Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 28 Lut 2020 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Nie pamiętam już w którym wątku przewijał się ten temat, ale skoro ten jest najdłuższym to napisze w tym ;) Po raz kolejny Alamo (lotnisko SJU) odrzuciło mi Revoluta do wypożyczenia auta. Próbowaliśmy kilka razy i lipa. Dodatkowo karta została zablokowana, ale jej odblokowanie zajmuje 3 kliknięcia, jednakże potrzebny jest net, a nie każde lotnisko ma darmowe wifi.

Na całość jest jednak patent : przy rezerwacji użyłem karty kredytowej w PLN, zaś przy oddaniu auta, poprosiłem o zmianę karty do obciążenia - wówczas po udaniu się do osobnego okienka, zapłaciłem Revo, zaś blokada z polskiej kk została zdjęta po jednym dniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
#582 PostWysłany: 29 Lut 2020 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Spróbuj następnym razem zapłacić Curvą z podpiętym Revo
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#583 PostWysłany: 24 Lis 2020 22:26 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 195
niebieski
Planuję wypożyczenie auta na zachodnim wybrzeżu w lipcu 2021. Przeglądam strony pośredników RentalCars i Economycarrentals i wydaje mi się że Ci pośrednicy nie oferują w tym terminie polecanego na forum Alamo.
Co ciekawe przy próbie rezerwacji przez stronę Alamo.com lipcowe terminy są dostępne.
Z ciekawości sprawdziłem inne terminy i w innych terminach (zarówno przed wakacjami jak i po) Alamo pojawia się u tych pośredników.
Ktoś miał podobny przypadek?

A tak przy okazji jak nie Alamo to co?
U pośredników najtańszy jest Dollar, ale opinie ma średnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#584 PostWysłany: 24 Lis 2020 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2629
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@sapos
Nie wiem czy ktoś odpowie na Twoje pytanie (zwłaszcza część pierwszą) ale do lipca jeszcze dużo czasu więc spokojnie poczekaj.
Poza tym nie wiem czy korzystając z pośredników znajdziesz taniej niż bezpośrednio na europejskich wersjach stron Alamo (choćby .it czy .de).
No i pamiętaj, że od lipca ceny rosną znacznie (chyba że rozpoczniesz wynajem ostatniego dnia czerwca).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sapos uważa post za pomocny.
 
      
#585 PostWysłany: 16 Sty 2021 11:12 

Rejestracja: 17 Sie 2019
Posty: 28
Loty: 14
Kilometry: 31 468
Gdzie najbardziej polecicie wypożyczyć samochód? Zależy mi na pełnym ubezpieczeniu (szkoda w wypożyczonym i innym samochodzie, przebita opona, uszkodzona szyba, uszczerbek na zdrowiu osób trzecich), żeby nie było problemów w razie czego.

Oglądałem oferty Rentalcars, Economycarrentals, Alamo i na Skyscanner.

Najniższa oferta była na Skyscanner, tylko, że strona przekierowywuje później na stronę wisecars. Miał ktoś już doczynienia z tą stroną? Cena około 1600zł za Suva plus ubezpieczenie.
Rentalcars około 2600zł plus około 560zł za 16 dniowe ubezpieczenie. Tylko, że te ubezpieczenie od AXA na rentalcars jest tylko do 10000zł.
W Economycarrentals około 2250zł, w tym jest już pełne ubezpieczenie?
Alamo około 2150zł plus około 720zł za wszystkie opcje ubezpieczenia na stronie. To jest cena z 10% zniżką na stronie Alamo.co.uk ,

Czy może lepiej zarezerwować samochód tam gdzie jest taniej i wykupić ubezpieczenie w np. worldwideinsure?

Jak ma się sytuacja, gdy np. przebijemy gdzieś oponę? W przypadku pełnego ubezpieczenia wykupionego wprost od wypożyczalni przysyłają od razu pomoc i zostaje mi zabrana kwota z depozytu jeśli taka będzie wymagana podczas wypożyczenia auta,? A w przypadku, gdyby była jakakolwiek np. obcierka to już więcej ode mnie nie zażądają pieniędzy?

