Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Lut 2015 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
joel z tego co wkleiłeś wynika, że możesz zapłacić za wypożyczenie jakąkolwiek kartą, nie sprecyzowali czy musi być Twoja. Natomiast przy wypożyczeniu i tak musisz mieć swoją kartę kredytową, na której będzie założony depozyt.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 21 Lut 2015 03:56 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Jak juz ktoś napisał, musi być twoja karta. Mi np Hertz nigdy nie chciał wsiąść karty zony tłumacząc tym ze musi być to karta kierowcy.

Natomiast nie wiem jak to sie odbywa w mniejszych wypożyczalniach. Jako ze to USA to wydaje mi sie da sie dogadać. Ale pewności nie mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Lut 2015 15:58 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
Dzięki za informację. Jak się wydaje to bez własnej karty się nie obejdzie. Choć jeszcze popytam bezpośrednio u dealerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Lut 2015 21:38 

Rejestracja: 04 Mar 2014
Posty: 4
Cześć,
wiem, że temat był już wałkowany, ale te ubezpieczenia występują pod tyloma różnymi nazwami, że już nie ogarniam. Czy taki pakiet ubezpieczeń wystarczy? Kierowcy powyżej 25.
    -Collision Damage Waiver
    -Theft Protection
    -3rd Party Liability
    -Supplementary Liability Insurance
    -Uninsured Motorist Protection
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 26 Lut 2015 22:35 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Po pierwsze sprawdź jakie ubezpieczenie daje ci twoja karta kredytowa. Być może ubezpieczenia sie dublują. Po drugie sprawdź dokładnie to ostatnie z twojej listy. Nie wiem czy nie jest to coś w stylu "zachorowania" podczas jazdy autem. Ja bym do tego dodał Road Side Assistance. Co to jest? Jak cokolwiek sie stanie z autem to dzwonisz na konkretny numer gdzie zawsze ktoś odbierze i wyślę ci pomoc. Albo naprawia albo odrazu podstawia nowe auto - zwykle to drugie od razu chyba ze złapiesz gumę ;) moim zdaniem jest to najlepsze ubezpieczenie ze wszystkich dostępnych bo,rożnie może być a i zastanawianie sie co zrobić po,środku niczego może być stresujące ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadziu lubi ten post.
Gadziu uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 12 Mar 2015 23:03 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Przede wszystkim jadąc do USA należy dobrze przestudiować warunki ubezpieczenia wynajmowanego pojazdu. Jeżeli mamy jakieś ubezpieczenia zawarte w opłacie za kartę kredytową itp. to trzeba sprawdzić, czy obejmą planowany wynajem i pamiętać, że z reguły, w wypadku ubezpieczeń zawartych poza wypożyczalnią, najpierw zostanie obciążona nasza karta kredytowa (przez wypożyczalnię), a później dopiero możemy dochodzić zadośćuczynienia od firmy trzeciej (przy zdarzeniu objętym ubezpieczeniem).

Uninsured Motorist Protection - ubezpieczenie od szkody wyrządzonej przez nieubezpieczonego (lub za nisko ubezpieczonego) uczestnika ruchu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Mar 2015 02:23 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Witam

Proszę o pomoc w interpretacji rezerwacji na stronie sixt, a mianowicie, wychodzi mi tam całkiem niezła cena tylko nie wiem czy pakiet ubezpieczeń, który zaznaczam jest wystarczający, aby tam się bezpiecznie poruszać?
Konkretnie Rav4 na 10 dni bez zaznaczonych dodatkowych ubezpieczeń wyświetla się 932 zł, jeśli zaznaczę Supplemental Liability Insurance wychodzi 1487 zł, a co najdziwniejsze kiedy zaznaczę dodatkowo Loss Damage Waiver cena się zmniejsza i wyświetla się 976 zł. Teoretycznie mam zaznaczone SLI i LDW, a cena jest bardzo dobra!
Czy może ktoś zorientowany w temacie poświęcić minutkę wejść na tę stronę http://pl.sixt.com i wyklikać sobie 10 dni na florydzie, następnie zaznaczyć te ubezpieczenia i odnieść się do tego co się wyświetla?
Jak się ma ubezpieczenie SLI do LDW i czemu jak zaznaczam LDW automatycznie zaznacza się i SLI, a cena jest dużo niższa niż po zaznaczeniu tylko ubezpieczenia SLI i czy te dwie formy ubezpieczeń są wystarczające?

