Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 09 Sie 2018 11:34 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Do wcześniejszych postów: ciężko przejrzeć 8 stron wątku?
Kilka stron wcześniej opisałem tam wypożyczalnie z której korzystałem i nie wymagaja KK ani depozytu. (Wykupione scdw u nich)

@wujoo87 tak. Depozyt zawsze będą wymagać od Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#162 PostWysłany: 27 Sie 2018 20:57 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 18
Loty: 66
Kilometry: 140 308
Cześć!
Zastanawiam się nad wynajmem za pośrednictwem Ryanaira w wypożyczalni Yes Car Hire. Wg opinii ma ona jeden minus, pobierana jest bezzwrotna opłata za autostradę 20 euro. Czy ktoś miał taki przypadek? Widziałem, że u innych jest to też praktykowane, ale na zasadzie zwrotu jeżeli nie jedzie się autostradą.

Ogólnie plan jest pojechać do Lizbony na część pobytu także liczę się z opłatami. Ale czy to 20euro będę miał do wykorzystania na przejazd autostradą, a nadwyżka zostanie pobrana z mojej karty? Czy bardziej jest to po prostu "haracz" dla wypożyczalni? Nigdzie w regulaminie nie ma o tym zapisu, są to tylko opinie osób.

Kilka postów wcześniej ktoś pisał, że za urządzenie do poboru opłat jest pobierana opłata 1,23e (na dzień?). Może to 20e to jest właśnie ta opłata? W końcu każda wypożyczalnia to inne zasady, a te "po kosztach" to tym bardziej... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 05 Wrz 2018 10:35 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
@sativa465 Ta opłata to standard. U mnie było też 20e opłaty za urządzenie a w tym miałem 15 euro do wykorzystania na płatnych drogach jakbym zużył więcej to by ściągnęli z karty. Musisz doczytać w warunkach. Jeżeli nie ma napisane to zaryzykuj albo napisz do tej wypożyczalni i sie dowiesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 04 Paź 2018 14:22 

