Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Maj 2014 23:20 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 28
Loty: 132
Kilometry: 325 972
Nie chce zakładać nowego wątku, a pytanie mam o depozyt przy wypożyczeniu auta.

Czy biorąc dodatkowe ubezpieczenie dostępne na stronie Wizzair (opon, dachu, udziału własnego) wypożyczalnia nadal blokuje jakąś kwotę na karcie kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#22 PostWysłany: 16 Maj 2014 23:35 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
patriot napisał(a):
Nie chce zakładać nowego wątku, a pytanie mam o depozyt przy wypożyczeniu auta.

Czy biorąc dodatkowe ubezpieczenie dostępne na stronie Wizzair (opon, dachu, udziału własnego) wypożyczalnia nadal blokuje jakąś kwotę na karcie kredytowej?


Tak. Jest to taka sama kwota co w przypadku gdybyś nie miał tego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Maj 2014 00:29 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 28
Loty: 132
Kilometry: 325 972
Dzięki....
A dobierając na miejscu dodatkowe ubezpieczenie :
"Ubezpieczenie od szkód powypadkowych: (Nie zawiera podatku); Dopłata 850 EUR
Pełny pakiet ubezpieczeń: 13.22 EUR za dzień (Nie zawiera podatku); Dopłata 0 EUR"
nie muszę zostawiać depozytu w wysokości 850 euro?

Po co w takim razie to ubezpieczenie dodatkowe z pośrednictwa Wizzair, w moim przypadku za około 5,5 euro dziennie? Sądziłem że biorąc je jestem w pełni chroniony?

Edycja....
Chyba już wiem, jeśli coś by się stało i potrąciliby coś z karty, to tę potrąconą cześć zwraca mi ubezpieczyciel w ramach dodatkowej polisy ze wspomnianych 5,5 euro dziennie. Dobrze rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Maj 2014 14:56 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 24
Hej

Jeśli wybrałeś opcję zakupu ubezpieczenia w Rentalcars lub innego pośrednika
zostano zablokują na twojej karcie odpowiedni środki ( będzie to przy odbiorze auta).
Robią tak, bo wynająłeś auto przez pośrednika i chcą zabezpieczyć tę kwotę.
Aleeee gdybyś nie kupił ubezpieczenia w Rentalcars (przy rezerwacji zachęcają promocją
ubezpieczenia i proszę byś odznaczył tą opcję) i kupił ubezpieczenie w firmie, której odbierasz auto czyli Goldcars lub firefly to nic nie blokują tobie na karcie… :). Pobierają wyłącznie kwotę za ubezpieczenie i paliwo ( w zależności od ubezpieczalni) czyli od 30 do 60 euro.

pozdro i szerokiej drogi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Maj 2014 19:54 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 28
Loty: 132
Kilometry: 325 972
Taka uwaga dla potomnych... Kwota ubezpieczenia o którą wkleiłem z poście wyżej skopiowana ze strony wizzair ma się nijak wobec kwoty w Avis. Podano kwotę 13,22 euro netto (zdaje się z ubezpieczniem od kradzieży), a na miejscu 25 euro brutto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Wrz 2017 12:01 

Rejestracja: 14 Lut 2016
Posty: 34
Witam,

Nie chce zakładać nowego tematu dlatego pisze w tym wątku (wiem że jest stary),

z tego co pamiętam to kilka lat temu czytałem żeby unikać stron typu rentalcars i najlepiej wynająć samochód bezpośrednio u firmy. Zrobiłem sobie negatywną opinie na temat tej strony (dotychczas zawsze wypożyczałem bezpośrednio w wypożyczalni) a teraz zacząłem rozważać wynajem auta na kilka dni właśnie przez ich serwis, ceny są zdecydowanie bardziej przystępne, na trustpilot serwis rentalcars ma pozytywne opinie, dodatkowo działa z booking.com z którego korzystam od dawna bez problemów.

Chciałbym zapytać jeszcze raz tutaj o plusy i minusy wynajęcia samochodu przez ich strone, czy to prawda że nie jest warto ubezpieczać wypożyczone auto w rentalcars tylko u bezpośrednio w wypożyczalni ? Skąd będe wiedział jaka będzie wtedy jego cena (ubezpieczenia) ? Słyszałem też że wypożyczalnie i tak wymuszają kupno ubezpieczenia a ubezpieczenie z rentalcars jest czesto problematyczne.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Wrz 2017 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
1 Rentalcars i inne podobne to nie wypożyczalnia tylko agragator ofert.
2 W przypadku ofert zazwyczaj wiesz u kogo wypożyczasz - i to jest najważniejsze - wypada sprawdzić opinie o wynajmującym
3 Wypożyczalnie nie honorują dodatkowego ubezpieczenia, nie uwzględniają go np przy kaucji, ale to jest ubezpiecznie, które powinno dawać ci zwrot ewentualnych kosztów, które musisz zapłacić wypożyczalni. Są też inne opcje zakupu ubezpieczenia udziału własnego.
4. Wysokość opłat dodatkowych ubezpieczeń w wypożyczalni i kaucji albo masz podaną w procesie rezerwacji albo możesz sprawdzić na stronie pośrednika - to warto przeczytać. Dla przykładu podam Hertz we Włoszech, który proponował mi Abartha 500 za jakieś 120 zł za dobę, przy czym kaucja wynosi 4000 EUR a ewentualne zniesienie udziału własnego ponad 90 EUR na dobę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Wrz 2017 12:18 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Tutaj jest konkretny i nowszy wątek na temat Rentalcars.