Dodatkowo chciałem się zapytać o polecaną tu stronę https://www.billiger-mietwagen.de bo cena Rav4 na 10 dni wychodzi 321€ czyli 1332 zł, ale ni w ząb nie znam niemieckiego, więc proszę o informację jakie ubezpieczenia zawarte są w domyślnych opcjach tego serwisu? A może ktoś ma doświadczenia z rezerwacji bezpośrednio z sixta i z tego serwisu i mógłby zarekomendować bardziej którąś opcję bardziej i dlaczego!?

Z góry dzięki i sorry za rozpisanie się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Mar 2015 03:00 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Ale gdzie na florydzie? Jakie miasto? To duży stan :) dalej, jaki termin dokładnie? Oddajesz w tym samym miejscu gdzie wypożyczasz? Masz powyżej 25 lat?

Mi tam cena jeszcze nigdy nie potwierdziła sie na miejscu. To co podają to pewnie estimated price ale nie powinno być tak ze coś sie np na miejscu podwaja. Wachania mogą być do 30%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Mar 2015 17:42 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Lotnisko Fort Lauderdale, oddaje w tym samym miejscu, mam 25 lat, data 11-21 września.

Dzięki za zainteresowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Mar 2015 11:41 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Sprawdź ceny na rentalcars albo traveljigsaw. Cena jest ostateczna, a na miejscu mozesz wykupic dodatkowe ubezpieczenia, ale nie sa niezbędne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Mar 2015 21:06 

Rejestracja: 17 Lis 2012
Posty: 12
Dziękuję wszystkim za odpowiedz :) Zdam relację dla potomnych po powrocie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 16 Mar 2015 21:47 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Polecam także www.budget.co.uk. W Twoim terminie wyjdzie ok. 215GBP za najtańszy samochód, ale łatwo można znaleźć kody zniżkowe (BCD), co najmniej na 10%. Zaletą, tego rozwiązania jest CDW z zero-excess + SLI w sensownej kwocie. Sam korzystałem, wrażenia pozytywne. Pamiętaj, że rentalcars albo traveljigsaw mogą nie uwzględniać wszystkich ubezpieczeń, a bywa, że dokupienie na miejscu jest drogie. Często jest też tak, że na stronie możesz wykupić tanio ubezpieczenie, ale nie pochodzi ono od wypożyczalni, ale od zewnętrznej firmy. Generalnie dobrze sprawdź warunki ubezpieczeń, USA to kraj prawników.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Mar 2015 00:40 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
rattaman napisał(a):
Polecam także http://www.budget.co.uk. W Twoim terminie wyjdzie ok. 215GBP za najtańszy samochód, ale łatwo można znaleźć kody zniżkowe (BCD), co najmniej na 10%. Zaletą, tego rozwiązania jest CDW z zero-excess + SLI w sensownej kwocie. Sam korzystałem, wrażenia pozytywne. Pamiętaj, że rentalcars albo traveljigsaw mogą nie uwzględniać wszystkich ubezpieczeń, a bywa, że dokupienie na miejscu jest drogie. Często jest też tak, że na stronie możesz wykupić tanio ubezpieczenie, ale nie pochodzi ono od wypożyczalni, ale od zewnętrznej firmy. Generalnie dobrze sprawdź warunki ubezpieczeń, USA to kraj prawników.
Wcale ta oferta w budget nie jest taka super za mniej mam Rav4 w Sixt, niej jest to żaden pośrednik więc nie powinno mnie na miejscu nic zaskoczyć w porównaniu do tego co wyklikam, tylko te ubezpieczenia LWD i SLI są dla mnie nie do końca jasne na tej stronie, więc jeszcze raz proszę jakby ktoś mógł tam wejść wyklikać wypożyczenie i odpowiedzieć na moje wątpliwości z postu wyżej?!

