Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 31 Sty 2022 17:56 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
BOCIANXX napisał(a):
Cholera jednak nie zaryzykuję .... tym bardziej że na kilku amerykańskich piszą że generalnie CDP codes dzielą się na safe or not safe for use at counter ....
W każdym razie dzięki .
No to jestem już po odbiorze w MIA i zwrocie auta w FLL. Pierwszy raz sprawdzili mi uprawnienia do kodu zniżkowego korpo. Poprosił o badge, pokazałem mu maile i wystarczyło. Faktycznie aut w Miami na lotnisku dużo. Jeśli ceny są w stylu 55usd w ecr to luz. Ja jak patrzyłem kilka miesięcy temu to żadna wyszukiwarka wtedy na okres styczeń/luty nie pokazywała ceny niższej niż ponad 4tys zł za 12 dni a na korpo zniżce było 1900zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#102 PostWysłany: 05 Lut 2022 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
@KKL Zdjęcie badge'a wystarczy? Nie chce mi się targać jeszcze jednej rzeczy, o której w dodatku trzeba pamiętać żeby zabrać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 13 Lut 2022 08:58 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Myślę, że zdjęcie wystarczy. Ja po prostu otworzyłem korpo-maila w telefonie i też było ok. Dla porównania na Kostaryce też użyłem korpo zniżki w National i tu nikt o nic nie pytał. Jak tydzień później brałem auto w Orlando to też nikt nie pytał.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japończyk lubi ten post.
Japończyk uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 04 Kwi 2022 13:28 

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 18
Planuje wypożyczenie na 6 dni w maju (24-30). Przeglądam sobie różne porównywarki cen i znalazłem ciekawą ofertę od nich:
https://www.google.pl/maps/place/Americ ... 80.2488659
ktoś korzystał z ich usług?

Zarówno na Googlu jak i DiscoverCars maja dobre oceny.

Jest jakiś dobry moment na wypożyczenie auta by mieć lepszą cenę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 04 Kwi 2022 13:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
To naprawdę dobre ceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 04 Kwi 2022 13:53 

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 18
Samochód typu Nissan Sentra, na 6 dni za 1355 zł (według DiscoverCars).
Dodatkowo pełne ubezpieczenie 30 zł za dzień.

Widziałem też tańsze opcje, ale wypożyczalnie miały średnie opinie. Rok temu w Meksyku wypożyczałem z Alamo, ale teraz na ten okres ceny zaczynają się powyżej 2000 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 04 Kwi 2022 14:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Widzisz gdzieś OWU?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 04 Kwi 2022 14:21 

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 18
W uproszczonej formie jest Rental Conditions, ale bardzo ograniczony opis. Poszukam jeszcze może na innych stronach czegoś lepszego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 18 Lip 2022 09:19 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 26
Szukam samochodu - odbiór i zwrot lotnisko w Miami. W planach wycieczka do Orlando (Disney) oraz do Key West, także pewnie będzie trochę jazdy drogami płatnymi. 4 osoby, dwie duże walizki i 4 bagaże podręczne, także raczej większy SUV. Będzie dodatkowy kierowca. Odbiór i zwrot sobota-sobota (8 dni). 2 noclegi w Orlando, 2 w Key West, 3 w Miami. Czytałem, że parking w Miami jest drogi, ale to będę jeszcze sprawdzał.

Przejrzałem kilka ofert i największą zagwozdkę mam z ubezpieczeniem, bo tych opcji jest mnóstwo.

1. Europcar

Ze zniżką Accor (all classic) wychodzi DODGE JOURNEY 2.4 za 505 USD, w tym jest jakieś ubezpieczenie i drugi kierowca. Poniżej wrzucam ich warunki - czy coś powinienem tutaj jeszcze dobrać?

Spojrzałem na zdjęcia na YT, to auto ma wielki bagażnik także nie powinno być problemu ze zmieszczeniem się.

2. Alamo

Ford Edge, teoretycznie podobny wymiarami. Po dodaniu SLI/SLP (to co w Europcar) i drugiego kierowcy wychodzi 625 USD, trochę drogo.

3. Kayak

Jeep Grand Cherokee z saferide (niby spoko opinie z Google) z dodatkowym kierowcą i ubezpieczeniem wychodzi 2330.32 zł. Ale chyba wolałbym wziąć z wypożyczalni o której wcześniej tutaj rozmawialiście.

4. Avis/Budget

Po dodaniu opcji wychodzi ponad 600 USD za auto podobnej klasy.

Tak więc brać europcar czy coś jeszcze kombinować?

