Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Paź 2017 08:50 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 51
Loty: 39
Kilometry: 77 320
Witam, wypozyczal ktos autko w Sevilli na lotnisku badz online?
Jakie firmy lub stronki polecicie???
Autko bez limitu km i full ubezpieczenie.
Proszę dajcie znac☺
Pozdro!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 10 Paź 2017 12:45 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Wypożyczałam przez Rentalscars.com a samochód był z SiXt. Wszystko odbyło się bez problemu. Za samochód Vw Polo 5 dni, dodatkowy kierowca, zwrot w innym miejscu (ale również w Sewilli), full ubezpieczenie było 560 zł + 600 euro zabezpieczenie. Ale to było zimą 4 lata temu. Wypozyczyliśmy auto by ruszyć z lotniska do Arcos de La Frontera, potem Jerez, Cadiz i bedąc juz w Sewilli 3 dni nie korzystaliśmy z auta (myślę ,że to słuszna decyzja).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Lis 2017 19:44 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Macie namiar na lokalną i sprawdzoną wypożyczalnię w samym mieście? Najlepiej taką, która nie blokuje nic na karcie kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Gru 2017 22:11 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Ponawiam pytanie o sprawdzoną wypożyczalnię w Sewilli, ale bez dużej blokadzie na karcie, a najlepiej bez... ktoś, coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Gru 2017 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
@piekara114 bez blokady i z pełnym ubezpieczeniem masz CICAR, wiele osób poleca ją (m.in. ja) na Kanarach.
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Gru 2017 22:33 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Dzięki serdeczne za info, sprawdzę co i jak (szukam dla Rodziców 60+ i ich znajomych - chcą z Sewilli pojechać do Kadyksu i coś jeszcze w pobliżu).
Ja w wypożyczaniu samochodów dopiero raczkuję (2 razy) i za każdym razem z polecenia z tego forum i zawsze zadowolona byłam.


Ostatnio edytowany przez piekara114, 26 Gru 2017 12:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Gru 2017 01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
bylbym zaskoczony gdyby taki Cicar w Sevilli nic nie blokowal / nie zadal kredytowki. To ze tak robia na kanarach to nie znaczy ze tak robia w Sevilli.

Tak czy inaczej, gdyby ktos mial sprawdzone info, najlepiej gdyby ktos po prostu wyposzyczyl tam fure - dajcie znac.


Ja dwa razy bylem w ostatnich dwoch latach w okolicach Sevilli na wakacjach, raz wypozyczenie w enterprise [przez auto-europe], raz w Sixt [przez doyouspain], oba razy calkiem spoko git
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Mar 2018 15:19 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 32
Czy polecacie jakąś lokalną wypożyczalnię aut w Sevilli? W Maladze jest fajna Marbesol, ale nie działa w Sevilli. Czy mozna wypozyczyć auto z opcją full insurance?
[...]


Ostatnio edytowany przez Roku, 28 Mar 2018 22:21, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Mar 2018 18:12 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Sewilli pod tym względem nie przerabiałem, więc lokalnej wypożyczalni nie polecę. Ale ostatnie kilka razy w różnych miejscach w południowej Europie wypożyczaliśmy a) w Interrent (tańsza marka Europcaru), b) przez stronę Ryanair (firma Car Trawler, agregat różnych wypożyczalni) i c) przez Economy Car Rentals (działa podobnie). Car Trawler i ECR pokazują przed rezerwacją, w jakiej wypożyczalni będzie auto. Trzeba porównać oferty i wybrać najtańszą, z najniższym udziałem własnym. Na pewno szerokim łukiem omijać Goldcar, który z wyłudzeń zrobił sobie model biznesowy.
Do tego w Car Trawler i ECR można kupić taniej pełne ubezpieczenie udziału własnego, ale u innej firmy niż wypożyczalnia. Minusem jest to, że wtedy nie obejdzie się bez blokady na karcie kredytowej i płacenia w razie szkód, a dopiero potem trzeba zgłosić szkodę i dostaje się zwrot z tego ubezpieczenia.
Zresztą w Hiszpanii, o ile nie planujesz jeżdżenia po dużych miastach (co raczej odradzam), nie jestem na 100% przekonany, czy warto płacić za pełne ubezpieczenie. Obyczaje drogowe są tam o wiele bardziej cywilizowane niż w Polsce. Za kilka euro dziennie pełnie warto, ale jeżeli miałbym placić np. 100 euro więcej, żeby ubezpieczyć się od szkody ograniczonej do max. 700 euro, to rachunek prawdopodobieństwa wskazuje, że to dość droga składka ubezpieczeniowa :)
No i 100% gwarancji, że wypożyczalnia jest rzetelna, nie ma chyba nigdzie. To dość przekręciarski biznes, chociaż Unia trochę to ucywilizowała w ostatnich latach - np. nie stosują już przekrętu z obowiązkowym wciskaniem pełnego baku paliwa po paskarskiej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Cze 2018 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
od 3 miesięcy nie mogę rozwiązać problemu z Ryanair i Firefly.
do jakich instytucji mogę się zgłosić o pomoc?

