Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Cze 2018 10:20 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
hdr86 napisał(a):
drugie brane na rezydenta Polski poprzez rentalcars.com w cenie jedynie CDW na lotnisku oferowano pelny pakiet za 7USD za dzien, wypozyczlnia alamo,


Śmiem (nie)śmiało twierdzić, że czegoś nie doczytałeś.

Zasadniczo nie ma opcji, żeby wypożyczenie w USA poprzez Rentalcars nie obejmowało SLI, CDW, LDW. Wystarczy, że spojrzysz na na lewą/górną stronę voucheru umowy.

Alamo zapewne naciągnęło Cię albo na PAI albo na RA (Roadside Assistance) - obydwa ubezpieczenia de facto zbędne, a na pewno nie krytyczne jeśli chodzi o normalne posługiwanie się samochodem w USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#42 PostWysłany: 11 Cze 2018 11:26 

Rejestracja: 27 Kwi 2018
Posty: 25
Loty: 112
Kilometry: 273 413
widze ze chyba nie czytales poprzednich postow, gdyz ten byl jedynie informacyjny, ktory potwierdzal jedynie pytania ktore zadalem wczesniej, na nic mnie nie naciagneli, nie napisalem ze kupilem te ubezpieczenie, jedynie nikt nie potrafil mi potwierdzic na 100% ile kosztuje dokupienie pelnego ubezpieczenia na lotnisku, i nie pisze tu o RA, a biorac auto z rentalcars nie masz w cenie ubezpieczenia ktore by obejmowalo uszkodzenie opon czy szyb, a o takim ubezpieczeniu dodatkowym (pelnym) pisze.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 03 Maj 2019 17:22 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 88
Loty: 274
Kilometry: 806 939
Brałem auto z lotniska w FLL. Bezpłatny autobus z terminala do wielkiego budynku wypożyczalni z dobrym, darmowym wifi. Rezerwacja przez economycarrentals, wybrałem opcję o kilka dolarów droższą, tą z lepszymi ocenami niż najtańsza i okazało się, że to Alamo. Cena dużo niższa niż bezpośrednio przez Alamo. Pokazujesz voucher, skanują kartę debetową (tylko na lotniskach, z tego co piszą, w innych miejscach wymagają kredytową), ale używają tylko paska, nie odczytają chipa na karcie. Żadnej kwoty nie blokowali. Polskie prawo jazdy. Sunpass w aucie za darmo, kilka dolarów opłaty tylko jeśli użyjesz. Odbiór w ciągu 20 sekund, zerknął na paliwo, pytanie czy są jakieś problemy i koniec. Auta nawet nie oglądał. Generalnie zero problemów poza tym, że nie chciał mi chipa odczytać na karcie (mówił, że nie mają takich czytników) i musiałem dać inną z aktywnym paskiem. Polecam economycarrentals i Alamo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 15 Sie 2019 22:54 

Rejestracja: 15 Sie 2019
Posty: 6
Cytuj:
Sunpass w aucie za darmo, kilka dolarów opłaty tylko jeśli użyjesz

jakie są koszty użycia Sunpassa? zamierzam zwiedzić Miami -> Key West -> Tampa -> Orlando -> Nasa i powrót do Miami. Z tego co znalazłem w internecie to opłaty za korzystanie z Sunpass są naliczane tylko w te dni w które się z nie korzysta + oczywiście opłata za przejazd drogą. Jakie u Ciebie były koszty korzystania z Sunpassa? Jest to koszt mniej więcej do 50 USD za cały wyjazd przykładowo 10-dniowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 16 Sie 2019 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Wszystko zależy od wypożyczalni. Podobno są takie, które kasują administrative fee (ok 25 USD) za każde odbicie na bramce.

