Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 268 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 31 Sty 2022 16:06 

@ebook5 cenę mają dobrą. Może dokupie worldwideinsure dla spokoju. Jak rozumiem te 10% dotyczy wszystkich uszkodzeń?Urwę lusterko za 100 USD, to ja płacę 10 USD a wypożyczalnia pokrywa 90 USD?
 Relacje PM off  

#242 PostWysłany: 31 Sty 2022 16:14 

Nie, przy aucie wartym 100 000 zł jak zrobisz szkodę na 100 zł to płacisz 100 zł. Jak szkodzę na 5000 zł to płacisz 5000 zł. Jak zrobisz szkodę na 15 000 zł to płacisz 10 000 zł.
 Relacje PM off
pilotbombowca uważa post za pomocny.

#243 PostWysłany: 11 Lut 2022 16:38 

Czy rezerwacja samochodu w Hertz poprzez aeromexico ma jakieś haczyki? Bo cenowo oferta przebija wszystkie inne wyszukiwarki w Tampico
 Relacje PM off  

#244 PostWysłany: 22 Lut 2022 21:43 

Nie mogę edytować więc odpowiem sobie sam. Kupując przez aeromexico trzeba mieć bilet potwierdzający lot liniami aeromexico, a sama cena nie zawiera obowiązkowego ubezpieczenia.
 Relacje PM off  

#245 PostWysłany: 12 Kwi 2022 14:02 

Czesc,

Rzadko się udzielam, ale tym razem zrobię wyjątek. Byłem w Cancun od 27 marca do 2 kwietnia w 2022r. Długo się zastanawiałem na którą wypożyczalnię postawić, te forum przewertowałem kilka razy.
Wszystko przemawiało że zdecyduje się na wypożyczalnię Yes! I to był strzał w dziesiątkę!

Kontakt: Dzień przed przez Whatsapp z Polskiego Numeru - odpowiadali szybko, po angielsku.

Koszty:
Pełne ubezpieczenie (nie obejmowało kradzionych tablic rejestracyjnych a Pani nie była w stanie powiedzieć ile to będzie kosztować, więc to się im chyba nie zdarzało)
365 USD za okres 5dni. Dodatkowo po uzgodnieniu oddałem auto o 2godz później niż było w umowie - bez dodatkowej opłaty.
50 USD kaucji w formie gotówki.

Samochód (miał być średniej klasy bo 4 osoby):
Mitsubishi Outlander - w automacie, rocznik 2015r.
Auto było już trochę porysowane, warto jednak zawsze zdjęcia zrobić podczas spisywania protokołu.

Przejechałem ok 1600km. Ani razu nie widziałem fotoradaru na Yukatanie, jedna kontrola prędkości widoczna na mapie google więc mandatu nie było.
Proszę pilnować tego samego stanu baku (było 3/4), spisywany podczas pisania protokołu,

Oddanie auta:
W Playa del Carmen oddałem na kompleksowe mycie i odkurzanie - koszt 65zł
Sprawa szybka - 2minuty i odwoził nas kierowca na lotnisko po oddaniu depozytu.

Moje sugestie:
Warto wziąć pełne ubezpieczenie Zapytać jakie paliwo, u nas było tańsze Magna (ok 4,5pln za litr)
Porobić zdjęcia przed, po. Dokumenty trzymać zawsze przy tyłku.
Uważać na płatne parkingi.
Meksykanie jeżdżą jak chcą, więc wzmożona czujność by się przydała i opanowanie.
W razie jakichkolwiek dodatkowych prosze o info ;-)
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#246 PostWysłany: 12 Kwi 2022 14:07 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Slavo Slavo napisał(a):
Meksykanie jeżdżą jak chcą, więc wzmożona czujność by się przydała i opanowanie.

