Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Paź 2019 13:26 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
Troche mil zrobisz, nie wiem czy dla ciebie podroz po autostradach z otwartym dachem to przyjemnosc. Dla mnie nie.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#62 PostWysłany: 16 Paź 2019 02:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
Dla mnie też nie. Jazda Mustangiem cabrio powyżej 40 mph praktycznie wymusza zamknięcie dachu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 20 Paź 2019 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Zadam pół blondynkowe pytanie czy w Alamo na Florydzie trzeba oddzielnie wypożyczyć SunPass czy jest domyślny w każdym samochodzie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 20 Paź 2019 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
Nie wiem jak teraz ale kilka lat temu była to opcja płatna dodatkowo. Sun Pass nie jest obowiązkowy, jeśli przejedziesz płatną drogą to identyfikacja i płatność odbywa się na podstawie tablicy rejestracyjnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 22 Paź 2019 00:06 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
przyłączam się do pytania @Akna bo np. ECR wogóle nie precyzuje tej kwestii (albo nie mogę znaleźć), może ktoś wie jak jest teraz w Alamo?
Całkiem rozsądne pytanie, bo znalazłem wypożyczalnie, które pobierają nawet 15USD/dzień za sam transponder i nie da się z niego zrezygonować (+ oczywiście za przejazdy). Najlepiej nie mieć wcale i kupić sobie własny w CVS za kilka $ ale pytanie właśnie jak to rozwiązuje Alamo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 22 Paź 2019 08:04 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3112
platynowy
Pożyczałem z Alamo w okolicach SoBe, był Sunpass domyślnie w samochodzie. Bez dopłaty za urządzenie. Potrącenie za przejazdy przyszlo po 2-3 tyg. po powrocie. Dużo nie jeździłem, Key West w dwie strony, Everglades, lokalnie po dziurach czy Palm Beach, ze 30$ razem doliczyli.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 22 Paź 2019 09:41 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
odpowiem sobie również sam, może się komuś przyda w przyszłości, bo podchodzą bardzo fair:
https://www.alamo.com/en_US/car-rental- ... tions.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 22 Paź 2019 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
Kothson napisał(a):
Pożyczałem z Alamo w okolicach SoBe, był Sunpass domyślnie w samochodzie.


Na pewno miałeś transponder w samochodzie naklejony do szyby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 22 Paź 2019 13:01 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3112
platynowy
-- 22 Paź 2019 12:52 --

Tak dokładnie. Nawet zatrzymałem się jeszcze na stacji benzynowej w downtown przed wyjazdem żeby dopytać. Myślałem, że muszę go "doładować", ale nie. Gość podszsdł do mojego samochodu, wskazał na niego, sprawdził czy jest włączony (tam jest taki suwak jakby ON/OFF i potwierdził, że jest ok. Wypożyczałem Mustanga.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

-- 22 Paź 2019 13:01 --

Z prywatnej kolekcji :)

Załączniki:
Komentarz do pliku: sunpass
01.png
01.png [ 540.06 KiB | Obejrzany 2818 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 24 Paź 2019 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
To mój samochód z Alamo nie ma takiego transpondera. Być może w takim razie skasują mnie wg toll by plate. Alamo odesłalo mnie na fb na ich stronę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 24 Paź 2019 08:41 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6142
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@Akna ja też nie miałem czegoś takiego, a brałem w Alamo. Tylko 2 razy przejechałem pod skanem i obciążyli mnie za toll by plate. Ogólnie poruszając się po Florydzie omijałem te płatne odcinki ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 24 Paź 2019 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@JIK też tak robiłam ;) zobaczymy co z tego wyjdzie ostatecznie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 15 Lis 2019 01:18 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
Identyczny transpoder dostałem niedawno w Avis Charleston Airport (CHS) w Kia Sportage na florydzkich blachach, którą zrobiłem trasę one-way do Miami (MIA).

Lepiej delikatnie obchodzić się z tym przełącznikiem on-off, bo potrafi się zaciąć i ta latająca w środku płytka pozostaje w pozycji "nieustalonej" - cholera wie, czy jest wtedy włączona czy nie. Na wszelki wypadek przykleiłem na szybę własnego SunPass mini.

Jeśli zamierzacie wbudowanego transpodera używać, to lepiej przełączyć off->on i już tego nie dotykać, mnie oczywiście szatan podkusił, przesunałem wajchę kilka razy on<->off i ostatecznie coś tam się zaklinowało. Jakby tego było mało, wpadłem na genialny pomysł, że najlepszym sposobem odblokowania dziadostwa będzie pacnięcie ręką od spodu - zabawa zakończyła się malowniczym pająkiem na szybie, który w ciągu kilku dni urósł do rozmiarów australijskich (średnica ~40cm).