Hertz kasował raz ok 25 USD + to co na bramkach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 16 Sie 2019 11:12 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Mnie w Alamo skasowali za sunpassa ok 2 tygodnie po powrocie. Pojawilo sie kilkanascie dolcow sciagniete z karty

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 16 Sie 2019 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2010
Posty: 92
Loty: 128
Kilometry: 216 022
Przede wszystkim są takie wypożyczalnie, które wyposażają klienta w SanPass a następnie liczą opłatę za każdy dzień wypożyczenia auta niezależnie od tego czy klient wjedzie na drogę płatną czy nie (czyli koszt płatnej autostrady to opłata - toll za autostradę + daily flat rate dla wypożyczalni). Do takich niefajnych firm należy Dollar. Ja mając w planach dwa przejazdy Florida's Turnpike odmówiłem SanPassa w wypożyczalni i samodzielnie kupiłem tę kartę w Publix. Generalnie polecam skorzystania z normalnej uczciwej wypożyczalni bo było z tym trochę zachodu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 16 Sie 2019 20:20 

Rejestracja: 15 Sie 2019
Posty: 6
Dzięki za informacje odnośnie wynajmu.
eszcze pytanie odnośnie rezerwacji przez rentalcars.com , czy poza podstawowym ubezpieczniem z wypożyczalni typu Alamo (bodajże jest to CDW ale nigdzie nie jest dokładnie napisane), czy warto brać dodatkowo ubezpieczenie od pośrednika typu rentalcars? czy to jest bardziej już wyzysk? Obstawiam że na miejscu w wypożyczalni mogą też chcieć jeszcze żebym dokupił jakiś wyższy pakiet ubezpieczenia?

Załączniki:
ubezpieczenie dodatkowe.png
ubezpieczenie dodatkowe.png [ 122.6 KiB | Obejrzany 1202 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 16 Sie 2019 20:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Sprawdzałeś economycarrentals. com?
Tam powinno być pełne ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 16 Sie 2019 21:25 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
A da sie sprawdzic jaka to wypozyczalnia?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 17 Sie 2019 08:44 

Rejestracja: 15 Sie 2019
Posty: 6
Cytuj:
A da sie sprawdzic jaka to wypozyczalnia?

Dobre pytanie, z tego co się orientuję to na economycarrentals bierze się w ciemno auto, nie jest napisane jaka wypożyczalnia, tylko są oceny o aucie więc jest ryzyko że można trafić na gorszą wypożyczalnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 17 Sie 2019 10:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Uważam, że na Florydzie nie ma złych sieciówek. Wszystkie są dobre.
Co to za różnica, z której weźmiesz auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 19 Sie 2019 22:44 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 68
Ja właśnie zarezerwowałem przez duńską stronę Alamo - było najtaniej. :) Zobaczymy za tydzień czy nie będzie problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 28 Sie 2019 09:30 

Rejestracja: 28 Sie 2019
Posty: 2
Cześć,
wybieram się w listopadzie do Miami na 19 dni, przeglądałem forum i chciałbym się was zapytać o opinie.
Padło na firmę alamo, auto będzie w wersji Standard przez pośrednika:
- car-hire ryanair (CDW, Theft, 3rd party insurance , ZERO Deductible za 2,166PLN + 302 PLN za Roadside Assistance oraz Wheels, Glass and Underside cover (ubezpieczenie do 14,000PLN)
- economyrentalcar (CDW, Theft. 3rd party insurance , ZERO Deductible za 2,257PLN w cene jest wliczone Wheels, Glass and Underside cover, nie ma natomiast Roadside Assistance

albo bezpośrednio u alamo
- alamo co uk (CDW,3rd party za 2,511 PLN). Nie ma natomiast wzmianki o Theft insurance a Roadside Assistance pewnie można dokupić na miejscu ~520PLN

Chcemy autem objechać całą floryde, planujemy zrobić około 3000km dlatego ze względu na Road Assistance które oferuje Ryanair ich oferta wygląda obiecująco.
Czy ta rezerwacja będzie bezpieczna? W sensie czy nie będzie problemu z realizacja vouchera w USA którą oferuje Ryanair?
Poniżej zdjęcia z rezerwacji Ryanair

