Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 21 Lip 2017 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
Polece Autoclick: https://www.autoclick.co.uk/ - ale lepiej rezerwowac przez posrednika kayak lub skyscanner - nizsze ceny i nawet lepsze warunki wypozyczenia (np. drugi kierowca gratis).
Pozyczajac samochod w maju na 7 dni zaplacilem: 17EUR (okolo 70PLN za calosc, 10PLN za dzien). Oczywiscie to jest cena poza sezonem. Jedyna niedogodnoscia jest duze zabezpieczenie 1800EUR blokada na karcie lub wykupienie max ubezpieczenia w wysokosci okolo 20-25EUR za dzien (nie pamietam dokladnie). Standardowe ubezpieczenie i nielimitowane kilometry w cenie. Dodatkowego/pelnego ubezpieczeni nie bralem, bo mam w KK. Obfotografowalem sobie wszystkie 3 ryski na samochodzie, znalazlem dodatkowa, ktorej nie bylo w protokole odbioru, ale pracownik wpisal ja nawet bez sparwdzania. SAmochody z 2016/2017 - wieksosc pewnie nie ma jeszcze 5000km na liczniku. Bardzo spokojne podejscie, nie to co w Goldcar. Oddanie bezproblemowe. 2 minuty i zalatwione. po 5 minutach oczekiwania odwiezienie na lotnisko.
Wypozyczalnie polozona 3 minuty jazdy busem od lotniska. Odbior z parkingu na przeciwko odlotow w FAO. Mila obsluga. SAmochody WSZYSTKIE nowe: prawie same FIATy 500/X/L i Renault Captur. Mozna spokojnie brac najtanszy/najmniejszy samochod na 99% bedzie upgrade do wyzszej klasy. A co ciekawe samochody (chyba wszyskie) wyposazone sa w systemy rozrywki/nawigacji i to z jezykiem polskim w zestawie. Tak ze fajnie jest sluchac nawigacji po polsku w PT.
Zaraz obok wypozyczalni jest chyba najtansza stacja benzynowa w FAO - o ile dobrze pamietam 30-40centow taniej paliwo niz gdzie indziej, wiec zawsze trzeba chwiele odstac w kolejce. Ale za to nie ma potrzeby dotankowywac przed oddaniem gdzies "na miescie".
W sumie bak paliwa kosztowal znacznie drozej niz wypozyczenie :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#122 PostWysłany: 17 Sie 2017 19:38 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 1
A jak to jest z kartami, czy dysponując kartami debetowymi będę w stanie wynająć auto? Sporo osbób pisze że są z tym problemy lub że wręcz jest to niemożliwe ale trafiają się też informacje o udanym wynajmie więc nie wiem czy to zależne od banku.
Czy ktoś korzystał z kart debetowych mBanku (master/visa) z wypukłymi numerami do wynajęcia auta w Faro? Jeżeli tak to jaka wypożyczalnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 27 Sie 2017 19:51 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Szykuje się wyjazd do Faro na 5 dni (13.10-18.10). Szukałem cały dzień samochodu i najkorzystniej wychodzi w Travel Rent oraz Drive4fun. Przyznam, że korzystałem z porad z tego tematu oraz opinii w internecie. W drive4fun zaproponowali 100e (Wraz z SCDW)+ 20e za urządzenie na autostradę, w TR 75e + 20e autostrada również z SCDW. Brak konieczności depozytu i zapłata gotówką brzmi dobrze, aż za dobrze. Ceny uważam za korzystne zwłaszcza, że jedziemy w 5 osób. Na coś konkretnego zwracać uwagę?
Którąś wypożyczalnie polecacie bardziej? :)

Przeglądałem oferty z rentalcars, wizz, ryana, kayaka, skyscanner, ale wraz z pełnym ubezpieczeniem były droższe niż te.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 27 Sie 2017 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Kilka dni temu zarezerwowalem samochod klasy C w Avis (promocja 18k Avios w Iberia Plus) na podobny termin, tez 5 dni. €75 bez SCDW (mam caloroczne w AXA).
Juz kiedys korzystalem z Avisa na lotnisku w Faro, bez zastrzezen.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 28 Sie 2017 16:41 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Dzięki, ale właśnie patrzę, że nie opłaca mi się, bo kwalifikuję się jako młody kierowca :) Przez co ceny idą do góry o +200 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 23 Sty 2018 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
Będąc w lipcu za wypożyczenie auto (najtańsza opcja) Fiat Punto w Inter Rent zapłaciliśmy 138 euro. Autko w dobrym stanie, rocznik 2017. Bardzo niski depozyt - 300 euro.
_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 09 Kwi 2018 12:50 

Rejestracja: 23 Maj 2016
Posty: 11
Loty: 2
Kilometry: 15 356
Witam wszystkich.
Możecie mi podpowiedzieć czy to dobre warunki ? Pierwszy raz wypożyczam samochód i nie chce mieć niespodzianek.


Car Hire Price:


100 EUR

Airport Tax:


15 EUR on top of car hire price (mandatory)

Tolls Tag:


20 EUR on top of car hire price (optional)

TLW Cover:


3 EUR per day on top of car hire price (optional)

SCDW Cover:


5 EUR per day on top of car hire price (optional)

GPS Hire:


3 EUR per day on top of car hire price (optional – needs to be pre-booked if required)

Baby, Child and Booster Seats:


2 EUR per day on top of car hire price (optional – needs to be pre-booked if required)


Czy dobrze rozumiem że 100 euro to jest cena za wypożyczenie auta? Czy to za dzień ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 09 Kwi 2018 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
A jakie daty (początek i koniec najmu) wprowadziłaś do formularza wyszukiwania auta? Normalnie cena jest podawana łącznie za cały czas najmu, a nie za dzień, (no chyba, że wpisałaś właśnie 1 dzień).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 23 Kwi 2018 07:14 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 74
Loty: 324
Kilometry: 659 325
Planuję wypożyczyć kombiaka na 11 dni w lipcu na lotnisku w Faro. Dodatkowo muszę wypożyczyć fotelik dla 3 letniego dziecka.

Jakiś czas temu śledząc fora i blogi o Algarve natrafiłem na i informacje ze foteliki pożyczane w Portugalii są w opłakanym stanie i kondycji.

W takiej sytuacji rozważam zabranie swojego fotelika. Wolałbym jednak tego uniknąć ponieważ jest to fotelik dość pokaźnych rozmiarów a poza tym czy wszystkie auta w wypożyczalniach maja w standardzie ISO fix.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 25 Kwi 2018 17:03 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 2
Poszukuje jak najtańszej opcji wypożyczenia auta z lotniska z dodatkowym kierowcą, lecz niestety nie mam karty kredytowej.
Termin: 6 maja (20:30) - 14 maja (8:00)
Szukałem już w kilkunastu wyszukiwarkach i każą sobie słono zapłacić za drugiego kierowcę lub dużo zapłacić przy darmowym.
Moze ktos coś podpowiedzieć?
Z góry dzięki wielkie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 30 Kwi 2018 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Jest kilka wypożyczalni, gdzie ceny za wynajem są niskie, a opłata za dodatkowego kierowcę to 20 EUR, np. Bravacar, Best Deal, Surprice i nieco droższa Discovery.

LINK arguscarhire
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 02 Maj 2018 21:03 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 2
-- 02 Maj 2018 21:02 --

Najtańsza oferta (z drugim kierowca gratis) przy zapłacie gotowka na podane wczesniej 8 dni otrzymana w FaroCar :
If you arrive at 21:00 then there is the out of hours fee €15.00.
But the with €200.00 cash deposit there is no need for the €50.00 road toll deposit.

Wypozyczenie: €96.00 + opłata lotniskowa: €10.00 + ewentualna dopłata za późne godzinny odbioru lub zwrotu (21-7) €15.00 + depozyt: €200.00.
Wie ktoś może czy można skorzystać z tańszej oferty z użyciem karty kredytowej członka rodziny?

-- 02 Maj 2018 21:03 --

Najtańsza oferta (z drugim kierowca gratis) przy zapłacie gotowka na podane wczesniej 8 dni otrzymana w FaroCar :
If you arrive at 21:00 then there is the out of hours fee €15.00.
But the with €200.00 cash deposit there is no need for the €50.00 road toll deposit.

Wypozyczenie: €96.00 + opłata lotniskowa: €10.00 + ewentualna dopłata za późne godzinny odbioru lub zwrotu (21-7) €15.00 + depozyt: €200.00.
Wie ktoś może czy można skorzystać z tańszej oferty z użyciem karty kredytowej członka rodziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 03 Maj 2018 16:01 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
Obecnie na zestcarrental jest dostępna oferta wynajmu w jednej z wypożyczalni bez blokady na karcie.
Wynajęcie na 7 dni z full ubezpieczeniem Fiat Panda wyszło 480 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 03 Maj 2018 17:49 

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 65
dlainternetu napisał(a):
Obecnie na zestcarrental jest dostępna oferta wynajmu w jednej z wypożyczalni bez blokady na karcie.
Wynajęcie na 7 dni z full ubezpieczeniem Fiat Panda wyszło 480 zł.

