Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Wrz 2021 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 130
Loty: 74
Kilometry: 189 576
Jestem właśnie po wynajmie auta. Miałem klasę peugeot 301 diesel, dostałem Dacię Logan MCV 1.5 diesel, 2020 rok.
Wypożyczałem jak pisałem wcześniej na lotnisku Istambul Sabiha Gokcen, biuro znajduje się na lotnisku, idzie się na parking i zjeżdża na poziom -3, tam są biura wszystkich wypożyczalni.
Odbiór auta bez żadnych problemów, było bardzo miło, pracownik jak zobaczył, że dokładnie oglądam auto to zaczął oglądać ze mną i mimo, że na protokole miał już praktycznie wszystkie wady znalezione to jeszcze jakieś małe ryski znaleźliśmy, oglądał nawet profile po otwarciu drzwi, co mnie trochę zdziwiło.
Depozyt w moim przypadku (max ubezpieczenie) na kk tylko na opłaty za autostrady, trochę ponad 500 lir (około 250zł).
Przy oddawaniu auta była inna osoba, pobieżne sprawdzenie auta, pokwitowanie, że wszystko okej, tylko akurat mój bank miał przerwę techniczną, a zmniejszyłem wcześniej limit na KK, więc nie mogła pobrać opłaty za autostrady, dałem revoluta, zablokowała mi taką samą kwotę jak wcześniej i w efekcie teraz mam na dwóch kartach taką samą blokadę + na razie ściągnęli około 70 lir jeszcze dodatkowo, a autostradami sporo jeździłem, więc czekam co finalnie z tego wyjdzie.

Auto dostałem czyste, wszystko sprawne, spalanie super, na 2600km wyszło mi realne spalanie 4,8l / 100km. Tylko specjalnie wziąłem trochę wyższą klasę, żeby to jakoś w miarę jeździło na długich dystansach - niestety ten model woła o pomstę do nieba, czułem się jak w aucie z wczesnych lat 90'tych, zerowe wyposażenie (żadnego zasięgu, tempomatu, klima na "gałki"), prowadzenie tragiczne, ale to akurat nie ma co zarzucać wypożyczalni, bo dacia akurat w turcji bardzo popularna, no i samo koszmarne użytkowanie nie wynikało z jakiegoś wadliwego egzemplarza tylko z założenia kiepskiego modelu :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 22 Paź 2021 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Również nie mam zastrzeżeń. Sprawna obsługa, zarówno w Ankarze jak i Adanie, dobry kontakt z wypożyczalnią. Samochód nowy - roczny, niestety bardzo słaby silnik (zdecydowaliśmy się na Fiata Egea diesla i takiego dostaliśmy). Przekroczyliśmy limit 4000 km o jakieś 400, nic nam za to nie policzyli.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Gru 2021 13:11 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
3 wypożyczenia w windycar w listopadzie. 2x Antalya, 1x Kayseri. Za każdym razem rezerwowane Renault Fluence automat, dostawaliśmy Fiat Egea. Raz podstawiono nam jakiegoś Opla do którego nie zmieściliśmy się z bagażami (ach ten black week), poprosiliśmy o zmianę na Fiata Egea, akurat nie mieli w automacie ale bez problemu i dopłat dostaliśmy manual (podczas rezerwowania Egea była droższa). Wszystkie samochody w miarę nowe z przebiegami poniżej 25k km. Braliśmy ubezpieczenie w wersji ultra. Podczas jednego z wypożyczeń (Antalya) mieliśmy incydent, pies wybiegł zza innego samochodu co skończyło się rozwalonym zderzakiem (miejscowi pomogli nam znaleźć psa na jednym z podwórzy, wyglądało że nic poważnego mu się nie stało - na szczęście dopiero ruszyliśmy i prędkość poniżej 40, niestety, pomimo prób, nie udało nam się ustalić właściciela by ten obejrzał psa dokładniej i zapłacić za wizytę u weterynarza). Telefon do wypożyczalni, wysłanie zdjęć i skoro samochód jezdny to mieliśmy się nie przejmować. Przy oddawaniu zero problemów, po 4 dniach zdjęta blokada (500 tyr). Wszystko zadziałało jak powinno, zero dodatkowych kosztów.

Jedyny minus wypożyczalni (Antalya i Kayseri) to brak biura na lotnisku. Pomimo podawania informacji o locie nikogo na lotnisku nie ma. Trzeba dzwonić by przyjechali (bezproblemowe). Nie mając jeszcze karty sim musieliśmy podjechać do biura taksówką (na szczęście są blisko lotniska).

