Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 23 Lut 2022 15:45 

Rejestracja: 24 Sty 2022
Posty: 2
brzemia napisał(a):
Zauważyliście ze pojawily sie doplaty za zwrot auta w innej lokalizacji?


Zawsze były
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#622 PostWysłany: 23 Lut 2022 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Nie zawsze. W ramach jednego stanu lub czasami nawet kilku stanów takich dopłat zazwyczaj nie było (np. SFO-LAX, czy Arizona - Kalifornia).
dziend0bry napisał(a):
Finalnie przy uzyciu VIPCARS.com udalo mi sie zarezerwowac na 14 dni klase SUV przy cenie 4,800 PLN z ubezpieczeniem, bez wkladu wlasnego w wypadku uszkodzen, w Alamo na lotnisku w LA (dojazd busem z lotniska, ale to akurat zadna nowosc tam) wiec uwazam, ze cena w miare jeszcze przyzwoita, jak na te czasy.

Zależy jaki SUV bo w Alamo jest kilka kategorii SUVów - od najmniejszych (np. Escape) do największych (Expedition) ;)
Fakt, ceny od pewnego czasu - z wiadomych względów - poszybowały mocno w górę (w Alamo mniej więcej x2 a nawet x3 - szkoda bo aktualnie to jedna z najdroższych wypożyczalni w USA, kiedyś było na odwrót przy serwisie nie do pobicia. Jak ostatnio sprawdzałem to nawet ich druga marka - National - bywa tańsza a wcześniej było na odwrót).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#623 PostWysłany: 23 Lut 2022 21:59 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Brałem w LAS oddawalem w LAX i nie mialem doplaty. Dzis to samo w 2 strone 300$ doplaty!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#624 PostWysłany: 23 Lut 2022 23:11 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
Tak dopłata zawsze jest za one way
btw . ja miałem rezerwację przez EUROPECAR czyli de facto FOX - i co ciekawe dostałem auto większe ale tylko o 1 klasę czyli zamiast Nissan VERSA - Hyundai Elantra - ALE auto z 2018 - 4 letnie - nigdy się tak nie zdarzyło w żadnej sieciowej wypożyczalni - inna sprawa że nie działały długie światła - więc pojechałem i stonowana Pani mówi : you can choose what you want from our stock - no i ten stock to 5 - słownie pięć aut ...
finalnie wybrałem świeżą corollę ale faktycznie brak aut ...
wynajem przez ostatnie 2 tyg
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_S uważa post za pomocny.
 
      
#625 PostWysłany: 24 Lut 2022 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ja w Hertz w LA (hotel Marriot) mam auto na 14 dni za 1650 zł z tym że nie biorę ubezpieczenia bo mam do KK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#626 PostWysłany: 01 Mar 2022 11:31 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
monroe napisał(a):
Nie zawsze. W ramach jednego stanu lub czasami nawet kilku stanów takich dopłat zazwyczaj nie było (np. SFO-LAX, czy Arizona - Kalifornia).
dziend0bry napisał(a):
Finalnie przy uzyciu VIPCARS.com udalo mi sie zarezerwowac na 14 dni klase SUV przy cenie 4,800 PLN z ubezpieczeniem, bez wkladu wlasnego w wypadku uszkodzen, w Alamo na lotnisku w LA (dojazd busem z lotniska, ale to akurat zadna nowosc tam) wiec uwazam, ze cena w miare jeszcze przyzwoita, jak na te czasy.

Zależy jaki SUV bo w Alamo jest kilka kategorii SUVów - od najmniejszych (np. Escape) do największych (Expedition) ;)
Fakt, ceny od pewnego czasu - z wiadomych względów - poszybowały mocno w górę (w Alamo mniej więcej x2 a nawet x3 - szkoda bo aktualnie to jedna z najdroższych wypożyczalni w USA, kiedyś było na odwrót przy serwisie nie do pobicia. Jak ostatnio sprawdzałem to nawet ich druga marka - National - bywa tańsza a wcześniej było na odwrót).



Nissan Rogue w tej klasie jest :D
Ale teraz dostalem maila od VIPCars, ze AVIS ma w cenie $100 mniej te sama klase, rowniez na tych samych warunkach, wiec chyba sie skuszę :D Wiec wtedy wyjdzie ok $900 za Nissan Rogue + full ubezpieczenie, zero wkladu wlasnego.

