Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Paź 2013 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Witam,

planuję krótki trip do Włoch połączony z wypadem na mecz zielonogórskich koszykarzy w Sienie (po drodze spacer po Florencji) Chciałbym zabrać rodziców, czasu będzie mało i w związku z tym niezbędne mi będzie auto - odbiór na lotnisku w Bologna a zwrot w Rzymie. I tu prośba do osób znających temat. Jakie koszta mnie czekają? Co z tym ubezpieczeniem i wkładem własnym? Widzę jakieś 1200 euro - ściągną mi je z karty?? Generalnie proszę o wytłumaczenie jak krowie na rowie :)

Znalazłem coś takiego (wyczytałem na forum, że na tej stronie nie mam dodatkowych oplat za zdanie auta w innym miejscu niż pobranie)

http://www.economycarrentals.com/Carsel ... 114&l50=10

Dziękuje bardzo.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gregggor, 28 Paź 2013 12:42, edytowano w sumie 1 raz
Temat przeniesiony do właściwego działu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 28 Paź 2013 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Nawet jeśli nie lecisz FR, sprawdź jeszcze ceny wypożyczenia na stronie hertz4ryanair.com (o ile chcesz oddawać auto na lotnisku Ciampino) - mogą być korzystniejsze niż podanej przez Ciebie stronie.

W cenę zazwyczaj wliczone jest ubezpieczenie CDW (twoja odpowiedzialność za auto jest ograniczona do określonej kwoty, np. 1200 eur jak u Ciebie). Jeśli chcesz, może dokupić pełne ubezpieczenie (no excess / SuperCover) i wówczas nie odpowiadasz za żadne uszkodzenia... tyle że pełne ubezpieczenie kosztuje najczęściej więcej niż sam wynajem.

A tego 1200 eur nie pobierają z konta, tylko blokują taką kwotę na karcie (na wyciągu z karty kredytowej możesz to sprawdzić w pozycji "blokady") - po zdaniu auta blokada jest zdejmowana albo od razu albo w ciągu kilku dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Paź 2013 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Dzięki. Gregggor. Hmm, sprawdziłem i np. z a focusa pokazuje mi cenę 39e. To możliwe? Nie ma tu jakiś kruczków? I jak z paliwem w tym przypadku? Mógłbyś rzucić okiem

https://www.hertz4ryanair.com/extras.as ... &PrePaid=y

Znalazłem jeszcze coś takiego ale jest sporo drożej

http://www.carhiredetective.com/index.p ... ID=PL#book

I jeszcze dopytam: jeśli mi zablokują te 1200e na karcie, to znaczy ze jesli mam limit 5000PLN to w praktce nie bede mógł z karty korzystać???
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Paź 2013 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Hertz to międzynarodowa sieciówka, można im zaufać ;) Z podanego przez Ciebie linku nie jestem w stanie nic sprawdzić, ale ceny ok. 20 Eur/dzień wcale by mnie nie zdziwiły (ubezpieczenie tylko CDW). Paliwo standardowo - dostajesz z pełnym bakiem, oddajesz z pełnym.

1200 eur blokady odejmuje się od salda i zostajesz z pomniejszonymi "dostępnymi środkami". Przy 5000zł limitu w karcie i aktualnym kursie EUR/PLN obawiam się, że w ogóle może Ci nic nie zostać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Paź 2013 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Dobra, to jeszcze dla pewności :)

Czyli jeśli stłuczka będzie z mojej winy, to szkoda będzie usuwana z mojej blokady, tak? A jeśli wina będzie drugiego uczestnika? No i co w przypadku (odpukać!) szkody wyższej niż ta blokada?? Generalnie polecasz wykupywać to dodatkowe ubezp czy praktyka jest inna? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Paź 2013 14:14 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Shaq napisał(a):
Dzięki. Gregggor. Hmm, sprawdziłem i np. z a focusa pokazuje mi cenę 39e. To możliwe? Nie ma tu jakiś kruczków? I jak z paliwem w tym przypadku? Mógłbyś rzucić okiem

https://www.hertz4ryanair.com/extras.as ... &PrePaid=y

Znalazłem jeszcze coś takiego ale jest sporo drożej

http://www.carhiredetective.com/index.p ... ID=PL#book

I jeszcze dopytam: jeśli mi zablokują te 1200e na karcie, to znaczy ze jesli mam limit 5000PLN to w praktce nie bede mógł z karty korzystać???


