Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 27 Sty 2018 18:29 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
Lecę na początku lutego na Wyspy Kanaryjskie (zaczynam na Lanzarote, nie wiem na której wyspie skończę na początku marca) i tak sobie głośno myślę, że może wypożyczyłbym samochód na krótki vanlife. Tylko nie wiem jaki model wybrać aby w miarę wyspać się (jedna osoba, 183 cm wzrostu). Dobrze myślę, że minimum to wersja kombi (po rozłożeniu siedzeń płaska podłoga)? Doradzi ktoś konkretny model np. z wypożyczalni http://www.pluscar-lanzarote.com ?

PS. Będę miał ze sobą też namiot, materac dmuchany i śpiwór.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 29 Sty 2018 20:16 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
Jeszcze jedno pytanie - jak wygląda przedłużenie wypożyczenia samochodu? Np. biorę na 5 dni i jeszcze na kolejne 2 dni chciałbym przedłużyć. Czy w takiej sytuacji muszę jechać do wypożyczalni i oddac samochód a następnie wziąć go ponownie na 2 dni? Czy tez można jakoś zdalnie to załatwić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 30 Sty 2018 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
Wróciłem z tygodniowego pobytu na Lanzarote. Wypożyczałem samochód w Autoreisen. Miałem dwukrotnie bardzo dobre doświadczenia z Cicar, więc postanowiłem spróbować innej wypożyczalni. Argumentem była też cena, oerta okazała się znacznie korzystniejsza.

Samochód zarezerwowałem przez email-a 23.10.2017 roku. Wybrałem Clio, od 22.01.2018 (godz.23.00) do 29.01.2018 godzina 9. Zaproponowano mi cenę 104 euro z pełnym ubezpieczeniem. Żadna przedpłata nie była konieczna, w czasie wypożyczenia konieczny był wydruk maila z potwierdzeniem rezerwacji, okazanie prawa jazdy i karta kredytowa. Z tego co sprawdziłem nie blokowano mi żadnej kwoty ponad ściągnięte 104 euro.

Wypożyczenie ekspresowe - żadnej kolejki. Upgrad-u do lepszego samochodu (jak bywa choćby w Cicar) nie było - oczekiwała na mnie koperta z kluczykami podpisana nazwiskiem i numerem rejestracyjnym oraz modelem samochodu.
Auto okazało się samochodem w bardzo dobrym stanie, z przebiegiem około 7000 km, z silnikiem wolnossącym 1.2 (spodziewałem się 0.9 tce). Auto było zatankowane do pełna - to plus. Silnik był oczywiście wystarczający na Lanzarote, jazda była powolna, tak by relaksować się widokami. Przejechałem w sumie około 600 km. Spalanie wg komputera około 6 l/100 km, co wynikiem wybitnym nie jest. Za paliwo (benzyna 95) płaciłem 1,004 euro/litr

Zwrot auta bezproblemowy. Pozostawiłem je na parkingu, zaś w punkcie w terminalu zwróciłem kluczyki i podałem numer stanowiska. Zadano mi pytanie czy samochód jest zatankowany i czy nie było z nim żadnych problemów. Wszystko trwało 2 minuty.

Wypożyczalnię polecam. Obsługa miła, samochód sprawny i w bardzo dobrym stanie. Nie dostrzegłem różnic na korzyść/niekorzyść Cicara. W przyszłości gdybym miał się decydować na wybór jednej lub drugiej wypożyczalni zadecydowała by cena (ewentualnie jakiś konkretny model samochodu na który mógł bym mieć ochotę).

Na koniec napiszę jeszcze, że na drogach widziałem chyba najwięcej aut z oznaczeniami Cicar, sporo z Plus Car i dość dużo z PayLessCar. Inna sprawa że samochody z AutoReisen zbyt widocznych oznaczeń nie mają (moje Clio miało niewielką - praktycznie mało widoczną nakleję na szybie, inne miały większe naklejki na klapie bagażnika)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 30 Sty 2018 21:13 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
PanAndre napisał(a):
w czasie wypożyczenia konieczny był wydruk maila z potwierdzeniem rezerwacji

Czy w każdej wypożyczalnie trzeba pokazać wydruk maila? Skąd ja na wakacjach wezmę drukarkę? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 31 Sty 2018 08:26 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja pokazuję maila na telefonie i też jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 27 Cze 2018 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Przeglądam ceny w wypożyczalniach PlusCar, CabreraMedina, AutoReisen, które tu polecano i wszędzie jest drożej niż u pierwszego z brzegu pośrednika np. RentalCarsCom (koszt na 14 dni to ok 500zł, a w tych polecanych przez Was nie taniej niż 700zł)