Przy zwrocie auta okazało się, że LDW w AVIS nie ma wyłączeń na szyby (jak to często bywa z podstawowym ubezpieczeniem) więc obeszło się bez dalszych ubytków w portfelu.

Reasumując:
- nie bawić się przełącznikiem transpodera
- szyba w Kia Sportage to wrażliwy badziew, co pęka od byle puknięcia
- LDW w Avis/Budget obejmuje też przednią szybę
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 30 Sty 2020 14:43 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 16
Będziemy spędzali 5-6 dni na Florydzie.
Początek to South Beach następnie podróż do Key West i oddanie auta w Miami.

Po przylocie będziemy spali w South Beach w najbliższej okolic Ocean Drive skupieni będziemy raczej na zresetowaniu głowy, plażowaniu i oddawaniu się klimatowi pobliskich knajpek samochód teoretycznie nie będzie nam potrzebny. Po 2-3 dniach wyruszamy do Key West samochodem.
W związku z tym w głowie rodzą się pytania.

1. Czy jest sens wypożyczania auta od razu po przylocie i parkowania go w centrum Miami Beach, gdzie parkingi do tanich nie należą tylko po to, aby nie trudzić się z dojazdem z lotniska, gdy najprawdopodobniej nie będzie nam potrzebny aż do przejazdu do Key West?
2. Jak wygląda kwestia wynajęcia samochodu na lotnisku International (Alamo) kilka dni po przylocie. Pod strefę wypożyczalni dojadę taxi/uberem/busem?. Czy jest w ogóle możliwość wynajęcia tam samochodu gdy nie jesteśmy bezpośrednio po przylocie?
3. Wyszukiwarka rentcars pokazuje w South Beach tylko jeden punkt wypożyczalni. Są to auta z wypożyczalni Six. Ktoś może podzielić się opinią na temat tej firmy?
4. No i już jak pytam w tym dziale o samochód, to czy może ktoś doradzić jak dostać się z lotniska Miami pod Ocean Drive około godz. 19-20. Ta opcje jest brana jedynie pod uwagę gdy nie będziemy wypożyczali od razu samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 30 Sty 2020 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@kamdlu wzięcie ubera może być tańsze niż parkowanie w Miami Beach
Po co chcesz jechać na lotnisko do Alamo, jak w Miami B jest biuro?
Obejrzałeś google maps?
Chyba nie bardzo rozumiem te rozterki :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 30 Sty 2020 21:29 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 16
Akna napisał(a):
@kamdlu wzięcie ubera może być tańsze niż parkowanie w Miami Beach
Po co chcesz jechać na lotnisko do Alamo, jak w Miami B jest biuro?
Obejrzałeś google maps?
Chyba nie bardzo rozumiem te rozterki :)


Przyjmijmy, że bardzo chciałem Alamo :)
A tak poważnie to google maps jak i rentcars w chwili pisania posta pokazywały mi jedyne biuro Sixt w Miami Beach, stąd moje pytanie.
Dziękuję Ci za odpowiedź dotyczącą ubera :)

Czy najbardziej popularne sieciówki wypożyczalni w stanach można zaliczyć do jednej "kategorii" szeroko pojętej jakości? Wypożyczałem jedynie samochody w Europie i i spotykałem się z różnymi cenami czy "ukrytymi" kosztami aż po obsługę klienta i ogólnymi warunkami wypożyczania.
Było poruszane na forum, że w Stanach jest raczej obojętne z której firmy wypożycza się samochód.
Czy oprócz Sanpassa, pakietu ubezpieczenia, braku wkładu własnego powinienem zwrócić uwagę na coś szczególnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 30 Sty 2020 21:54 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
Ja brałem tu:
Alamo Rent A Car
Alamo Rent A Car
100 Chopin Plaza, Miami, FL 33131, Stany Zjednoczone
+1 305-376-4107
https://maps.app.goo.gl/uH4zHhSxtVctkiaa7
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 30 Sty 2020 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
To jest biuro Alamo w Miami Beach. Sunpass nie jest Ci bardzo potrzebny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 03 Lut 2020 13:13 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 703
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Pojawiła się promocja na 10% tańszy wynajem w USA + dodatkowego kierowcę na alamo.co.uk , ale w warunkach promocji już jest jasno napisane, że trzeba być rezydentem UK. W samym kontrakcie już potem tego obostrzenia nie ma.
https://www.alamo.co.uk/car-hire-savings-usa/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 03 Lut 2020 17:00 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 114
Loty: 38
Kilometry: 79 867
kamdlu napisał(a):
Będziemy spędzali 5-6 dni na Florydzie.
Początek to South Beach następnie podróż do Key West i oddanie auta w Miami.