historia:
poprzez stronę ryanair'a wypożyczyłem auto w Firefly (Sevilla)
niestety po powrocie okazało się, że obie firmy pobrały kasę z mojego konta.
firefly odpisuje, że nie ma moich środków od FR, a ten drugi tłumaczy, że to zrobił.
jedni i drudzy zrzucają winę na siebie nawzajem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Cze 2018 21:06 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
4989341 napisał(a):
od 3 miesięcy nie mogę rozwiązać problemu z Ryanair i Firefly.
do jakich instytucji mogę się zgłosić o pomoc?

Europejskie Centrum Konsumenckie
zobacz tu: https://konsument.gov.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lip 2018 17:48 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Polecam w Sevilli wypożyczalnię Centauro. Wypożyczalnia poza lotniskiem. Dojazd busem do wypożyczalni. Przystanek znajduje się jakieś 150 metrów przy parkingu długoterminowym. Sama wypożyczalnia jakieś 2 km od lotniska. Duży teren, bardzo dużo samochodów. Obsługa miła i konkretna. Można auto wypożyczyć za kilkadziesiąt euro za tydzień, ale jest depozyt 1200 euro + blokada za benzynę ok. 80 euro, lub pełne ubezpieczenie wtedy blokują tylko za paliwo. Samochody czyste i nowe. Auto miało zaznaczone tylko jedno miejsce jako uszkodzone, odkryłem jeszcze dwa drobne przetarcia lakieru. Pracownik dopisał wskazane uszkodzenia, ale wskazał, że drobnych przetarć nie liczą. Przy zdawaniu auta rzeczywiście pracownik się nawet nimi nie zainteresował. Nie czepiają się zatem drobnych przetarć jak w innych wypożyczalniach. Po tygodniu zwolnili depozyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Sie 2018 23:08 

Rejestracja: 05 Sie 2018
Posty: 1
Czy ktoś z Was korzystał może z Thrifty car rental w Sewilli na lotnisku??? Jeśli tak to jakie są Wasze doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Sie 2018 00:59 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 45
Krzysztof Żebrowski napisał(a):
Czy ktoś z Was korzystał może z Thrifty car rental w Sewilli na lotnisku??? Jeśli tak to jakie są Wasze doświadczenia?


nie korzystałem, ale to jest taka "siostra spółka" Hertz'a (a Hertz nie jest tani)
nie sądzę aby były jakieś problemy.... kwestia pewnie w jakiej opcji chcesz mieć ubezpieczenie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Sie 2018 11:51 

