, miał ktoś z Państwa do czynienia z iinterrent.com ?
Jakie opinie są o tej firmie?
Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 24 Cze 2019 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
kolejna pozytywna opinia o Centauro / Lizbona.
Mialem Nissana Juke Diesel, na 7 dni [15-22 czerwca], bookowane przez doyouspain, cena: 50€. Nie mam się do czego przyczepić, wszystko ok, nie namawiali jakoś mocno ani na swoje ubezpieczenie ani na urządzenie Via Verde.
depozyt już zszedł z KK, opłata za paliwo [74€] jeszcze nie, no ale pewnie wkrótce zejdzie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 25 Cze 2019 13:42 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 374
srebrny
@rw30 Jeśli nie zejdzie do 5 dni roboczych to warto napisać do nich chociażby na FB z podaniem numeru rezerwacji i oni to wtedy sprawdzają i oddają kasę jeszcze tego samego dnia. Tak było w moim przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 25 Cze 2019 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
juz zeszla ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 06 Lip 2019 22:21 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 65
Loty: 70
Kilometry: 167 826
czy ktoś znalazł wypożyczalnie gdzie wynajem fotelik jest za darmo lub prawie? ja znalazłem jedynie Hirecar4less gdzie wynajem fotelika to 2 euro/dzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 07 Lip 2019 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
W wypożyczalni 2 euro za dzień to jest właśnie "darmo lub prawie" :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 16 Sie 2019 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
Spędziłem kilka dni w ulubionej Portugalii tym razem lądując w Lizbonie. Wyjazd organizowany w ostatniej chwili i w ostatniej chwili rezerwowany samochód. W dniu 29.07 zarezerwowałem w Sixt auto klasy Ibiza/Polo/Clio na od 31.07 do 4.08. Odbiór auta w Lizbonie w punkcie Sixt w garażu obok Hotelu Tivoli (Av Liberdade) zwrot auta na lotnisku.
Koszt - 221 euro (pełne ubezpieczenie, E-Tool). Wybrałem pełną przedpłatę kartą kredytową. Rezerwowałem na stronie Sixta i był to pierwszy raz kiedy korzystałem z tej wypożyczalni.

Otrzymany samochód - Renault Clio 0.9, z przebiegiem 500 km. Byłem drugim wypożyczającym. Auto nowe, czyste. Uszkodzenia drobne na felgach i obite drzwi kierowcy. Uszkodzenia opisane, choć miła Pani zaznaczała, że wobec pełnego ubezpieczenia to bardziej adnotacja dla niej niż dla mnie. Obsługa bardzo miła i profesjonalna. Być może pro forma, ale jednak Pani sprawdzała czy na stanie nie ma auta które byłoby upgrad-em dla mojego zamówienia (konkretnie powiedziała, pytając wcześniej czy wybieram się dalej poza Lizbonę, że zobaczy czy nie ma diesla bo to byłoby korzystniejsze z uwagi na cenę paliwa)
Polityka paliwowa full to full

Autem zrobiliśmy 600 km odwiedzając także wschodnie Algarve. Wrażeń z jazdy nie będę opisywał, bo coś na ten temat już pisałem wcześniej, a każdy nasz pobyt w Portugalii to Renault Clio :)

Zwrot na lotnisku bezproblemowy, może poza oznaczeniem dojazdu na parking. Szybkie (ekspresowe wręcz) sprawdzenie stanu paliwa, ogólnego stanu wewnątrz i zewnątrz. To wszystko.
Liczba osób zdających samochody na lotnisku w Lizbonie i liczba oczekujących w terminalu na wypożyczenie przed punktami firm wypożyczających robiły wrażenie.

Wnioski - wysoki poziom obsługi w Sixt, rzetelna informacja. Cena nie była okazyjna, ale rezerwując w ostatniej chwili nie mogłem spodziewać się niczego innego. Aha - sprawdzałem - cena wynajęcia auta taka sama na stronie polskiej, niemieckiej i portugalskiej. Wynajęcie w punkcie Sixt w mieście było tańsze niż wynajęcie na lotnisku. Pasowało mi to zresztą do planu, bo po przylocie późnym wieczorem 29.07 spędziliśmy kolejne dwa dni chodząc po Lizbonie.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 18 Sie 2019 15:08 

Rejestracja: 13 Sie 2014
Posty: 19
Czy orientuje się ktoś ile euro liczy sobie Goldcar za 1 dzień ubezpieczenia znoszącego udział własny?
Wiem, że lepiej G. unikać, ale mam ofertę za 62E na dwa tygodnie (Lizbona) a rezerwując przez ECR nie wiedziałem, kto podstawia samochód. Ze względu na niską cenę i ewentualnie dokupienie u nich ubezpieczenia rozważam, czy z tym nie zostać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 04 Wrz 2019 23:29 