Ciekawe spostrzeżenie (jak rozumiem, raczej negatywne), bo moja ocena jest kompletnie inna. Po dwóch rundach po Jukatanie (w sumie jakieś 2.500 km) uważam, że jeżdżą bardzo spokojnie i zdroworozsądkowo. Jedynie w okolicy samego Cancun miałem negatywne odczucia co do pojedynczych kierowców.
 Relacje PM off  

#247 PostWysłany: 12 Kwi 2022 14:22 

Loty: 911
Kilometry: 876 816
platynowy
Dokładnie. Ja też nie zauważyłem żadnej "dzikości" podczas jeżdżenia po Jukatanie.
Co innego w stolicy, tam raczej nie brałbym się za prowadzenie auta samemu.

#248 PostWysłany: 12 Kwi 2022 14:52 

Miałem akcje w stylu wyprzedzanie na trzeciego w drodze z Valladolid do Tulum a w Meridzie wjechał na "długim czerwonym" na skrzyżowanie.
Nie wiem, może mialem po prostu pecha. Natomiast jazda środkowym pasem po autostradzie z prędkością 80km/h a obok Pan jechał 82km/h dla mnie przynajmniej było co najmniej nurtujące :-/
Więcej akcji nie było, ale te 2 mogły się skończyć doprawdy nieszczęśliwie...
 Relacje PM off  

#249 PostWysłany: 12 Kwi 2022 15:26 

Loty: 226
Kilometry: 514 711
niebieski
My byliśmy w styczniu 2022. Samochód w Europcar - Chevrolet Aveo automat. Koszt około 1500zł za 11dni. Dodatkowo pełne ubezpieczenie (zewnętrze) około 200zł.
Bardzo sprawny odbiór. Wszystko automatyczne, skanowanie dokumentów itp. Przy wyjeździe robione są automatycznie zdjęcia dookoła i przesyłane na email.
Samochód wyglądał na obity, dużo małych wgnieceń i rys, ale jeździł bardzo sprawnie. O dziwo spalanie mi wyszło nieco mniej niż 5,5 litra na 100km.
Przejechaliśmy ponad 2000km.
W mojej opinii kultura jazdy bardziej przypomina tam Europę zachodnią niż Polskę. Byłem pozytywnie zaskoczony.
Nie mieliśmy też żadnych problemów z policją. Dopiero na sam koniec w Quintana Roo 2 kontrole tego samego dnia.
W pierwszej byłem pewien, że będą problemy, ale sprawdzili tylko dokumenty i nic poza tym.
Kolejna była 30min później, ale jak policjant zobaczył z tyłu dzieci to się uśmiechnął i nawet nie czekał na dokumenty, kazał jechać. Prosił by uważać na ograniczenia.
Przy zwrocie zero problemów z Europcar. Szybko i sprawnie. Depozyt wrócił po kilku dniach.
 Relacje PM off  

#250 PostWysłany: 21 Sie 2022 12:36 

Chciałbym ostrzec przed oszustami na stacji Pemex tuż obok wypożyczalni Yes mieszczącej się przy lotnisku Cancun. W wypożyczalni - o której dowiedziałem się na forum F4F, za co serdecznie dziękuję - dają samochody z prawie pustym bakiem, które trzeba praktycznie od razu tankować. Pan z obsługi Yes skierował mnie do pobliskiej stacji Pemex, którą widać z terenu wypożyczalni. Na miejscu niestety padłem ofiarą typowego dla Meksyku scamu. Za tankowanie miałem zapłacić jakieś 590 pesos, w związku z czym przekazałem człowiekowi z obsługi banknot 500 i 2X50 pesos. Przyjął kasę, po czym zaczął coś do mnie mówić, myślałem, że chodzi o jakieś drobne, jednak to nie o to chodziło. Po chwili oszust pokazał mi moje dwie pięćdziesiątki i banknot 20 pesos, sugerując, że pomyliły mi się banknoty. Byłem zmęczony po 7 godzinach podróży z Mexico City (opóźniony samolot) i uznałem, że rzeczywiście się pomyliłem. Dałem mu w związku z tym kolejne 500 pesos. Później dokładnie przeliczyłem pieniądze i okazało się, że brakuje tych 500 pesos, a ja rzeczywiście padłem ofiarą oszustwa. Swoją drogą w internecie można znaleźć opisy podobnych przypadków. Zamieszczam ku przestrodze.
 Relacje PM off  