ta rentaauto sprawdzona ? szukam wlasnie czegos w Faro na sierpien i wyskakuje mi ze nie biora depozytu zadnego i niby full ubezpieczenie - ktos potwierdzi ? "Full Collision Damage Waiver with zero excess liability,No additional driver charges,Fair fuel policy,Unlimited mileage,No security deposit,Breakdown assistance"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 03 Maj 2018 18:24 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
malyy123 napisał(a):
dlainternetu napisał(a):
Obecnie na zestcarrental jest dostępna oferta wynajmu w jednej z wypożyczalni bez blokady na karcie.
Wynajęcie na 7 dni z full ubezpieczeniem Fiat Panda wyszło 480 zł.

ta rentaauto sprawdzona ? szukam wlasnie czegos w Faro na sierpien i wyskakuje mi ze nie biora depozytu zadnego i niby full ubezpieczenie - ktos potwierdzi ? "Full Collision Damage Waiver with zero excess liability,No additional driver charges,Fair fuel policy,Unlimited mileage,No security deposit,Breakdown assistance"


Mogę potwierdzić że drive4fun nie robi żadnych problemów. Koszty groszowe wyszły przy 5 osobach na 5 dni. Jedyne co potrzeba to karta żeby spisac dane na miejscu. Zapłacić najlepiej gotówką i auto jest Wasze. Oczywiście scdw wzięte. Oddanie auta z pełnym bakiem i po przemyciu auta z piasku ( mają W regulaminie że mogą obciążyć jak jest syf).

Ed: zapomnialbym dodać. Auto to renault megane w kombi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 03 Maj 2018 18:39 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
malyy123 napisał(a):
dlainternetu napisał(a):
Obecnie na zestcarrental jest dostępna oferta wynajmu w jednej z wypożyczalni bez blokady na karcie.
Wynajęcie na 7 dni z full ubezpieczeniem Fiat Panda wyszło 480 zł.

ta rentaauto sprawdzona ? szukam wlasnie czegos w Faro na sierpien i wyskakuje mi ze nie biora depozytu zadnego i niby full ubezpieczenie - ktos potwierdzi ? "Full Collision Damage Waiver with zero excess liability,No additional driver charges,Fair fuel policy,Unlimited mileage,No security deposit,Breakdown assistance"

rozmawiałem z wsparciem z zescarrental i podobno wszystko jest prawdą, po 20 maja będę wiedział jak się sprawują to dam relację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 22 Maj 2018 11:42 

Rejestracja: 22 Maj 2018
Posty: 4
Cześć, Pierwszy raż wypożyczam auto z wypożyczalni. Planuję tygodniowy urlop na Algarve w lipcu. Czy ktoś pomoże odnieść się do warunków ? :

AKCEPTOWANE: MasterCard (nie debetowa ani przedpłacona), Visa (nie debetowa ani przedpłacona)

Depozyt w wysokości EUR 1150.0 zostanie zajęty na Twojej karcie kredytowej na czas wynajmu. Twój depozyt stanowi gwarancję na wypadek uszkodzenia/kradzieży pojazdu. Kwota ta zostanie automatycznie zwolniona, jeżeli w okresie wynajmu nie wystąpi uszkodzenie lub kradzież pojazdu. Pragniemy zwrócić uwagę, że nie reprezentuje on pełnej sumy Twojego wkładu własnego, wymienionego w sekcji Zasięg ubezpieczenia.

NIEAKCEPTOWANE: inne rodzaje płatności nie będą akceptowane.
- Zaznaczyłem pełne ubezpieczenie : Górną granicą odpowiedzialności Ubezpieczyciela (suma ubezpieczenia) w  Okresie
ubezpieczenia jest kwota Udziału własnego nie większa niż 15 000,00 (piętnaście tysięcy) złotych
- rozumiem, że pokryje mój wkład własny w razie jakiegoś nieszczęścia ?

Zakup paliwa z refundacją
Samochód zostanie dostarczony z pełnym bakiem paliwa, za które należy pozostawić depozyt w punkcie wynajmu. Przy zwrocie samochodu kwota za niezużyte paliwo zostanie zwrócona. Naliczona zostanie opłata administracyjna w wysokości EUR 25.00. Opłata administracyjna nie podlega zwrotowi bez względu na ilość zużytego paliwa.

Opłaty za paliwo należy uiścić w recepcji wypożyczalni, o ile nie określono tego inaczej na początku części dotyczącej szczegółów płatności.
- oznacza to, że wpłacam 25euro kaucji za paliwo i mogę oddać pusty bak ?

