Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Sty 2014 17:12 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Interesuje mnie wypozyczenie auta w Miami/Ft. Lauderdale/Palm Beach, Floryda na ok 8-9 dni z punktem odddania auta w Nowym Jorku lub Waszyngtonie.
Z tego co widze to gdyby nie tzw. one-way fee to koszt mógłby się zamknąc w $200 (one-way fee to dadatkowe $400-500).
Wiem, że niektóre wypożyczalnie w marcu oferują wypożyczenie one-way w atrakcyjnych cenach, poniewż chca zwrócić samochód do konkrentych wypozyczalni na północy np. NYC lub Waszyngton.
Czy ktoś z Was może się orientuje jak taki deal mozna znaleźc lub dogadać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 10 Sty 2014 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Nie orienowałem się czy one-way fee dotyczy przejazdu z jednego stanu do drugiego, natomiast we wrzesniu/pazdzierniku wypozyczalem auto w Fort Lauderdale a oddawałem w West Pal Beach (4-5 dni). Nie doliczali mi one-way fee, ale całkiem mozliwe dlatedo, że działo się to w obrębie jednego stanu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Sty 2014 17:57 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
Mam wrażenie, że tym rządzi jakiś przypadek lub po prostu prawa rynku. W 2012 kupowałem open jaw WAW-SFO/DEN-WAW i potrzebowałem samochód na przejazd z San Francisco do Denver. Alamo (gdzie wypożyczyłem) + chyba Budget mieli oferty one way bez dopłat, ale... tylko właśnie w tym kierunku. Gdy chciałbym wypożyczyć samochód DEN->SFO (tak testowo sprawdzałem), cena rosła dwukrotnie.

Tak, wiem, nie pomogłem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Sty 2014 18:00 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Podpinam się, z tym że mnie interesuje dokładnie odwrotny kierunek, będę jechał na południe...
Szkoda, że nie ten sam termin, bo oddałbym twój samochód w MIA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Sty 2014 12:40 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 19
mateop napisał(a):
Interesuje mnie wypozyczenie auta w Miami/Ft. Lauderdale/Palm Beach, Floryda na ok 8-9 dni z punktem odddania auta w Nowym Jorku lub Waszyngtonie.
Z tego co widze to gdyby nie tzw. one-way fee to koszt mógłby się zamknąc w $200 (one-way fee to dadatkowe $400-500).
Wiem, że niektóre wypożyczalnie w marcu oferują wypożyczenie one-way w atrakcyjnych cenach, poniewż chca zwrócić samochód do konkrentych wypozyczalni na północy np. NYC lub Waszyngton.
Czy ktoś z Was może się orientuje jak taki deal mozna znaleźc lub dogadać ?


sprawdź na http://www.traveljigsaw.pl/

zależy od daty, wybrałem na przykład Maj 1-8

mi wyszło 612zł za aveo! co jest naprawdę dobrą ceną, aż trudno uwierzyć więc może lepiej zadzwoń do nich ;)

Port Miami, USA - Floryda
1 maj 2014 13:30
Zwrot:
Baltimore Lotnisko, USA - Inne
8 maj 2014 13:30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Sty 2014 13:07 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 61
cytat ze strony http://www.traveljigsaw.pl/ po wybraniu opcji one-way:
Cytuj:
Prosimy pamiętaj: Dodatkowe opłaty typu one-way mogą być zawarte w opłacie za wynajem. W takim przypadku skontaktujemy się z Tobą, jak tylko przyślesz nam swoje zapytanie. Udzielimy Ci niezbędnych informacji na temat opłat, które jesteś zobowiązany uiścić lokalnie u dostawcy.


Podobnie miałem przy rezerwacji przez http://www.autoeurope.eu/.
Ford Mustang convertible, Washington DC, Dulles - NY, Manhattan - 146 Euro za 3 dni... po złożeniu rezerwacji informacja o dopłacie 100 USD za one-way na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Sty 2014 17:47 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
foxten napisał(a):
Nie orienowałem się czy one-way fee dotyczy przejazdu z jednego stanu do drugiego, natomiast we wrzesniu/pazdzierniku wypozyczalem auto w Fort Lauderdale a oddawałem w West Pal Beach (4-5 dni). Nie doliczali mi one-way fee, ale całkiem mozliwe dlatedo, że działo się to w obrębie jednego stanu.

