Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Lis 2017 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
@gorny77:A nie lepiej przyjść trochę później.Że już pozostają tylko najlepsze samochody:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#62 PostWysłany: 12 Lis 2017 18:54 

Na końcu pozostają graty... ;)
Przeważnie po to rezerwujemy z wyprzedzeniem, by dany samochód ( prawie zawsze z danego segmentu) na ciebie czekał: tu rzadko ma miejsce "na co wypadnie, na to bęc.." chyba, że ma miejsce awaria

Na Lanzarote po sprawdzeniu nazwiska pracownik obsługi sięga po kopertę z tym nazwiskiem i w niej z kluczykami


Ostatnio edytowany przez Anonymous 12 Lis 2017 19:21, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off  
      
#63 PostWysłany: 13 Lis 2017 10:41 

-- 13 Lis 2017 09:39 --

Gdzieś tu na forum o tym pisano, ja tak nie próbowałem
Np.tu
lotnisko-fuerteventura-miasto,1300,1928&p=162610&hilit=Promem+na+Fuerteventurę#p162610

jakoby Cicar pozwala na wypożyczenie na lotnisku i zwrot w porcie lub przemieszczanie się między wyspami
Osobiście ze względu zapewne na koszty przepłynięcia samochodu promem tj. sporo ponad 100 euro w dwie strony rozbiłbym jednak na 2 wypożyczenia kazda z wysp osobno

-- 13 Lis 2017 09:41 --

Zdzislaw422 napisał(a):
@gorny77 Słyszałeś może o wypożyczalni, która zezwala na transfer auta na Fuertewenturę? Wypożyczenie i zwrot na lotnisku Lanzarote. Czytam regulaminy i jedni piszą, że nie można, inni - że trzeba z nimi ustalać itp. Jestem zdecydowany (mimo zakazu) przewieżć auto na Fuertę ale, wolałbym zrobić to legalnie, jeśli gdzieś dają taką możliwość.
Góra
 PM off  
      
#64 PostWysłany: 13 Lis 2017 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Ja biore w styczniu w Autoreisen - napisalem do nich maila , odpisali ze bez problemu mozna jechac na Fuertę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 13 Lis 2017 11:08 

I ubezpieczenie tam też obowiązuje?
Bo to jest istota problemu...+ koszty transportu samochodu promem
Góra
 PM off  
      
#66 PostWysłany: 13 Lis 2017 13:25 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Anonymous napisał(a):
-- 13 Lis 2017 09:39 --

Gdzieś tu na forum o tym pisano, ja tak nie próbowałem
Np.tu
lotnisko-fuerteventura-miasto,1300,1928&p=162610&hilit=Promem+na+Fuerteventurę#p162610

jakoby Cicar pozwala na wypożyczenie na lotnisku i zwrot w porcie lub przemieszczanie się między wyspami
Osobiście ze względu zapewne na koszty przepłynięcia samochodu promem tj. sporo ponad 100 euro w dwie strony rozbiłbym jednak na 2 wypożyczenia kazda z wysp osobno


Nie wychodzi to taniej. Promy osobowe ok.27e/os RT. Tylko, że ostatni odpływa ok 16 a my przylatujemy ok 17. Promy osobowo -samochodowe ostatni rejs o 20. Wiec spokojnie zdążymy. Problem w tym, ze 4 osoby bez auta ok 220e a z autem 180 !!! Dziwne ale z autem taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 13 Lis 2017 14:00 

Tak czytam @Zdzislaw422 Twoje wpisy w tym temacie i coraz mniej rozumiem , dlaczego uparłeś się jednak targać auto na drugą wyspę.
Przylatujecie na Lanzarote o 17 ?
To po jakie licho uparłeś się walić biegiem , prosto na prom na Furtę jeszcze tego samego dnia ?
Tam nie ma nic ciekawego do robienia ? Jest. I chyba więcej niż na Fuercie.
W maju objechałem obie wyspy , kolejny raz.
Przecież wynajęcie osobno auta na Lanzarote i Fuercie [ a przeprawa bez auta 27 Euro RT/osoba] wyjdzie Cię taniej , albo najwyżej porównywalnie.
Brałem auto na lotnisku w Arrecife. Zwrot w Playa Blanca.-> prom na Fuertę. -> Corralejo [ wynajem auta] zwrot też w Corralejo.