W przypadku gdy wezmę ubezpieczenie od pośrednika np. w Rentalcars, lub od firmy worldwideinsure pomoc zostaje wysłana tak samo jak w przypadku ubezpieczenia wprost w wypożyczalni? I wtedy muszę zebrać stosowne dokumenty i czekać na zwrot kosztów naprawy od firmy ubezpieczeniowej?

Jeszcze pytanie w kwestii kodów na Alamo. Czy jeśli np. zarezerwuję samochód z tą 10% zniżką dostępną na stronie Alamo.co.uk będzie późnej możliwość dodania kodu zniżkowego, lub podwyższającego klasę samochodu później już po rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#586 PostWysłany: 23 Mar 2021 13:06 

Rejestracja: 13 Sie 2017
Posty: 54
Loty: 80
Kilometry: 201 234
Mam pytanie odnośnie wypożyczenia samochodu w Kalifornii /SFO/. W ubiegłym roku w lutym rezerwowałem SUV-a za około 1600 zł na dwa tygodnie w wakacje /lipiec-sierpień/ ale w tym roku ceny z kosmosu. Zwykły samochód osobowy i cena około 3000 - 3500 zł za taki sam okres. Szukałem i na stronach porównywarek jak i na stronach samych wypożyczalni ale nic taniej. Czy z Waszego doświadczenia można liczyć jeszcze na jakieś obniżki w tych zwariowanych czasach?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#587 PostWysłany: 23 Mar 2021 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@Wykus 3 lata temu rezerwowałem z wyprzedzenie mid suva w Alamo. Cen była na poziomie 2700-2800 na 16dni. Na około 1-2 miesiące przed wylotem spadła o około 500zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Wykus lubi ten post.
Wykus uważa post za pomocny.
 
      
#588 PostWysłany: 18 Kwi 2021 11:19 

Rejestracja: 17 Sie 2019
Posty: 28
Loty: 14
Kilometry: 31 468
Gliszmir napisał(a):
Gdzie najbardziej polecicie wypożyczyć samochód? Zależy mi na pełnym ubezpieczeniu (szkoda w wypożyczonym i innym samochodzie, przebita opona, uszkodzona szyba, uszczerbek na zdrowiu osób trzecich), żeby nie było problemów w razie czego.

Oglądałem oferty Rentalcars, Economycarrentals, Alamo i na Skyscanner.

Najniższa oferta była na Skyscanner, tylko, że strona przekierowywuje później na stronę wisecars. Miał ktoś już doczynienia z tą stroną? Cena około 1600zł za Suva plus ubezpieczenie.
Rentalcars około 2600zł plus około 560zł za 16 dniowe ubezpieczenie. Tylko, że te ubezpieczenie od AXA na rentalcars jest tylko do 10000zł.
W Economycarrentals około 2250zł, w tym jest już pełne ubezpieczenie?
Alamo około 2150zł plus około 720zł za wszystkie opcje ubezpieczenia na stronie. To jest cena z 10% zniżką na stronie Alamo.co.uk ,

Czy może lepiej zarezerwować samochód tam gdzie jest taniej i wykupić ubezpieczenie w np. worldwideinsure?

Jak ma się sytuacja, gdy np. przebijemy gdzieś oponę? W przypadku pełnego ubezpieczenia wykupionego wprost od wypożyczalni przysyłają od razu pomoc i zostaje mi zabrana kwota z depozytu jeśli taka będzie wymagana podczas wypożyczenia auta,? A w przypadku, gdyby była jakakolwiek np. obcierka to już więcej ode mnie nie zażądają pieniędzy?

W przypadku gdy wezmę ubezpieczenie od pośrednika np. w Rentalcars, lub od firmy worldwideinsure pomoc zostaje wysłana tak samo jak w przypadku ubezpieczenia wprost w wypożyczalni? I wtedy muszę zebrać stosowne dokumenty i czekać na zwrot kosztów naprawy od firmy ubezpieczeniowej?

