Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Wrz 2012 16:35 

Witajcie.

Zapytam może ktoś się spotkał..

Czy na Ibizie jest możliwość wypożyczenia samochodu bez posiadania karty kredytowej ?
Czy ktoś z was mógłby polecić jakąś sprawdzoną wypożyczalnie?

pozdrawiam
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 27 Wrz 2012 16:52 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Np. Goldcar - Kwestia na jakich warunkach.

Np. Goldcar dało radę - tylko wówczas obligatoryjne ubezpieczenie full - poza tym bez problemu - kilka osób przy mnie odbierały samochody z kartami debetowymi do zapłaty.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Wrz 2012 17:12 

na goldcar.es znalazłem w FAQ taki puntk:

Cytuj:
¿Puedo realizar el pago del contrato de alquiler con tarjeta de débito?

No.


po wklepaniu w translator (nie można dokonywać płatności kartami debetowymi)
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Wrz 2012 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
Z reguły jest tak że Wypukła = kredytowa. Ja wypożyczałem w Pizie ostatnio auto, pisało że potrzebna kredytowa (nie mam takiej :D), wziąłem z Alior Sync wypukłą (zwykłą debetową) i przeszło bez problemu ;) Wypożyczalnia Avis.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Wrz 2012 17:42 

Już mało czasu zostało na wyrobienie takowej z Alior bo za 2 tyg lecę. Mam kredytówkę ale na innego członka rodziny, który nie leci i też nie przejdzie bo wg. reuglaminu musi się zgadzać z danymi kierowcy (prawo jazdy)
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Wrz 2012 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
Kredytówka z innymi danymi nie przejdzie (nawet jak jest to samo nazwisko a inne imię). Może zdążysz wyrobić z aliora, czeka się około tygodnia ;) a jeszcze możesz zgarnać 50zł za założenie konta: http://bankierstarter.pl/?kampania=mailing_payu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Wrz 2012 18:13 

Czyli powiedzmy tak:

1 Zakładam konto Alor - dostaje kartę
2 Później płacę za auto (trzeba tą kartą Aliora czy mogę inną?)
3 Mogę po wszystkim (po powrocie) zamknąć bezproblemowo rachunek Alior ?
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Wrz 2012 12:41 

Odświeżam, sytuacja wygląda tak:

Do wyjazdu będe miał swoją kredytówkę więc na miejscu nie powinnio być problemów ze sprawdzeniem zgodności danych na kredytówce i prawo jazdy.

Pytanie: Czy mogę teraz inną kartą kredytową zapłacić za auto zanim przyjdzie moja ?
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Wrz 2012 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Wrz 2012 03:40 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 275
Kilometry: 559 446
Rowerzysto, a wybrałeś już skąd będziesz wypożyczać samochód? Lecę na Majorkę za tydzień i dalej nie wiem skąd wypożyczyć i czy moja debetówka przejdzie :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Wrz 2012 10:10 

kolega JIK polecił mi sprawdzoną stronke http://www.doyouspain.com - ceny duzo lepsze niz w innych wypozyczalniach ale tez mam problem z karta i cos bede musial wykombinowac
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Wrz 2012 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Można jeszcze pomyśleć o wyrobieniu karty do konta walutowego. Konto w WBK (sam tutaj mam) jest bezpłatne i przez pierwszy rok karta jest za free (każdy kolejny rok - 10€), ale co ważne jest wypukła i mi osobiście 2x przeszło wypożyczanie tą kartą. Dodatkowo możną przelać sobie kasę na tę kartę i płacić na miejscu np za zakupy ;)

Co do wypożyczalni- brałem na Majorce z RecordGo i cena była naprawdę bardzo korzystna- polecam sprawdzić, a w dodatku dostałem auto z przebieg 3tys. km, więc pachniało jeszcze nowością ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Wrz 2012 19:50 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Właśnie wróciłem z Hiszpanii. Przed wyjazdem też miałem obawy co do karty, bo kredytówki nie posiadam, a w warunkach napisane jest, że niby trzeba ją mieć.
Mam kartę debetową Inteligo Paypass i żadnych problemów nie było.
Wypożyczalnia Automotive Cars - oddział w Alicante.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Paź 2012 12:26 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 275
Kilometry: 559 446
Już się dowiedziałam, że trzeba zadzwonić do pośredników z doyouspain i powiedzieć, że nie ma się kredytówki, wtedy przechodzi, można zapłacić zwykłą debetówką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Paź 2012 16:54 

Rezerwowałem samochód z pośrednika - doyouspain.com na Ibizę na 5 dni i tak:

trafilem na firmę GOLDCAR

1. Cena samochodu klasy A (przy płatności po przylocie 53,25€)
2. Ubezpieczenie - pytałem o opcje jakie są dostępne niestety na Ibizie mają tylko dwie opcje do wyboru albo full ubezpieczenie (cena 61€) albo blokada na karcie w wysokości 600€
3. Kosztów tankowania pełnego baku nie podali ale w internecie znalazłem informację, że jest to przedział 40€ - 120€ (a zazwyczaj wychodzi około 75-80€)

podsumowywując - 53,25 + 61 + 80 = prawie 195€ = niecałe 830 zł!!

cena za ubezpieczenie powala na kolana 61€ za 4 dni to stanowczo za dużo .... czy ktoś z was mógłby polecić jakąś wypożyczalnie na Ibizie ? pozdrawiam
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Paź 2012 23:00 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 18
Loty: 66
Kilometry: 140 308
Witam,
niedługo wybieram się na Gran Canarie i chciałbym tam wypożyczyć samochód. Czy ktoś korzystał już ze strony rentalcars.com? Bezproblemowo?
No i kolejna sprawa to oczywiście karta kredytowa, której nie posiadam... Jeśli rezerwacji dokonam kartą debetową to czy mogę potem na miejscu uiścić opłatę w gotówce? I ewentualnie podać kartę debetową jako zabezpieczenie dla wypożyczalni?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Paź 2012 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
Sativa465, na Kanarach tylko http://www.cicar.com
Nie wiem, jak z debetówką w ich przypadku, zawsze płaciłem kredytówką.
I uwaga praktyczna - na GC weź poprawkę na czas przeprawy przez zachodnią część wyspy, zarezerwuj więcej czasu na samą jazdę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Sie 2013 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2012
Posty: 150
Loty: 16
Kilometry: 20 944
I jak wkoncu jest z debetówkami Synca? przechodzą bez problemu na doyouspain? jesli zaplace z góry to musze coś jeszcze zostawiać na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Sie 2013 17:17 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Na doyouspain bez problemu przechodzi karta debetowa. Na miejscu jednak często żeby uniknąć depozytu na karcie kredytowej należy wykupić ubezpieczenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Sie 2013 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
W wielu firmach przechodza debetowki, jednak na koncie musi byc wystaraczajaca kwota na kaucje, ktora jest blokowana. (hertz w holandi np. blokuje 800euro).
Warto to wziasc pod uwage po zarezerwowac moze i sie uda (czesto pobierana jest tylko zaliczka), ale dopiero w momencie odebrania samochodu jest robiona blokada, i wtedy mozemy zostac zaskoczeni.

Mi w PL hertz powiedzieli ze musi byc kredytowa i nie ma innej opcji, zadzownilem do Szwedzkiego (lecialem do Malme), i tam pani powiedziala mi ze nalezy sprobowac, i nie ma wymogu zeby to byla kredy kredytowa.. przeszla rowniez z synca
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group