Cenowo wyjdzie tak samo lub nawet taniej , a bez nerwów i stresu , że auto bez ubezpieczenia.
Góra
 PM off  
      
#68 PostWysłany: 13 Lis 2017 21:01 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
@jacakatowice Wyjaśniam :) Wyjazd 30.08.2018-13.09.2018. Mam już zarezerwowane hotele na Fuercie 5 dni ( Caleta de Fuste) i Lanzarote 9 dni (Los Pocillos). Zaplanowaliśmy, że najpierw jedziemy na Fuertę.
Autobus z ACE do Playa Blanca 14e/4os OW, prom 108e/4os RT. Wstępne kalkulacje wypożyczenia auta - ceny na teraz (Cabrera Medina), wiadomo - z czasem będą maleć ale równo procentowo na wszystkie możliwości.
Corralejo - Corralejo 5 dni ok.100e Seat Ibiza
Playa Blanca - ACE 9dni ok. 155e Seat Ibiza
ACE - ACE 14 dni ok. 190e Seat Ibiza
Różnica ok. 65e. Po uwzględnieniu zmiany cen na niższe różnica ok. 40e.
Podsumowując: 14+40 = 54. Prom z autem + 4os ok 180e RT.
Rozliczenie +/- wychodzi na 0 :) ale, wsiadamy do auta na lotnisku ACE i wysiadamy pod hotelem na Fuercie.Żadnego przemieszczania się z bagażami do autobusu, z autobusu, na prom itp i najważniejsze, nie ma wieczorem rejsów tego promu po 27e!!! Fred Olsen i Armas liczą ok 40e taniej za rejs z autem niż bez !!!
Jeśli się mylę i coś żle kalkuluję - śmiało mnie popraw :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 14 Lis 2017 03:02 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Anonymous napisał(a):
Brałem auto na lotnisku w Arrecife. Zwrot w Playa Blanca.-> prom na Fuertę. -> Corralejo [ wynajem auta] zwrot też w Corralejo.


Z której/których wypożyczalni brałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 14 Lis 2017 09:50 

Ja brałem na obu wyspach z Cabrera medina/ cicar. Po prostu lubię tą firmę od wielu lat. Zawsze zero problemòw. Mają biura w każdej lokalizacji. Na obu wyspach m.in. dosłownie w porcie, koło promu .Więc nigdzie z bagażami daleko chodzić nie trzeba.
W Playa Bianca nie trzeba zasuwać kilkaset metròw pod gòrę na głòwny dworzec autobusowy ( guaguas) żeby złapać autobus z/ na lotnisko. One jadą z dworca do portu ( 1 przystanek) ,robią pętelkę na rondku i pòźniej dalej przez Yaiza, Puerto del Carmen na lotnisko. Kursy bardzo często. Koszt coś 2€. Około 50 minut jazdy.

Nawet fajnie było się przejechać ,bo autobusy komfortowe i spokojnie można podziwiać widoki. Nie to co za kierownicą auta z wypożyczalni. ;)
Góra
 PM off  
      
#71 PostWysłany: 14 Lis 2017 13:55 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Problem rozwiązany, odpowiedż na moje zapytanie z AutoReisen :
"Dear client,
Możesz odebrać pojazd na Lanzarote i przewieźć na Fuerteventurę, a następnie wrócić do Lanzarote, lub możesz go odebrać na Lanzarote i oddać na Fuerteventura. W tym ostatnim przypadku informujemy, że zwrot na Fuerteventurze to koszt 30 euro i musi być autoryzowany przez nasz dział, ponieważ musi on przesłać żądanie w naszej witrynie internetowej http://www.autoreisen.com z odbiorem i zwrotem na Lanzarote i wskazać w Dodatkowych uwagach, że chciałbyś zwrócić pojazd na Fuerteventurze w czasie na wskazany dzień. Nasz dział potwierdzi rezerwację za pomocą autoryzacji, aby można było zawrzeć umowę z tą opcją przy odbiorze pojazdu. Pojazdy, które można zwrócić na wyspie Fuerteventura, to grupy A, B, C, E, F i G.
Thank you"

Więc wszystkie opcje możliwe i legalne. Seat Ibiza 14 dni ok 120e :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 14 Lis 2017 14:23 

I u ciebie nie ma nic o ubezpieczeniu, ale zapewne standardowo

Swoją drogą przygotowania first minute, a i wiedząc o popołudniowym przylocie do Lanzarote wybierasz opcję Fuerteventura - Lanzarote zamiast Lanzarote - potem przemieszczenie do Fuerteventura
Góra
 PM off  
      