Po przylocie będziemy spali w South Beach w najbliższej okolic Ocean Drive skupieni będziemy raczej na zresetowaniu głowy, plażowaniu i oddawaniu się klimatowi pobliskich knajpek samochód teoretycznie nie będzie nam potrzebny. Po 2-3 dniach wyruszamy do Key West samochodem.
W związku z tym w głowie rodzą się pytania.

1. Czy jest sens wypożyczania auta od razu po przylocie i parkowania go w centrum Miami Beach, gdzie parkingi do tanich nie należą tylko po to, aby nie trudzić się z dojazdem z lotniska, gdy najprawdopodobniej nie będzie nam potrzebny aż do przejazdu do Key West?
2. Jak wygląda kwestia wynajęcia samochodu na lotnisku International (Alamo) kilka dni po przylocie. Pod strefę wypożyczalni dojadę taxi/uberem/busem?. Czy jest w ogóle możliwość wynajęcia tam samochodu gdy nie jesteśmy bezpośrednio po przylocie?
3. Wyszukiwarka rentcars pokazuje w South Beach tylko jeden punkt wypożyczalni. Są to auta z wypożyczalni Six. Ktoś może podzielić się opinią na temat tej firmy?
4. No i już jak pytam w tym dziale o samochód, to czy może ktoś doradzić jak dostać się z lotniska Miami pod Ocean Drive około godz. 19-20. Ta opcje jest brana jedynie pod uwagę gdy nie będziemy wypożyczali od razu samochodu.


Polecam zdecydowanie ALAMO.
W okolicy Miami to płatne autostrady czy odcinki dróg mają system, który robi zdjęcia - nasz samochód nie miał transpondera, ale obsługiwał "Pay By Plate".
Za jazdę z lotniska/na lotnisko, po mieście, do Key West, z powrotem pobrali ok. 70 zł w PLN. (nie wiem jak inne firmy na Florydzie, ale np. DOLLAR w NY nas czesał równo za nadajnik do opłat - 20$ dziennie czy jeździsz czy nie - więc ich bym nie polecał, ale zdaje się, że w NY autostrady są droższe niż FL)

Z MIA do Miami Beach nie jest daleko - polecam autobus nr 150 - za 2.65$ od osoby w jedną stronę.

Jeśli będziesz podróżował z dużą ilością bagażu to nawet jak przyjedzie w miarę duży samochód UBER standard, to może Ciebie klient zostawić i powiedzieć, żeby zamówić UBER XL, który już tak specjalnie to się nie opłaca.

Nas tak kierowca UBER'a załatwił, więc skorzystaliśmy z autobusu - w sumie bardzo dobrze.

Jeszcze z Polski zamówiliśmy auto via rentalcars przez stronę Wizzair - bezpośrednio z lotniska kilka dni po przylocie (akurat wypożyczalnie są zaraz obok windy przy przystanku linii 150).
(więc przed wyjazdem na Key West odebraliśmy auto - dojazd/odbiór/powrót po resztę ekipy max 1,5h-2h).

Ponieważ mieszkaliśmy w pobliżu 21st - skorzystaliśmy z parkingu 17st.
https://goo.gl/maps/CULyw2dmHb42dZDH7
Cena była w miarę ok jak na Miami Beach - coś koło 15$ - jak zostawialiśmy auto wieczorem a odbieraliśmy ok. 8-9 rano. Duży parking, dużo miejsca. Nawet na plażę nie byłoby daleko.

Konia z rzędem temu kto zrozumie system parkingów i opłat przy ulicy. Poza tym, że są koszmarnie drogie.

Jeśli miałbym polecić miejsce na KEY WEST do wypoczynku to tylko "Fort Zachary Taylor" - za wjazd się płaci nie pamiętam dokładnie kwoty, ale wydaje się, że około 6$ za samochód, ale jest to zadbane miejsce, ładne plaże, można rozpalić grilla, jest co robić.
Inne to tylko ładnie wyglądają na zdjęciach w folderach. Na miejscu - w zależności od wiatru i fali - nas zastał smród z gnijących wodorostów i właściwie brak infrastruktury, typu sensowne toalety czy prysznice - coś ala https://pl.tripadvisor.com/Attraction_R ... =442827776

Nawet jeśli byłoby biuro Alamo w Miami Beach to podejrzewam, że wybór samochodów czy ceny mogą być mniej korzystne niż na lotnisku.
Mi cena na stronie Alamo wychodziła dużo drożej niż przez pośrednika typu rentalcars.com - a biorąc pod uwagę, jeszcze np. możliwość zwrotu 10-15% rezerwując przez ryan/wizz to warto rozważyć taką opcję.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off
kamdlu lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group