#251 PostWysłany: 04 Paź 2022 02:18 

Szukając samochodu trafiłem na promocję na meksykańskim Alamo (https://www.alamo.com.mx). Z kodem OC50 jest w październiku 50% zniżki na rezerwacje do końca kwietnia 2023. Standardowe ceny są zaporowe, ale po obniżce wygląda to już podobnie do najtańszych wypożyczalni z porównywarek, a opinie dużo lepsze, więc może komuś się przyda. Minus taki, że promocja tylko w opcji pre-paid i w wypadku anulacji potrącają 10% lub 1 dzień najmu. Sam wziąłem opcję z minimum protection i do tego wezmę zewnętrzne WWI deluxe, ale wyższe opcje ubezpieczenia też nie wyglądają najgorzej.
 Relacje PM off  

#252 PostWysłany: 04 Paź 2022 07:56 

srebrny
@mewho - fajnie wygląda na wstępie, ale w następnym kroku do ceny + 50% ubezpieczenie, którego nie da się pominąć.
W moim przypadku auto 8064 MXN i potem + ubezpieczenie = 12089 MXN a to już prawie 3k PLN.
A auto mam już zarezerwowane gdzie indziej za niecałe 2k (z opcją darmowej rezygnacji do 48h przed)

#253 PostWysłany: 04 Paź 2022 08:46 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 431 241
niebieski
ja wziąłem z tego linka do Avisa kilka postów wyżej i też jest ok -50%. Na ok 16 dni wyszło gdzieś 7000 pesos

Image
 Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.

#254 PostWysłany: 04 Paź 2022 08:52 

@kefirm u mnie akurat ten Avis wychodził ponad 13k MXN za 10 dni, a Alamo wyszło 11k, ale ja wypożyczam w wigilię wiec specyficzny termin i tam nie dziala ich -50%.

@lluukk Mozna wiedziec gdzie i ewentualnie przez ktorego posrednika? W moim terminie wyrzuca taniej tylko Europcar bez zadnego ubezpieczenia (a TPL jest obpowiazkowe wiec byloby do dokupienia na miejscu) lub America Car Rental z TPL, ale czytajac opinie z ostatnich miesiecy odnosnie wymuszania CDW na miejscu sobie odpuscilem.
 Relacje PM off  

#255 PostWysłany: 04 Paź 2022 09:01 

srebrny
@mewho - Budget, przez Rentalcars.
O co chodzi z tym wymuszaniem ubezpieczenia? Mam ubezpieczenie na karcie kredytowej, to co nie dadzą mi auta?

#256 PostWysłany: 04 Paź 2022 10:13 

Nie mówiłem o Budget a konkretnie o America Car Rent na podstawie yelp, gdzie są opinie podobne do tej jeżeli nie bierze się ich ubezpieczenia:
"They ask u to bring in a letter proof of insurance and when u do they tell u that's not good enough and they need to hold a $12,000 yes $12,000 US dollar deposit on your card! Or you can use their insurance for $30/$50 day"
Oczywiście z zasady komentują tylko niezadowoleni, ale depozyt 12k USD to dla mnie za dużo. W Budget jest z tego co widzę ~$2500 więc dość standardowo.
 Relacje PM off  

#257 PostWysłany: 09 Paź 2022 21:31 
Awatar użytkownika

kefirm napisał(a):
ja wziąłem z tego linka do Avisa kilka postów wyżej i też jest ok -50%. Na ok 16 dni wyszło gdzieś 7000 pesos

Wiesz jaki pobierając depozyt i co z ubezpieczeniem?
 Relacje PM off  

#258 PostWysłany: 10 Paź 2022 07:59 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie, może muszę gdzieś ściągnąć jakieś warunki wynajmu i tam coś będzie.

Image
 Relacje PM off  

#259 PostWysłany: 21 Paź 2022 00:05 
Awatar użytkownika

Wypożyczyłeś już? podziel się proszę opinią:)

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 21 Paź 2022 21:24, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#260 PostWysłany: 21 Paź 2022 21:17 
Awatar użytkownika

niebieski
Dopiero końcem listopada mogę coś napisać jak wrócę :)

Image
 Relacje PM off  

[ 268 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości