Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lip 2016 16:44 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 33
Witam, na dniach będziemy wypożyczać samochód w Splocie. Planujemy przejazd do Dubrownika. By tam dojechać trzeba przekroczyć granicę Bośniacką. I podobno trzeba mieć zieloną kartę. Jadąc własnym samochodem z PL rejestracją załatwiam wszystko w Polsce.

A jak wygląda sprawa z tą kartą gdy chce wypożyczyć samochód w Splicie i przejechać przez Bośnię by dojechać do Dubrownika??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 02 Lip 2016 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Pytaj w wypożyczalni o szczegóły czy można. Sam wypożyczałem w tej http://www.rentacarsplit.net/ i można było jechać do Bośni (byłem m.in. w Mostarze) i Dubrovnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lip 2016 17:05 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 33
Czyli ta Twoja wypożyczalnia miała i Ci dała Zieloną Kartę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lip 2016 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Tak

Cytuj:
Can I travel to another country?

Yes it is allowed with exception for some car groups you need permission from rental agent. Cross Bordering into Greece, Romania, Bulgaria, Macedonia & Turkey is NOT allowed. Please note that for some of countries in region may be restrictions regarding insurance policy. For details please contact your booking agent on pick up or call us in advance


Pisz w rezerwacji, że potrzebujesz samochodu do Bośni z zieloną kartą.

Wygrzebałem jeszcze kawałek ich maila z rezerwacji:

Cytuj:
For car you need only green card which is provided in the car


Ogólnie polecam wypożyczalnię. W miarę szybko odpowiadają na maila. Do tego z samochodem też wszystko było ok. Brałem samochód z pełnym ubezpieczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Lip 2016 11:38 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
@flyfan7

Na własnym przykładzie powiem, że wygląda to różnie. Rezerwowałem auto na EconomyCarRental. Pierwszą rezerwację przydzieliło mi na wypożyczalnie Avant Car, która w T&C miała zapis, że jak chcę przejechać przez Neum Corridor Territory to muszę zapłacić im 50 euro. Więc poszukałem na ECR jeszcze raz, znalazłem taką, gdzie nie było problemu z jazdą właściwie po każdym kraju UE (wyjątek stanowiły auta klasy premium do krajów takich jak właśnie BiH, Rumunia, Rosja, ale to na prawdę wyjątki). Jak się okazało ECR przydzieliło mi Sixt, więc sprawdzoną wypożyczalnie.
Już pomijam fakt, że przekraczając 2 krotnie granicę chorwacko-bośniacką 2 razy chcieli ode mnie dowód, dwa razy machnęli ręką nawet nic nie sprawdzając.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Sie 2016 22:15 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Jak wypożyczałam samochód w Dubrowniku, poinformowano mnie, że inna jest opłata za przejazd tylko tranzytem przez Bośnię dalej do Chorwacji, a więc przez same Neum, a inna, gdy chce się wyjechać do Bośni, aby pozwiedzać. Nie wiem, czy w tym pierwszym wypadku również obowiązuje zielona karta jak w drugim przypadku.

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Gru 2016 22:26 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Lądujemy w czerwcu d Splicie. Chcemy wypożyczyć auto na lotnisku i od razu kierować się do BiH. Naszym celem jest Madjugoria. Jak wygląda kwestia wjechania autem wypożyczonym w Chorwacji na teraz BiH? Czy musze poinformować o tym wypożyczalnię? Nadal potrzebuję zielonej karty? Czy musze wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie?
Ma ktoś z Was doświadczenie w tym temacie?
będę wdzięczna za odp.
Pzdrw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Sty 2017 22:47 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Nikt nie potrafi mi podpowiedzieć? Proszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Sty 2017 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Rzadko kiedy wypożyczonym autem można wyjechać zgodnie z regulaminem poza UE. Wszystko musisz uzgodnić bezpośrednio z wypożyczalnią. Napisz i zapytaj czy jest taka możliwość. W Bośni i Hercegowinie wymagana jest zielona karta. Nie sądzę żeby inaczej było w przypadku chorwackiego ubezpieczenia. Bez dokumentu ubezpieczenia prawie na pewno Cię nie przepuszczą przez granicę. Skontaktuj się z wypożyczalnią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Cze 2017 08:48 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Witam,

czy ktoś przekraczał ostatnio granicę BiH, jadąc z Chorwacji?
Wypożyczam auto na lotnisku w Splicie i ruszam do BiH- na 2 dni. Wiem, że potrzebuje zielonej karty. Czy na moja prośbę wypożyczalnia (Sixt) taka kartę wystawi? Jaki jest koszt? Czy muszę wcześniej poinformować o tym wypożyczalnię?
Będę wdzięczna za odpowiedź
Pzdrw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Cze 2017 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Zadzwoń lub napisz maila. Najświeższe wiadomości dostaniesz u źródła. Możesz też przeczytać regulamin ale w ciągu 2 min rozmowy telefonicznej się wszystkiego dowiesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Cze 2017 09:38 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@yaris21 poczytaj dokładnie warunki wypożyczenia. Tam na pewno jest napisane o przekraczaniu granicy Chorwacji. Sieciówki zazwyczaj wymagają zgłoszenia wcześniej takiej wyprawy oraz pobierają kilkadziesiąt euro opłaty z tego tytułu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Gru 2022 18:59 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Chciałabym w przyszłym roku wypożyczyć auto w Dubrownika i pojechać nim na dwa dni do Bośni i Hercegowiny. Czy nadal obowiązuje mnie zakup Zielonej Karty w wypożyczalni w Dubrowniku? Jeśli tak, to jaki jest jej koszt?
Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group