Jeszcze pytanie w kwestii kodów na Alamo. Czy jeśli np. zarezerwuję samochód z tą 10% zniżką dostępną na stronie Alamo.co.uk będzie późnej możliwość dodania kodu zniżkowego, lub podwyższającego klasę samochodu później już po rezerwacji?


Ktoś coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#589 PostWysłany: 18 Kwi 2021 12:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Cytuj:
Jak ma się sytuacja, gdy np. przebijemy gdzieś oponę?

Podpowiem: zmieniasz koło, jedziesz dalej, dajesz do naprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#590 PostWysłany: 13 Gru 2021 11:52 

Rejestracja: 17 Sie 2019
Posty: 28
Loty: 14
Kilometry: 31 468
Planuję wypożyczyć SUV-a w terminie 3.05-22.05 w San Francisco.
Na stronie economycarrentals koszt wynajmu ok. 5200zł i w tym jest pełne ubezpieczenie plus dodatkowy kierowca.
Na stronie wisecars ok 3200zł plus 380zł pełna ochrona wkładu własnego. Dodatkowo na stronie wyczytałem, że opłaty za dodatkowego kierowcę opłacane przy odbiorze i zależne od tego czy dana wypożyczalnia pobiera takie opłaty. Pokazuje, że będzie to wypożyczalnia foxrentacar i na i ch stronie napisane jest, że wypożyczenie w Californi nie obejmuje dodatkowych opłat za dodatkowego kierowcę.
Co jeśli chciałbym w podróży przejechać przez Utah? Byłaby wtedy pobrana dodatkowa opłata za kierowcę?
Którą opcję wynajmu polecilibyście, gdzie będzie najprzejrzyściej jeśli chodzi o ubezpieczenieni opłaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#591 PostWysłany: 13 Gru 2021 12:49 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Gliszmir napisał(a):
Co jeśli chciałbym w podróży przejechać przez Utah? Byłaby wtedy pobrana dodatkowa opłata za kierowcę?
Którą opcję wynajmu polecilibyście, gdzie będzie najprzejrzyściej jeśli chodzi o ubezpieczenieni opłaty?

Z tego co kojarzę to w CA jest prawo zabraniające pobierania opłaty za dodatkowego kierowcę, nie jestem pewien ale chyba wchodził też warunek małżeństwa/partnerstwa. Jak brałem z Hertza to faktycznie taka zasada była respektowana. Aczkolwiek nie jestem ekspertem od prawa amerykańskiego - możesz doszukać szczegółów na amerykańskich forach.
Nie powinno mieć znaczenia czy przejeżdzać będziesz przez inny stan, liczy się miejsce wypożyczenia. Żadna normalna wypożyczalnia nie zabrania przekraczania granic stanowych, na południu należy się liczyć jedynie z obostrzeniami dot. przekraczania granicy z MX.
ECR ma dobre opinie na forum, ja również wielokrotnie z nich korzystałem i nie było problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#592 PostWysłany: 13 Gru 2021 16:20 

Rejestracja: 17 Sie 2019
Posty: 28
Loty: 14
Kilometry: 31 468
Czytałem właście o ECR i planowałem wypożyczenie samochodu właśnie tam. Tylko, że różnica 1600zł to bardzo dużo i nie wiem co myśleć teraz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#593 PostWysłany: 30 Gru 2021 12:24 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Szukam auta w terminie 18-29.03 w LAX i ceny regularne do ok. 6-7k PLN, ale znalazlem takie cudo:

Image


Ktoś korzystal z Fox Rent a Car?
Podejrzana cena w opor, depozyt $150
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#594 PostWysłany: 30 Gru 2021 20:45 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 175
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
Wydaje mi się, ze Fox Rental w CA a może i w innych stanach to oddział Europcar, a na pewno maja z nimi jakaś umowę. Mam podobny temat do ogarnięcia na wiosnę w LAX i wstępnie zarezerwowanej właśnie w Europcar (na ich stronie), a pokazuje mi odbiór auta w FOX Rental
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#595 PostWysłany: 03 Sty 2022 00:48 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Odkrylem cos ciekawego.
Hertz w LAX ma ceny z kosmosu (zreszta nie tylko oni) ale doslownie 1,8 mili w Mariott albo Hiltonie rowniez sa lokalne oddzialy tej wypozyczalni i tam uwaga... sa ceny przed covidowe.
Image

Sprawdzilem jednak opinie na Google Maps i sa skrajne, czesc, ze wszystko ok, natomiast czesc, ze ludzie otrzymali jedynie informacje "we don't have cars at all"
No ale ryzyk fizyk, wzialem rezerwacje bez prepaida, jakby mi mieli powiedziec, ze nie maja samochodow, to wroce sie na LAX i wezme od reki w niestety standardowej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#596 PostWysłany: 03 Sty 2022 11:47 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
Mam dokładnie ten sam problem z ceną :)
10-21 luty - regularne ceny to 1000-1200 USD .... wtf ?
Tez zauważyłem że ten HERTZ ma cenę rzędu 350 USD ale mój lot ląduje około 16,15 więc na 100 % nie zdążę odebrać go przed 17,00 z wspomnianego hotelu - koleś z HERTZA z tej lokalizacji powiedział że jak się spóźnię to albo czekam do następnego dnia - albo idę na punkt lotniskowy i tam NA PEWNO będą inne ceny bo dla niech to będzie całkowicie NOWA rezerwacja ....
Więc skorzystałem jak wcześniej kolega pisał z EUROPCAR czyli FOXa bo jedyni mają sensowne ceny ...
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba0999 lubi ten post.
kuba0999 uważa post za pomocny.
 
      
#597 PostWysłany: 03 Sty 2022 22:58 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
-- 03 Sty 2022 21:58 --

BOCIANXX napisał(a):
Mam dokładnie ten sam problem z ceną :)
10-21 luty - regularne ceny to 1000-1200 USD .... wtf ?
Tez zauważyłem że ten HERTZ ma cenę rzędu 350 USD ale mój lot ląduje około 16,15 więc na 100 % nie zdążę odebrać go przed 17,00 z wspomnianego hotelu - koleś z HERTZA z tej lokalizacji powiedział że jak się spóźnię to albo czekam do następnego dnia - albo idę na punkt lotniskowy i tam NA PEWNO będą inne ceny bo dla niech to będzie całkowicie NOWA rezerwacja ....
Więc skorzystałem jak wcześniej kolega pisał z EUROPCAR czyli FOXa bo jedyni mają sensowne ceny ...


A EUROPCAR ma sensowne ubezpieczenie w cenie? Jakis wklad wlasny?

-- 03 Sty 2022 21:58 --

BOCIANXX napisał(a):
Mam dokładnie ten sam problem z ceną :)
10-21 luty - regularne ceny to 1000-1200 USD .... wtf ?
Tez zauważyłem że ten HERTZ ma cenę rzędu 350 USD ale mój lot ląduje około 16,15 więc na 100 % nie zdążę odebrać go przed 17,00 z wspomnianego hotelu - koleś z HERTZA z tej lokalizacji powiedział że jak się spóźnię to albo czekam do następnego dnia - albo idę na punkt lotniskowy i tam NA PEWNO będą inne ceny bo dla niech to będzie całkowicie NOWA rezerwacja ....
Więc skorzystałem jak wcześniej kolega pisał z EUROPCAR czyli FOXa bo jedyni mają sensowne ceny ...


