Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lis 2016 15:18 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
Mam taki nietypowy problem związany z wypożyczeniem samochodu w USA.
W czerwcu lecimy do Los Angeles, tam też chcę wypożyczyć auto i oddać w Salt Lake City. Auto chciałbym zarezerwować na rentalcars, z opcją 2 kierowców.
Tutaj zaczynają się schody bo drugim kierowca będzie mój kuzyn który jest obywatelem Kanady i ma tylko kanadyjskie prawo jazdy. Z informacji udzielonej mi przez infolinie rentalcars podobno w tym przypadku osoba z prawem jazdy wydanym w Kanadzie nie może być drugim kierowcą
:?
Miał ktoś taki lub podobny przypadek ?
Dziewucha na infolinii też miała problem z odpowiedzią na moje pytanie, ale czekałem dość długo, niby gdzieś sprawdzała, po czym takiej mi udzieliła informacji.
Chociaż po jej głosie wywnioskowałem że sama nie była pewna tego co mówi :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lis 2016 16:12, edytowano w sumie 1 raz
pomyłki w tytule, proszę o staranność :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 08 Lis 2016 15:33 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Tu raczej nie chodzi o to w jakim kraju kierowcy uzyskali uprawnienia, tylko o to że oferty dla posiadaczy praw jazdy (rezydentów) różnych krajów są różne. Wiele wypożyczalni z USA praktykuje stosowanie innych niższych stawek, lub dodawanie ubezpieczeń SLI, LDW/CDW wypożyczającym z europy w cenie zdecydowanie niższej, niż posidaczom praw jazdy z USA/Kanady. Taki model biznesowy. Często w ofertach wypożyczalni, przy atrakcyjnej cenie, jest dopisek, że cena dotyczy wyłącznie posiadaczy praw jazdy (rezydentów) krajów innych niż USA/Kanada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Lis 2016 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Napisze w druga stronę. Nie miałem w Stanach problemu zeby wypożyczać auto "na spółkę" z Niemcem. Nie miałem rownież problemów być jako drugi kierowca gdy auto w Stanach wypożyczał Amerykanin. Wiec jakieś kombinacje sa możliwe, może tutaj faktycznie jest kwestia różnic w ubezpieczeniach lub cenach, ale to można wprost dopytać chyba.
Przy okazji zwracam uwagę ze w niektórych stanach międzynarodowe prawo jazdy jest obowiązkowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lis 2016 20:19 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
W drugą stronę to pewnie nie problem, ale jak to rozwiązać w moim przypadku? Tym bardziej że kuzyn prawdopodobnie będzie dodatkowym kierowca tylko na 1/3 wycieczki.
Ciekawa jest jeszcze jedna sprawa, na stronie rentalcars chcąc wypożyczyć auto w LAX a zwrócić w SLC wychodzi abstrakcyjna cena za Vana, ponad 13 tyś ( za 22 dni), przy czym wszystkie inne auta kosztują normalną stawkę czyli od 2,2 tyś do 6 tyś za luksusowego SUV-a. Macie jakiś pomysł dlaczego ?
Acha, jak dzwoniłem na infolinie to dziewczyna sprawdzała i wyliczyła mi normalną stawkę ( ok 3700 zł), ale z wypożyczalni Budget, na stronie żaden samochód nie wyświetla się z tej wypożyczalni, Van za 13 tys. jest z Hertza.
Mam jeszcze mnóstwo czasu bo wyjazd jest w czerwcu, ale takie sytuacje mogą zmienić całą trasę..
Zapytam przy okazji, ile wcześniej najlepiej zarezerwować auto? 3-4 miesiące, czy już teraz naprawdę się rozglądać ? Z biletami na samolot też myślałem że ok 4 miesiące przed wylotem, tym czasem 2 tygodnie temu trafiła się fajna promocją i już zakupiłem bilety na lot z Polski.
Będę też szukał połączenia bez przesiadki z SLC do Toronto, czy cena 900 zł za osobę to jest dobra cena czy jest szansa coś taniej kupić? Nigdy nie śledziłem cen na loty w USA więc tutaj nie mam pojęcia.

Dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group