Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#761 PostWysłany: 26 Lip 2022 10:26 

Rejestracja: 04 Lip 2021
Posty: 11
Warto sprawdzać alamo w wersji irlandzkiej (.ie), brytyjskiej (.co.uk) i włoskiej (.it). Można upolować dobre oferty, a dużą zaletą jest to, że w cenie mamy Damage Waiver i EP do 1mln$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#762 PostWysłany: 26 Lip 2022 10:52 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
Dzięki za podpowiedź. Rozumiem, że przy rezerwacji automatycznie przypisze mi polską rezydencje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#763 PostWysłany: 26 Lip 2022 22:45 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
No to jeszcze trochę Was pomęczę :)
Czy anulując rezerwację auta ze strony economycarrentals.com zwrócą mi kasę, która jest pobrana podczas rezerwacji? W załączniku screen.
Widziałam info o możliwości wykupu ochrony, tylko nie bardzo rozumiem przez jaki okres będzie pobierany ten 1$…
Załącznik:
IMG_7588.jpg
IMG_7588.jpg [ 45.55 KiB | Obejrzany 1278 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#764 PostWysłany: 27 Lip 2022 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Megikul napisał(a):
Hej, dawno bookowałeś auto? Co z ubezpieczeniem?

W ogóle patrzyłam na stronę Alamo i cenowo jest dwa razy drożej niż przez KAYAK. Możecie mi wyjaśnić skąd taka różnica?
Rezerwowane w marcu, ale zdaje się, że patent z niższą ceną w hotelach przylotniskowych już nie działa.

Ubezpieczenie standard, ale mam dodatkowo kartę Visa Infinite w PKO BP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#765 PostWysłany: 27 Lip 2022 09:02 

Rejestracja: 20 Lut 2020
Posty: 1
Megikul napisał(a):
No to jeszcze trochę Was pomęczę :)
Czy anulując rezerwację auta ze strony economycarrentals.com zwrócą mi kasę, która jest pobrana podczas rezerwacji? W załączniku screen.
Widziałam info o możliwości wykupu ochrony, tylko nie bardzo rozumiem przez jaki okres będzie pobierany ten 1$…
Załącznik:
IMG_7588.jpg


No to może ja odpowiem, tak żeby nie było wątpliwości.
O ile dobrze pamiętam to ten 1$ jest liczony za każdy dzień wypożyczanego samochodu (bierzesz auto na 15 dni, to płacisz 15 $). Co do anulowania rezerwacji i zwrotu kasy. Z życia (mojego), rezerwowaliśmy auto przez economycarrentals.com w lutym (rezerwacja była na sierpień). Mieliśmy wykupione to anulowanie rezerwacji (teraz nie pamiętam już dlaczego ale jakiś powód był). W każdym bądź razie, w międzyczasie dostaliśmy lepszą ofertę i w sobotę (tj. 16.07) anulowaliśmy rezerwację w economycarrentals. Od razu wyskoczyło okienko z komunikatem, że zlecono zwrot zapłaconych środków. Faktycznie kasa (ta zaznaczona na screenie jako 'payable now') pojawiła się u nas na koncie we wtorek (tj. 19.07) koło południa.

pozdrawiam
msz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#766 PostWysłany: 27 Lip 2022 10:05 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
@Darek M - krotkie pytanie, czy mając Visa Infinite z PKO BP, trzeba ją okazac przy wynajmie, czy po prostu ją masz i to Ci gwarantuje pełne ubezpieczenie? Pytam, bo też w sumie ją posiadam, a za każdym razem wolę na wszelki wypadek wykupić pełne ubezpieczenie. Pytanie czy w przypadku jakiejś sytuacji, to walczysz o zwrot ubezpieczenia z PKO czy masz wolną głowę i wszystkim zajmuje się wypozyczalnia? Chciałbym się upewnić jak to wyglada w praktyce. No i pytanie czy tą kartą też trzeba płacić za wynajem czy wystarczy ja miec. Ostatnio gdzieś chyba na Cyprze w Budget pokazałem panu przy wynajmie ta karte, ale jakby nie wiedział o co chodzi:)
Sorry za offtop, może trzeba by to przenieść do kart PKO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#767 PostWysłany: 27 Lip 2022 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 249
@mapa Ale Visa Infinite w PKO nie ma w sobie polisy ubezpieczeniowej na wynajmowany samochód, tylko zniesienie udziału własnego.
Zgodnie z OWU, przy likwidacji szkody musisz im wysłać kopię samej polisy:
Cytuj:
Ubezpieczony obowiązany jest dostarczyć do Ubezpieczyciela posiadane przez siebie kopie niżej wymienionych następujących dokumentów:
1) polisę ubezpieczenia autocasco Wynajętego Samochodu, w której została określona kwota udziału własnego Ubezpieczonego,
a w przypadku niewpisania w polisie tej kwoty - ogólne warunki ubezpieczenia autocasco mające zastosowania do ww. polisy, z których
wynika kwota udziału własnego;

https://www.pkobp.pl/media_files/2ce3f8b2-e064-4746-99f5-5eba797d6769.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
mapa uważa post za pomocny.
 
      
#768 PostWysłany: 27 Lip 2022 14:42 

Rejestracja: 04 Lip 2021
Posty: 11
Sprawdzałem wiele ubezpieczeń zewnętrznych (poza wypożyczalnią) i nie znalazłem nic, co w stopniu jakkolwiek zadowalającym, pokrywałoby się z pełnym AC (Damage Waiver) i OC (EP np. do 1mln $ w Alamo). Większość to właśnie zniesienie udziału własnego lub ubezpieczenie depozytu. Top pakiety ubezpieczeń turystycznych mają w sobie spore OC (np. 500k PLN), ale w OWU które sprawdzałem są wyłączenia dla szkód które wyrządzimy prowadząc samochód.

W zakresie "AC" jakąś opcją wydaje się Worldwide Insure, które w tym wyższym pakiecie ma "Excess Reimbursement cover" do 50k funtów. Natomiast nie widzę tam żadnego odpowiednika OC, a to wydaje mi się kwestią nawet bardziej istotną niż AC, gdzie maksymalnie ryzykujemy wartość samochodu, a w przypadku wartości szkód w ludziach i maszynach z naszej winy, dochodzonych na drodze cywilnej, to sky is the limit.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#769 PostWysłany: 27 Lip 2022 14:48 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
A nie lepiej było wziąć po prostu auto z Alamo? Czy oni nie maja wszystkiego co Twoje ubezpieczenie? Ale z tego co patrzyłam to chyba tylko ta firma oferuje takie full ubezpieczenie w rozsądnej cenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#770 PostWysłany: 27 Lip 2022 15:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@wojtekly załóż, że PKO Infinite to zabezpieczenie tylko AC, bo w warunkach europejskich OC jest obowiązkowe dla wszystkich samochodów, więc o to nie musisz się martwić. W przypadku wynajmu samochodu w USA warto wziąć OC z wypożyczalni. Alamo.ie ma np. te ubezpieczenie w cenie dla USA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#771 PostWysłany: 27 Lip 2022 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
mapa napisał(a):
@Darek M - krotkie pytanie, czy mając Visa Infinite z PKO BP, trzeba ją okazac przy wynajmie, czy po prostu ją masz i to Ci gwarantuje pełne ubezpieczenie? Pytam, bo też w sumie ją posiadam, a za każdym razem wolę na wszelki wypadek wykupić pełne ubezpieczenie. Pytanie czy w przypadku jakiejś sytuacji, to walczysz o zwrot ubezpieczenia z PKO czy masz wolną głowę i wszystkim zajmuje się wypozyczalnia? Chciałbym się upewnić jak to wyglada w praktyce. No i pytanie czy tą kartą też trzeba płacić za wynajem czy wystarczy ja miec. Ostatnio gdzieś chyba na Cyprze w Budget pokazałem panu przy wynajmie ta karte, ale jakby nie wiedział o co chodzi:)
Sorry za offtop, może trzeba by to przenieść do kart PKO
Nic nie pokazywałem. Do tej pory korzystałem z ubezpieczenia do tej karty dea razy, ale nie miałem problemów z wypożyczalnią, tylko inne kwestie.
Nie trzeba też płacić za wynajem tą kartą.

OC mam akurat na całym świecie do ubezpieczenia na życie i dom.
Góra
 Profil Relacje PM off
mapa uważa post za pomocny.
 
      
#772 PostWysłany: 28 Lip 2022 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Wyszukiwałem ostatnio kilka opcji wypożyczenia samochodu w USA w lokalizacjach - Austin, LAX oraz Newark. Wydaje mi się, że aktualnie najrozsądniejsza opcja jest na angielskiej wersji Alamo:
https://www.alamo.co.uk/en/home.html
Jednak przed wyszukiwaniem należy najpierw wejść u góry w zakładkę "Deals", wybrać 10% rabatu. Nie dość, że jest faktycznie taniej niż standardowo i mamy w cenie ubezpieczenia CDW + EP to jeszcze 3 dodatkowych kierowców. Poniżej przykład na tydzień w LAX w sierpniu - daleko do czasów przedcovidowych ale nie jest źle jak na fakt, że to z wliczonymi opcjami i w chyba najbardziej bezproblemowej wypożyczalni w USA ;)

Załączniki:
AlamoUSALAX1.jpg
AlamoUSALAX1.jpg [ 91.52 KiB | Obejrzany 1029 razy ]
AlamoUSA1.jpg
AlamoUSA1.jpg [ 96.93 KiB | Obejrzany 1029 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Roglic uważa post za pomocny.
 
      
#773 PostWysłany: 28 Lip 2022 15:42 

Rejestracja: 25 Paź 2020
Posty: 39
Według Terms & Conditions, "Offer is available to UK residents (...) and any abuse of this booking URL via unauthorised forums may result in the offer being withdrawn without notice".

Ktoś z doświadczenia wie może, czy na którymkolwiek etapie wypożyczalnia faktycznie weryfikuje miejsce zamieszkania, czy nawet z polskim adresem/prawem jazdy/numerem telefonu nie ma się czym przejmować i brać póki jest okazja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#774 PostWysłany: 28 Lip 2022 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Kiedyś wielokrotnie rezerwowaliśmy tutaj samochody w Alamo zarówno przez wersje UK jak i .de, .it czy .ie - nigdy nie było problemu.
Ewentualnie można wziąć sobie SUVa przez niemiecką wersję (oferta "SUVs Special") - nie widzę tam ograniczeń do co kraju rezydencji. Jedyna różnica - nie ma dodatkowych kierowców ale małżonkowie czy partnerzy i tak będą za darmo.

Jest jeszcze opcja 15% zniżki dla pracowników przemysłu turystycznego ale tu już mogą sprawdzać ;)
https://www.alamo.co.uk/en/car-hire-deals/trade.html

Załączniki:
LAXSUV1.jpg
LAXSUV1.jpg [ 61.08 KiB | Obejrzany 980 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
Roglic uważa post za pomocny.
 
      
#775 PostWysłany: 28 Lip 2022 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Jeśli przejdzie opcja check-inu online to na miejscu już pewnie nikt tego nie zweryfikuje bo idziesz prosto do samochodu, a pracownika przy wyjeżdzie głownie interesuje karta kredytowa :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Roglic uważa post za pomocny.
 
      
#776 PostWysłany: 28 Lip 2022 18:47 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
monroe napisał(a):
Kiedyś wielokrotnie rezerwowaliśmy tutaj samochody w Alamo zarówno przez wersje UK jak i .de, .it czy .ie - nigdy nie było problemu.
Ewentualnie można wziąć sobie SUVa przez niemiecką wersję (oferta "SUVs Special") - nie widzę tam ograniczeń do co kraju rezydencji. Jedyna różnica - nie ma dodatkowych kierowców ale małżonkowie czy partnerzy i tak będą za darmo.

Jest jeszcze opcja 15% zniżki dla pracowników przemysłu turystycznego ale tu już mogą sprawdzać ;)
https://www.alamo.co.uk/en/car-hire-deals/trade.html
Hej! Co masz na myśli pisząc małżonkowie czy partnerzy i tak będą za darmo? Nie trzeba wykupywać opcji „dodatkowego kierowcy”?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#777 PostWysłany: 28 Lip 2022 19:30 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 86
niebieski
W alamo małżonkowie i partnerzy są za free - sprawdzone w obecnie wynajmowanym aucie z LAS
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#778 PostWysłany: 28 Lip 2022 23:01 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
Okej, czyli wynajem był bezpośrednio ze strony Alamo, zgadza się? Bo jak patrzyłam na economyrentalcars.com to dodatkowy kierowca był płatny (mówię konkretnie o Alamo) i to nie mało bo ok 900 zł :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#779 PostWysłany: 28 Lip 2022 23:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
W Kaliforni prawo stanowe nakazuje, że drugi kierowca - partner/małżonek ma być za darmo. Nie wiem, jak w sąsiednich stanach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#780 PostWysłany: 28 Lip 2022 23:33 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 86
niebieski
Megikul napisał(a):
Okej, czyli wynajem był bezpośrednio ze strony Alamo, zgadza się? Bo jak patrzyłam na economyrentalcars.com to dodatkowy kierowca był płatny (mówię konkretnie o Alamo) i to nie mało bo ok 900 zł :(
Nie, ja mialem z economycarrentals i tam było odniesienie do regulaminu alamo a w alamo wprost jest napisane że małżonek i partner za darmo. Też nic nie spisują od tego małżonka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group