Załączniki:
Zrzut ekranu 2022-07-18 o 08.35.24.png
Zrzut ekranu 2022-07-18 o 08.35.24.png [ 42.62 KiB | Obejrzany 1905 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 18 Lip 2022 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@Pan_Krzysztof jeśłi chodzi o Alamo to sprawdź cenę na alamo.ie. Jak rezerwowałem na zachodnim wybrzeżu to było dużo taniej no i w podstawowej cenie jest wliczone extended protection
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 19 Lip 2022 22:59 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 26
Oszukani napisał(a):
@Pan_Krzysztof jeśłi chodzi o Alamo to sprawdź cenę na alamo.ie. Jak rezerwowałem na zachodnim wybrzeżu to było dużo taniej no i w podstawowej cenie jest wliczone extended protection


Po dodaniu kierowcy wychodzi ponad 600 dolarów, także europcar chyba będzie moim wyborem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 02 Sie 2022 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Jak by ktoś miał nadzieję na wypożyczenie fajnego samochodu w Hertzu w Miami w ramach Ultimate Choice, to tak wygląda alejka z samochodami do wyboru dla tych co mają status "Five Star". Samochodów ZERO. W tle alejka dla Goldów - stały ze 4 sztuki, bez rewelacji. President's Circle też wyczyszczony, pojedyncze sztuki się ostały.
Jedynie na stanowiskach gdzie są rezerwowane już konkretne klasy (za sporo większe pieniądze) samochody były.
Załącznik:
HertzFiveStar.JPG
HertzFiveStar.JPG [ 297.69 KiB | Obejrzany 1732 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 02 Sie 2022 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Pan_Krzysztof napisał(a):
Szukam samochodu - odbiór i zwrot lotnisko w Miami. W planach wycieczka do Orlando (Disney) oraz do Key West, także pewnie będzie trochę jazdy drogami płatnymi. 4 osoby, dwie duże walizki i 4 bagaże podręczne, także raczej większy SUV.

Zobacz sobie przez tego linka w Alamo - z pełnym ubezpieczeniem (we wrześniu wychodzi 362 euro za SUVa typu Rogue, Tucson, Escape i 400 euro za standardowego SUVa typu Edge), dodatkowy kierowca w postaci żony/partnerki jest w Alamo gratis:
https://www.alamo.de/de/mietwagen-angeb ... ecial.html

To najtańszy wynajem Alamo jaki znalazłem (przez powyższego linka).
Trochę zastanawia zapis u dołu po niemiecku (ponoć dotyczy tylko mieszkańców UK... ;) ) ale nie przejmowałbym się tym (sam tak zarezerwowałem - oferta jest tańsza niż bezpośrednio na Alamo.co.uk).
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
mordek uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 16 Sie 2022 09:06 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 26
Mam rezerwację Europcar (na miejscu Fox), w warunkach czytam że wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Wie ktoś jak to jest w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 16 Sie 2022 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Polskie prawo jazdy jest wystarczające do wypożyczenia samochodu. Jest to ustalone na podstawie Konwencji Genewskiej. Każdy stan może mieć własne obostrzenia w tym temacie ale kojarzę, że międzynarodowe jest wymagane tylko w New Jersey
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#116 PostWysłany: 16 Sie 2022 13:27 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Poczytaj sobie komentarze o FOX na googlu. Ja zrezygnowalem po przeczytaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pan_Krzysztof lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 16 Sie 2022 16:51 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 26
brzemia napisał(a):
Poczytaj sobie komentarze o FOX na googlu. Ja zrezygnowalem po przeczytaniu.


Poczytałem i zrobiłem to samo, zabookowałem Sixta przez ECR, wyszło tylko trochę drożej a jednak raczej święty spokój w cenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 16 Sie 2022 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Pan_Krzysztof napisał(a):
Mam rezerwację Europcar (na miejscu Fox), w warunkach czytam że wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Wie ktoś jak to jest w praktyce?
Wypożyczyłem w Fox via Europcar w MIA i nie było problemów. Polskie prawko starczyło. Nie miałem międzynarodowego.
W MIA trzeba iść do miejsca gdzie jest autobus FOX Car Rental. On zawozi do wypożyczalni która jest w bocznej uliczce obok lotniska. Wygląda z zewnątrz słabo, ale wszystko było ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 08 Lis 2022 19:38 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 325
niebieski
Wyskoczył mi niespodziewany wyjazd na Florydę. I to już za tydzień, więc szukam auta. W Kayaku na pierwszym miejscu pokazuje pośrednika Discover Cars, który "wynajmuje" auta Corpusa Rent a car lub Americars Ren a car. Do czego dążę? W USA nigdy nie byłem, a ostatni raz auto wypożyczałem w Kanadzie w 2019r. Tam w Avis z ubezpieczeniem płaciłem ok. 50 CAD za dobę. Czy ceny tak poszły w górę? Czy korzystał ktoś z tego pośrednika (Discover Cars)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 02 Sty 2023 17:47 

Rejestracja: 02 Sty 2023
Posty: 1
Witam

Mam zarezerwowany samochód na lotnisku w Miami. Godzinę odbioru wprowadziłem na godzinę po planowanym lądowaniu. W voucherze mam zapisane że odebrać mam samochód o konkretnej godzinie. Wypożyczalnia to Alamo poprzez Economy Car Rentals. Jak wygląda rzeczywistość? Znajomi mówili że formalności "wejściowe" do USA powinniśmy spokojnie ogarnąć w tą godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group