W której wypożyczalni?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Sty 2014 18:10 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Polityka wielu wypożyczalni w USA jest następująca w tych stanach:

California/ Nevada - samochody można pożyczać i oddawać w tych stanach bez dodatkowej opłaty(wypożyczyć w Las Vegas oddać w Los Angeles)

NYC - samochód można wypożyczać i oddawać wewnątrz stanu w każdej wypożyczalni bez dodatkowych opłat

NYC - NJ - Można wypożyczać i oddawać za darmo w każdej wypożyczalni

FL - wewnątrz stanu wypożyczać można i oddawać w każdej wypożyczalni bez dodatkowy opłat
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 14 Sty 2014 18:36 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
mateop napisał(a):
Wiem, że niektóre wypożyczalnie w marcu oferują wypożyczenie one-way w atrakcyjnych cenach, poniewż chca zwrócić samochód do konkrentych wypozyczalni na północy np. NYC lub Waszyngton.
Czy ktoś z Was może się orientuje jak taki deal mozna znaleźc lub dogadać ?


A skąd to niby wiesz? z tego co wiem to tak nie jest. zapytan jest tak duzo, ze nikomu nie zalezy na tym, zeby komus "po kosztach" dac samochod zeby nim wrocil do macierzystej wypozyczalni.


poza tym tak jak opisano wyzej, wszystko zalezy od stanu. w Kaliforni nie wolno pobierac prowizji przy One-Way. Ale i tak cena jest wyzsza niz RT, bo base fare rosnie w gore, wiec praktyka jest bezlitosna ;)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Sty 2014 13:37 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Witam

Podpowiedzcie proszę nowiciuszowi w sprawie ubezpieczenia auta w USA
Czy stwierdzenie "ubezpieczenie bez wkładu własnego lub z zerowym wkładem własnym" oznacze, że w razie "przygody" nie ponoszę żadnych kosztów ze swojej kieszeni. Inaczej ujmując czy jest to najlepsza forma ubezpieczenia?

Ewentualnie proszę o info na co dokładnie zwrócić uwagę w opisie abym bez żadnego stresu podróżował autem w USA

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Sty 2014 17:31 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 19
bartek. napisał(a):
mateop napisał(a):
Wiem, że niektóre wypożyczalnie w marcu oferują wypożyczenie one-way w atrakcyjnych cenach, poniewż chca zwrócić samochód do konkrentych wypozyczalni na północy np. NYC lub Waszyngton.
Czy ktoś z Was może się orientuje jak taki deal mozna znaleźc lub dogadać ?


A skąd to niby wiesz? z tego co wiem to tak nie jest. zapytan jest tak duzo, ze nikomu nie zalezy na tym, zeby komus "po kosztach" dac samochod zeby nim wrocil do macierzystej wypozyczalni.


poza tym tak jak opisano wyzej, wszystko zalezy od stanu. w Kaliforni nie wolno pobierac prowizji przy One-Way. Ale i tak cena jest wyzsza niz RT, bo base fare rosnie w gore, wiec praktyka jest bezlitosna ;)


a ja znów nie do końca zgadzam się z tym co Ty napisałeś. Otóż zdarza się, że wypożyczalnia ma bardzo tanie oferty, nawet tańsze niż zwrot w tej samej lokalizacji tak aby to klient zawiózł im i pierwotnie zwrócił do miejsca skąd przyjechały. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich stanów, ale na przykład w okolicach paź-lis można znaleźć dobry deal na samochód z Florydy do północnych stanów. Albo tutaj, z Arizony do LA za $5/day :)

http://articles.latimes.com/2012/apr/02 ... l-20120330

ktoś przejechał 3400 mil w 13 dni i zapłacił za wypożyczenie $65 plus beznyna oczywiście :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Sty 2014 17:40 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 133
jacekrsx napisał(a):

a ja znów nie do końca zgadzam się z tym co Ty napisałeś. Otóż zdarza się, że wypożyczalnia ma bardzo tanie oferty, nawet tańsze niż zwrot w tej samej lokalizacji tak aby to klient zawiózł im i pierwotnie zwrócił do miejsca skąd przyjechały. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich stanów, ale na przykład w okolicach paź-lis można znaleźć dobry deal na samochód z Florydy do północnych stanów. Albo tutaj, z Arizony do LA za $5/day :)

http://articles.latimes.com/2012/apr/02 ... l-20120330

ktoś przejechał 3400 mil w 13 dni i zapłacił za wypożyczenie $65 plus beznyna oczywiście :)


Świetne to! Ale gdzie znaleźć takie oferty? na stronach internetowych wypożyczalni nic takiego nie widziałam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sty 2014 13:20 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Ponawiam Pytanie

Podpowiedzcie proszę nowiciuszowi w sprawie ubezpieczenia auta w USA
Czy stwierdzenie "ubezpieczenie bez wkładu własnego lub z zerowym wkładem własnym" oznacze, że w razie "przygody" nie ponoszę żadnych kosztów ze swojej kieszeni. Inaczej ujmując czy jest to najlepsza forma ubezpieczenia?