#73 PostWysłany: 14 Lis 2017 15:34 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Tak właśnie zrobiłem, tylko zmieniłem rezerwacje hoteli, nie 5/9 a 7/7 - najpierw 7 dni Fuertaventura, następne 7 dni Lanzarote.
"first minute" tak :). Lubię mieć główne wyjazdy zaklepane a i bilety na loty były w zacnych cenach. Wcześniej zaklepałem 14 dni w maju Maroku. Teraz rozglądam się za czymś ciekawym na przełom lutego i marca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 15 Lis 2017 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Anonymous napisał(a):
I ubezpieczenie tam też obowiązuje?
Bo to jest istota problemu...+ koszty transportu samochodu promem


Tak obowiązuje , dopytalem mailowo dla potwierdzenia i dostalem odp twierdzącą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 17 Lis 2017 22:00 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
W listopadzie 2017 wypożyczałem w Autoreisen:
- samochód klasy B (Citroen C3 lub podobny), 89 euro za tydzień (pełne ubezpieczenie bez wkładu własnego, oczywiście z wyłączeniem kół, szyb, itp.), drugi kierowca gratis
- rezerwacja bez karty kredytowej/debetowej, ale płatność już musi być wykonana taką kartą
- szybki i bezproblemowy odbiór i zwrot na lotnisku (mają parking zaraz na przeciwko terminalu)
- dostaliśmy Seata Ibizę 1.0 TFSI z 6500 km na liczniku

Drugi raz na Kanarach wypożyczałem w Autoreisen (wcześniej na Teneryfie) i drugi raz mogę gorąco polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off
obat89 lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 19 Gru 2017 18:35 

Dzisiaj rezerwowane last minute na tydzień 21-28 grudnia . Odbiór i zwrot na lotnisku.

Autoreisen 132 euro http://www.arcarhire.com/car-hire/bookings-P2.php

Cabrera medina przez porównywarkę "do you spain" , po przekierowaniu, 134 euro https://www.doyouspain.com/formulario.asp?update=C16&id1=&dp=17&idioma=EN&id2=

I co ciekawe, sprawdziłem też bezpośrednio na stronie Cabrera medina , a tam cena 120 euro :o

Płatne gotówką lub kartą przy odbiorze. Żadnych blokad itp. Sprawdzona wielokrotnie. Czyli jednak cabrera medina/cicar jest najlepsza. :D I to zostało kupione.
Góra
 PM off  
      
#77 PostWysłany: 18 Sty 2018 12:57 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Właśnie wróciłem z Lanzarote, auto na 3 dni w Autoreisen 50 euro, żadnych blokad nie było.
Biały Citroen C3 z 2017 roku z silnikiem 1.2, niecałe 27 tys. km przebiegu.
Auto dobrze utrzymane, ale na przyszłość wolę dopłacić do VW Polo albo Ibizy, bo te fotele w C3 to jest tragedia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 23 Sty 2018 12:47 

Rejestracja: 01 Kwi 2015
Posty: 4
Czy na Lanzarote w miejscowości Playa Blanca wypożyczę tanio samochód 7 osobowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 26 Sty 2018 21:06 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
1 lutego o 17:00 ląduję na Lanzarote. Lecę baz planu i biletu powrotnego (wrócę pewnie z Gran Canarii na początku marca). No i zastanawiam się czy na Lanzarote wypożyczyć samochód, czy też poruszać się autobusami (lecę sam). Z tego co zorientowałem się, to nie wszędzie dojadę autobusem (np. park Timanfaya).

Gdybym chciał wypożyczyć samochód, to czy wskazana jest wcześniejsza rezerwacja online, czy mogę tak po prostu podejść do okienka?

Kiedy najlepiej rezerwować samochód? Czy będzie duża różnica w cenie jeżeli rezerwację zrobię tydzień wcześniej albo dzień wcześniej?

Na ile dni opłaca się wypożyczyć samochód na Lanzarote?

Z góry dziękuję za wskazówki, bo nigdy nie korzystałem z wypożyczalni samochodów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 27 Sty 2018 10:49 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Samochód najlepiej zarezerwować wcześniej - sprawdź Plus Car. Mają darmowe anulowanie rezerwacji, więc jak cena spadnie możesz zarezerwować taniej. A na ile się opłaca wypożyczyć auto zależy już tylko od Ciebie. Przelicz ile czasu chcesz jeździć i zwiedzać i jaki jest koszt wynajęcia samochodu na ten okres i zestaw to z cenami biletów autobusowych itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group