A EUROPCAR ma sensowne ubezpieczenie w cenie? Jakis wklad wlasny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#598 PostWysłany: 04 Sty 2022 11:33 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
I tak i nie tzn :
Co do zasady większość wypożyczalni w US ma podstawowe ubezpieczenia w cenie / AVIS, HERTZ itd / i wymagany jest minimalny depozyt , bardziej na potrzeby niezatankowanego paliwa czy ponadnormatywnego zabrudzenia wnętrza auta .
W mojej rezerwacji przez EUROPCAR jest full cover w standardzie / nie da się tego zmienić/ ale z depozytem 746,73 USD - ale tu luzik de facto mam całoroczne ubezpieczenie na to z karty kredytowej do 1000 EUR .
Gdybyś to samo auto rezerwował w FOX'ie to z tymi opcjami wychodzi z około 100% drożej a wkład własny będzie ale symboliczny .

btw - wypożyczałem auta w US juz kilka razy i max co zapłaciłem na podobny okres 10-11 dni to 330 USD - zawsze w AVIS z full cover i depozytem 100 USD ...



dziend0bry napisał(a):
-- 03 Sty 2022 21:58 --

BOCIANXX napisał(a):
Mam dokładnie ten sam problem z ceną :)
10-21 luty - regularne ceny to 1000-1200 USD .... wtf ?
Tez zauważyłem że ten HERTZ ma cenę rzędu 350 USD ale mój lot ląduje około 16,15 więc na 100 % nie zdążę odebrać go przed 17,00 z wspomnianego hotelu - koleś z HERTZA z tej lokalizacji powiedział że jak się spóźnię to albo czekam do następnego dnia - albo idę na punkt lotniskowy i tam NA PEWNO będą inne ceny bo dla niech to będzie całkowicie NOWA rezerwacja ....
Więc skorzystałem jak wcześniej kolega pisał z EUROPCAR czyli FOXa bo jedyni mają sensowne ceny ...


A EUROPCAR ma sensowne ubezpieczenie w cenie? Jakis wklad wlasny?

-- 03 Sty 2022 21:58 --

BOCIANXX napisał(a):
Mam dokładnie ten sam problem z ceną :)
10-21 luty - regularne ceny to 1000-1200 USD .... wtf ?
Tez zauważyłem że ten HERTZ ma cenę rzędu 350 USD ale mój lot ląduje około 16,15 więc na 100 % nie zdążę odebrać go przed 17,00 z wspomnianego hotelu - koleś z HERTZA z tej lokalizacji powiedział że jak się spóźnię to albo czekam do następnego dnia - albo idę na punkt lotniskowy i tam NA PEWNO będą inne ceny bo dla niech to będzie całkowicie NOWA rezerwacja ....
Więc skorzystałem jak wcześniej kolega pisał z EUROPCAR czyli FOXa bo jedyni mają sensowne ceny ...


A EUROPCAR ma sensowne ubezpieczenie w cenie? Jakis wklad wlasny?
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba0999 lubi ten post.
kuba0999 uważa post za pomocny.
 
      
#599 PostWysłany: 01 Lut 2022 15:13 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
dziend0bry napisał(a):
Odkrylem cos ciekawego.
Hertz w LAX ma ceny z kosmosu (zreszta nie tylko oni) ale doslownie 1,8 mili w Mariott albo Hiltonie rowniez sa lokalne oddzialy tej wypozyczalni i tam uwaga... sa ceny przed covidowe.
Image

Sprawdzilem jednak opinie na Google Maps i sa skrajne, czesc, ze wszystko ok, natomiast czesc, ze ludzie otrzymali jedynie informacje "we don't have cars at all"
No ale ryzyk fizyk, wzialem rezerwacje bez prepaida, jakby mi mieli powiedziec, ze nie maja samochodow, to wroce sie na LAX i wezme od reki w niestety standardowej cenie.


Kiedy jedziesz? Też szukam, na marzec, no i faktycznie Twój sposób zdaje się być jedynym logicznym cenowo ... Znalazłem jeszcze jedno biuro Hertza - Gardena - który przy ocenie 3,8 w googlu (jeszcze) nie ma żadnego komentarza o braku aut na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#600 PostWysłany: 01 Lut 2022 16:24 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 73
W temacie o programie lojalnościowym Hertza macie kod dający 10% zniżki. Rezerwowałem auto w Tampie i nadal działa 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group