Ewentualnie proszę o info na co dokładnie zwrócić uwagę w opisie abym bez żadnego stresu podróżował autem w USA

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Sty 2014 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
lukkaas napisał(a):
Ponawiam Pytanie

Podpowiedzcie proszę nowiciuszowi w sprawie ubezpieczenia auta w USA
Czy stwierdzenie "ubezpieczenie bez wkładu własnego lub z zerowym wkładem własnym" oznacze, że w razie "przygody" nie ponoszę żadnych kosztów ze swojej kieszeni. Inaczej ujmując czy jest to najlepsza forma ubezpieczenia?

Ewentualnie proszę o info na co dokładnie zwrócić uwagę w opisie abym bez żadnego stresu podróżował autem w USA

Pozdrawiam


Wypożyczasz bezpośrednio w wypożyczalni czy u pośrednika (brokera)? Bo często wypożyczając u brokera wykupujemy ubezpieczenie "insurance" i jest to co innego niż "excess waiver" z zerowym udziałem własnym oferowanym przez wypożyczalnię.

http://www.bvrla.co.uk/news/press-relea ... ance-truth
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Sty 2014 13:41 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Przeglądałem na rentalcars.com

Może coś innego polecisz, gdzie nie naciągną mnie na zbędne rzeczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Sty 2014 13:50 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 19
Suprry napisał(a):
jacekrsx napisał(a):

a ja znów nie do końca zgadzam się z tym co Ty napisałeś. Otóż zdarza się, że wypożyczalnia ma bardzo tanie oferty, nawet tańsze niż zwrot w tej samej lokalizacji tak aby to klient zawiózł im i pierwotnie zwrócił do miejsca skąd przyjechały. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich stanów, ale na przykład w okolicach paź-lis można znaleźć dobry deal na samochód z Florydy do północnych stanów. Albo tutaj, z Arizony do LA za $5/day :)

http://articles.latimes.com/2012/apr/02 ... l-20120330

ktoś przejechał 3400 mil w 13 dni i zapłacił za wypożyczenie $65 plus beznyna oczywiście :)


Świetne to! Ale gdzie znaleźć takie oferty? na stronach internetowych wypożyczalni nic takiego nie widziałam.



Hertz ma obecnie na przykład one-way special do Arizony z Southern California, Las Vegas, San Antonio, Austin, El Paso and New Mexico, za $19.95/day

https://www.hertz.com/rentacar/bb-15062 ... cial-offer

tylko trzeba wejść przez US proxy, na PL hertz może tego nie być ( polecam wtyczka Hola)

Dobre promocje rzadko się zdarzają, ale jak ktoś akurat w tym czasie na tej trasie potrzebuje wypożyczyć to warto.

ja bym również zaczął od szukania w google "one way rental", może akurat coś będzie aktualnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Sty 2014 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
lukkaas napisał(a):
Przeglądałem na rentalcars.com

Może coś innego polecisz, gdzie nie naciągną mnie na zbędne rzeczy


Rentalcars to właśnie pośrednik, nie mają własnej floty.
Sprawdzałeś dollar?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Sty 2014 17:48 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
krasnal napisał(a):
lukkaas napisał(a):
Przeglądałem na rentalcars.com

Może coś innego polecisz, gdzie nie naciągną mnie na zbędne rzeczy


Rentalcars to właśnie pośrednik, nie mają własnej floty.
Sprawdzałeś dollar?


Tylko ze to ubezpieczenie rentala jest w cenie a ubezpiecznie bezposrednio z wypozyczalni jest dodatkowo platne niestety.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Sty 2014 18:18 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
krasnal napisał(a):
lukkaas napisał(a):
Przeglądałem na rentalcars.com

Może coś innego polecisz, gdzie nie naciągną mnie na zbędne rzeczy


Rentalcars to właśnie pośrednik, nie mają własnej floty.
Sprawdzałeś dollar?


Ja pożyczałem poprzez "rentalcars", który przekierował mnie do "dolar". Sprawdziłem ile by kosztowało bezpośrednio w "dolar" i okazało się że o parę $ drożej niż właśnie poprzez "rentalcars".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Sty 2014 20:47 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
bartek. napisał(a):
krasnal napisał(a):
lukkaas napisał(a):
Przeglądałem na rentalcars.com

Może coś innego polecisz, gdzie nie naciągną mnie na zbędne rzeczy


Rentalcars to właśnie pośrednik, nie mają własnej floty.
Sprawdzałeś dollar?


Tylko ze to ubezpieczenie rentala jest w cenie a ubezpiecznie bezposrednio z wypozyczalni jest dodatkowo platne niestety.[/quo

To jaki jest sens wynajmu przez pośrednika skoro i tak przy odbiorze auta będziemy musięli dopłacać

Rozumiem, że jeżeli chcę mieć pewność o całkowitej cenie to najlepiej wynajmować bezpośrednio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group