Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wypożyczenie auta
#21 PostWysłany: 10 Sty 2016 07:14 

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 24
Opłatę za niski wiek da się dość łatwo obejść w wielu wypożyczalniach. W przypadku Hertza najlepszą opcją jest CDP dla klientów USAA. Nie wiem jak teraz ale kiedyś bez problemu każdy mógł założyć tam "konto" przez infolinię, nie było to powiązane z żadnymi opłatami a zniżki do wszystkich wypożyczalni były legalne (znosi underage fee w większości sieciówek). Pamiętaj tylko że jeżeli znajdziesz gdzieś kod w internecie który wyeliminuje opłatę a Ty nie będziesz osobą uprawnioną do niego, jeżeli dojdzie do wypadku ubezpieczyciel najprawdopodobniej się na Ciebie wypnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Wypożyczenie auta
#22 PostWysłany: 23 Maj 2016 17:52 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 361
srebrny
A ja dołączę się do pytania z pierwszego posta, tylko w trochę innej formie. Czy ktoś doświadczony w temacie wie, jakie wypożyczalnie w Las Vegas nie będą stosowały dopłat dla kierowcy w wieku 22 lat? Prawo jazdy mam ponad 4 lata, jeśli to gdzieś coś zmienia. Po przejrzeniu stron różnych wypożyczalni znalazłem tylko jedną, thrifty.com, co do której mam wątpliwości, reszta zwyżki stosuje. W Thrifty FAQ podpowiada bowiem coś takiego:

Cytuj:
The renter must be at least 21 years of age, though there are a few areas in which those under 21 have the opportunity to rent. Renters under the age of 25 will be subject to a daily surcharge. Thrifty Car Rental will rent to government renters under the age of 21 who are on official business. Outside the U.S., Thrifty Car Rental operators impose a maximum rental age that varies by country. Thrifty Car Rental recommends that renters check with their travel agent or car rental company prior to traveling.

Warunki pod wynajmowanym samochodem mają podobną formułę, choć już nie ma informacji, że dopłata będzie naliczona, a że jest możliwa:

Cytuj:
A valid driver's license in the customer's own name must be presented at the time of pick up. Minimum age is 21 on most vehicles; please see special Vehicle Requirements. Renters under 25 may be subject to an additional fee. Any customer using a foreign license must provide either a valid passport or a valid resident alien card to rent a vehicle

Natomiast gdy już przechodzi się do rezerwacji samochodu i podawania danych, należy wpisać wiek. Jeśli poda się własnie na przykład 22 lata, wyskakuje okienko z poniższym tekstem:

Cytuj:
There may be additional fees applicable for young drivers (below 25 years old) and elderly drivers (above 70 years old). You will be redirected to the Results page, where your search will be updated.

Po zaakceptowaniu przelicza raz jeszcze kwotę i ta jest taka sama, jak wcześniej, choć wiek automatycznie jest już wpisany jako 22 lata. Czyli tak jakby zwyżka nie była stosowana.

Nie chciałbym na miejscu naciąć się na jakieś dopłaty. Gdyby chodziło tylko o tę jedną wypożyczalnię to pewnie rozstrzygnąłbym to kontaktem mailowym z nimi, ale póki co pytam tutaj, bo może ktoś był w podobnej sytuacji i zna lepsze rozwiązanie (czyt. inną wypożyczalnię bez dopłaty). Będę wdzięczny za wszystkie porady co do tego, gdzie wypożyczenie dla młodego kierowcy będzie jak najtańsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 31 Maj 2016 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
@Nvjc W Stanach wszystkie największe sieci doliczają opłatę dla kierowcy, który nie ukończył 25 lat. W zależności od stanu i konkrentej wypożyczalni kwoty te mogą się różnić, jednak najczęściej jest to $25/dzień.

W Twoim przypadku opłatę na 99,9% doliczą na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 01 Cze 2016 18:04 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 361
srebrny
Dzięki za odpowiedź, najlepsze w tym wszystkim jest to, że wysłałem do nich 2 razy wiadomość z pytaniem o to i na żadną nie dostałem odpowiedzi. Ciekawi mnie tylko o co chodzi z informacją, że strona się odświeży, bo może być dopłata za wiek, skoro i tak dopłata ma być naliczona na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 01 Cze 2016 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Ogólnie kiedyś napotkałem na kody zniżkowe, które zwalniały z tej opłaty. Niestety były one już nieaktualne, przy próbie wpisania pojawiał się komunikat 'this code has expired'. Wypożyczalnia z tego co pamiętam Hertz. Możesz próbować coś szukać, chociaż wczoraj na szybko patrzyłem i nic podobnego nie widziałem.

Jeśli planujesz jeździć trochę dłużej, to korzystaj z pośrednika. Przy co najmniej 7 dniach w niektórych pakietach dostaniesz darmowy bak paliwa i dodatkowych kierowców w wieku 21-24 lata. Zawsze to złagodzi ból.

Na pocieszenie powiem, że w zeszłym roku do uniknięcia tej chorej opłaty zabrakło mi 2 miesięcy. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Cze 2016 23:37 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 361
srebrny
Mnie to wkurza o tyle, że pracuję jako kierowca, od ponad czterech lat jeżdże po 5 tysięcy kilometrów miesięcznie bez żadnych zdarzeń, a płacę za samochód dwa razy więcej niż niedzielny kierowca, który ma prawo jazdy od dwóch lat. Ale wiadomo, nic się z tym nie zrobi.