-- 16 Mar 2015 23:52 --

a w którym miejscu wpisuje się te kody rabatowe, bo przeklikałem rezerwacje i nie widzę tam nigdzie miejsca a na wpisanie kodu rabatowego!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Mar 2015 13:40 

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 2
Ja przy rezerwacji w Sixt dostalam nastepujacy pakiet:
Rate includes all mls
Additional Driver
Age excess waiver
minimum excess LDW
Cancellation fee
Energy Surcharge
Loss Damage Waiver
SLI
Vehicle Fee
Veh License Fee
Loss Damage Waiver with an excess of USD 0.00
Theft Protection with an excess of USD 0.00
All designated discounts have been included in the stated final price.

Dopiero sie wybieram, wiec sie na miejscu okaze czy to komplet. 370$ na 14 dni, wypozyczenie w LAX, oddanie w SFO. Cena wydala sie dosyc atrakcyjna. Co ciekawe wchodzac prze linka z Miles&More LDW od razu bylo w cenie, rezerwujac przez strone glowna LDW trzeba bylo doliczyc co juz znacznie podwyzszalo cene :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Mar 2015 22:24 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
becareful napisał(a):
rattaman napisał(a):
Polecam także http://www.budget.co.uk. W Twoim terminie wyjdzie ok. 215GBP za najtańszy samochód, ale łatwo można znaleźć kody zniżkowe (BCD), co najmniej na 10%. Zaletą, tego rozwiązania jest CDW z zero-excess + SLI w sensownej kwocie. Sam korzystałem, wrażenia pozytywne. Pamiętaj, że rentalcars albo traveljigsaw mogą nie uwzględniać wszystkich ubezpieczeń, a bywa, że dokupienie na miejscu jest drogie. Często jest też tak, że na stronie możesz wykupić tanio ubezpieczenie, ale nie pochodzi ono od wypożyczalni, ale od zewnętrznej firmy. Generalnie dobrze sprawdź warunki ubezpieczeń, USA to kraj prawników.
Wcale ta oferta w budget nie jest taka super za mniej mam Rav4 w Sixt, niej jest to żaden pośrednik więc nie powinno mnie na miejscu nic zaskoczyć w porównaniu do tego co wyklikam, tylko te ubezpieczenia LWD i SLI są dla mnie nie do końca jasne na tej stronie, więc jeszcze raz proszę jakby ktoś mógł tam wejść wyklikać wypożyczenie i odpowiedzieć na moje wątpliwości z postu wyżej?!


Jeśli Sixt jest tańszy to bierz z Sixt'a. Jeśli znajdziesz dobry kod do Budget bierz z Budget.
Co do warunków Sixt:

1) LDW

Loss Damage Waiver (LDW)
The Loss Damage Waiver reduces the renter's responsibility in the event of damage to or loss of the rental vehicle.
If LDW is not accepted the renter will be held liable for the full value of the car.
If LDW is accepted, the renter is only responsible for the following amounts:
USD 0,- for all car groups // USD 500,- for all Cargo Vans
Except for Charlotte, Tampa und Myrtle Beach:
If LDW is accepted, the renter is only responsible for the following amounts: $300.00.
For further details please see the jacket of the rental agreement.
Loss damage waiver (including Theft Protection) with minimum excess
For Charlotte, Tampa und Myrtle Beach:

If LDW is already included in the rates, the renter can choose the loss damage waiver (including Theft Protection) with minimum excess to further reduce/eliminate the Non-Waiverable Responsibility.
If loss damage waiver (including Theft Protection) with minimum excess is accepted, the renter is only responsible for the following amounts: $0.00.