Dwa tygodnie temu brałem na lotnisku w Bari przez hertz4ryanair Focusa za 85pln a później przedłużałem na kolejne dwa dni za 141zł./2 dni. (zwrot był w tym samym miejscu). Na karcie zablokowali mi 200 euro. Ważne jest to, że chcieli tę samą kartę, którą opłacałem rezerwację (dałem im inną, również kredytową i również na moje Nazwisko, ponieważ myślałem, że zablokują mi ok 1000 euro a na tej, którą płaciłem już nie było takiej kwoty, jednak chcieli tę, którą opłaciłem rezerwację). Nie drążyłem tematu bo jak usłyszałem, że tylko 200 euro zablokują to wiedziałem, że mogę im dać tę kartę, ale lepiej wiedzieć, że może to być istotne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Paź 2013 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
OK, a jak się wykupi to dodatkowe ubezpieczenie Super Cover to też ściągają coś z karty?? No i czy warto z Waszego doświadczenia? Mi pokazuje 25e za dzień (własnie też za focusa)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Paź 2013 14:40 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Shaq napisał(a):
Dobra, to jeszcze dla pewności :)

Czyli jeśli stłuczka będzie z mojej winy, to szkoda będzie usuwana z mojej blokady, tak? A jeśli wina będzie drugiego uczestnika? No i co w przypadku (odpukać!) szkody wyższej niż ta blokada?? Generalnie polecasz wykupywać to dodatkowe ubezp czy praktyka jest inna? :)


Nie ważne ile będzie blokady, jak będzie szkoda to ściągną Ci z karty nawet i 1500 euro. I nie masz co liczyć we Włoszech na szkodę drugiego uczestnika :lol: Tam policja nie zajmuje się takimi przyziemnymi sprawami jak ustalanie czyja jest wina. I wiem to niestety z własnego doświadczenia. Zajmują się tym ubezpieczalnie a w sytuacji gdy sprawca będzie twierdził, że to Twoja wina (a we Włoszech to norma) to pozostaje tylko sąd.
Możesz wykupić ubezpieczenie bezpośrednio w firmie w której wypożyczasz samochód (ale jest drogie i będzie pewnie kosztowało drugie tyle co wypożyczenie) albo tak jak ja w jakiejś firmie, która oferuje takie ubezpieczenia, np.:

http://www.worldwideinsure.com/car-hire ... urance.php

Za 3 dni ubezpieczenia (minimalny okres) zapłaciłem 6,75 funta. Niestety w takiej opcji firma wypożyczająca i tak obciąży Twoją kartę w razie szkody, ale firma ubezpieczeniowa Ci to zrefunduje - przynajmniej teoretycznie bo takiej szkody nie miałem i tutaj musiałby się wypowiedzieć ktoś kto ten temat już miał nieprzyjemność przerabiać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Paź 2013 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
No 6,75 funta to nie są duże pieniądze, więc warto wykupić. Pytanie w takim razie, przed czym chroni ubezpieczenie CDW które jest w cenie wynajmu??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Paź 2013 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Shaq napisał(a):
No 6,75 funta to nie są duże pieniądze, więc warto wykupić. Pytanie w takim razie, przed czym chroni ubezpieczenie CDW które jest w cenie wynajmu??

Mając CDW odpowiadasz tylko do określonej kwoty ("excess"), w Twoim przypadku do 1200 EUR. Upraszczając - jeśli np. zaparkujesz nad urwiskiem, nie zaciągniesz hamulca ręcznego, a samochód zjedzie w dół urwiska i roztrzaska się na skałach, nie będziesz odpowiadał za całą wartość samochodu (powiedzmy EUR 10.000) tylko do kwoty excess (EUR 1.200).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Paź 2013 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
OK, a przykładowo stuknąłem gdzieś w kogoś i szkodę wyceniono na 300 euro, to płacę 300 euro? A gdy wykupię dodatkowe ubezpieczenie, to ono pokrywa tą kwotę, tak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group