Potwierdzenie zapłaty (voucher) należy okazać po przyjeździe w biurze wynajmu. Nieokazanie vouchera agentowi oznacza, że nie możemy być obarczeni żadnymi dodatkowymi kosztami. Żadne zwroty nie będą uwzględniane, dopóki osoba wynajmująca nie przedłoży vouchera agentowi. Uwaga: Nie będziemy ponosić odpowiedzialności za nadpłaty przy wynajmie, jeżeli voucher nie został przedstawiony przy odbiorze pojazdu. - Voucher jest wydawany w momencie internetowej opłaty za wynajem auta ?


Dodam, że goły koszt najmu na tydzień - 338pln - z pełnym ubezpieczeniem 515pln

Z góry wielkie dzięki za omówienie wklejonych warunków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 22 Maj 2018 13:32 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
Ok, już jestem po sprawdzeniu firmy. Jestem z niej bardzo zadowolony.
Miała być Panda dostałem Ibizę z przebiegiem 12k.
Dużym plusem dla firmy jest to, że poszła mi na rękę z powodu mojego błędu. Przeoczyłem gdzieś przy rezerwacji termin i wybrałem rezerwację od dnia późniejszego niż miałem rzeczywisty przylot. Na miejscu byłem już 12.05 a rezerwację miałem od 13.05. Do tego lot był późno. Więc na miejscu pojawiłem się jakoś dopiero po 12 w nocy. Jako, że pomyliłem daty nikt na mnie nie czekał. Udało mi się skontaktować z osobą odpowiedzialną za obsługę klienta w Faro i udało się wynająć samochód bez wcześniejszej rezerwacji. (dodam, że osoba ta była już w domu i po godzinach pracy).
Po wypełnieniu dokumentów i zapytaniem czy będę korzystał z autostrad (nie korzystałem) dostałem kluczyki do samochodu. Cenę, którą miałem zapłacić za ekstra dzień została ustalona dzień później. O dziwo mojego zaskoczenia wyszło koło 17 E. Myślałem, że zostanie dodana opłata, za późną godzinę wynajmu samochodu, czy też wynajem "na teraz" lecz nic takiego nie było. Karty kredytowej nie potrzebowałem. Jako, że miałem wykupione dodatkowe ubezpieczenie to nawet nie sprawdzali samochodu. Oddanie samochodu poza godzinami ich pracy odbywa się na zasadzie wjazdu na parking, zostawieniu biletu i kluczyków w samochodzie i tyle.

Tutaj trzeba się udać aby odebrać samochód:
https://goo.gl/maps/tM2qHQA6ZkG2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 22 Maj 2018 20:15 

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 65
dlainternetu placiles przez neta czy jak ? zadnej karty nie wolali itp ? jak mozesz odpisz na pw - wyslalem ci wiadomosc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 23 Maj 2018 06:58 

Rejestracja: 22 Maj 2018
Posty: 4
dlainternetu napisał(a):
Ok, już jestem po sprawdzeniu firmy. Jestem z niej bardzo zadowolony.
Miała być Panda dostałem Ibizę z przebiegiem 12k.
Dużym plusem dla firmy jest to, że poszła mi na rękę z powodu mojego błędu. Przeoczyłem gdzieś przy rezerwacji termin i wybrałem rezerwację od dnia późniejszego niż miałem rzeczywisty przylot. Na miejscu byłem już 12.05 a rezerwację miałem od 13.05. Do tego lot był późno. Więc na miejscu pojawiłem się jakoś dopiero po 12 w nocy. Jako, że pomyliłem daty nikt na mnie nie czekał. Udało mi się skontaktować z osobą odpowiedzialną za obsługę klienta w Faro i udało się wynająć samochód bez wcześniejszej rezerwacji. (dodam, że osoba ta była już w domu i po godzinach pracy).
Po wypełnieniu dokumentów i zapytaniem czy będę korzystał z autostrad (nie korzystałem) dostałem kluczyki do samochodu. Cenę, którą miałem zapłacić za ekstra dzień została ustalona dzień później. O dziwo mojego zaskoczenia wyszło koło 17 E. Myślałem, że zostanie dodana opłata, za późną godzinę wynajmu samochodu, czy też wynajem "na teraz" lecz nic takiego nie było. Karty kredytowej nie potrzebowałem. Jako, że miałem wykupione dodatkowe ubezpieczenie to nawet nie sprawdzali samochodu. Oddanie samochodu poza godzinami ich pracy odbywa się na zasadzie wjazdu na parking, zostawieniu biletu i kluczyków w samochodzie i tyle.

Tutaj trzeba się udać aby odebrać samochód:
https://goo.gl/maps/tM2qHQA6ZkG2


Jeśli nie potrzebowałeś karty kredytowej to jaka forma płatności była ? Wypukła debet czy gotówka ? Jaki wkład własny miałeś i jaka cenę płaciłeś z dodatkowym ubezpieczeniem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group