Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2018 09:40 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 30
Loty: 80
Kilometry: 77 974
Cześć,
Dużo w tym temacie już było, jednak mam tak potworny mętlik w głowie, a czas ucieka, dlatego postanowiłem bezpośrednio zwrócić się o pomoc. Z góry za nią serdecznie dziękuję.
Wybieram się w podróż poślubną z moją żoną. Potrzebujemy wynająć samochód w dniach od 25 września do 16 października. Najważniejszą dla nas kwestią jest pełne zabezpieczenie na wypadek jakichkolwiek zdarzeń losowych. Wiadomo, jak się coś stanie to można słono zapłacić... Jaki jest mój problem? Od ponad dwóch tygodni każdego dnia przeglądam wiele stron i już wszystko mi się miesza. Znalazłem dwie oferty w miarę dostępne dla nas cenowo. Chodzi o wypożyczalnie BUDGET oraz DOLLAR. Niestety kwestia zabezpieczenia jest strasznie niejasna moim zdaniem. Problem jest taki:

1) Na stronie USA wypożyczalni Budget pokazuje mi cenę wraz włączonymi ubezpieczeniami LDW oraz Third Party Liability. Dużo czytałem na ten temat i według informacji LDW obejmuje tylko uszkodzenia inne niż z drugim pojazdem. Tym zajmuje się ubezpieczenie CDW. Niestety na stronie Budget nie ma żadnej opcji wykupienia ubezpieczenia CDW. Co to oznacza? Że jest ono automatycznie włączone? Czy dopiero poznam jego cenę na miejscu?

2) Na stronie Dollar można osobno zakupić LDW. I jest podana cena. Natomiast poniżej jest dział "Protect your assets" i tam są opcje różnego wyboru zabezpieczeń. Nie ma jednak podanej ceny. Kiedy więc takie zabezpieczenie się wykupuje i ile ono może kosztować?
3) Czy te ubezpieczenia pokrywają w pełni szkody? Jak to wygląda? Jak się coś stanie dzwonię do wypożyczalni, zgłaszam i oni się tym zajmują czy najpierw wykładam z własnej kieszeni?

4) Czy te ubezpieczenia LDW obejmują także szyby, światła i opony?

5) rentalcars. Cena dużo mniejsza, natomiast niby jest pełne zabezpieczenie, które tylko nie obejmuje tam szyb, opon itp. Czy warto? Jak to wygląda w przypadku szkody?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. Nie powiem, nie mogę spać przez to wszystko... A chciałbym, zeby wszystko się udało.

Załączniki:
fsdfsdf.jpg
fsdfsdf.jpg [ 135.48 KiB | Obejrzany 2866 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 05 Wrz 2018 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
wypozyczenie-auta-zachodnie-wybrzeze,765,88613
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Wrz 2018 14:09 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 30
Loty: 80
Kilometry: 77 974
Przeczytałem cały wątek, niestety nie do końca odnalazłem odpowiedź na moje pytania. Zadałem więc je tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Wrz 2018 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@DonCamillo
Przykro mi ale Twoje pytania jednoznacznie sugerują, że niewiele tutaj czytałeś...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Wrz 2018 11:03 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 30
Loty: 80
Kilometry: 77 974
monroe napisał(a):
@DonCamillo
Przykro mi ale Twoje pytania jednoznacznie sugerują, że niewiele tutaj czytałeś...

No cóż, widocznie jestem słaby w szukaniu takich odpowiedzi na forum. Niemniej przeczytałem cały wątek o wynajmowaniu samochodów na zachodnim wybrzeżu i odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem.
Dobrego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Wrz 2018 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
DonCamillo napisał(a):
Niemniej przeczytałem cały wątek o wynajmowaniu samochodów na zachodnim wybrzeżu i odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem.
Dobrego dnia.


Nie przeczytałeś. Inaczej widziałbyś, że np. posty nr 168-170 z tamtego wątku odnoszą się do Budget i kwestii LDW.
Równocześnie, gdybyś poświęcił 1 min. swojego czasu tak samo jak ja go poświęciłem specjalnie dla Ciebie, to znalazłbyś opis LDW na stronie Budget USA a nie mijał się z prawdą i pisał, że "dużo czytałeś na ten temat" bo to również nieprawda. Wiedziałbyś wtedy, że w Budget LDW=CDW. Jedyne co zrobiłeś to przeczytałeś artykuł z błędami na interameryka dotyczący ubezpieczeń samochodu w USA, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Wrz 2018 21:10 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 30
Loty: 80
Kilometry: 77 974
monroe napisał(a):
DonCamillo napisał(a):
Niemniej przeczytałem cały wątek o wynajmowaniu samochodów na zachodnim wybrzeżu i odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem.
Dobrego dnia.


Nie przeczytałeś. Inaczej widziałbyś, że np. posty nr 168-170 z tamtego wątku odnoszą się do Budget i kwestii LDW.
Równocześnie, gdybyś poświęcił 1 min. swojego czasu tak samo jak ja go poświęciłem specjalnie dla Ciebie, to znalazłbyś opis LDW na stronie Budget USA a nie mijał się z prawdą i pisał, że "dużo czytałeś na ten temat" bo to również nieprawda. Wiedziałbyś wtedy, że w Budget LDW=CDW. Jedyne co zrobiłeś to przeczytałeś artykuł z błędami na interameryka dotyczący ubezpieczeń samochodu w USA, prawda?


Szczerze i zgodnie z prawdą? Nieprawda. Poświęciłem naprawdę wiele godzin na przeczesywanie kilkudziesięciu stron. Dużo czytałem. Jeżeli chodzi o angielskie strony to też nie do końca wiele rzeczy rozumiałem (próbowałem to, co nie rozumiem tłumaczyć przez google translator). Jedno jest prawdziwe: tak, czytałem artykuł także na interameryka. Oczywiście zdarzało się także, że czytałem niedokładnie. Nadrobię.

Dziękuję Ci i pozdrawiam serdecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group