wypozyczalnia-posrednik-rental-cars,135,75850&p=974337&hilit=Rentalcars#p974337

Moje zdanie można znaleźć już wszędzie, więc bardzo generlanie: Rentalcars.com rządzi ;)

@pabien nie wiem jaka dokładnie jest definicja "agregatora ofert", ale Rentalcars.com *nie jest* porównywarką- jest pełnoprawnym pośrednikiem/brokerem, oferującym swoje ceny i pakiety.
To od Rentalcars.com kupujesz usługę i to im płacisz, w wypożyczalni przedstawiając voucher na usługę.
Co za tym idzie, ceny rentalcars.com różnią się czasem bardzo znacznie od cen u innych pośredników albo bezpośrednio w wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Wrz 2017 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Rzeczywiście oprócz literówki wyraziłem się nieprecyzyjnie nazywając ich agregatorem - to oni rozliczają się z opłaty za wynajem z wypożyczalnią, jednak pozostałe kwestie pozostają aktualne. Na koniec masz umowę nie z Rentalcars tylko konkretną wypożyczalnią i jeśli trafisz na Goldcar (chyba że nie ma go w ofercie Rentalcars), to masz pod górkę.

edit: @john_doe do twojej uwagi poniżej - właśnie o tym pisałem - istotne są warunki wypożyczalni i jednak dla zabezpieczenia się przed niespodziankami typu horrendalny depozyt - pobierany już przy wypożyczeniu - należy je przeczytać. Odnosiłem się szerzej do pośredników nie tylko Rentalcars. W pkt 4 pisałem o tym.


Ostatnio edytowany przez pabien, 13 Wrz 2017 14:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 13 Wrz 2017 14:14 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Znowu się lekko "czepnę" - w Rentalcars doskonale widać z jakiej wypożyczalni bierzesz samochód oraz jaką dokładnie umowę zawierasz (w zakresie wkładu własnego, depozytu i włączonych ubezpieczeń).

Jest tam Goldcar i można go ominąć, jeśli się chce.
Natomiast, jak pisałem w tym drugim wątku, albo jeszcze gdzie indziej- korzystałem dwa razy na Wyspach Kanaryjskich i za każdym razem było po prostu OK, bez niespodzianek. Nikt mi czerwonego dywanu nie wyłożył pod nogi, ale obydwa protokoły podpisano mi zaocznie, pracownicy nawet nie oglądali samochodów. Brałem rzecz jasna w opcji zabezpieczenia wkładu z Rentalcars
i z depozytem w Goldcar- więc teoretycznie wypożyczalnia miała pole do popisu- no i mimo wszystko nic się nie stało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 25 Wrz 2017 11:38 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Ja te firme znalazlem ze strony Wizzair bookujac auto w Bari na poczatku wrzesnia. Niestety byl jakis problem z wypozyczalnia wiec musialem pare razy dzwonic pod numer w Anglii z interwencja. Zanim ktos odebral telefon minely wieki. Dzisiaj dostalem fakture z Playa, w ktorej za kazda minute policzyli 2 zlote, lacznie ponad 150 zl. Czuje sie nabity w butelke przez rentalcars, ale jakos to przecierpie. Niech ten przypadek choc uchroni innych.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 25 Wrz 2017 11:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A dlaczego nie dzwoniłeś np. ze Skype'a?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Lis 2018 12:26 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 18
Mam pytanie odnośnie płatności online w RenatlCars. Czy przy rezerwacji na stronie muszę opłacić auto kartą kredytową? Gdzieś czytałem nie pamiętam czy w regulaminie czy gdzieś na forum, że opłaca się kartą kredytową tą samą która póżniej będzie blokowana na miejscu w wypożyczalni. Aktualnie nie mam karty kredytowej, będę ją wyrabiał przed wyjazdem a auto chciałbym zarezerwować płacąc kartą debetową, Czy jest taka możliwość?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Lis 2018 12:30 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
tak, możesz tak zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group