Rejestracja: 10 Kwi 2019
Posty: 3
kondziu98 napisał(a):
Mogę polecić już wcześniej wspominane tutaj Centauro. Firma ma bardzo dobre ceny, można bezpłatnie anulować w razie czego, a przede wszystkim można płacić kartą debetową. Te wszystkie zasady obowiązują gdy auto zarezerwujesz bezpośrednio na ich stronie. W swojej flocie maja głównie samochody marki Fiat, ale w całkiem bogato wyposażonych wersjach jak na Fiata oczywiście. Warto mieć wykupione zewnętrzne ubezpieczanie gdyż Centauro oferuje swoje bardzo drogo. Nie zaszkodzi też porobić zdjęcia rys i uszkodzeń żeby przy oddawaniu nie próbowali wmówić nam zarysować. Dodatkowo często oferują rabaty na ceny samochodów w podstawowej opcji wypożyczenia. Tutaj przykładowy link ważny do 31 maja: https://www.centauro.net/en/?CD=justbec ... toncanjear Dodatkowo wypożyczalnia jest dostępna w innych miastach Portugalii, na Maderze czy Hiszpanii, Grecji i we Włoszech


Cześć, wspomniałeś o wcześniejszym wykupieniu ubezpieczenia? Czy tak robiłeś? Jeżeli tak, to w jaki sposób?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 04 Wrz 2019 23:44 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Wersja All Inclusive na stronie zawiera pełne ubezpieczenie. Potem tylko depozyt na paliwo i urządzenie do automatycznego pobierania pieniędzy za przejazdy autostradami.(to ostatnie nie jest obowiązkowe, ale ułatwia życie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 05 Wrz 2019 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
greg1291 napisał(a):
(to ostatnie nie jest obowiązkowe, ale ułatwia życie)


tak tylko nadmienie:
opisywane bylo gdzies w dziale Portugalia, ostatnio przeze mnie, kiedy warto brac Via Verde a kiedy nie. Czasem ulatwienie zycia jest znikome / zadne, a kase jednak trzeba wydac.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 05 Wrz 2019 11:33 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Przecież koszt urządzenia nie jest wygórowany. Jak uważam, że jak się jeździ dużo autostradami to ułatwia życie. Polskie karty płatnicze nie za bardzo chcą działać. W wielu zjazdach nie było nawet osób by dało się zapłacić. Z przyjmowaniem banknotów też jest problem. Jak kto woli. Przy 300 euro za wynajem 10 różnicy wielkiej nie robi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 14 Wrz 2019 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Brałem na lotnisku w Lizbonie auto z Guerin od 01.09 do 08.09 czyli 7 dni za 45 eu + 12 eu za Via Verde. Depozyt wynosił 300 eu + depozyt za Via Verde 75 eu, ten drugi oczywiście nieobowiązkowy jeżeli nie bierzemy via verde. Nie namawiają do via verde ani do ich ubezpieczenia. Zwrot auta absolutnie bezproblemowy, jedyne co sprawdzał to stan paliwa, nie obchodził nawet auta, tak że luzik. Depozyt wrócił następnego dnia po zwrocie auta.
Jedyne czego można się przyczepić to czas oczekiwania w kolejce do spisania umowy, przy Guerin była największa kolejka a panowie obsługujący się nie spieszyli. Co ważne na lotnisku przy biurze Guerin jest automat i trzeba pobrać bilecik z numerkiem kolejki. Tak że warto zostawić kogoś przy taśmie z bagażem a samemu wyskoczyć po numerek ;)

Co ciekawe najlepsza cena za wynajem była na dwa dni przed wypożyczeniem i warto porównywać ceny pośredników i bezpośrednio u nich bo cena u nich była niższa o 20 eu niż u pośredników.

Do depozytu przyjęli mi Kartę Kredytową przed-płaconą Bunq Travel Card mimo że nie ma wypukłych numerów, fakt w terminalu zgłasza się jako kredytowa, ale z niej taka kredytowa że kredyt jest zależny ile sobie doładujesz, wszędzie nią płaciłem i nie było problemu.

Załączniki:
IMG_20190901_232136.jpg
IMG_20190901_232136.jpg [ 767.22 KiB | Obejrzany 3139 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 15 Wrz 2019 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
greg1291 napisał(a):
Przecież koszt urządzenia nie jest wygórowany. Jak uważam, że jak się jeździ dużo autostradami to ułatwia życie. Polskie karty płatnicze nie za bardzo chcą działać. W wielu zjazdach nie było nawet osób by dało się zapłacić. Z przyjmowaniem banknotów też jest problem. Jak kto woli. Przy 300 euro za wynajem 10 różnicy wielkiej nie robi.


w sumie racja. Cos mi sie pomylilo (bo tez za bardzo nie sluchalem) i wydawalo mi sie ze cena tego urzadzenia wynosila 50 czy 60€, a to chyba byl depozyt. Jesli faktycznie bylo to kolo 10€ to lepiej zaplacic, wygodniej, szybciej na bramkach i nie trzeba pamietac o monetach na bramki (nie tylko polskie karty nie dzialaja - ja uzywam hiszpanskiej na codzien oraz N26 i tez nie dzialaly).
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 197 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group