Masz może sprawdzonych pośredników, przez których Ty wypożyczałeś samochód? Wszyscy, przez których ja patrzyłem, wychodzą drożej niż przez stronę Thrifty, nawet mimo tej dopłaty. Dostałem wreszcie odpowiedź (po fikcyjnym zarezerwowaniu i napisaniu do nich wiadomości przez panel rezerwacyjny), że dopłata wynosi tak jak napisałeś 25 dolarów. Co najciekawsze rezerwacja samochodu to koszt 240 dolarów na 11 dni, za to dopłaty mam 275 ;)

Szyn3k napisał(a):
Na pocieszenie powiem, że w zeszłym roku do uniknięcia tej chorej opłaty zabrakło mi 2 miesięcy. ;)

I wcale mnie to nie pociesza :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 03 Cze 2016 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Na stronie Thrifty wychodzi Ci mało bo nie masz tam pełnej wyceny - np. nie wliczają Ci CDW i SLI (różne nazwy występują w różnych wynajmach), które polecam wziąć (zwłaszcza CDW). Jak zjawisz się w wypożyczalni to cena będzie dużo wyższa niż to co piszesz.

Avis, czasami Budget (ta sama grupa) czy np. Alamo doliczają Ci CDW automatycznie do ceny gdy podajesz kraj z którego pochodzisz. Nie radzę brać bez CDW (i to w opcji bez wkładu własnego).

Sprawdź pośredników np. Rentalcars - w wynikach wyszukiwania przy niektórych samochodach pojawi Ci się droższa opcja: Oferta Specjalna Pakiet Premium- cena zwiera dodatkowych kierowców powyżej 25 lat i pełny bak paliwa

Możesz też pokombinować z kodami obniżającymi wynajem w Alamo.

No i na koniec porównaj opinie dotyczące Dollara i Thrifty (jedna grupa), Alamo i National (druga grupa), Avisa i Budget (trzecia grupa), Hertza i Sixta. Zobaczysz, że zazwyczaj najgorzej wypadają pierwsi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 03 Cze 2016 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Zobacz Sixt: https://www.sixt.com/age-restrictions/

U nich jest 14.99$ dziennie, ale do max 99$ za wypożyczenie, więc jak bierzesz na więcej dni to jesteś do przodu:
Cytuj:
A Young Driver Surcharge of $14.99 per day or maximum of $99.99 per rental applies for drivers under 25 years. Depending on the rental location the surcharge may vary.


Zwróć tylko uwagę że Sixt ma dziwne ograniczenia co do jeżdzenia po USA i w zasadzie można pojechać tylko do sąsiednich stanów: https://www.sixt.global/php/terms/view? ... 3&tlang=en (na dole w sekcji "Territorial Restrictions & Rentals Across State Lines" jest tabelka)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Cze 2016 00:37 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 361
srebrny
Dziękuję Wam za zaangażowanie w pomoc. Nie przybliżyłem dat i miejsc wynajmu, więc wygląda to tak, że chcę wziąć samochód od 30 czerwca do 11 lipca, z odbiorem na lotnisku w Las Vegas, a oddaniem w San Francisco. Teraz w takim razie po kolei:

@monroe - wziąłem pod uwagę to co piszesz i dzięki temu chociażby na tripwheels.com znalazłem ofertę na samochód z Alamo za 390 funtów, co wychodzi tylko 230 zł drożej niż w przypadku Thrifty, a w cenie jest "FREE initial tank of fuel", do tego CDW, SLI i trzech dodatkowych kierowców (choć to akurat mi się nie przyda). Muszę sprawdzić jeszcze dokładnie warunki, czy nie ma gdzieś haczyków i oczywiście sprawdzić inne strony, ale opcja zapowiada się ciekawiej, niż ta w Thrifty, więc dzięki za nakierowanie, że warto jednak Thrifty odpuścić.

@zbyhu - niestety cena wynajmu w Sixt przy odbiorze w Las Vegas, a zdaniu samochodu w San Francisco jest tak skandaliczna, że nawet nie przeszedłem do tabelki, o której pisałeś ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 03 Cze 2016 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Jak nie masz nikogo powyżej 25 lat a Ty jako drugi kierowca to na rentalcars masz: Oferta Specjalna Pakiet Premium Młodego Kierowcy: cena zawiera opłaty za młodych kierowców w wieku 21-24 lata i pierwszy bak paliwa w cenie

Niestety tanio nie jest...

Co do Sixta - ostatnio na ich facebooku (amerykański profil) widziałem odnośnik do specjalnej podstrony obniżającej cenę o 25%. Działało więc sprawdź.
Faktycznie z Sixtem jest taka dziwna historia, że jak oddajesz w tym samym miejscu w którym wypożyczasz to cena jest znośna. Przy one way fee nawet w obrębie jednego stanu robią się jakieś dziwne dodatkowe koszty (sam ostatnio próbowałem wyliczyć odbiór w SFO a zwrot w LAX).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group