Załączniki:
20211115_172521.jpg
20211115_172521.jpg [ 348 KiB | Obejrzany 1083 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 24 Mar 2022 14:47 

Rejestracja: 06 Lut 2018
Posty: 7
Planuję zrobić objazdówkę z okolic Van/Igdir do okolic Şanlıurfa. Gdzie polecacie zacząć /skończyć aby wynająć auto ze zwrotem w innym miejscu? I z jakiej wypożyczalni skorzystać żeby nie było dużej dopłaty za inne miejsce zwrotu?

Będę tam leciał ze Stambułu i do Stambułu potem wracam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Kwi 2022 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Czy słyszał ktoś z Was o możliwości wynajęcia auta w Turcji bez fizycznego prawa jazdy? Na mObywatelu mam. Nowe, fizyczne jeszcze nie przyszło.
Napisałem do kilku film i na razie mi jedna odpowiedziała negatywnie.
Ominąłem sieciówki.
Ktoś słyszał o takim cudzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Kwi 2022 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@mahalnet W Maroku 2x na jakis dziwnych wypozyczalniach przeszlo. Ale w Turcji nie wiem.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 22 Kwi 2022 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
To było przypadkiem, że nie chcieli dokumentu czy specjalnie szukałeś żeby nie pokazywać?
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 22 Kwi 2022 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
2x zapomnialem, pokazywalem zdjecie w telefonie :-)
Ale jak to w Maroku, luzik. Z drugiej strony glupota zwazywszy na ilosc suszarek i checkpointow. W Turcji chociaz pod tym wzgledem jest normalniej.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
mahalnet uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 22 Kwi 2022 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Mi się tak udało wypożyczyć w Albanii, nie miałem przy sobie, ale auto dostałem, po przyjeździe do hotelu wysłałem im zdjęcia prawo jazdy przez what's appa
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 22 Kwi 2022 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@jaco027 w Turcji checkpointów nie brakuje, na jedynym na którym mnie ostatnio zatrzymano super miły policjant chciał zobaczyć tylko prawojazd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Lip 2022 22:01 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
Macie do polecenia jeszcze inne sprawdzone wypożyczalnie w Turcji na objazdówkę, ale BEZ karty kredytowej? Niestety windycar odpisało, że karta kredytowa wymagana. Wypożyczenie w Stambule , oddanie w Antalyi na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 31 Maj 2023 15:01 

Rejestracja: 04 Maj 2018
Posty: 8
Cześć,
Wiecie czy w Turcji do wynajęcia auta wymagany jest paszport? Czy wystarczy dowód? A może samo prawo jazdy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 31 Maj 2023 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 270
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Skoro obecnie do Turcji można wjechać na sam dowód osobisty to w wypożyczalni nie mogą wymagać paszportu.

Zatem dowód osobisty, prawo jazdy, karta kredytowa.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 31 Maj 2023 15:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Taka teza jest nieuprawniona. Wszystko zależy od warunków konkretnej wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 31 Maj 2023 22:20 

Rejestracja: 04 Maj 2018
Posty: 8
No właśnie zapytałem o to kilka wypożyczalnia ale nie doczekałem się odpowiedzi. A widzę, że wszyscy mają w warunkach najmu tylko wymagania dla prawa jazdy i wieku kierowcy. Ale wolałbym się nie zaskoczyć. Może ktoś wypożyczał i pamięta czy w ogóle dokument tożsamości był wymagany? Nie będę korzystał z sieciówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 31 Maj 2023 22:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
wypozyczenie-auta-na-objazdowke-po-turcji,1200,158984
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Cze 2023 14:48 

Rejestracja: 04 Maj 2018
Posty: 8
Wypowiem się po powrocie. Można, tylko trzeba mieć przy sobie kwitek ze stemplem na którym jest data wlotu do Turcji, który dostaje się przy kontroli na lotnisku.
Dodatkowo uważam, że warto wziąć auto z lokalnej wypożyczalni. Na lotnisku w Antalya znalazłem taką bez obowiązkowego depozytu, do której nie trzeba było karty kredytowej, z full insurance pod pewnymi warkami. Ale cenowo lepiej niż sieciówki.
Jazda w Turcji jest bezproblemowa, dla mnie nawet przyjemna :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Cze 2023 16:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
z full insurance pod pewnymi warkami

Jakimi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Cze 2023 13:33 

Rejestracja: 04 Maj 2018
Posty: 8
Co by się nie wydarzyło, trzeba wezwać policję i dostać raport do ubezpieczyciela. Nawet jak zastanie się na parkingu uszkodzone auto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 31 Sie 2023 17:33 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 35
Loty: 170
Kilometry: 346 957
Ktoś poleci rzetelną, lokalną wypożyczalnie samochodów w Hopa lub gdzieś w okolicach gruzińskiej granicy. Do tej pory korzystałem z WindyCar, ale tutaj jej nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group