W celu zredukowania udziału własnego do $0, przy opcjach dodatkowych kliknij "Loss Damage Waiver". Oferta jest b. dobra (o ile nie błędna), bo przy ok. 10 dniach kosztuje dodatkowo ok. 50PLN, a dodawane jest SLI. CO do samego LDW, to pokrywa szkody wynikające z uszkodzenia i zniszczenia pojazdu w wyniku nieumyślnego uszkodzenia, kradzieży itp. Z tego co widzę, to nie ma możliwości zaznaczenia GDW, czyli szkody na szkle (szyby, lusterka, itp) nie są uwzględnione, i płatne do wysokości szkody. Nie wiem jak z oponami i felgami - najlepiej zadzwoń do Sixt Polska.

2) SLI

Liability coverage/Supplemental Liability Insurance (SLI)
Liability coverage is limited to the minimum financial responsibility required by state law.
If purchased, Supplemental Liability Insurance (SLI) protects the renter against claims made by a third party for bodily injury and/or property damages sustained as a result of an accident while the renter is operating a rental vehicle.
This coverage supplies the renter with third-party liability protection up to a limit of $1,000,000 per accident.
Supplemental Liability Insurance (SLI) does not cover all situations that may arise while operating a -rental vehicle-. SLI does not cover all risks. There may be exclusions for unauthorized or intoxicated drivers, no first party uninsured motorist coverage, no coverage for certain passengers in the Vehicle, and other exclusions.
For further details, see the jacket of our rental agreement and find a complete copy of the Supplemental Liability Excess Policy, which is available at the counter for your review upon request.

LI to jest OC. SLI to jest rozszerzone OC, gdzie kwota do której ubezpieczyciel pokrywa szkody jest wyższa niż minimalna wymagana przez prawo stanowe. W tym wypadku pokrywane są szkody, wyrządzone przez wypożyczającego do kwoty $1.000.000 dla każdego zdarzenia ubezpieczeniowego. Wygląda mi na do, że SLI dodają do LDW, z tym że coś za tanio wychodzi -> zadzwoń o Sixt Polska.

3) Jeśli nie ukończysz 25 lat w momencie wypożyczenia, będzie dopłata $9 za dzień.

4) Za zmiany w rezerwacji do 48h przez data wypożyczenia pobrana będzie opłata $28. Poniżej 48h. Za anulowanie rezerwacji pobrana będzie opłata w kwocie do/maksymalnie za 3 pierwsze dni rezerwacji.

5) Wygląda na to, że wystarczy polskie prawo jazdy, ale najlepiej sprawdzić z Sixt.

-- 16 Mar 2015 23:52 --

Cytuj:
a w którym miejscu wpisuje się te kody rabatowe, bo przeklikałem rezerwacje i nie widzę tam nigdzie miejsca a na wpisanie kodu rabatowego!


Załącznik:
budget.jpg
budget.jpg [ 77.34 KiB | Obejrzany 3455 razy ]


-- 17 Mar 2015 23:06 --

portia napisał(a):
Ja przy rezerwacji w Sixt dostalam nastepujacy pakiet:
Rate includes all mls
Additional Driver
Age excess waiver
minimum excess LDW
Cancellation fee
Energy Surcharge
Loss Damage Waiver
SLI
Vehicle Fee
Veh License Fee
Loss Damage Waiver with an excess of USD 0.00
Theft Protection with an excess of USD 0.00
All designated discounts have been included in the stated final price.

Dopiero sie wybieram, wiec sie na miejscu okaze czy to komplet. 370$ na 14 dni, wypozyczenie w LAX, oddanie w SFO. Cena wydala sie dosyc atrakcyjna. Co ciekawe wchodzac prze linka z Miles&More LDW od razu bylo w cenie, rezerwujac przez strone glowna LDW trzeba bylo doliczyc co juz znacznie podwyzszalo cene :?


W kalifornii i na florydzie ceny wynajmu mogą się różnić ze względu na inne przepisy prawne/zwyczaje (dochodzi sezonowość), więc porównanie może być mylące.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Mar 2015 13:47 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Lx13 napisał(a):
Po pierwsze sprawdź jakie ubezpieczenie daje ci twoja karta kredytowa.