Załączniki:
1.JPG
1.JPG [ 47.14 KiB | Obejrzany 1091 razy ]
2.JPG
2.JPG [ 65.35 KiB | Obejrzany 1091 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 30 Sie 2019 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Niedługo wybieram się na Florydę i planuję wypożyczyć samochód na kilka dni.
Wstępny wybór to jakiś SUV przez economycarrentals.com (jedziemy w 4 osoby + duże walizki więc dlatego SUV).
I kilka szybkich pytań
1. Czy w economycarrentals jest faktycznie pełne ubezpieczenie? Tak niby mi pokazuje przy moim samochodzie ale w internecie znalazłem sporo negatywnych opinii, że nie wiadomo jakie jest ubezpieczenie, jaki samochód, jaka wypożyczalnia?
2. Rezerwując samochód przez economycarrentals kiedy dowiaduje się przez jaką wypożyczalnię dostanę samochód i gdzie będzie jego miejsce odbioru? Od razu po dokonaniu rezerwacji czy też taka informacja przychodzi później?
3. Czy ten SunPass jest obowiązkowy? Będę jechał na trasie Miami-Key West-Miami-Orlando więc czy potrzebuje tego SunPassa? Nie mogą po prostu zapłacić na bramkach gotówką/kartą (Revolutem)?
4. Jak wygląda kwestia parkowania w ww. miejscach? Szczególnie interesuje mnie Miami (Downtown, ew. Miami Beach) - czy są tam jakieś darmowe parkingi a jeżeli tak to gdzie? Ewentualnie jakieś inne wskazówki na darmowe/tanie zaparkowanie samochodu na noc.
5. Też Wam nie działa obecnie wyszukiwarka na economycarrentals? :) Przy każdej próbie wyszukiwania wyskakuje mi obecnie: "We are sorry but there are no cars available for your requested location, date and time (...)".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 02 Wrz 2019 13:09 

Rejestracja: 28 Sie 2019
Posty: 2
-- 02 Wrz 2019 13:03 --

Co do wypożyczalni to wydaje mi się ze po prawej przed rezerwacja pokazuje ci w jakiej firmie będzie odbiór.
Co do parkowania w Miami Beach większość miejsc przy ulicy jest w strefie. Monza ściągnąć aplikacje na telefon podpiąć kartę i płacić za parkowanie. W Downtown jest możliwość zaparkowania na parkingach piętrowych wtedy cena przy dłuższym parkowaniu możne być lepsza niż parkowanie przy ulicy.
Załącznik:
Capture.JPG
Capture.JPG [ 63.36 KiB | Obejrzany 1014 razy ]


-- 02 Wrz 2019 13:09 --

Co do opłat za autostrady to polecam:
https://www.visitflorida.com/en-us/trav ... roads.html
http://floridasturnpike.com/TollCalc/index.htm#
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 29 Wrz 2019 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
To w końcu brać auto w ecr czy alamo? Jak jest z ubezpieczeniem? Ceny mam bardzo podobne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 30 Wrz 2019 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Jak podobne to bezpośrednio przez Alamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 30 Wrz 2019 18:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Akna napisał(a):
To w końcu brać auto w ecr czy alamo? Jak jest z ubezpieczeniem?

Odpowiedź jest w warunkach najmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 15 Paź 2019 12:25 

Rejestracja: 30 Kwi 2017
Posty: 21
W połowie listopada potrzebuję na dosłownie jeden dzień auta na Florydzie, na razie zarezerwowałam Mustanga cabrio przez Alamo- odbiór w biurze w Miami Beach (niedaleko noclegu). Teraz mam taką mam wątpliwość- czy do jazdy w warunkach listopadowych na Florydzie jest sens brać kabriolet czy z jakiś względów (pogodowych, hałasowych, etc.) bardziej komfortowo jest z rozłożonym dachem i wtedy to cabrio mija się trochę z celem? Trasa Miami Beach- Everglades- Fort Lauderdale- Sunrise- Beach, celuję w drogi bezpłatne.


Ostatnio edytowany przez Engram, 15 Paź 2019 14:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group