Rejestracja: 06 Sie 2018
Posty: 3
Cześć, niedawno wróciłem z Portugalii. Wycieczka obejmowała Algarve, Lizbonę i Porto, tylko w pierwszej lokalizacji wypożyczaliśmy samochód, i po tym co wyczytałem na forum zdecydowałem się na wypożyczalnię drive4fun. Szczerze tę firmę polecam, żadnych problemów, brałem z SCDW i tamtejszym ViaTolem ;) Łączna opłata za 9 dni (niedziela - poniedziałek) wyszła 215 euro. Depozyt w kwocie 300 euro (pobrany z karty kredytowej na moje nazwisko) oddany w dniu zwrotu auta. Bezproblemowy odbiór auta, zlokalizowanie go, wyjazd z lotniskowego parkingu oraz powrót na nie oraz oddanie kluczyków. Jedynym problemem może być odległość z terminala lotniskowego do miejsca w którym to biuro (wraz z kilkoma innymi) się znajduje, co przy 40 kg bagażu i wykonywanym zawodzie "chłopak/partner/narzeczony/mąż" jest trochę uciążliwe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 09 Paź 2018 21:19 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Dzisiaj wróciłem z Portugalii, wynajmowałem samochód za pośrednictwem doyouspain.com - wypożyczalnia Autorent. Cena za samochód na 6 dni (1-6 październik) wyniosła 42 euro. Wypożyczalnia nie mieści się na samym lotnisku, ale transport busem zajmuje dosłownie 2-3 min. Na miejscu formalności załatwione bardzo szybko, depozyt za małe autko (Fiat Panda - dla 2 osób optymalne rozwiązanie) wyniósł 1000 euro - blokowane na KK, proponują że za opłatą 40 euro nie robią blokady na karcie ale nie było to dla mnie problemem, gdy miałem ubezpieczenie udziału własnego z icarhireinsurance. Proponują również urządzenie Via Verde do pobierania opłat z autostrad (1,5 euro za dzień). Ja dla świętego spokoju wziąłem to urządzenie, ale korzystaliśmy z niego tylko na trasie Faro - Portimao. Z czystym sumieniem można sobie to odpuścić i jeździć darmowymi drogami.
Samochód w momencie odbioru miał 3 lata i około 80 000 przejechanych kilometrów, znajdowało się na nim sporo małych uszkodzeń, były one zaznaczone na protokole odbioru, zacząłem to sprawdzać ale powiedzieli mi tylko "relax, just don;t make anything big and there will be no problem". I faktycznie - odbiór samochodu to tylko pobieżne sprawdzenie samochodu z zewnątrz oraz stanu paliwa (uczciwa polityka - oddajesz samochód z taką ilości paliwa jaką dostałeś).
Samochodem zrobiliśmy ponad 500 km zaliczając kilkadziesiąt plaż - bardzo fajne jest to, że przy plażach są bezpłatne parkingi - my nigdzie nie płaciliśmy dodatkowo za parkowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 10 Paź 2018 10:28 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 85
Czy ktoś ma doświadczenia z wynajmem auto w Porto w firmie Hertz na Rua Santa Catarina? Otóż chciałbym wynająć tam auto przy pomocy karty Alior Kantor Master Card wypukła debetowa. W Omanie wynajmowałem na tą kartę auto w Budget i blokada środków przeszła bez problemu. W Hertzu natomiast informują, że konieczna jest karta kredytowa. Czy ktoś w Porto w Hertzu wynajmował auto przy użyciu wypukłej karty debetowej na której dokonano blokady czy nie ma co ryzykować, gdyż nikt tego nie sprawdzi i odmówią takowej operacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 08 Sty 2019 12:19 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Czy wypozyczalnia farocar w podstawowej taryfie ( u nich nazywa się to normal full insurance cover) ma w cenie Full Collision Damage Waiver and Full Theft Waiver? Raczej mają to wszystkie europejskie wypożyczalnie , ale u nich nie mogę tego konkretnie znależć. Oczywiście wiem , że będę musiał zostawić depozyt 800 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 11 Lut 2019 12:18 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
Hej. Właśnie wynająłem auto na mój pobyt w terminie 22-29 lipca. Skorzystałem z Waszej namowy i wybór padł na Drive4fun. Cena za ten okres to 185 EUR (grupa C) + 15 EUR opłat lotniskowych i 14 EUR za fotelik dla dziecka. W porównaniu do rentalcars cena dla takiego auta o jakieś 500zł niższa.
Wszystko załatwiłem mailowo, bardzo sprawny kontakt z ich strony. Odbiór auta z parkingu przed lotniskiem (mapa poniżej). Depozyt 300 EUR.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Mapka odbioru auta
Mapa.JPG
Mapa.JPG [ 78 KiB | Obejrzany 4285 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 27 Mar 2019 13:17 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Witam,
potrzebuję wypożyczyć duże auto 7-9 osobowe na lotnisku w Faro w lipcu na 5 dni i oddać je w Lizbinie( nalotnisku bądź w centrum) Będziemy z małymi dziećmi więc nie ma opcji przemieszczania sie z wózkami autobusem. Wiem, że to droga opcja, więc, że dochodzi dopłata ok. 100euro za zwrot w innej lokalizacji itp.
Czy ktoś przerabiał już taką konfigurację? Czy jedynie sieciówki na lotnisku wchodzą w grę? Czy lokalna wypożyczalnia także wyraziłaby zgode na zwrot auta w Lizbinie?
Bardzo prosze o podzielenie się doświadczeniem, sprawdzonymi radami , jak również sprawdzonymi wypożayczalniami.
PS. całe 7 stron przeczytane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 10 Kwi 2019 12:02 