Nie spotkałem sie z sytuacja,aby polisa ubezpieczeniowa zawarta w umowie karty kredytowej pokrywala CDW.

Znasz jakis praktyczny przyklad?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Mar 2015 14:56 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Tak, znam taki przyklad. Moja. Uprzedzę, nie jest to karta wydana w Polsce. Działa to tak, ze wynajmując nie muszę brać żadnego ubezpieczenia, cały okres wynajmu oraz ewentualnych zdarzeń jest pokryty przez ubezpieczenie zawarte w karcie kk - nawet fuel option. Wiem ze nie wszystkie karty pokrywają całość, dlatego proponuje wpierw sprawdzić co pokrywają a potem dokupić to co potrzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 03 Kwi 2015 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 477
niebieski
Cześć!

Ja biorę auto w LAX za mile (tak, wiem nie opłaca się, ale mile i tak niedługo wygasną) i w pakiecie mam:

Opłata lotniskowa
Pełny pakiet ubezpieczeń
Ubezpieczenie Auto Casco (AC) bez udziału własnego
Ubezpieczenie od kradzieży
Ubezpieczenie od działań innych podmiotów
Nieograniczony przebieg
Ubezpieczenie od szkód powypadkowych: (Zawiera podatek); Dopłata 0 USD
Pełny pakiet ubezpieczeń: (Zawiera podatek)
Ubezpieczenie od kradzieży: (Zawiera podatek); Dopłata 0 USD
Ubezpieczenie od działań innych podmiotów: (Zawiera podatek)
Najemca może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za uszkodzenia lub utratę opon, lusterek i szyb oraz podwozia. Należy sprawdzić szczegóły bezpośrednio w wypożyczalni.
W przypadku wykupienia ubezpieczenia zapewniającego zwrot dopłat za uszkodzenia pojazdu podczas wypożyczenia (Excess Reimbursement Insurance) od strony trzeciej posiadacz karty kredytowej będzie musiał okazać swoją kartę w recepcji wypożyczalni, aby wypożyczalnia mogła dokonać autoryzacji wpłaty depozytu.
Pomoc w razie awarii
[A BASIC PRODUCT IS INCLUDED. ADDITIONAL COVER CAN BE PURCHASED AT THE RENTAL COUNTER.]
Należy pamiętać, że w przypadku podróży międzynarodowej lub podróży pomiędzy stanami mogą wystąpić ograniczenia. W wypożyczalni mogą zostać naliczone opłaty za przekroczenie granicy.

Karta kredytowa jaką się posługuję to VISA (Miles&More) z mBanku.

Czy ktoś byłby uprzejmy podpowiedzieć czy brać dodatkowo jakieś ubezpieczenie czy wystarczą te z pakietu?
W temacie była też informacja o tym, żeby sprawdzić jakie ubezpieczenie daje karta kredytowa. Ktoś to może sprawdzał bo ja tak na szybko próbowałem coś na ten temat wyszukać w necie, ale bez powodzenia :(

Dzięki z góry za pomoc i życzę wszystkim wesołych świąt!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 03 Kwi 2015 15:00 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Chyba wystarczy. Ta opcja na końcu to ze jak ci sie auto zepsuje to dzwonisz na infolinie, mówisz gdzie jestes do w miarę szybko jedzie do ciebie laweta z innym autem lub zabiorą cie do najbliższego punktu gdzie dadza nowe auto.

A propos ubezpieczeń w karcie. To zależy jaka masz kartę (Zlota, platynowa czy world signia) ale zależy tez od tego co bank wynegocjował w tym kierunku z firma ubezpieczeniowa do karty. No chyba ze w Polsce nie ma takich udogodnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 03 Kwi 2015 15:10 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Wg mojej wiedzy w Polsce niestety żadna karta nie ma w pakiecie ubezpieczenia wypożyczanego auta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group