Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Paź 2018 00:19 

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 90 910
Czesc wszystkim,

Mam do Was zapytanie, bo jestem troche zmieszana i nie wiem co powinnam zrobic w zaistnialej sytuacji.

Otoz w sierpniu wypozyczalam auto w BGY, na 2 dni (odbior sobota rano, zwrot niedziela wieczorem). Nie bralam ubezpieczenia, zablokowali mi na karcie 700€ i powiedzieli, ze jak wszystko z samochodem bedzie OK, to w ciagu 7 dni od oddania ta kwote odblokuja i tak tez sie stalo. (auto wypozyczone przez ryanair -> dollar / thriffty / hertz)
Ale historia sie nie skonczyla. W ubiegly poniedzialek (8.10, czyli 8 tygodni po oddaniu samochodu) dostalam 'damage claim' za rzekome uszkodzenie zamka w drzwiach kierowcy i informacje, ze obciaza moja karte w ciagu 7 dni. Niestety nie zrobilam zdjec pojazdu 'po', a na parkingu nie bylo nikogo, z kim moglam obejsc samochod i odnotowac szkody. Kluczyki oddawalam w budynku lotniska i tam pani mnie jeszcze raz zapewniala ze jesli wszystko bedzie ok to odblokuja mi pieniadze na karcie.
Po otrzymaniu damage claim wyslalam do Hertz prosbe o oryginalne zdjecia (bo to, co przyslali, jest w PDF, wiec moglo byc zrobione w kazdym innym momencie; tak samo usterke mogli 'domalowac' na papierze ze zwrotu pojazdu), poniewaz nie przypominam sobie zadnych szkod. Cisza. Caly tydzien siedzialam jak na szpilkach i sprawdzalam czy to juz pobrali mi pieniadze z konta. W poniedzialek (16.10.) dostalam kolejna wiadomosc, wzbogacona o szczegoly dotyczace platnosci - numer konta, druki. Nigdzie nie ma informacji, w jakim czasie powinnam tej platnosci dokonac i jakie sa konsekwencje, jesli tego nie zrobie.

Dodam, ze samochod parkowalam w bezpiecznych miejscach, wiec jest naprawde nikle prawdopodobienstwo, ze ta usterka wystapila podczas mojego najmu. Zdjecie wyslane przez Hertz prezentuje klamke i 'przekrecony' zamek oraz potezna ryse, ktora nie moglaby umknac niczyjej uwadze, natomiast o rysie nic nie jest przez wypozyczalnie wspomniane.

Nie wiem, czy maja prawo ubiegac sie o zaplate za szkode po niemalze 2 miesiacach od zdarzenia? Nie moge znalezc takich zapisow w regulaminie.

Z gory dziekuje Wam za porady i opinie.

Prosze sie powstrzymac od komentarzy typu: czemu nie zrobilas zdjec po oddaniu, przeciez takie rzeczy to podstawa.
Zawsze to przy oddawaniu sprawdzalam samochod z przedstawicielem wypozyczalni. Nastepnym razem bede rozsadniejsza i bede robic zdjecia wszystkiego, niewazne czy z pracownikiem czy bez.
(i przepraszam z brak polskich znakow)

Załączniki:
damage_bgy.jpg
damage_bgy.jpg [ 124.25 KiB | Obejrzany 2386 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 18 Paź 2018 00:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
Nie wiem, czy maja prawo ubiegac sie o zaplate za szkode po niemalze 2 miesiacach od zdarzenia?

Tak, mają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Paź 2018 09:40 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
nic nigdzie nie płać, ani nie przelewaj! Jak im przelejesz kasę na konto to tak jakbyś się przyznała do winy.

po to mają nr twojej karty kredytowej, żeby z niej ściągnąć kasę, jeśli uznają że to ty bez żadnej wątpliwości rzeczywiście zawiniłaś.

skoro jeszcze nie ściągnęli kasy to być może jednak boją się komplikacji bo w przypadku ściągnięcia z karty możesz wystąpić do swojego banku o chrgeback i wtedy to wypożyczalnia musie się przepychać z bankiem i udowadniać swoją rację. A w przypadku przelewu - dupa blada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Paź 2018 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Zablokuj kartę.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Paź 2018 18:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Blokada karty nie ma sensu, bo nic nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Paź 2018 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@boots
Wiem, że teoretycznie nic nie da ale wyobraź sobie, że są ludzie którym blokada coś dała...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Paź 2018 18:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Co najwyżej chwilę dobrego samopoczucia i złudzeń. ;-)
Obciążony zostanie rachunek karty, a nie karta. Obciążony, bo zawarcie umowy nastąpiło w okresie aktywności karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Paź 2018 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@boots
Znam przypadki, że blokowanie karty uniemożliwiło ściągniecie kasy.
Po za tym, jak kasę blokują na karcie to po jakimś czasie on jest automatycznie zwalniana i jak chcą ją ponownie obciążyć to znów muszą prosić o kartę(albo może nie chce im się tego robić w inny, trudniejszy sposób).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Paź 2018 18:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Procedura obciążania nie wymaga oglądania karty. Wszystkie potrzebne dane wypożyczalnia już posiada.

BTW - mnie nawet opowiadano o przypadkach, gdy płyta CD przy lusterku auta uchroniła przed mandatem za przekroczenie prędkości. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Paź 2018 21:51 

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 90 910
Dzieki za wszystkie porady :)
Karty nie zablokowalam i nawet to mi przez mysl nie przeszlo, bo uzywam na codzien. Musialabym raczej zamowic nowa, zeby to mialo jakikolwiek sens (wtedy bedzie miala inny numer cvv i ewentualne transakcje moglyby nie przejsc?). W kazdym razie - to karta debetowa, wiec jest tez mozliwosc, ze mieli problem ze sciagnieciem naleznosci i dlatego wyslali dane do przelewu...
Wyslalam zapytanie do European Consumer Centre Poland i czekam na ich odpowiedz. W miedzyczasie mam nadzieje, ze nie siada mi na konto!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group