Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Kwi 2013 15:29 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Chcialbym wypozyczyc auto w Marsylii, mozecie polecic jakas firme?
Moze sa jakies kody lub groupony na obnizenie ceny? Dzieki z gory za sugestie.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Wrz 2018 19:46, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 19 Kwi 2013 15:47 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
autoeurope.pl -> mają w ofercie samochody od międzynarodowych korporacji, ale taniej :) Korzystaliśmy 2x nie było problemu (1 raz Avis, potem Europcar), choć nie mieliśmy wypadku ani awaryjnej sytuacji, więc ciężko powiedzieć, czy zawsze jest różowo :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Kwi 2013 19:50 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 3
My wypożyczaliśmy przez rentalcars.com - dostaliśmy auto z Europcar-u. Generalnie odbiór i zdanie samochodu były bezproblemowe, ale nie mieliśmy żadnego wypadku. Ostrzegam jednak przed srebrną Pandą :) Mimo, że nie pierwszy raz wypożyczaliśmy samochód tym razem tak się skupiliśmy na sprawdzaniu każdej rysy (nawet najdrobniejsze były wyszczególnione, więc tym bardziej szukaliśmy kolejnych), że zapomnieliśmy o szybie. Uszkodzenie zauważyliśmy dopiero po wyjechaniu z parkingu. Przez cały pobyt baliśmy się ile nam za to policzą. Dodatkowo ostatniego dnia odkryliśmy plamę na tylnym siedzeniu ukrytą pod magazynem (nie korzystaliśmy z tyłu). Ostatecznie nic dodatkowo nie zapłaciliśmy bo tego nie zauważyli gdy oddawaliśmy, ale szkoda tego stresu, który my mieliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Kwi 2013 09:27 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Gdzies czytalem, ze we Francji trzeba miec alkomat, Czy to sie kupuja czy dostaje sie przy wypozyczeniu?
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Kwi 2013 20:38 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
01ERES napisał(a):
Gdzies czytalem, ze we Francji trzeba miec alkomat, Czy to sie kupuja czy dostaje sie przy wypozyczeniu?



Skoro zero odpowiedzi to sam sobie odpowiem. Wczoraj przyszedl mail z oferta Europcar od Wizza. I skorzystalem! (to nie jest reklama tylko opis rzeczywistosci
). Byl tez wczesniej ktos, kto zaproponowal mi podpiecie sie pod jego program lojalnosciwy, ale ten pierwszy wybor byl dla mnie prostszy. Pzdr.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Cze 2014 15:44 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 63
Ja się waham i nie wiem czy ryzykować wypożyczenie.
Zastanawiam się, czy np na stronie europacar po wybraniu modelu auta jest cena ostateczna.
Ja chciałbym wypożyczyć auto od 9 do ok 23, ile mnie to będzie kosztowało za dwie osoby dorosłe + 7 latek.
Jeszcze widzę na mojej karcie pokładowej rabat 15 procent na wypoż.
Jakbym znał francuski albo technicznie angielski to bym się zapytał na lotnisku w Nicei a tak to dupa.
Czy lepiej zamówić auto online, czy na lotnisku wypożyczyć?
Pomóżcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Cze 2014 20:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Taniej online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Cze 2014 14:51 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 63
Ok czyli rozumiem, że muszę poczynić następujące kroki.
-Wchodzę na stronę wybieram najtańszy samochód na 1 dzień (cena ostateczna)
-na miejscu zgłaszam się w danym terminie po odbiór
Czy płacę kaucję i ile może ona wynosić?
Czy płacę online, czy na miejscu?

Zapewne warto jakieś fotki zrobić dla bezpieczeństwa.
Trochę boję się zostawiać kaucji, bo nie dogadam się z nimi w razie czego i mi całą kasę zabiorą.

Na końcu oddaję samochód z pełnym bakiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Sty 2015 20:02 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
Czy ktoś testował wypożycznie auta one way??? Interesuje mnie wypożycznie auta w Montpellier a oddanie w Nicei z pełnum ubezpieczeniem.

Wg Rentalcars wygląda to mniej więcej tak:

DARMOWA anulacja do 48 godzin przed odbiorem!

Renault Twingo lub podobny [Zmień]

Odbiór:Montpellier Lotnisko, Francja 21:30 Poniedziałek 10 sierpień
2015

Zwrot:Nicea Lotnisko Terminal 1, Francja 11:30 Niedziela 23 sierpień 2015

Dodatki: Ubezpieczenie wkładu własnego [Zmień]


Opłata za wynajem samochodu:

£199.98

Zabezpieczenie Wkładu Własnego

£74.75


PLN1507,96

Brak ukrytych kosztów!- warto wiedzie ile naprawde kosztuje wynajem
samochodu
Opłata w jedną strone EUR 62.71 + TAX zostanie pobrana podczas zwrotu
samochodu w innej lokalizacji. Jest to standardowa opłata narzucana przez
większość dostawców, warto zatem zwrócić na to uwagę podczas
sprawdzania cen. Pamiętaj o naszej gwarancji najniższej ceny a zawsze
otrzymasz najlepszą ofertę.