Rejestracja: 11 Sie 2018
Posty: 5
Chciałem podzielić się opinią na temat wypożyczania auta w Sewilli.
Na początku sierpnia za pośrednictwem strony http://www.doyouspain.com zarezerwowałem samochód, niestety przez nieuwagę w Goldcar. Nie chcąc stracić po powrocie do domu kilkuset euro, postanowiłem nie brać tego samochodu i stracić kilkadziesiąt euro za wynajem - oferta oczywiście była bardzo "atrakcyjna", a co za tym idzie, bezzwrotna.
Na hiszpańskich forach znaleźliśmy bardzo pochlebne opinie na temat wypożyczalni http://www.cartujarent.es. Wypożyczalnia ta jest w obrębie sieci dealerskiej grupy VW.
Zależało nam jak zawsze na pełnej ochronie ubezpieczeniowej, w tym udziału własnego. Na stronie wypożyczalni okazało się że posiadają, na interesujący nas okres, VW Golfa TDI w cenie 125 euro za dwie doby, w tym pełna ochrona ubezpieczeniowa i uczciwa polityka paliwowa (oddajesz tyle ile miałeś przy wypożyczeniu). Niestety, a może na szczęście, kiedy chcieliśmy dokonać rezerwacji strona przechodziła konserwację. Wybraliśmy się więc do oddziału autobusem. Na miejscu bardzo miły pan zaproponował, że skoro sami do nich przyjechaliśmy (w cenie było podstawienia auta pod hotel) to wynajmie nam samochód za 100 euro. Opłacało się bo autobus z centrum starego miasta pod wypożyczalnię kosztował nas 1,4 / os. Chcieliśmy wynająć od następnego dnia rano na dwie doby ale.. żebyśmy nie musieli już jeździć autobusem a oni nie musieli nam podstawiać auta pod hotel, wynajęto nam samochód od razu - oczywiście w cenie 2 dób. Jedyne ograniczenie to 300 km na dobę, które my... i tak przekroczyliśmy robiąc 730 km w dwie doby. Dopłata za przekroczenie liczby km jest minimalna, żeby nie powiedzieć pomijalna. Ale obsługa tutaj jest wyjątkowa, za przekroczone km też nas nie obciążono bo... wynajeliśmy samochód dzień wcześniej :) czyli wymyślili że limit mieliśmy 900 km.
O dieslu wcześniej nawet nie pomyślałem bo zawsze wymaga dopłaty ale łatwo policzyć że robiąc ponad 700 km przy spalaniu 4,7l/100km i tu udało się zaoszczędzić.
Co jeszcze było miłe? Dla człowieka nas obsługującego Polska nie była anonimowa, od razu wspomniał o panujących u nas wówczas upałach i wspomniał, że zna i bardzo lubi naszego rodaka, co się czasami zdarza, ale tym razem nie wspomniał o naszym Papieżu czy R. Lewandowskim, a o Krzysztofie Klenczonie i Czerwonych Gitarach których był fanem. Obsługa w tej wypożyczalnie powyżej skali oceny, koszta łatwe do policzenia i porównania. Ja na pewno Cartuje mogę polecić.


Ostatnio edytowany przez Roku, 21 Sie 2018 14:38, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Sie 2018 23:47 

Rejestracja: 18 Lip 2016
Posty: 10
Loty: 11
Kilometry: 19 772
Moi drodzy, czy te ceny na rentalcars są serio realne?

Wyszukałem sobie auto na 7 dni od 15.09 - 22.09, pokazuje mi cenę 139 zł za 7 dni lub 180 jeśli dokupię ichnie ubezpieczenie od wszystkiego.
Bezpośrednio na stronie tej samej firmy mam cenę 1100 zł za 7 dni...

Mam wierzyć w cenę z rentala, czy przy odbiorze odpowiednio i dodatkowo mnie skasują ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Sie 2018 00:08 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Nie piszesz w jakiej wypożyczalni. Pamiętaj, że w przypadku ubezpieczenia zewnętrznego(takie oferuje rentals) zablokują na karcie 900-1200 euro. Jak będzie uszkodzenie to wtedy pobiorą powyższą kwotę z karty, a ty możesz ubiegać się o zwrot od ubezpieczyciela.W przypadku ubezpieczenia na miejscu blokady pewnie nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Sie 2018 10:39 

Rejestracja: 18 Lip 2016
Posty: 10
Loty: 11
Kilometry: 19 772
Firefly, Rhodum, Ok, Goldcar w tych 4. za wynajem mniej niż 150 zł pokazuje.
Z tym ze nie pokazuje czg uwzględnia mój wiek - 23 lata, wiec pewnie może mnie spotkać niespodzianka przy odbiorze auta...
Avis nie pozwala wykupić zniesienia udziału za mój wiek.
Dygam się czy 124 zł za wynajem, kiedy u wypożyczalni jest to 1000 nie jest podpucha ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Wrz 2018 17:33 

Rejestracja: 18 Lip 2016
Posty: 10
Loty: 11
Kilometry: 19 772
Ktoś jeszcze coś doda? Serio cena 120 zł za 7 dni jest realna ? Ale w zamian zablokują mi 1200 euro na karcie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Wrz 2018 18:52 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
A co ma ktoś dodawać ? Masz tryliony tematów o wypożyczalniach. Użyj szukajki.

Cena może być realna, ale przeczytaj warunki, bez tego ani rusz. Tam będzie informacja o wieku. Zwykłe 5-10 eur za dobę. Więc wyjdzie już więcej niż Twoja kalkulacja. No i czasem jest wymóg posiadania prawka przez x lat. Do tego oczywiście kk i zablokują Ci środki na koncie na czas wypożyczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group