Rejestracja: 10 Kwi 2019
Posty: 1
Dzień dobry, lecę maju do Faro i chciałabym w 7 dni zwiedzić wybrzeże (od faro do przylądka św.Wincentego).
Zastanawiam się nad wynajmem auta z ryanair, bo strony miejscowych pośredników są dla mnie mało jasne...
Myślicie, że to dobry pomysł czy sobie darować i przemieszczać si,ę autobusami? Chce nocować w różnych miejscowościach na wybrzeżu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 11 Cze 2019 09:11 

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 29
Loty: 59
Kilometry: 94 484
Właśnie wróciliśmy z tygodniowego wyjazdu. Mogę polecić rezerwację auta w http://www.farocar.com/ . Za wypożyczenie Seata Ibizy na tydzień zapłaciliśmy 84 EUR, ale za to brak żadnych blokad na karcie kredytowej. W razie jakichkolwiek zdarzeń odpowiedzialność do 800 EUR. Wypożyczenie jak i zwrot samochodu bezproblemowe, oddajemy z taką samą ilością paliwa. Dodatkowe opłaty to jedynie te za korzystanie z autostrad, 5 EUR pierwszej opłaty aktywacyjnej przy pierwszej bramce, no i kolejne zgodnie z lokalnymi stawkami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 26 Cze 2019 12:52 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 42
Wypożyczał ktoś ostatnio może samochód w Polorentacar ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 08 Lip 2019 14:48 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Czy ktoś się orientuje jakie są ceny paliwa(benzyna) obecnie w okolicach Lotniska Faro ? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 08 Lip 2019 23:40 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 209
niebieski
Benzyna 1,5-1,58 euro w okolicy Faro, taniej w Portimao na stacji przy hipermarkecie Jumbo 1,43 /dane z poprzedniego tygodnia/.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
#175 PostWysłany: 09 Lip 2019 00:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
https://www.maisgasolina.com/mapa-de-postos/
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 25 Lip 2019 21:43 

Rejestracja: 25 Lip 2019
Posty: 1
Osobiście polecam LUZCAR. Za Renalut Clio na 10 dni zapłaciłam tylko 315 EUR z pełnym ubezpieczeniem i fotelikiem dla dziecka :)
Bardzo dobry kontakt mailowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 06 Wrz 2019 11:15 

Rejestracja: 25 Paź 2014
Posty: 32
Loty: 16
Kilometry: 34 129
Zbanowany
Planuję wypożyczyć auto na lotnisku w Faro na 3 dni w terminie 29.11 - 02.12.
Jaką wypożyczalnie możecie zarekomendować?
Zależy mi na tym, aby nie było depozytu oraz opłat ukrytych.
Auto dla dwóch osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 07 Wrz 2019 13:09 

Rejestracja: 28 Kwi 2019
Posty: 13
Loty: 18
Kilometry: 27 014
Witam, w dniach 17.09-20.09.19 r planuje wypozyczyc samochód w Algarve, najlepiej Albufeira.

Mam 23 lata, najbardziej by mi zależało na pełnym ubezpieczeniu, bez depozytu i karty kredytowej.

Co polecacie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 08 Wrz 2019 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 17
Loty: 15
Kilometry: 12 593
wojtuss87 napisał(a):
Planuję wypożyczyć auto na lotnisku w Faro na 3 dni w terminie 29.11 - 02.12.
Jaką wypożyczalnie możecie zarekomendować?
Zależy mi na tym, aby nie było depozytu oraz opłat ukrytych.
Auto dla dwóch osób.



Hej! ja też lecę w tym terminie (z Berlina pewnie?) i na 99% skorzystam z zest :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 09 Wrz 2019 09:15 

Rejestracja: 25 Paź 2014
Posty: 32
Loty: 16
Kilometry: 34 129
Zbanowany
Tak, z Berlina.
Mam nadzieję że pogoda będzie znośna :)
Krótki wyjazd bo z piątku na poniedziałek ale zawsze coś :)

A którą konkretnie planujesz wybrać firmę bo zest to z tego co widzę jest pośrednikiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group