Coś jest nie tak z wypożyczaniem przez pośredników na Wyspach Kanaryjskich? Bo się przyznam zakręciłem teraz.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 27 Cze 2018 19:08 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Sprawdż różne terminy, oni mieszają cenami np. 3 miesiące wcześniej 150e, 2 mieś wcześniej 135e, 3 tygodnie wcześniej 85e. Sprawdż i będziesz wiedział kiedy jest najtaniej. Jak będziesz już trochę zadowolony-rezerwuj i kontroluj wciąż ceny. Jak trafi się taniej zmieniaj rezerwację na tańszą. Rezerwujesz taniej i piszesz w wiadomości,że rezygnujesz z poprzedniej rezerwacji nr.... to dozwolone.
Góra
 Profil Relacje PM off
szkodaczasu lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 28 Cze 2018 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@szkodaczasu
Przy porównywaniu ofert należy wziąć pod uwagę EXCESS (udział własny w szkodzie) i tak w polecanych w tym wątku np. Autoreisen wynosi 0 eu. Nie blokują nic na karcie, nie czepiają się niczego.
Zobacz ile w Rentalscarsie kosztuje zniesienie EXCESS (często 1000eu i więcej) do zera (ok 10eu za dzień) i masz odpowiedź dlaczego polecamy na kanarach wynajem bezstresowy w Autoreisen, Cikar i podobne.
Góra
 Profil Relacje PM off
szkodaczasu lubi ten post.
szkodaczasu uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 11 Lip 2018 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
czarny38 napisał(a):
@szkodaczasu
Przy porównywaniu ofert należy wziąć pod uwagę EXCESS (udział własny w szkodzie) i tak w polecanych w tym wątku np. Autoreisen wynosi 0 eu. Nie blokują nic na karcie, nie czepiają się niczego.
Zobacz ile w Rentalscarsie kosztuje zniesienie EXCESS (często 1000eu i więcej) do zera (ok 10eu za dzień) i masz odpowiedź dlaczego polecamy na kanarach wynajem bezstresowy w Autoreisen, Cikar i podobne.


Zarezerwowałem w końcu auto z AutoReisen.

Dodatkowo dodam od siebie kilka plusów:
- jako jedyni mieli otwarte do godziny 00.30, mój lot lądował ok 23.
- mają darmowe foteliki, dowolna ilość
- tak jak pisaliście nie blokują kasy na karcie.
- auto nowy Citroen C3 ok 1000km na liczniku

Jestem super zadowolony jak narazie. jesteśmy tu jeszcze przez 10 dni, a więc oby tak dalej :)
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 11 Sie 2018 07:46 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Mój problem o którym pisałem w tym wątku, że jest rozwiązany - znów się zawiązał :(. W związku z wycofaniem lotów przez wizz musiałem wszystko poprzestawiać. Miał być przylot i odlot - Lanzarote. Teraz przylatujemy na Fuertę (5 dni) a odlatujemy z Lanzarote (9 dni).Wszystko już było ok. do wczoraj. Otrzymałem wiadomość od Autoreisen, że nie można odebrać auta na FUE i oddać na ACE.Pozostała więc tylko możliwość proponowana przez @jacakatowice Cabreramedina i zwrot auta w Corralejo - prom i drugie auto w Playa Blanca i zwrot na lotnisku ACE.Tu znów problem, mamy odlot o 7,50 a Cabrera pracuje od 7.Robi się ciasno.Wymyśliłem takie rozwiązanie: auto na Fuercie - Cabreramedina z lotniska - zwrot Corralejo. Prom za 15e/os OW. Playa Blanca - Puerto del Carmen (baza) autobus.Na drugi dzień podjadę autobusem na lotnisko i wezmę auto z Autoreisen ze zwrotem na lotnisku o 6 rano. Czy dobrze kombinuję, może macie jakiś inny pomysł jak to rozwiązać? Wylot 30.08.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 11 Sie 2018 08:57 

Możesz oddać kluczyki od auta na lotnisku ACE przed otwarciem biura wypożyczalni. Tam wiszą skrzyneczki i po prostu wrzucasz i zapominasz o sprawie. :D
To są Kanary. Tam się nie trzęsą nad każdą ryską. Jak oddawałem ileś tam razy , to nawet nie wychodzili z biura np w Corralejo czy Playa Bianca, czy faktycznie to auto oddałem, czy same kluczyki rzuciłem na ladę. 8-)
Góra
 PM off  
      