Darek M. napisał(a):
Ja w Hertz w LA (hotel Marriot) mam auto na 14 dni za 1650 zł z tym że nie biorę ubezpieczenia bo mam do KK.



Kiedy bierzesz? Daj znac, czy udalo sie bez problemow!

https://www.google.com/search?q=hertz+l ... 5f9aa6,1,,,

Roznie mowia o tej wypozyczalni, sam chcialem wziac, ale jednak po opiniach zdecydowalem sie zrezygnowac i zaplacic wiecej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#627 PostWysłany: 01 Mar 2022 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Biorę na początku lipca 2022 r. Tak, widziałem słabe opinie, ale dla statusowca może nie będą robić problemów.
Inne wypożyczalnie to już cena co najmniej razy dwa. Wolę mieć te dodatkowe 2000 zł w kieszeni ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 01 Mar 2022 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Witam.

Pytanie techniczne: wybieramy się dość dużą grupą osób do USA w czerwcu i chcemy wynająć auto 15 osobowe. Czy do tego wymagane jest specjalne prawo jazdy, czy kategorii B wystarczy? Ciężko też o auta 9 osobowe (jak w tej sytuacji kwestia prawa jazdy), chyba że ja mam problem ze znalezieniem.

Pozdrawiam,
Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#629 PostWysłany: 01 Mar 2022 13:25 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Darek M. napisał(a):
Tak, widziałem słabe opinie, ale dla statusowca może nie będą robić problemów.

Mi Hertz w 2018 roku doliczył do rachunku $100 za "deep cleaning", bo było trochę błota w nadkolach. Owszem, było, ale naprawdę niewiele - widać jednak było, że samochód jeździł trochę ṕo drogach nieutwardzonych (Capitol Reef). Status Hertz Gold nie pomógł.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 01 Mar 2022 13:36 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
pawelgadek napisał(a):
Witam.

Pytanie techniczne: wybieramy się dość dużą grupą osób do USA w czerwcu i chcemy wynająć auto 15 osobowe. Czy do tego wymagane jest specjalne prawo jazdy, czy kategorii B wystarczy? Ciężko też o auta 9 osobowe (jak w tej sytuacji kwestia prawa jazdy), chyba że ja mam problem ze znalezieniem.

Pozdrawiam,
Paweł


Brałem Forda E-350 z Avisa w 2017 roku na 52 dni i prawko "B" wystarczyło (miałem też kontrolę policji kilka razy na trasie). Teraz też biorę tego Forda w sierpniu na Alasce.
Jak bierzesz "zewnętrzne ubezpieczenie CDW/LDW upewnij się że obejmuje 15 seaters vans).
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#631 PostWysłany: 01 Mar 2022 14:56 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Policjant nie ma pojęcia i nie wnika jakie ograniczenia ma polskie prawo jazdy. W razie poważnej szkody i konieczności wypłaty odpowiednio wysokiego ubezpieczenia ubezpieczyciel na pewno zweryfikuje posiadane uprawnienia. A polskie prawo jazdy kategorii B nie pozwala na kierowanie samochodem 15 osobowym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#632 PostWysłany: 01 Mar 2022 17:46 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Nie jestem pewny czy masz rację....
Ja swoje wypowiedzi buduję na podstawie doświadczenia i kontaktu z DMV , a odpowiedź z DMV w NYC (a pytałem w kilku stanach) to:
"As long as the Van is not over 26,000 lbs your international permit and Polish license is valid to drive it."

Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#633 PostWysłany: 01 Mar 2022 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Za radą @BOCIANXX (Dzięki wielkie!) skorzystałem z Hertza w Hiltonie przy LAX. Te małe ryzyko (słabe opinie w Google) okazało się na prawdę sporą oszczędnością. Za 8 dni wyszło 277 USD z prawie pełnym ubezpieczeniem (Compact). Dodatkowo pobrali 200 USD depozytu (paliwo, autostrady). Z lotniska i z powrotem można skorzystać z shuttle Hiltona. Odbiór o 9:00 w piątek. 1 osoba w kolejce, więc wyszło razem max 15 min. Dostałem Hyundai Ionic 2021 z przebiegiem 10k mil. Zatankowany do 3/4 i w miarę czysty. Nie był to demon prędkości ale miał dwie bardzo duże zalety: full wyposażenie, z grzanymi fotelami, aktywnym tempomatem itd. oraz spalanie na poziomie 3,5-4l na 100km. Zmieściły się bez problemu 4 osoby z podręcznymi. Przejechaliśmy 2000 mil i wyszło mniej niż 4l/100km. Długimi fragmentami potrafił jechać na samym elektryku. Zwrot przez wrzucenie kluczyka do skrzynki o 8:30 w sobotę (przed otwarciem biura). Depozyt zwolniony po 2 dniach. Ogólnie nie ma się do czego przyczepić więc zostawiam 5/5.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#634 PostWysłany: 01 Mar 2022 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Przy wynajmie miałeś pokazane to auto czy inne? Ja mam Mazdę 3, ale widzę że Hertz w Marriot i Hilton mają te same ceny. Ciekawe, gdzie łatwiej będzie z transferem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#635 PostWysłany: 02 Mar 2022 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Też miałem Mazde 3 ale tym się nie ma co sugerować. Marriott jest minimalnie bliżej niż Hilton ale to różnica może 200-300m, a ma jeszcze gorsze opinie i z tego co pamiętam ich punkt nie działa w sobotę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#636 PostWysłany: 04 Mar 2022 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
2 maja - 16 maja, start z okolic SF-PaloAlto-SJ, 2 osoby. Najdalej na wschód chcemy dotrzeć do Monument Valley (po asfaltach). Nie musi być z lotniska.

Szukając przez KAYAK widzę poniżej $890-$990 za 2 tyg jakieś Toyoty Camry, Chev Malibu. Firma AVIS, ocena 6.5 pisze.
Wypożyczalnia 4230 El Camino Real Palo alto. Rezerwacja przez Kayak-> 'priceline' cokolwiek to jest. Free cancelation płatność na miejscu - tak bym chciał.

Jak wchodzę normalnie na AVIS to cena powyżej 2k.

Czy ten niecały tysiak$/2tyg to dobra cena w sensie wykonywalna czy kayak wypisuje jakieś głupoty albo nastawić się na jakiś insurance drugie tyle?

Pytanie bonusowe: zostały 2 miesiące do wynajmu - powinienem się bardzo śpieszyć z rezerwacją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#637 PostWysłany: 04 Mar 2022 14:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Priceline pokazuje zapewne cenę dla amerykanów, bez ubezpieczenia żadnego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#638 PostWysłany: 14 Mar 2022 23:01 

Rejestracja: 14 Mar 2022
Posty: 17
Hej mam pytanie, ponieważ wybieram się do Kaliforni od 28 kwietnia do 22 maja i potrzebuje w tym zakresie samochodu. Oczywiście już przeżyłem pierwszy szok związany z wynajmem na LAX, ale za radą tutaj osób sprawdziłem Hertz Hilton gdzie ceny np za Mazda 3 są naprawdę bardzo fajne i mieszcze się w 4k (Niby już z ubezpieczeniami). Natomiast sprawdzilem z ciekawości jaka byłaby cena w tym hertz jesli pokaże, że jestem z USA i cena to uwaga 1200$ bez ubezpieczenia. Czy to oznacza, że tyle taniej jest rezerwując przez Hertz polska? Czy będzie mnie czekać jakiś nieprzyjemny Fuckup na miejscu, że będę musiał dopłacić.

Druga sprawa to patrzyłem też na Fox Rent, ale niestety jakoś w okresie od 28.04 do 22.05 maja 1500 za furę, ale jakbym wziął od 1 maja to mają już za 900. Coś znacząca zmiana na przelomie miesiaca.

Macie jakieś jeszcze warte polecenia wypożyczalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#639 PostWysłany: 17 Mar 2022 15:44 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Ja finalnie po zarezerwowaniu auta w Alamo przez VIPCars (mialo byc 1050 USD za 14 dni z ubezpieczeniem poza szybami i oponami) VIPCars napisal mi maila, ze maja na tych samych warunkach oferte z AVIS ale $100 taniej - wiec wzialem.
Klasa to

Image

Wliczone w cene Cover The Car (LDW) oraz Third Party Liability

Wychodzi $950 lokalizacja to LAX


Mysle, ze w tych chorych czasach w miare "uczciwa" cena za dosc jasne warunki wynajmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#640 PostWysłany: 18 Mar 2022 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Tańsza to tylko Hertz w Marriot i Hilton, ale opinie są tam słabe. Nie mniej ja zaryzykowałem. 440 USD na 14 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group