W sumie około 1770 zł / 13 dni = około 136 zł

Jakieś pomysły albo propozycje tańszych wypożyczalni?? Czy oprócz wymienionej kwoty przy oddaniu samochodu nie będzie jeszcze jakieś dodatkowej opłaty??

pozdrawiam
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Sty 2015 20:43 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 9
Osobiście zastanowiłbym się nad zapłatą 76 funtów zabezpieczenia wkładu własnego. Nie za drogo? Za 100 funtów wykupisz takie ubezpieczenie na cały rok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sty 2015 22:07 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
Nie zwracałem uwagi na tą kwotę, ale fakt jest wysoka. Chciałem opini na temat zwrotu auta w innej lokalizacji i ewentualnych dopłat z tym związanych. Niekoniecznie wybiorę opcje Rental cars. Oni określili się ile niby kosztuje opcja one way.Inni piszą że opłata zostanie pobrana przy oddaniu auta a takiej niespodzianki nie chce.
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Wrz 2015 23:07 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Czy ktoś wypożyczał w Paryżu na lotnisku CDG samochód w Hertz-u i odpowie jaką kwotę blokowali na karcie kredytowej (interesuje mnie kwota blokady za najmniejsze samochody)?
Ewentualnie kwota blokady w jakiejś innej wypożyczalni na lotnisku CDG?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Wrz 2017 11:14 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam
Chcę wypożyczyć auto w pażdzierniku, 2 osoby 7 dni, na wycieczkę do Paryża z lotniska Paryż Beauvais - zwrot w tym samym miejscu. Ktoś brał, jakieś sugestie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Wrz 2017 11:30 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@kendi

W Enterprise/National/Alamo na CDG w ogóle nie blokują. Pobierają za to 250 euro z karty i zwracają przy oddaniu - czyli rozwiązanie najgorsze z możliwych, jeśli używamy do tego polskiej karty kredytowej. Jest za to szansa, że przyjmą płatność kartą debetową w EUR. Oczywiście trzeba podać dane karty kredytowej i zgodzić się na chyba 850 EUR wkładu własnego (segment deczko wyżej niż najmniejsze), ale formalnej blokady nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Wrz 2017 11:18 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Zdzislaw422 napisał(a):
Witam
Chcę wypożyczyć auto w pażdzierniku, 2 osoby 7 dni, na wycieczkę do Paryża z lotniska Paryż Beauvais - zwrot w tym samym miejscu. Ktoś brał, jakieś sugestie?


Nikt nie wypożyczał auta w Beauvais?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Wrz 2017 11:26 

W kontekście Paryża to drogie i BEZ SENSU, dlatego taki odzew
Poczytaj tu
lotnisko-paryz-beauvais-miasto,1302,454&p=201706&hilit=Beauvais+wypożyczalnia#p201706
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Wrz 2017 12:41 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
@gorny77
Dzięki, na Ciebie zawsze można liczyć :). Ten temat czytałem jak większość tematów. Chodzi mi o to, że liczę koszty transportu i wychodzi mi, że auto w Paryżu to nie jest taki zły pomysł. Transport busem RT ok. 60e/2os. Dojazd do Wersalu, dojazd do Disneylandu, może jakiś zamek pod Paryżem itp. Wszystko x 2 i wychodzi mi, że auto się "spłaci". Nawet gdyby miało 4 dni stać pod hotelem a poruszalibyśmy się metrem. Chyba,że coś żle kalkuluję ? Auto na Firefly koszt 105e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Wrz 2017 12:46 

Bardzo źle kalkulujesz
Koszty autostrady+koszt parkingów+koszt paliwa, a i bez mandatu/ów zapewne się nie obejdzie
Zapewne nie byłeś jeszcze w Paryżu, czyli dodatkowo legendarne korki czyli stracony czas, no i te ich legendarne parkowanie
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Wrz 2017 13:40 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Na sam Paryż auto to nie najlepszy pomysł, ale na obrzeża już tak. Wokół Paryża jest mnóstwo fajnych miejsc, do których dojazd z centrum może być drogi i długi. 4 dni to można tam spędzić nie wjeżdżając w ogóle do Paryża. Po mieście z jego korkami nie wyobrażam sobie jazdy samochodem, zwłaszcza z tak dobrą i dość tanią siecią metra. Oczywiście problemy z parkowaniem są nawet w małych miasteczkach, a parkingi nie są najtańsze.

Co do mandatów, znam gorsze kraje - zjeździłem samochodem wszystkie regiony Francji (ponad 10k kilometrów), "czasami" nie przestrzegając ograniczeń, ale mandatu nigdy nie dostałem. Z taką jazdą we Włoszech, z ich odcinkowymi pomiarami miałbym już pewnie cały pliczek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Wrz 2017 14:08 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Anonymous napisał(a):
Bardzo źle kalkulujesz
Koszty autostrady+koszt parkingów+koszt paliwa, a i bez mandatu/ów zapewne się nie obejdzie
Zapewne nie byłeś jeszcze w Paryżu, czyli dodatkowo legendarne korki czyli stracony czas, no i te ich legendarne parkowanie

Bylem i to kilkakrotnie ale, ostatni raz 8 lat temu. Kolega tam mieszkał i udostępniał mi auto. Jazda to najmniejszy problem, parkowanie na żyletkę i wyjazd rozpychając się to norma.Jazda na rondzie w poprzek też :) To akurat mnie nie przeraża. Po prostu lubię mieć auto pod ręką i jechać gdzie chcę i kiedy chcę. Tylko kalkuluję czy warto. Jak pisałem w planie Disneyland i Wersal a dojazd tez kosztuje. Samo zwiedzanie Paryża metrem. Szkoda czasu na szukanie parkingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group