#92 PostWysłany: 11 Sie 2018 09:42 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
@jacakatowice Dzięki, tak miałem na Teneryfie z Autoreisen, czyli w Cabrebra nawet jeśli nie ma możliwości podczas rezerwacji na ich stronie zaznaczyć zwrot o 6 i zarezerwuję zwrot na 7 to na ACE spoko mogę auto postawić o 6 na ich parking i klucze do skrzynki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 11 Sie 2018 10:07 

Po to te skrzynki są. :D

Tak szczerze mówiąc , to nawet mnie dziwi te luzackie podejście. Żeby się nawet nie wychylić zza kantorka w biurze, czy auto faktycznie stoi ? :roll:

Ale to chyba trzeba się tam urodzić i mieć taką mentalność. ;)
Góra
 PM off
Zdzislaw422 lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 15 Lis 2018 10:58 

Rejestracja: 29 Wrz 2015
Posty: 10
W styczniu będę wypożyczał (pierwszy raz) samochód na Fuercie. Chciałbym skorzystać z polecanych Cicar lub Cabrera Medina. Mam do Was pytanie, czy biura obu firm znajdują się w terminalu i odbiór/zwrot samochodu jest na lotnisku? Pytam, bo ceny w Cabrerze są nieco niższe i nie wiem czy nie ma tam jakiegoś haczyka... Jedyna różnica jaką znalazłem do tej pory to, że w Cabrerze można oddawać samochód dopiero od 8:00, a w Cicar znacznie wcześniej, ale jak mam wylot o 10:30 to ta 8:00 nie stanowi chyba problemu. No chyba, że z rana jakieś kolejki się robią do zwrotu? Macie jakieś doświadczenia?


Ostatnio edytowany przez michzak, 03 Gru 2018 10:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 15 Lis 2018 11:06 

Fuerta ma swój temat na forum...
Popatrz na Autoreisen zamiast wymienionych wypożyczalni, prawie o połowę taniej "o połowę" :!:
Kwestia oddania kluczyków nie stanowi na Kanarach problemu, nawet jak pracują proszą o wrzucenie do wskazanej wrzutki np. Pluscar
Góra
 PM off  
      
#96 PostWysłany: 15 Lis 2018 11:28 

Rejestracja: 29 Wrz 2015
Posty: 10
Dzięki i przepraszamza tą Fuertę tutaj. ...zamuliłem lekko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 15 Lis 2018 11:30 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
gripinc...zdecydowanie Autoreisen. Także tam zrobiłem rezerwację. Wskocz na ich stronę , poczytaj warunki ( a są b.dobre) zobacz jaka cena i...decyduj :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 17 Gru 2018 14:47 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 46
Mam pytanie odnośnie wypożyczalni Autoreisen. Chcę wynająć samochód na mojego męża, natomiast karta, którą będę płacić za wypożyczenie jest na mnie (karta w euro z Aliora). Na stronie wypożyczali jest zapis, że w momencie odbioru samochodu muszę przedstawić kartę kredytową/debetową wystawioną na nazwisko kierowcy. Musi to być karta, którą będę płacić, czy jakakolwiek z danymi męża?
Czy lepiej wynająć auto na mnie, a męża zgłosić jako dodatkowego kierowcę? Bo to on faktycznie będzie prowadził to auto.
Dodatkowego kierowcę zgłaszam już na miejscu w wypożyczalni, bo w formularzu rezerwacyjnym brak takich danych do uzupełnienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 17 Gru 2018 15:25 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 17 Gru 2018 16:19 --

Rzeczywiscie musisz pokazać kartę pierwszego kierowcy. Bezpłatnie więc podajesz męża jako drugiego kierowcę już na miejscu. To samo robiłem i było bezproblemowo. Dodatkowo podane dane kredytowej karty a płaciłem debetową bo była możliwość. :P

-- 17 Gru 2018 16:25 --

Problem się pojawi jak...nie masz prawa jazdy :mrgreen:


Ostatnio edytowany przez Roku, 17 Gru 2018 21:30, edytowano w sumie 1 raz
Post niezgodny z regulaminem forum: http://www.fly4free.pl/regulamin-uslugi-spolecznosc-fly4free-pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
ewka888 uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 17 Gru 2018 15:57 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 46
Dzięki za odpowiedź :) Na szczęście mam prawko, ale ze mnie raczej niedzielny kierowca ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group