Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Lis 2014 00:21 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Przegladajac oferte doyouspain w Gironie (7-10 grudnia), widze najtansze samochody za 3.95€ za calosc... jakis blad? cos ciezko mi uwierzyc w te ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#22 PostWysłany: 11 Maj 2015 11:16 

Rejestracja: 06 Maj 2015
Posty: 5
Witam, odkopie ten temat.
Mam pytanie odnosnie firmy Firefly (Hertz?) i Goldcar na lotnisku w Gironie. Wg regulaminow z tych firm, nie ma mozliwosci uzycia karty debetowej? Czy jednak jest mozliwosc wynajmu auta na taka karte (mastercard paypass)? Rozumiem ze musze wykupic pelne ubezpieczenie (musze?) i spodziewac na koncie blokady kilkuset euro? (chce wynajac cos malego, np. Opel Corsa). Czy jest tu ktos, kto wie jak to wyglada w praktyce?
Dodam, ze rezerwacja online (z podaniem numeru karty i innych danych jest weryfikowana pozytywnie), tylko na miejscu na lotnisku nie chcialbym sie zdziwic...
Czytalem poprzednie watki tego tematu, lecz sa one z poprzedniego roku, dlatego chcialbym sie upewnic jak to wyglada w chwili obecnej. Dzieki za wszelkie odpowiedzi

Drugie pytanie tak przy okazji, byc moze ktos wie, kto juz wynajmowal auto w Goldcar. Na stronie Goldcar na lotnisku w Gironie jest napisane ze biuro czynne jest w godzinach 06:00-01:00. Lecz gdy chce wynajac auto od 23:45 (bo mniej wiecej o tej porze laduje w Gironie) do 23:45 innego dnia, to dolicza mi +40eur za pozne godziny wynajmu. Ale to troche dziwne skoro wypozyczalnia jest otwarta w tych godzinach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Wrz 2015 23:40 

Rejestracja: 11 Maj 2011
Posty: 58
Panowie i Panie,
Sytuacja z dziś. Nie udało mi się wypozyczyć samochodu na lotnisku w bergamo przy użyciu karty Alior (wypukłej).
Jak historię pozostałych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Lis 2016 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2016
Posty: 10
stachu napisał(a):
Panowie i Panie,
Sytuacja z dziś. Nie udało mi się wypozyczyć samochodu na lotnisku w bergamo przy użyciu karty Alior (wypukłej).
Jak historię pozostałych?

pamiętasz może czy miałeś wystarczającą kwotę na pokrycie kaucji na koncie?
nie przeszła w ich systemie, czy nawet nie spróbowali dokonać płatności?
informowałeś obsługę, że masz debetową, czy po prostu im dałeś kartę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Lis 2016 17:52 

Rejestracja: 11 Maj 2011
Posty: 58
Miałem wystarczającą kwotę na koncie.
Nikt nie spróbował karty, każdy sprawdzał typ i odrzucał. Ostatecznie następnego dnia karta została przyjęta (bez sprawdzania) i zaakceptowano transakcję w firmie InterRent w Bergamo APT.
Góra
 Profil Relacje PM off
cameltoe lubi ten post.
cameltoe uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 20 Lis 2016 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2016
Posty: 10
stachu napisał(a):
Miałem wystarczającą kwotę na koncie.
Nikt nie spróbował karty, każdy sprawdzał typ i odrzucał. Ostatecznie następnego dnia karta została przyjęta (bez sprawdzania) i zaakceptowano transakcję w firmie InterRent w Bergamo APT.

ok, dzięki za odpowiedź. czyli ogólnie rzecz biorąc zakładam, że wszędzie można płacić debetówką, o ile obsługa się nie połapie jaki jest rodzaj karty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 20 Lis 2016 18:29 

Rejestracja: 11 Maj 2011
Posty: 58
tak, chociaż jest to bardzo ryzykowne by kredytówki nie mieć. Ja obszedłem poprzedniego dnia wszystkie rentale i wszędzie był odrzut.
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off
cameltoe lubi ten post.
cameltoe uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 20 Lis 2016 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2016
Posty: 10
stachu napisał(a):
tak, chociaż jest to bardzo ryzykowne by kredytówki nie mieć. Ja obszedłem poprzedniego dnia wszystkie rentale i wszędzie był odrzut.
Powodzenia

Dzięki :)

obecnie mam 4 różne debetówki, na 3 z nich napisane jest 'debit' w widocznym miejscu (2 na przedzie, 1 z tyłu), na czwartej tylko małym, hologramowym, startym już druczkiem widać kawałek napisu, który równie dobrze można zinterpretować jako 'credit'.

mam nadzieję, że obsługa patrzy tylko na wizerunek karty i na tej podstawie ją odrzuca, bo elektronicznie wątpie żeby nie było możliwości ściągnięcia pieniędzy tak jak na kredytówce.

W każdym razie nie mam wyjścia, bo kredytówki nigdzie w 3 dni nie wyrobię bez stałego dochodu. Ryzykuję tylko 60zł za wynajem (2dni), plan B zakłada komunikację miejską :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Lis 2016 19:00 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Nie ma znaczenia, że nie ma napisane "debit". System rozpozna, że to karta debetowa m. in. po numerach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Lis 2016 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2016
Posty: 10
Manuel napisał(a):
Nie ma znaczenia, że nie ma napisane "debit". System rozpozna, że to karta debetowa m. in. po numerach.

czyli jak Ty próbowałeś wynająć, to w punkcie obsługi klienta za każdym razem wkładali kartę do terminala i dopiero wtedy odrzucało płatność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Lis 2016 03:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2016
Posty: 10
w ogóle znalazłem stronę, która po numerze karty pokazuje ci informacje o niej. mam same debetówki, ale jedną wykrywa jako Credit card (z t-mobile, dawnego alior sync)

masz może jeszcze tę kartę, którą płaciłeś wtedy? ciekaw jestem, czy wykrywa ją jako debetowa czy jako kredytowa.


na stronie podajesz tylko numer karty i nic wiecej (sprawdza konfiguracje i zapis cyfr), wiec jest bezpieczna
https://www.bincodes.com/creditcard-checker/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Lis 2016 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2016
Posty: 10
dobra, sprawa wyglada tak, ze czlowiek z obslugi zobaczyl napis 'debit' i nawet nie probowal technicznie uzyc karty. gdybym dał kartę ze zdrapanym napisem 'debit', to zapewne by przeszla, bo z tego co sie dowiedzialem, to karta kredytowa rozpoznawana jest na podstawie kodu BIN (pierwsze 5 czy tam 6 cyfr karty)i moją rozpoznaje jako kredytowa (karta t-mobile uslugi bankowe). druga sprawa, to że i tak nie miałbym 600 euro na kaucję.

co do firefly car hire (samochod odbieralem w biurze hertza):
*przy platnosci kredytówką chcieli tylko 600 euro kaucji
*przy platnosci debetówką obowiązkowe full insurance + podatki, opcja paliwa full-empty (na 3 dni za forda focusa wyszlo 110 euro + 50 za paliwo, z czego za paliwo mają mi zwrócić 12 euro za niewykorzystane). Człowiek z obsługi powiedział też, że zablokują mi 200 euro kaucji, ale nie zrobili tego. Może dlatego, że już nie miałem 200 euro kiedy zapłaciłem za ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Lis 2016 19:17 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
strona do zweryfikowania jak bedzie widziana wasza karta przez terminal, podajecie TYLKO 6 pierwszych cyfr karty.

https://binlists.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group